menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 17:07
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie depresja


jak przezwyciezyc smutek rozdraznienie i zlosc na wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 19:32
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Uśmiech

Zacznij od tego i polub siebie taką jaką jesteś.Masz prawo byc smutna,rozdrażnionai zla na wszystko.Troszke gorzej jak to trwa zbyt dlugo i nie możesz sobie z tym poradzić,wówczas nie wstydż sie pioprosić o pomoc psychologa,tak trzeba,bo inaczej depresja sie pogłębia i sama już sobie nie poradzisz.Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 22:30
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał malgos651
jak przezwyciezyc smutek rozdraznienie i zlosc na wszystko
Małgoś, mnie czasem pomaga jak sobie powiem, że to tylko taki nastrój i na pewno przejdzie. Ale tylko czasem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 23:42
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Małgosiu jesteś za młoda na depresję. Powinnaś naprawę poradzić się specjalisty.Wiem coś na ten temat bo sama leczyłam się, ale o tym pisałam już na innym poście.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 00:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie depresja

Małgosiu, czy wpadłaś w taki nastrój dlatego że ktoś Ci sprawił przykrość czy bez powodu? Jeżeli spotkała Ciebie przykrośc spróbuj to wyjaśnić, ale jeżeli wpadłaś w depresję niewiadomo dlaczego to szoruj dziewczynko do lekarza. Jesteś za młoda na depresję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 09:21
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Malgos- jesteś młoda, śliczna, seksowna. Masz pracę, dziecko, teraz masz nas, o więcej nie wiem. Ale to dość, aby powiedzieć smutkom; p r e c z .
A tak na marginesie, bo czasem nadużywamy modnych słów, czy Ty wogóle widziałaś człowieka w depresji? Ja tak i dlatego twierdzę, że niepotrzebnie nieraz używamy jakichś zwrotów.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 20:26
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Depresja nie ma nic wspolnego z wiekiem.Dopada zarowno mlodych jak i tych wiekowych,Zalezy wiele od nastawienia do zycia ,wiary w siebie .a przede wszystkim od tzw,>pozytywnego myslenia>..
Polecam przeczytanie
<Potega podswiadomosci> autor : Joseph Murphy .
Niegdys ksiazka ta bardzo mi pomogla w trudnych dla mnie chwilach,
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 20:31
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Buniu ...masz rację, mnie ta książka też bardzo pomogła....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 22:44
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Och, macie racje.Depresja nie wybiera wieku.Ma prawo zapaść na nią osoba w kazdym wieku. Ja nie o tym myślałam pisząc o wieku i urodzie Malgos.
Depresja - dzieli się na fizjologiczną, nerwicową i psychotyczną. Pierwsza to stan najłagodniejszy, występująca m.in. po stracie ukochanej osoby i ustępujaca samoistnie z upływem czasu.Druga, poważniejsza występuje w wyniku nieświadomych konfliktów emocjonalnych. Występuje tu rozdraznienie, złość, bezsenność, często wstręt do pokarmów, stosunków seksualnych, obniżenie progu doznań bólowych, niepokój ruchowy, bądż zachowania agresywne. W cięższych przypadkach istnieje niebezpieczeństwo podejmowania prób samobójczych. Trzecia forma w której występują urojenia , często maniactwa wymaga leczenia szpitalnego.
To tak skrótowo. Bardzo skrótowo. Ta pierwszą można sobie leczyć z książką w ręku, pozostałych nie należy lekceważyć, tylko zwrócić się o pomoc do fachowca.Mają tendencje rozwojowe.
Pisząc do Malgos post próbowałam, zapewne nieumiejętnie, zwrócić uwagę na to, że często ludzie, zwykły smutek, jakąś chwilową niedogodność, zmartwienie z takiego czy innego powodu, nazywają depresją. Bo depresja jest w dzisiejszych czasach bardzo modna. Tak łatwo wszystko nią wytłumaczyć.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 09:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dzis niedobry dzien dla Malgos -wlasnie sie dowiedzialam ,ze mam problem z wlasnej winy do tego i miota mna po nocy .Nie wiem jak wybrne.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 09:22
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A Malgoniu jesli twoj smutek jest wg definicji Wilhelminy smutkiem do zwalczenia to mam taka dewizke na pocieche "wszystko przemija nawet najdluzsza zmija" Pozdrawiam -glowa do gory
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 17:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Pytanie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Dzis niedobry dzien dla Malgos -wlasnie sie dowiedzialam ,ze mam problem z wlasnej winy do tego i miota mna po nocy .Nie wiem jak wybrne.
Co się stało? Skorpionki zawsze wychodzą z tarapatów z podniesioną głową więc się nie przejmuj za bardzo, wybrniesz Małgosiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 17:52
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

malgusiu jestes silna madra kobitka napewno sobie poradzisz trzymam kciuki. pozrowionka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 17:57
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jest pełnia ksieżyca i większość ludzi wrażliwych i znerwicowanych gorzej sie czuje.Będzie dobrze ,dadzą radę i skorpiony i barany i wszystkie inne znaczki zodiaku.Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 18:44
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Małgosiu 50! Przeanalizuj swój problem jeszcze raz, może uda Ci się znaleźć kogoś, kogo będziesz mogła uznać współwinnym. Zwalenie winy na inną osobę bardzo poprawia samopoczucie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 19:04
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
OK mądra Kobieta ;)

