menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2821  
Nieprzeczytane 02-08-2013, 19:10
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Witaj Luba.Dzisiaj rozmawiałam z Kundzią,walczy jak może,bierze chemię, wyniki ma słabe,ona jest słaba,siadają jej nerki.6 sierpnia ma dostać nastepną chemię,ale nie wiadomo,w zależności od tego jakie będą wyniki.Pozdrawiam i dziękuję,że ktoś się zainteresował.

wierzę ,że wróci do zdrowia ,trzymam za nią kciuki.Już tyle doświadczyła,że nie może być inaczej.Proszę przekaż jej moje pozdrowienia i buziaki . Będę czekać na jej wpisy na wątkach .Pozdrawiam serdecznie
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2822  
Nieprzeczytane 05-08-2013, 11:44
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

..." z niechęcią czekam na wyjazd po raz trzeci ... " to po co jedziesz do sanatorium ?? Zabiegi możesz brać w miejscu zamieszkania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2823  
Nieprzeczytane 05-08-2013, 12:55
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

niestety nie wszystkie zabiegi są dostępne na miejscu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2824  
Nieprzeczytane 05-08-2013, 20:32
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Rzadko piszę, częściej czytam, ale teraz się włączę. Dostałam sanatorium od 12.09 do Ciechocinka. Jestem zrozpaczona. Liczyłam na wyjazd nad morze. Kocham szum morza, zapach a co w tym Ciechocinku robić po zabiegach? Uganianie się za facetami mnie nie interesuje a ganianie wśród plantów kwiatowych przez 21 dni też męczące. No trudno, chyba w większości będzie telewizja i komputer.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2825  
Nieprzeczytane 05-08-2013, 21:08
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Rzadko piszę, częściej czytam, ale teraz się włączę. Dostałam sanatorium od 12.09 do Ciechocinka. Jestem zrozpaczona. Liczyłam na wyjazd nad morze. Kocham szum morza, zapach a co w tym Ciechocinku robić po zabiegach? Uganianie się za facetami mnie nie interesuje a ganianie wśród plantów kwiatowych przez 21 dni też męczące. No trudno, chyba w większości będzie telewizja i komputer.
Chyba się mylisz, Ciechocinek to piękno miasteczko się zrobiło, jest kilka parków i to ładnych parków, kwiaty, deptaki, jest też co zwiedzać w samym Ciechocinku choćby cerkiewka, warzelnia soli, wszystkie parki..., zależy od sanatorium, ale w większości robione są wycieczki do Chełma, Torunia, Lichenia, ... spacery z przewodnikiem po Ciechocinku, przejazdy pojazdem konnym, kilka dni już zleci, a tężnie... przecież to prawie jak morze, więc wydaje mi się , że marudzisz,... a o ile w Ciechocinku będziesz się nudzić to na własne życzenie, ... tiaaa telewizor pewno będzie, ja tam nie miałem czasu oglądać, choć za dziewuchami nie latałem... Pozdrawiam
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2826  
Nieprzeczytane 05-08-2013, 21:41
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Rzadko piszę, częściej czytam, ale teraz się włączę. Dostałam sanatorium od 12.09 do Ciechocinka. Jestem zrozpaczona. Liczyłam na wyjazd nad morze. Kocham szum morza, zapach a co w tym Ciechocinku robić po zabiegach? Uganianie się za facetami mnie nie interesuje a ganianie wśród plantów kwiatowych przez 21 dni też męczące. No trudno, chyba w większości będzie telewizja i komputer.


We wrześniu to jest super bo jesień może być ładna ...ja dostałam Ciechocinek w styczniu....to była tragedia, bo chodniki zalodzone, a oni tam nie używają soli, a piaskiem sypali tylko główne ulice....
Napisz do jakiego sanatorium jedziesz... ja/my( bo byłam razem z małżonkiem ) byliśmy w tzw. Nauczycielu....było super jedzenie i dużo ....co dla panów miało znaczenie no i wszystkie zabiegi na miejscu, a basen dostałam nawet codziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2827  
Nieprzeczytane 05-08-2013, 22:11
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Uśmiech

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Rzadko piszę, częściej czytam, ale teraz się włączę. Dostałam sanatorium od 12.09 do Ciechocinka. Jestem zrozpaczona. Liczyłam na wyjazd nad morze. Kocham szum morza, zapach a co w tym Ciechocinku robić po zabiegach? Uganianie się za facetami mnie nie interesuje a ganianie wśród plantów kwiatowych przez 21 dni też męczące. No trudno, chyba w większości będzie telewizja i komputer.
Współczuję! Też mi ciężko sobie wyobrazić, żebym dostała skierowanie nie nad morze. Jednak musimy brać, co dają. Dobrze, że można wziąć laptopa, bo inaczej rzeczywiście można by oszaleć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2828  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 08:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

