menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 06-07-2011, 13:31
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

brałam regularnie przez 5 lat Velaxin i Lerivon. Tych leków nie wolno samemu odstawiać. Ja odstawiałam je przez pół roku, biorąc ich co raz mniej, najpierw co drugi dzień, później co trzeci i tak powolutku do całkowitego odstawienia. Czuję się teraz bardzo dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 06-07-2011, 20:19
ala65 ala65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał ala65
Sorki, że się podpinam.
Nie wiem czy panikuje, ale mam nadzieje, że ktoś pomoże.
Koleżanki namówiły mnie i poszłam do dwóch wróżek, które przepowiedziały mi tą samą datę śmierci.
Przestraszyłam się i spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
na http://smierc.org i otrzymałam znów ten sam wynik! ((
Co mam robić? Wierzyć w to, a może to tylko zbieg okoliczności?
Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

Zarejestrowałam się na stronie, linksfera.pl, miała zapłacić za spam, który tu umieściłam,
strona ta okazała się oszustwem, nie ma pieniędzy i strona też wyparowała.
Chce ostrzec przed stroną http://smierc.org, dla której było to zlecenie,
sądzę że jeśli współpracują z oszustami to sami nimi są. Odradzam korzystania z tej strony!
Sorki za spam który wcześniej umieściłam.
Ludzie uczą się na błędach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 06-07-2011, 22:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Depresja ABSOLUTNIE nie zaczyna się w dziecinstwie- moze miec swoja przyczyne w jakichs traumatycznych przejsciach w dziecinstwie- ale nigdy nie ma swego poczatku w tym okresie...A po 60- tce przy istniejacej depresji nalezaloby zrobic test na zapamietywanie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 07-07-2011, 10:28
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Źródło problemów ludzi o chwiejnej osobowości tkwi we wczesnym dzieciństwie.



dr psychiatrii Valerie Shikhverg

Dzieciństwo to tylko dobre podłoże tego co później.....
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 07-07-2011, 10:44
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

To nie tabletka Wam pomaga, ale świadomość , ze ją macie....ot, co może psychika....
Super Malwinko w tym tkwi sekret tabletki i moc świadomości.
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 07-07-2011, 19:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Haniu- nie masz racji- tabletka zmienia myslenie-jak by na to nie patrzec- zmienia w sposób istotny system wartosci-nie wszystko zalezy od samego chorego.Trauma w dziecinstwie- alez jak własnie o tym pisalam. Czlowiek rodzi się carte- blanche, dopiero w trakcie zycia ujawniaja sie pod wplywem roznorakich bodzcow takie a nie inne zachowania- z tym, ze ja uwazam, ze czesc tych zachowan mamy wpisane w geny..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 07-07-2011, 21:47
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Zgadzam się, przecież już w ciąży może zacząć się niszczenie dziecka. Nie wszyscy mają jednakowe szczęście, żeby przed urodzeniem i po urodzeniu być kochanym, rozumianym w okresie kształtowania się dziecka.Skutki wczesnych zaniedbań wynikające z braku wiedzy, czy nałogów rodziców odbijają się na rozwoju fizycznym i emocjonalnym dziecka i póżniej....
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 08-07-2011, 11:33
alwa alwa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Szczytno
Posty: 33
Domyślnie

