menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zachodniopomorskie > Szczecin
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-10-2018, 09:05
Mat's Avatar
Mat Mat jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 107
Domyślnie A może spotkajmy się ....?


To English language admirers.. Hi, …..

OK, napisałem, umieściłem na forum i …., poszło w „krzaki”. A miało być na „Szczecinie” i wierze ze względu na moje 70+ wybaczycie mi. Easy English, English my hobby …., yes, I very like it, but???
Poznawanie języka obcego jest utrudnione, kiedy brakuje możliwości konwersacji i doskonalenia znajomości tego języka. Wiem, słyszałem, że są takie spotkania chcących porozmawiać po angielsku spotykając się przy kawie lub w dowolnych tworzących się grupkach. Jeżeli wiesz o takich spotkaniach bardzo proszę o informacje. Nie chodzi o konwersację z lektorem (chociaż może z jego udziałem też) a spotkania ludzi o różnym stopniu znajomości języka. Ty znasz go lepiej, ja słabo a jeszcze ktoś zaczyna swoją przygodę z angielskim i może chce tylko posłuchać ucząc się wymowy. Wiesz, czy są takie grupy i takie spotkania? Napisz.
Spotkałem taki sposób „zabawy z angielskim”, byłem już na dwóch spotkaniach i jest to forma spotkania dobra dla 50+50. Spotkania były z wraz lektorem (ważne), nas w wieku 50+ i rozmowy przy kawie o wszystkim. Jedni mówili lepiej lub jeżeli gorzej to korygowani przez lektora, inni tylko słuchali lub prosili o wyjaśnienia lub powtórzenia prawidłowej wymowy. No, trzeba zainwestować w tej formie spotkania, ale na tą kawę i drobna zrzutka na lektora to suma, która nie wywróciła mojego budżetu emeryta a satysfakcja spora. Myślę, że szukając innych form będę uczestniczył w tych spotkaniach. „Dycha” …, przeżyję!!! A to najbliższa oferta spotkania tej grupy. Można przyjść, zobaczyć … a może to ta „pomocna dłoń” której szukamy? Oto oferta znaleziona na „fejsie”:
posasiedzku.eu
nauczanie języków obcych
Zapraszamy na konwersacje po angielsku pod kierunkiem lektora wszystkich którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności językowe.
Chcesz poćwiczyć język angielski, poznać ciekawych ludzi, miło spędzić czas?
Dołącz do nas w Kawiarni „Między wierszami” ul. Moniuszki 6 (Jasne Błonia)
w niedzielę 28. 10. 2018 r. o godz. 17:00
Wstęp 10 zł.
Liczba miejsc ograniczona, prosimy o zapisy pod numerem telefonu
609 504 017
If you are a foreigner looking for meet local people and pick up some Polish, you are also most welcome. Join us Sunday 28.20.2018 at 5:00 pm in “Między wierszami”


Ja będę. Może i Ty? …., i będziemy mogli „poklachać”, „poablać”, może „pogawarit”, och „no” !!!, ale tu talking and chatting możemy przy kawie i przyjemnie spędzić czas.

Jesteś zmęczona/zmęczony, nie musisz czytać tego tekstu który "poszedł w krzaki":-
Are you tired? You don’t must read this notice, which was going at bushes:-

Hallo everybody,
Do you like study English and maybe you learn it now. Do you have problems and where are your problems with English? You can write many words, you can tell it or build any sentences in simple way...., you can... I can too, as a many few peoples which learn English without teacher. It's well but problems start when we want talking with other peoples.... Yes, yes ..., there are many ways and many places where we can conversation without resist that our language is modest. Are there these places in Szczecin where people can conversation together on different levels? Do you know where are that places and meetings? Can you tell me, thanks, if you can't tell me, maybe other our friends 50+50 can? Why our friends 50+50? It is simple. People with the same age have the same problems and we talking we are making the same mistakes. We can correct our conversations for speaking better. Why? Every with us have different motivation and every motivation is well if it follows to better our life. Ones have children or grandchildren in other countries and they want talking for example by Skype or they want to write letter in language in which speaking our grandchildren. Other have a many friend in other countries and they want write and speaking with them. And many, many reasons. I'm seventy old, have fine family with lovely grandchildren but I have to many friends in other countries, especially in countries where they speak in English, or English language is their second language. But my the most motivation is that my grandchildren study English language at school, I often must help them in homework English exercises. A few times my help wasn't well and it are my problem. Problem with English, but very pleasant problem for me, which force me to be better.
We can build groups where we can conversation together to make our group speaking better. We'll can maybe meet in cafe, any cultural centre or every places where we want. We can go together to museum and can talking about history or visit interesting for us exhibition. We can drive up together to historical, mysterious, old cities and places in our beautiful and interesting province of Szczecin. We can, we can. After all, now is democracy and we can decide what we'll be doing. Let's be activity, we take now from our life all what is the best. Really, believe up me.
What do you think about? Write about it on 50+50 forum or write to me on my private address zbyszek.mat@onet.pl
Don't worry, be happy.
Greetings.
Zbyszek Mat
http://www.travelmat.com.pl

Ostatnio edytowane przez Mat : 15-10-2018 o 12:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-01-2022, 12:53
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Z całą pewnością w takich sytuacjach sama znajomość języka angielskiego na pewno może być bardzo przydatna. Właśnie dlatego ja zdecydowałam się na zapisanie na kurs języka angielskiego do https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/ i myślę, że to był bardzo dobry pomysł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może spotkajmy się ....? Mat zachodniopomorskie 1 08-10-2020 18:43
Spotkajmy się w ... ???? Kaima Miłość, przyjaźń, związki, samotność 11 30-07-2014 19:21
Spotkajmy się Aniela1 Warszawa 6 17-07-2014 22:50
Spotkajmy sie 13 czerwca w Elblagu,z okazji Światowego Dnia Robienia na Drutach itp. Cela warmińsko-mazurskie 1 26-02-2012 17:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.