I jak tu wytrzymać nie nad morzem z takimi marudami, uśmiechnijcie się i nie dołujcie pozostałych kuracjuszy, przecież nie można zakładać, że nie nad morzem oszalejecie.... A może którąś z Was wyhaczy super kuracjusz? ... i wtedy dopiero będzie istne szaleństwo,......
A nad morze można jeszcze sobie dokupić jakiś turnus leczniczy dla seniorów, i być nie zależnym od NFZ....Bo.." jak się nie ma co się lubi to, niestety, trzeba polubić co się ma..." no i pojechać z tym wyhaczonym...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2829  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 08:47
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Rzadko piszę, częściej czytam, ale teraz się włączę. Dostałam sanatorium od 12.09 do Ciechocinka. Jestem zrozpaczona. Liczyłam na wyjazd nad morze. Kocham szum morza, zapach a co w tym Ciechocinku robić po zabiegach? Uganianie się za facetami mnie nie interesuje a ganianie wśród plantów kwiatowych przez 21 dni też męczące. No trudno, chyba w większości będzie telewizja i komputer.

Ależ nie rozpaczaj !!! zobaczysz, że po powrocie będziesz zadowolona.
Ja 2 lata temu otrzymałam Duszniki Zdrój ( 40 km od mojego miejsca zamieszkania) gdzie bywam często w weekendy i znam kotline kłodzką jak własną kieszeń. Na dodatek złego zostałam zakwaterowana w najgroszej placówce ( brud, smród i ubustwo ) w 3 osobowym pokoju.
Po przyjeżdzie chciałam natychmiast wracać do domu.
Zostałam i miło wspominam cały pobyt.
Obecnie jadę do Sopotu 11 września - też otrzymałam najgorszą placówkę ww mieście.
Można zapomnieć o codziennych spacerach po plaży, szumie morza itd... Sanatorium w lesie, daleko do miasta, morza itd...
Ale Ryszard i wiele innych kol. z forum mieszkających w trójmieście przekonało mnie do skorzystania z tej propozycji i JADĘ !!! Mam gdzieś warunki lokalowe i odległość do morza.
Ważne jest, że wszystkie zabiegi są na miejscu !!!
W Dusznikach takiej możliwości nie miałam - wszędzie trzeba było dojść i wracać pod górę - przy mojej przewlekłej chorobie POCHP nie było to takie proste
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu w Ciechocinku.
__________________
____________________________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2830  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 10:23
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Rzadko piszę, częściej czytam, ale teraz się włączę. Dostałam sanatorium od 12.09 do Ciechocinka. Jestem zrozpaczona. Liczyłam na wyjazd nad morze. Kocham szum morza, zapach a co w tym Ciechocinku robić po zabiegach? Uganianie się za facetami mnie nie interesuje a ganianie wśród plantów kwiatowych przez 21 dni też męczące. No trudno, chyba w większości będzie telewizja i komputer.

Kiedy dostałam skierowanie do Ciechocinka też nie chciałam jechać, byłam strasznie niezadowolona. A było świetnie. Wcale nie żałuję choć zdecydownie wolę góry. Telewizji w sanatorium nie oglądam, wolę dobrą książkę. Bądż pozytywnie nastawiona to wszystko będzie fajnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2831  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 18:57
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do Babcia Iwa