Wybacz hanko93,ale Twoja ostatnia wypowiedź jest przygnębiająca.Gdyby ludzie świadomie decydowali się na rodzicielstwo,biorąc pod uwagę że nawet brak wiedzy może położyć się cieniem na przyszłości dziecka,to pewnie rezygnowaliby,żeby nie zrobić krzywdy.
Nie ma szkół dla rodziców ani w szkołach na różnych etapach kształcenia żadnych zajęć tego typu.
Ale podobno najmniej przygotowane do życia są dzieci nauczycieli,psychologów,którzy powinni być najbardziej wyedukowani w wychowywaniu dzieci
Obecnie w psychologii przebija się pogląd,że owszem dzieciństwo ma duże znaczenie,ale nie można wszystkiego zrzucać na fakt,że rodzice nie byli wzorcowi.
Oczywiście,poza traumatycznymi przejściami,które w każdym okresie życia odciskają swoje piętno na psychice.
Rozumiem,że mówimy o tzw.normalnych rodzinach i normalnym życiu z którym człowiek musi sobie poradzić- miłość,przyjaźń a przede wszystkim ich brak,śmierć,rozwód..starość
Nie wiem czy to depresja ale świadomość lat i tego,że wielu rzeczy już nie zrobię,że mam przed sobą już mniej niż połówkę życia...no nie jest to przyjemne!
Teraz czytam taką książkę o inteligencji emocjonalnej,z której wynika,że ekspresja emocji jest bardzo ważna,częściowo mamy ją przekazywaną w genach,częściowo środowisko,ale też można się jej wyuczyć czyli zakończenie optymistyczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 08-07-2011, 19:07
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał alwa
Rozumiem,że mówimy o tzw.normalnych rodzinach i normalnym życiu z którym człowiek musi sobie poradzić- miłość,przyjaźń a przede wszystkim ich brak,śmierć,rozwód..starość
Nie wiem czy to depresja ale świadomość lat i tego,że wielu rzeczy już nie zrobię,że mam przed sobą już mniej niż połówkę życia...no nie jest to przyjemne!
To realizm. Ani to przyjemne, ani nie - tak po prostu jest. Jeśli nie możemy czegoś zmienić, musimy się z tym pogodzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 08-07-2011, 19:39
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 801
Domyślnie

Przychyliłabym się do pogladu, że dzieciństwo i sposób jego przezycia ma wpływ na kształtowanie się osobowości człowieka.
Wszyscy psychoterapeuci czy psycholodzy siegaja do tego źródła .Geny też się dziedziczy i wcale nie z pokrewieństwa linii prostej, ale czasem sięga to dalekiego pokolenia ( to wyczytałam w jakimś artykule.)

Co do depresji - jeżeli ma się udane życie osobiste, nie ma jeszcze chorób i innych przeżyć traumatycznych to mimo wieku nie wpada się w depresję.Sama metryka jej nie sprowadza.
Zresztą - każdy ma swoją teorię i pewnie też rację.Optymista spostrzega i ocenia wszystko inaczej , pesymista te same fakty widzi po swojemu.
Dlatego taka ważna jest akceptacja drugiego człowieka bez modelowania go na swoje podobieństwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 08-07-2011, 20:23
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Z grubsza

Cytat:
Napisał kama5
Optymista spostrzega i ocenia wszystko inaczej , pesymista te same fakty widzi po swojemu.
Kto w starości uznaje swoje minione życie jako udane, nie popada w depresję, raczej cieszy się z jego pomyślnego przebiegu. Inaczej rzecz ma się z osobami zaprzeczającymi pozytywnym wartościom minionego czasu, dla nich droga do depresji stoi otworem.
Istotna rzeczą jest umiejętność włączenia własnej egzystencji w tak czy inaczej rozumianą transcendencję. Jeśli komuś się to udaje, ma sznsę na pogodę w końcowym okresie życia, jeśli nie - traci podczucie wszelkiego sensu życia. Dalej roztacza się depresja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 11:52
leokadia90's Avatar
leokadia90 leokadia90 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Poznań, Polska
Posty: 4
Domyślnie

mysle, ze pomoc psychologiczna przydalaby sie wielu osobom, mnie pewnie tez, ale... ja jakos czuje obawe przed wyspowiadaniem sie obcej osobie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 15:58
wandawawa wandawawa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 21
Domyślnie

wiele osob , ma takie opory . ale wazne jest zdrowie . trzeba pozbyc sie oporow , otworzyc , pytac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 24-11-2014, 11:22
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał hanka93
To nie tabletka Wam pomaga, ale świadomość , ze ją macie....ot, co może psychika....
Super Malwinko w tym tkwi sekret tabletki i moc świadomości.
Cóż za bzdury
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 24-11-2014, 11:27
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
Przychyliłabym się do pogladu, że dzieciństwo i sposób jego przezycia ma wpływ na kształtowanie się osobowości człowieka.

