menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 11:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ostatku
Napisałem w nawiasie o swoich przemyśleniach -tylko moich-. Porównam do prezentu z jakiejś okazji (imieniny, urodziny itp). Prezent nam nie pasuje, ale uśmiech od ucha do ucha, mina zadowolona i po chwili myślimy co z tym "draństwem " zrobić. Taką sytuację miałem na myśli.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #22  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 11:23
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Musicie przyjechać do Złotowa i umieścić wasze skarby w jednej z "Książkowych ławeczek"
W jednej skrzynce są książki dla dorosłych w drugiej dla dzieci.
A może taką inicjatywę u siebie wprowadzicie??



  #23  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 11:58
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ostatku
Napisałem w nawiasie o swoich przemyśleniach -tylko moich-. Porównam do prezentu z jakiejś okazji (imieniny, urodziny itp). Prezent nam nie pasuje, ale uśmiech od ucha do ucha, mina zadowolona i po chwili myślimy co z tym "draństwem " zrobić. Taką sytuację miałem na myśli.
Tadeuszu - jak zwykle - masz rację. Tylko, że... z książkami jest nieco inaczej. No, chyba, że sąsiad przyniesie karton książek w ramach prezentu (imieniny, urodziny itp). Przyznam, że nie znam nikogo takiego; ani darczyńczy, ani darbiorcy.

Wracam do pomysłu: uwolnij książkę na forum.

W otwartym wątku pronuję dołożyć kilka informacji np:
twarda okładka, obwoluta, książka w stanie nienaruszonym;
miękka okładka, trochę pozaginane rogi;
miękka okładka, stan dobry, choć książka klejona i skutki zaczynają być widoczne;
miękka okładka, stan idealny,

koniecznie rok wydania i kilka słów o książce. Autor czy tylko tytuł nie wystarczy. Wiemy, że tytuły bywają zwodnicze...

Zgłasza się chętny i reszta szczegółów technicznych do obgadania privami.
Zapewniam Was, że system działa (przynajmniej u młodzieży). Kilka dni temu wyjęłam dwie te same książki: jedną ze skrzynki pocztowej drugą z małpiej. Mam więc wersję papierową i cyfrową. Od przybytku głowa nie boli... a za dużo to ja mam lat, nie książek, choć papierowe zbieram już z umiarem.

PS - Aluniu, u mnie pomysł nie wyda. Kiedyś sąsiadka, patrząc na oksiążkowane ściany, poradziła mi oddanie ich do punktu skupu, w którym płacą... roślinkami działkowymi. Diabeł we mnie wstąpił; wytłumaczyłam, że książki są zamiast styropianu... w charakterze ocieplacza...
__________________
  #24  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 12:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Wracam do pomysłu: uwolnij książkę na forum.

W otwartym wątku pronuję dołożyć kilka informacji np:
twarda okładka, obwoluta, książka w stanie nienaruszonym;
miękka okładka, trochę pozaginane rogi;
miękka okładka, stan dobry, choć książka klejona i skutki zaczynają być widoczne;
miękka okładka, stan idealny,

koniecznie rok wydania i kilka słów o książce. Autor czy tylko tytuł nie wystarczy. Wiemy, że tytuły bywają zwodnicze.....

Zgloszenie. Poszukuje ksiazki "Pamietniki Dekabrystow" Tom I, Biblioteka Pamietnikow Polskich i Obcych pod Redakcja Waclawa Zawadzkiego, Wydawnictwo PIW, rok 1960. Opowiadania Michala i Heleny Bestuzewow wedlug notatek Michala Siemiewskiego.



Tlumaczenie z j.rosyjskiego "Wospominanija Biestuzewych", Moskwa-Leningrad 1951, Izdatelstwo Akadiemii Nauk SSSR.

Tlumaczenie: Krzysztof Radziwill i Janina Zelter

Polski naklad z PIWU (1960) byl maly: 3000 egz.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #25  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 12:34
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Miła Ostatku, ja jestem przyzwyczajona do czarnowidztwa.
Mam takiego w rodzinie.
W moim przypadku, to wiem dobrze komu i po co dałam.
Sąsiedzi doskonale wiedzieli co biorą, bo często ona i dzieci korzystały z tych książek. I kiedy zaczęli wybierać, nie mogli przestać, tak lektury jak i beletrystyka, czy fantastyka miały branie. W końcu powiedziałam ,że mogą wszystkie wsiąść.Miło było patrzeć jak się ucieszyli.
A kiedy już po wyprowadzeniu się , będąc u nich zobaczyłam , jak są ładnie zadbane, niektóre oprawione, popodklejane i ułożone w regalikach w swoich pokojach, bo podzielili się nimi według upodobania, to aż serce się radowało.
__________________
  #26  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 12:43
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Aluniu...

...... czytałam już kiedyś tu w seniorku, to pewnie Ty opisywałaś
ten pomysł. Bardzo mi się spodobał. Gdybym mieszkała w mieście, i coś takiego było gdzieś w parku, na pewno była bym częstym gościem i z chęcią siadała bym na takiej ławeczce przy podręcznej biblioteczce. Nie raz ma się chęć poczytać coś lekkiego. Kupować nie warto,a po mnie korzystali by i inni. Pozdrawiam .Plusik zostawiam.
__________________
  #27  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 13:15
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Marbelciu, szukaj tutaj:
http://www.antykwariat.warszawa.pl/k...y,26890 .html
http://www.antyk.kielce.pl/oferta/stala.php?litera=P
na pewno w innych antykwariatach też znajdziesz. Zakup jednego tomu (z trzech stanowiących całość) graniczy z cudem.
I proszę, otwórz nowy wątek... do tego nikt poszukujący książek nie zajrzy, bo tytuł się nie kojarzy.

PS - Jolino, a to moje czarnowidztwo to gdzie i w czym widzisz???
__________________
  #28  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 13:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ostatku
To czarnowidztwo to chyba było do mnie, ale nie chce mi się tłumaczyć tego co napisałem z polskiego na nasze.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #29  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 13:57
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Marbelciu, szukaj tutaj:
http://www.antykwariat.warszawa.pl/ksiazka,1005685/praca_zbiorowa_pamietniki_dekabrystow_3_tomy,26890 .html
http://www.antyk.kielce.pl/oferta/stala.php?litera=P
na pewno w innych antykwariatach też znajdziesz. Zakup jednego tomu (z trzech stanowiących całość) graniczy z cudem.
I proszę, otwórz nowy wątek... do tego nikt poszukujący książek nie zajrzy, bo tytuł się nie kojarzy.

Ostatku, dziekuje. Usilowalam kupic jakis czas temu te trzy tomy od firmy publikujacej sie Antykwariat Warszawa. Brat moj tez probowal. Maja tylko jako "atrape" w internecie - sprobuj kupic - nie maja. I tu jest pies pogrzebany. Wysle jeszcze raz te linki do brata, moze uda mu sie kupic trzy tomy. Mnie szczegolnie interesuje I-szy tom ale jak bede miala trzy to chetnie przeczytam, bo to fascynujaca lektura.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #30  
Nieprzeczytane 28-08-2010, 14:03
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
/.../ nie chce mi się tłumaczyć tego co napisałem z polskiego na nasze.
Ależ my umiemy czytać. Tłumaczenie jest zbędne.

Mam nadzieję, że potrafimy się bronić przed prezentami dawanymi przed ofiarodawcę przy okazji robienia porządków u siebie...

Marbelko, książka jest także na Allegro. Ogłoszenie z lutego wisi do tej pory, więc chyba chętnych nie było. Wyślę link na PW.
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.