menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 19:51
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Post Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze


Komentarz do artykułu: Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera
--------------------
Przykro mi bardzo,ale jestem kolejnym przykładem osoby u której palenie papierosów wydatnie przyczyniło się do uszkodzenia naczyń krwionośnych.Jestem po operacji naczyń w nodze.Mam bardzo słabe naczynia krwionośne.Paliłam 20 lat.Już 3 lata nie palę,ale skutki ciągną się za mną.Niedotlenienie ,zawroty głowy...Nie wiem co będzie dalej.Przeraża mnie ten artykuł.To bardzo smutne,że tyle kobiet wciąż pali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 20:01
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 057
Domyślnie

Elizko....poprzednio był odwrotny artykuł, pisali że palacze rzadziej zapadają na tą chorobę....i co....kiedy wierzyć i komu... Jasne, że palenie jest szkodliwe ale tak się ma do tej choroby jak oddychanie "czystym" powietrzem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 20:08
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Lepiej będzie dla mnie jak Tobie zaufam!Przynajmniej dla mojego zdrowia psychicznego.Dobrze,że to napisałaś,dzięki!To jak i czytanie książek medycznych-dostrzega się u siebie wszystkie objawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 20:15
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Elizko papierosow nie pal.W trakcie mojej pracy zawodowej nie zauwazylam ,aby papierosy mialy jakis wplym na chorobe Altzheimera.Natomiast zdecydowana wiekszosc chorych z miazdzyca naczyn to niestetu palacze.Ja pale i n iestety nie potrafie rzucic tego cholerstwa,jedynie pocieszam sie faktem ze przez tyle lat n ie nauczylam sie zaciagac,i pale te najslabsze,Slabe to pocieszenie,ale zawsze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 21:40
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Palę słabe i cienkie, chowam sie po kontach jak nastolatka bo dziecko alergiczno-astmatyczne i ide na tarasik albo na schodki ale jakoś przestać nie daje rady. Nie mam silnej woli do rzucenia, dziwne bo w innych sprawach to jakos nie mam problemów z podejmowaniem decyzji? Domniemać należy, ze ja nie chce przestac bo przecież na coś umrzec musze to i niespodzianki nie będzie. Co do chorób to juz wielcy tego świata stwierdzili, ze palenie ma zly wpływ i co to dało? Kto ma palić to i tak palic bedzie a jak choroba dopadnie to na wyrzuty sumienia i plucie w brode i tak za późno. Decyzja zawsze należy do nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 19:29
Sonia Sonia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 3
Super cierpienia i skutki palenia papierosów

trudno jest rzucić palenie ale ważniejsze jest zdrowie :
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 19:35
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Najlepiej nie palić,

żyć zdrowo i oddychać pełną piersią tym smogiem nad Warszawą!!!
Przestańcie mnie straszyć przed nocą!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 19:47
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Alusiu witam Cie bardzo serdecznie i uwazma,ze kazdy robi tak jak chce.Ja rzucilam,oddycham pełna piersia nadmorskim powietrzem i tak nie czuje sie najlepiej ale to juz pewnie skutki palenia przez 38 lat .Musze troszke jeszcze poczekac na zupelne oczyszczenie organizmu.Pozdrawiam cieplutko i milego wieczoru.A tak wogóle od kiedy Ty taka strachliwa jestes?
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 19:54
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Anielko,

zawsze w listopadzie jestem strachliwa
A to nadmorskie powietrze to powinnaś butelkować i wysyłać za zaliczeniem pocztowym, wiesz?
Nie masz pojęcia, jak ja tęsknię za nim! Zawsze świetnie się czułam nad morzem.
Dobrego wieczoru, dzielna Anielko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 20:32
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

rzucenie palenia to jak narodzenie sie na nowo,to jak wyjście z wiezienia o zaostrzonym rygorze,to nabranie do siebie szacunku,to pokochanie na nowo swojego ciała,ktore może pachnieć,które jest skomplikowaną a jednocześnie cudownie precyzyjną super machiną,a papierosy są dla niej piachem w tryby.To jest,jak napisał William Wharton,"..zrzucenie ptasiego guana ,które spadło na ramię.Dlatego każdy sam to może zrobić"To koniec dofinansowywania koncernów tytoniowych,to samodzielne wejście na szczyt i krzyk:ZWYCIĘŻYŁAM!!Z mojej strony to tyle!Ale kara za lata dymienia jest straszna-chore naczynia i kara Boska-moje kochane dziecko,lat 20,pali,a ja nic zrobić nie mogę!Staram się,a jak na razie skutku brak,niestety.Zatem uważajcie.Radość i smutek zwykle chodzą w parze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-11-2007, 22:12
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Elizko,pale-niestety-cwchodze a wlasciwie wbiegam na szoste pietro-jeszcze do niedawna wisialam na linach w Alpach(dopoki sobie porzadnie dupy nie stluklam.Po zapaleniu pierwszego papierosa mam jednie lekka tachykardie serca.Ale rzucic to swinstwo chcialabym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-11-2007, 17:12
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Dobry pomysł!

