menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-07-2006, 01:23
szczęśliwa13 szczęśliwa13 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: WARSZAWA
Posty: 1
Domyślnie Książki - recenzje


Kochani- Seniorki i Seniorzy
jak Wam smutno i żle koniecznie przeczytajcie Dom nad rozlewiskiem Małgosi Kalicinskiej .
Polecam , czyta sie jednym tchem-a jest to ksiażka o nas, dla nas.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury B13
  #2  
Nieprzeczytane 19-10-2006, 13:01
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
OK Czytamy

Jakoś w temacie książki,posucha.Nie wierzę,że nikt nic nie czyta. .Czy to w okularach czy bez nich wierzcie ,warto.Ja polecam książkę "Kraina traw" autorstwa Mitcha Cullina.Jest absolutnie niezwykła.Mówi a raczej opowiada o samotności dziecka w okresie dojrzewania,trudnego dojrzewania.Po śmierci matki ,jedenastoletnia
Jeliza-Rose wraz z ojcem wyrusza do Teksasu.Ojciec też umiera zażywając wiele narkotyków.Mała zostaje sama a jej jedynym przyjacielem zostaje upośledzony umysłowo Dickens.I tu zaczyna się przejmujący zapis stanu psychicznego samotnego dziecka,niezwykle wrażliwego.Piękna lektura,tym bardziej ,że prawdopobna.Może przestraszyć mimo to chciałabym zobaczyć film nakręcony na podstawie książki.Dodam tylko jeszcze ,że film zrealizował Terry Gillian ,członek grupy Monty Python.
  #3  
Nieprzeczytane 28-10-2006, 10:30
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie Czytamy...

Niedawno czytałam "Lato w Toskanii" autorstwa Elizabeth Adler.To pogodna powieść którą b.szybko się czyta i która przeniosła mnie w ciepłe, włoskie klimaty.
  #4  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 23:53
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Książki - recenzje

Serdecznie zapraszamy do podzielenia się z innymi użytkownikami Senior.pl odkryciami dokonanymi podczas lektury - jednym słowem do przesyłania nam recenzji przeczytanych książek. Ten wątek ma służyć krótkim informacjom "przeczytałem - polecam (lub nie)".

Dłuższe teksty można przesyłać za pomocą linka http://www.kultura.senior.pl/dodaj-recenzje

- zostaną wówczas umieszczone tutaj: http://www.kultura.senior.pl/artykuly,0,121.html
oczywiście z nazwiskiem Autora.
  #5  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 12:05
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

To ja polecę "rozrywkową" lekturę "Zielona mila" Stephena Kinga. W skrócie, jest to thriller o zbrodniarzach oczekujących na egzekucje.
Świetnie się czyta.
__________________
  #6  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 12:31
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Bardzo polecam również Williama Whartona "Spóźnieni kochankowie", to coś o seniorach :-).
"Jeżeli ta piękna książka niesie ze sobą jakiś morał, to brzmi on następująco: nikt nie jest tak ślepy, by pewnego dnia nie przejrzeć na oczy".
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 13:13
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwo1111
Bardzo polecam również Williama Whartona "Spóźnieni kochankowie", to coś o seniorach :-).
"Jeżeli ta piękna książka niesie ze sobą jakiś morał, to brzmi on następująco: nikt nie jest tak ślepy, by pewnego dnia nie przejrzeć na oczy".

a tego nawet mamy recenzję

http://www.kultura.senior.pl/121,0,S...ilosc,879.html
  #8  
Nieprzeczytane 29-11-2006, 13:29
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Nie zauważyłam, że to już było. Pozdrawiam :-)
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 08-12-2006, 12:14
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Przeczytałam,polecam.
"Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafon.Miejsce akcji Barcelona.Dziesięciolatek wybiera jedną książkę w ogromnej bibliotece ,Cmentarzu Zapomnianych Książek.A co dalej? przeczytajcie ,dodam jeszcze ,że postacie w powiesci są jak najbardziej realne.Ksiazka zawiera dużo wątkow,intryg,zwrotów losu glównego bohatera.zaczyna sie trochę niemrawo jest gruba ,bite 500 stron ale naprawde wciąga bez reszty.Dla każdego wrażliwego i ciekawego świata.Przetłumaczono ją na 20 języków,wydano w 30 krajach porównywana jest do prozy Umberto Eco.Jestem pod wrażeniem !
  #10  
Nieprzeczytane 22-12-2006, 16:49
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Szęśliwa13

Kochani- Seniorki i Seniorzy
jak Wam smutno i żle koniecznie przeczytajcie Dom nad rozlewiskiem Małgosi Kalicinskiej .
Polecam , czyta sie jednym tchem-a jest to ksiażka o nas, dla nas.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury B13