Ciekawe, że ilość problemów z depresjami nasila się się z wiekiem. Im człowiek starszy, tym miał gorsze dzieciństwo?

A powodem depresji jest niewłaściwe funkcjonowanie neuroprzekaźników w mózgu i (lub) dysfunkcje ich receptorów.
Własnie leki przywracajac właściwszy poziom neuroprzekaźników poprawiają stan psychiczny chorego na depresję. A na pewno nie leczą jego nieudanego dzieciństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 25-11-2014, 12:34
JoAniela JoAniela jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 40
Domyślnie

Nie wiem, czy chodzi o neuroprzekaźniki czy o coś jeszcze innego, ale ja miałam szczęśliwe dzieciństwo, to starość powoduje u mnie depresję. Ma to zapewne coś wspólnego z moim perfekcjonizmem, bo już nie mogę być doskonała, zwyczajnie zawodzi moje ciało. I to sprawia, że czuję się okropnie. Nie biorę leków, po prostu chodzę na terapię, do pani Melissy Hernandez Jaczewskiej, to świetna specjalistka. Przyjmuje przy ulicy Gocławskiej 5 w Warszawie, jest tam taka prywatna przychodnia zdrowia psychicznego, Pracownia Psychorozwoju. Terapia pomaga mi zaakceptować moje słabości i to, że moje ciało powoli się psuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 08-12-2014, 19:14
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Prawie każda metoda terapeutyczna która daje dobry rezultat jest godna polecenia. Prawie- gdyż są rzadkie ale jednak przypadki, gdzie psychoterapeutycznie wprowadza się zdepresjonowanego człowieka w określone teorie psychologiczne (np. w racjonalizację, wyparcie)- że człowiek taki (zapewne płacący niezłą kasę za terapię) - racjonalnie myśląc to powinien już dobrze się czuć - a w głębi duszy tego nie czuje. I dochodzi do dramató, z odebraniem sobie życia włącznie.
Każdy powinien w sobie znaleść odpowiedź- gdzie mam iść po poradę- aby nie mieć do nikogo pretensji, że czas upłynąl, a depresja pozostała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 16-03-2015, 20:25
daxbr daxbr jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Fl, USA
Posty: 7
Domyślnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziurawiec_zwyczajny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 28-02-2019, 11:37
flaming's Avatar
flaming flaming jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 17
Domyślnie

Dla osób starszych warto zainwestować w wizyty domowe psychiatry, wiem na własnym przykładzie i mojej babci. Osoby z starsze nie chcą słyszeć o psychiatrze bo nie ma wiary w psychiatrów i leczenie. Babcia bardzo często płakała jak przypomniał jej się dziadek a po tych wizytach i "witaminach" więcej rozmawiała, czytała i więcej życia się obudziło. Depresja to podstępna choroba i może spotkać każdego, bez względu na wiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 04-03-2019, 09:33
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Leki to nie wszystko, nie jest sztuką nafaszerować daną osobę psychotropami na receptę i czekać aż wszystko się jakoś naprawi. Potrzebne są tutaj regularne sesje z terapetą - wiadomo że nie każdego na to stać prywatnie, a kolejki na NFZ są długie. Ale trzeba jakoś ten temat ruszyć - leczenie depresji kraków to długi i trudny proces.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 20:12
depresja malgos651 Choroby, badania, terapie 169 17-02-2011 18:45
Depresja często towarzyszy chorobom reumatycznym - komentarze LOTOS Ogólny 5 14-12-2010 11:35
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 17:26
Depresja w jesieni życia - skomplikowana, ale uleczalna - komentarze rybka Ogólny 19 22-02-2008 20:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.