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Rzadko piszę, częściej czytam, ale teraz się włączę. Dostałam sanatorium od 12.09 do Ciechocinka. Jestem zrozpaczona. Liczyłam na wyjazd nad morze. Kocham szum morza, zapach a co w tym Ciechocinku robić po zabiegach? Uganianie się za facetami mnie nie interesuje a ganianie wśród plantów kwiatowych przez 21 dni też męczące. No trudno, chyba w większości będzie telewizja i komputer.
Nie załamuj się kobieto. Tyle osób pisze byś się nie obawiała. Ludzie różnie oceniają swoje pobyty w sanatoriach. Najważniejsze są jednak zabiegi i ich jakość, potem fajne i miłe towarzystwo z kim pogadać warto. Ja tak przed laty wzbraniałam się na wyjazd do sanatorium w Rymanowie Zdr. Rodzina mnie "pogoniła", pojechałam i było ok, tym bardziej, że zakwaterowano mnie w budynku, w którym były zabiegi. Przydzielono mnie do pokoju 3-os. Cudowne, wesołe, dowcipne dwie dziewczyny dzieliły go ze mną. Do dziś utrzymujemy ze sobą kontakt. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2832  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 20:25
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Ciechocinek nie jest moim pierwszym wyjazdem do Sanatorium. Byłam w Aleksandrowie Kujawskim, w Dusznikach i w Kołobrzegu ( w styczniu), Mimo mrozu, zamarzniętego morza po zabiegach biegałam na molo aby spojrzeć w dal na morze i szukałam szumu morza ale nie było - a i tak serce mi skakało z radości. Z Dusznik chcieli nie odesłać do domu po tygodniu, ponieważ mój organizm nie znosi ciśnienia na terenach górzystych i podgórzystych, ale jakoś się przemogłam. Wynudziłam się jak stary mops, w góry nie mogę chodzić bo mi ciśnienie raptownie spada i robi mi sie słabo. W Aleksandrowie była tylko w pobliżu Biedronka i nic więcej, ale zabiegów było dużo, więc jakos wytrzymałam. Mam również problem ze spaniem, nie znoszę chrapaniu więc zawsze jestem w pokojach 1-osobowych. W Ciechocinku będę w Sanatorium MSWiA. Pokój już zamówiłam i przeżywam, że to nie morze moje ukochane. Zalecenie od lekarzy na skierowaniu miałam morze z wykluczeniem terenów górzystych i podgórzystych, ale NFZ to olał. Może ma morze dla swoich bliskich i znajomych. Ktoś powie, jak tak kochasz morze to jedź na wczasy - ale fundusze za skromne. No nic, jakoś muszę przełknąć tę pigułe. Jestem zatwardziałą realistką a już w żadnym wypadku nie romantyczką, więc kwiatuszki i jakieś inne piękna natury mnie omijają.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2833  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 21:04
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Ciechocinek nie jest moim pierwszym wyjazdem do Sanatorium. Byłam w Aleksandrowie Kujawskim, w Dusznikach i w Kołobrzegu ( w styczniu), Mimo mrozu, zamarzniętego morza po zabiegach biegałam na molo aby spojrzeć w dal na morze i szukałam szumu morza ale nie było - a i tak serce mi skakało z radości. Z Dusznik chcieli nie odesłać do domu po tygodniu, ponieważ mój organizm nie znosi ciśnienia na terenach górzystych i podgórzystych, ale jakoś się przemogłam. Wynudziłam się jak stary mops, w góry nie mogę chodzić bo mi ciśnienie raptownie spada i robi mi sie słabo. W Aleksandrowie była tylko w pobliżu Biedronka i nic więcej, ale zabiegów było dużo, więc jakos wytrzymałam. Mam również problem ze spaniem, nie znoszę chrapaniu więc zawsze jestem w pokojach 1-osobowych. W Ciechocinku będę w Sanatorium MSWiA. Pokój już zamówiłam i przeżywam, że to nie morze moje ukochane. Zalecenie od lekarzy na skierowaniu miałam morze z wykluczeniem terenów górzystych i podgórzystych, ale NFZ to olał. Może ma morze dla swoich bliskich i znajomych. Ktoś powie, jak tak kochasz morze to jedź na wczasy - ale fundusze za skromne. No nic, jakoś muszę przełknąć tę pigułe. Jestem zatwardziałą realistką a już w żadnym wypadku nie romantyczką, więc kwiatuszki i jakieś inne piękna natury mnie omijają.
Trzeba sobie wybierać i termin samemu, zawsze tak robię, i zawsze mi się udaje, po prostu biorę skierowanie ze zwrotów i po ptokach... i nie mam z tym problemów, ludzi w NFZ są mili i z reguły mam kilka propozycji, podobnie moja żona jeździ, .... A Ciechocinek to nie Aleksandrów Kujawski a MSWiA masz w samym środku, i przy tężniach...i chyba dobre sanatorium... więc głowa do góry i pozdrów Ciechocinek... Pozdrawiam,
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2834  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 21:05
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do Babcia Iwa

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
"... Zalecenie od lekarzy na skierowaniu miałam morze z wykluczeniem terenów górzystych i podgórzystych, ale NFZ to olał. Może ma morze dla swoich bliskich i znajomych..."
No właśnie, NFZ nie zawsze stosuje się do zalecenia lekarza prowadzącego i daje to, co chce, a często ludzie nie mogą przebywać tam, gdzie zostali skierowani. Zastanawiam się po co zatem jest na wniosku punkt "Zalecane miejscowości" jak i tak nie zawsze to jest respektowane. Ale oglądałam wiosną program tv o Ciechocinku i zmianach, jakie zaszły w tej miejscowości i wygląda na to, że jest ładniej. Dużo zmieniło się na plus. Bądź dobrej myśli, a na pewno wrócisz zadowolona, czego Ci życzę z całego serca. A po powrocie napisz jak było. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2835  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 21:12
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Trzeba sobie wybierać i termin samemu, zawsze tak robię, i zawsze mi się udaje, po prostu biorę skierowanie ze zwrotów i po ptokach... i nie mam z tym problemów, ludzi w NFZ są mili i z reguły mam kilka propozycji, podobnie moja żona jeździ, .... A Ciechocinek to nie Aleksandrów Kujawski a MSWiA masz w samym środku, i przy tężniach...i chyba dobre sanatorium... więc głowa do góry i pozdrów Ciechocinek... Pozdrawiam,
No, nie zawsze się udaje ze zwrotów. U nas w tym roku mówili, że nie ma zwrotów i trzeba czekać na swój czas. Dzwoniłam, stąd wiem. Widać masz szczęście. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2836  
Nieprzeczytane 07-08-2013, 10:25
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