A ja przeczytałam ,mimo ,że nie było mi smutno ani źle.Jest bardzo współczesna ,ma żywe dialogi i akcję .Dodatkowo okraszona jest przepisami kulinarnymi do natychmiastowego wykorzystania.Chciałabym ją mieć na własność,nie tylko dlatego by wykorzystać podane przepisy.Świetna

Ostatnio edytowane przez Nella : 13-07-2007 o 00:05.
  #11  
Nieprzeczytane 15-01-2007, 00:18
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

A ja czytam w zasadzie "na okrągło".Właśnie skończyłam "Opactwo świętego grzechu" Sue Monk Kidd,która jest autorką słynnego już "Sekretnego życia pszczół".Przepięknie napisana książka,pełna życiowej mądrości,stawiająca odwieczne pytania,jak choćby,czy można jednocześnie mieć miłość i wolność.Zachęcam do lektury!
Cytat:
"To jedna z najgorszych rzeczy,kiedy się żyje z inteligentnymi ludzmi:tak bardzo przywykli do tego,iż mają rację,że nie wyobrażają sobie,aby mogło być inaczej".
  #12  
Nieprzeczytane 15-01-2007, 17:18
liliana7's Avatar
liliana7 liliana7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kotlina Kłodzka
Posty: 1
Domyślnie

Słyszałam dużo dobrego o wspomnianym 'Opactwie...' i bardzo chciałabym to przeczytać Obecnie urzekła mnie treść i forma bloga Zosi Piasty. Moja przygoda z komputerem zaczęła się dość niedawno i tym bardziej wszystko mnie fascynuje Pozdrawiam
  #13  
Nieprzeczytane 23-01-2007, 23:42
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
OK Sagi rodzinne

Cytat:
Napisał nika
Jestem miłośniczką powieści społeczno-obyczajowych, a zwłaszcza tzw,sag rodzinnych. Do moich ulubionych nalezy 16 tomowa "Rodzina Whiteoaków' M. de la Roche.SA moimi przyjaciółmi.Poszczególne tomy mozna czytać kolejno lub wyrywkowo, dzięki odautorskim komentarzom objaśniającym uprzednie wydarzenia.Seniorka rodu ,Adelina W. to niezwykle barwna postać. Opisano 100 letnie dzieje tej niezwykłej rodziny.Polecam
Polecam Ci w takim razie wspaniałą sagę lekarskiego rodu Cole'ów podbudowaną bardzo szerokim tłem historycznym napisaną przez Noah Gordon.Pierwszy tom nosi tytuł "Medicus".Również inne książki tego autora czyta się z zapartym tchem.
  #14  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 12:14
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

I proszę ,moja lista książek do przeczytania wydłuża się z każdym przeczytanym postem .Jak tak dalej pójdzie to będę nocowała w bibliotece dziękuję
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
  #15  
Nieprzeczytane 24-01-2007, 12:33
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Wiele lat temu (dziesiątek) czytałam tę sagę. Chętnie przeczytałabym jeszcze raz. Czy może wyszło jakieś nowe wydanie, może bym kupiła? Katarzyna z W-wy
  #16  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 23:16
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Recenzji CiĄg Dalszy

http://www.glosa.info/

życzę przyjemnej lektury
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #17  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 07:44
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

A ja polecam Ryszarda Kapuścińskiego/tak niedawno zmarlego-mojego najulubieńszego autora/i Jego książkę HEBAN.To dla mnie kultowa pozycja.Dane mi było trochę poznać Afrykę ale to było bardzo powierzchowne.Natomiast książka pozwala zrozumieć ten kontynent.Bardzo polecam.
  #18  
Nieprzeczytane 06-02-2007, 15:21
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 810
Domyślnie

Ja polecam ksiązki Rosamunde Pilcher.Bardzo ciepłe, pełne spokoju i obserwacji ludzkich zachowań. Opisuje Anglię, Szkocję w latach od początku wojny do dziś. Pozdrawiam.
__________________
Jadka
  #19  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 00:09
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Czytałam "cień wiatru"!!Przepiękna opowieść o życiu,miłości...i deszczowej Barcelonie.Trochę historii,trochę tajemniczości,trochę namiętności.To trzeba koniecznie przeczytać.Obecnie na 1 miejscu na Top Liście.
  #20  
Nieprzeczytane 20-02-2007, 22:15
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Czy macie zwyczaj robić notatki podczas lektury?Co zapisujecie?
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41
KSIĄŻKI od 1945 roku. basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-10-2007 19:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.