Cytat:
Napisał hannabarbara
Małgosiu 50! Przeanalizuj swój problem jeszcze raz, może uda Ci się znaleźć kogoś, kogo będziesz mogła uznać współwinnym. Zwalenie winy na inną osobę bardzo poprawia samopoczucie.

Haniu...jesteś bardzo mądrą Kobietą

Ja widzę tylko jednego winnego.... ...a moja Mamoośka, to co innego

Poważnie - u mnie stres narastał latami...próbowałam to leczyć.
Dobre rezultaty daje wyjazd i oderwanie się od swojej szarej codzienności.. Mnie to pomaga - dlatego staram się wybywać z domu na krótko (spotkania z przyjaciółmi) lub na ...dłużej (wyjazdy na wycieczki, do sanatorium itp)
Może to prozaiczne, co teraz powiem, ale dobrze wpływa również miła, dowcipna rozmowa na łączach internetowych
Tylko troszkę dystansu do siebie...i uchichram sie czasami, że hej!
Przyjaciel/przyjaciolka zawsze wie jak to rozegrać !!!
Pozdrawiam cieplutko
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 19:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bardzo Wam dziekuje za dobre slowo - poradze sobie na pewno ,ale czasem jak w czlowieka walnie w sciane to przez chwile musi liczac gwiazdy w oczach polezec na podlodze nim sie otrzasnie.Haniu niestety nie ma na kogo zwalic ....cholerka pewnie ,ze to najlepsze wyjscie z sytuacji -ale samam se piwa nawarzyla i sama musze wychleptac Dzieki,juz mi troche zaczyna switac .Wroce najpierw na ojczyzny lono ,a pozniej sie bede zastanawiac co dalej....Ale co ja bym bez Was zrobila .....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-05-2007, 20:11
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie

Depresja. Wiem coś o tym. Bardzo smutna dolegliwość. I bardzo indywidualnie przebiega. Zamienia człowieka w głaz. Każdy chory na tą chorobę powinien być leczony przez dobrego psychiatrę, to żaden wstyd. Chociaż bardzo trudno jest przyznać się przed sobą do tej choroby, dzwigamy więc ten ciężar i staramy się robić dobrą minę do złej gry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 17:54
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Cierpienia ciała i ducha

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Bardzo Wam dziekuje za dobre slowo - poradze sobie na pewno ,ale czasem jak w czlowieka walnie w sciane to przez chwile musi liczac gwiazdy w oczach polezec na podlodze nim sie otrzasnie.Haniu niestety nie ma na kogo zwalic ....cholerka pewnie ,ze to najlepsze wyjscie z sytuacji -ale samam se piwa nawarzyla i sama musze wychleptac Dzieki,juz mi troche zaczyna switac .Wroce najpierw na ojczyzny lono ,a pozniej sie bede zastanawiac co dalej....Ale co ja bym bez Was zrobila .....

Małgosiu, chińskie przysłowie sprzed wielu wieków:
"zbieraj kolejno nowe dni
na wszystko patrz optymistycznie
każdy dzień spędź przyzwoicie"
Musisz ,jeśli naprawdę jest to depresja, jak najszybciej skorzystać z wizyty u psychiatry( chodzi o leki przeciwdepresyjne) oraz psychoterapia i tu niezastąpione są grupy wsparcia, bo nikt inny nie będzie Ci w stanie tak efektywnie pomóc, jak ten kto przeszedł swoją "via dolorosa"

ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA(WHO) wyszczególnia 10 symptomów. Jeśli przez co najmniej 15 dni występuje 5 spośród nich, oznacza to, że cierpisz na depresję. Sprawdź w internecie, może są wyszczególnione, jeśli nie, służę pomocą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-05-2007, 18:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie a co

Jak ktos ma taka tylko malutka depresje??
W naszym wieku to normalka??
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 21:12
Depresja często towarzyszy chorobom reumatycznym - komentarze LOTOS Ogólny 5 14-12-2010 12:35
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 18:26
Depresja w jesieni życia - skomplikowana, ale uleczalna - komentarze rybka Ogólny 19 22-02-2008 21:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.