To się nazywa podtrzymać kogoś na duchu. Dziękuję Ci jip. Już mi lepiej. Na przyszłość powalczę, a teraz jest jak jest. Pozdrowię Ciechocinek.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2837  
Nieprzeczytane 07-08-2013, 15:43
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
No, nie zawsze się udaje ze zwrotów. U nas w tym roku mówili, że nie ma zwrotów i trzeba czekać na swój czas. Dzwoniłam, stąd wiem. Widać masz szczęście. Pozdrawiam

Powinno być wszędzie tak samo...
....żyjemy w jednym kraju.
W mazowieckim funduszu trzeba być po weryfikacji aby ubiegać się o zwroty.
Weryfikacja miała być po 18 miesiącach.....czekam już 19 miesięcy i nic nie mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2838  
Nieprzeczytane 07-08-2013, 15:56
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Trzeba sobie wybierać i termin samemu, zawsze tak robię, i zawsze mi się udaje, po prostu biorę skierowanie ze zwrotów i po ptokach... i nie mam z tym problemów, ludzi w NFZ są mili i z reguły mam kilka propozycji, podobnie moja żona jeździ, .... A Ciechocinek to nie Aleksandrów Kujawski a MSWiA masz w samym środku, i przy tężniach...i chyba dobre sanatorium... więc głowa do góry i pozdrów Ciechocinek... Pozdrawiam

Ja ze zwrotów jeszcze nie korzystałam, ale termin obliczam sobie sama. Składam wniosek w odpowiednim terminie ( wygodnym dla mnie) i dodaję ilość miesięcy oczekiwania w kolejce wychodzi tak jak sobie życzę
NFZ nie spieszy się z realizacją wniosków. Wakacje zarezerwowane dla znajomych i koleżanek ( zwłaszcza nad morzem). W wrześniu wypadało 18 mc oczekiwania i dostałam na wrzesień
Niespodzianką było dla mnie właśnie ... morze. Przyznam, że skakałam z radości do chwili zapytania wujka google o sanatorium Leśnik w Sopocie
Byłam na 100 % pewna, że otrzymam kotline kłodzką.
Stało się jednak inaczej !!!
__________________
____________________________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2839  
Nieprzeczytane 07-08-2013, 17:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
To się nazywa podtrzymać kogoś na duchu. Dziękuję Ci jip. Już mi lepiej. Na przyszłość powalczę, a teraz jest jak jest. Pozdrowię Ciechocinek.
Właśnie tak trzeba robić.. moja zona była tak w Szczawnicy, Sopocie, Ciechocinku w Krystynce, a wróciła z Dąbek, ja już czwarty raz byłem w Nałęczowie lubię tam jechać.. a na wiosnę... zobaczę co się uda... a bzdura że zwrotów nie można jeździć, przecież NFZ zależy na tym, żeby nie było puste miejsce... i zawsze uprzejmie i z kulturą nas załatwiają i z reguły dostajemy kilka propozycji....
A do Ciechocinka, zwiedzaj cały Ciechocinek nie tylko przy tężniach, bo tam będziesz mieszkać, ale i park sosnowy, i zdrojowy, i deptak, i stodołę, pijalnia się też się piękna zrobiła, i czarne łabędzie, fontannę nie tylko Jasia i Małgosię i żabkę ale tą na deptaku, i cerkiewkę, i dworek prezydenta, i muszlę koncertową, i teatr letni... i żeby Cię jeszcze zachęcić;








mogę pokazać jeszcze wiele pięknych miejsc w Ciechocinku... i zdrowych... bo tężnie, grzybek to inhalacja, i pamiętaj przy tam gdzie sucho trzeba chodzić... Pozdrawiam i przyjemności...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2840  
Nieprzeczytane 07-08-2013, 20:15
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Widać z tego że wszyscy mają komfortową sytuację.....
...... w Warszawie jest inaczej
Już pisałam ze we wniosku mam okres oczekiwania 18 miesięcy...a w rzeczywistości jest 25
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.