Cytat:
Napisał babciela
Elizko,pale-niestety-cwchodze a wlasciwie wbiegam na szoste pietro-jeszcze do niedawna wisialam na linach w Alpach(dopoki sobie porzadnie dupy nie stluklam.Po zapaleniu pierwszego papierosa mam jednie lekka tachykardie serca.Ale rzucic to swinstwo chcialabym
Gratuluję ci sprawności ,ale ostatnie zdanie jest budujące-to będzie Twój najwyższy szczyt-zobaczysz!Daj sobię tę szansę!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 19:56
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Odnawiam wątek, bo warto podtrzymywać wiarę we własne siły.
Znajomej mi pani doktor (dużo paląca), amputowano nogę na wysokości kolana.

A tu o chorobie Burgera:
Choroba Bürgera, zakrzepowo-zarostowe zapalenie tętnic (łac. Thrombangiitis obliterans) to choroba zapalna drobnych i średnich tętnic o postępującym przebiegu. Choroba dotyczy głównie mężczyzn między 20 a 40 rokiem życia, palących tytoń (stanowią ok. 90% wszystkich przypadków).
Ale to dotyczy głównie panów???

Naczynia krwionośne można wzmocnić różnymi zdrowymi preparatami ziołowymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 21:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

przeczytałam swoje poprzednie posty, nie pale od 6 miesięcy- dzisiaj zapaliłam jednego- ale tak zakrecilo mi sie w glowie- ze nie mam ochoty, biegam wolniej, w dalszym ciągu wbiegam na 6 piętro bez zadyszki, nie wspinam sie, mam duzo mniej ochoty do działania niz dawniej- niepalenie papierosów? , wiek ?, ociężałośc ?- bom utyla.. chyba starzeje się. Nasze doniesienia mówia o statystycznie mniejszej zachorowalności na Altzheimera, natomiast na choroby naczyniowe statystycznie, znamiennie wiecej. Przy podawaniu tabletki rozszerzajacej naczynia i zapaleniu 1( jednego) papierosa jest taki efekt, jak po wypiciu szklanki wody tzn ew, wieksza ilosc moczu, i nic poza tym,szkoda pieniedzy na leki..SERIO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 21:49
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Babcielu..dlaczego zapaliłaś, no dlaczego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 22:33
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale to byl pierwszy i ostatni...słowo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 22:38
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Babcielu, ty jestes świadoma więc grzeszysz podwójnie ale jutro Popielec.
Mnie chodzi nie o preparaty rozszerzające ale o preparaty uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne, np. Rutinoscorbin, Venoruton, Venotrex.
Pomocne bywają też zioła wzmacniające naczynia krwionośne:
- kasztanowiec (napar z jego kwiatów pije pije się dwa razy dziennie),
- arnika (napar z ziela warto pić trzy razy dziennie),
- nagietek, skrzyp polny, pokrzywa ( napar stosuje się do kompresów i przemywań).
Generalnie bardzo ważna jest odpowiednia dieta, należy ją uzupełnić witaminą PP, która uszczelnia naczyńka.

No i oczywiście aronia, cyt: http://www.smakinatury.pl/?,oferta
Owoce aronii są najbogatszym źródłem witaminy P. Ponadto zawierają witaminy: C (niewiele), B2, B6, B9, E, PP i prowitaminę A, mikroelementy (molibden, mangan, miedź, bor, jod, kobalt) oraz antocyjany.

Owoce, sok i przetwory z aronii można polecić do szerokiego stosowania przy leczeniu chorób układu krwionośnego(przeciwdziałają miażdżycy i chorobom serca, ograniczają odkładanie się tzw. złego cholesterolu), arteriosklerozy, hemoroidów, działają przeciwkrwotocznie i uspokajająco, obniżają ciśnienie krwi, uelastyczniają naczynia kapilarne, wzmacniają i poprawiają trawienie, łagodzą skutki radioterapii i zmniejszają działanie uboczne leków antynowotworowych. Antocyjany - podobnie jak witaminy C, E, A - należą do tzw. antyutleniaczy zapobiegających tworzeniu szkodliwych cząsteczek tlenu („zmiatacze wolnych rodników”). Znakomitą formą terapii przy nadciśnieniu tętniczym jest wypijanie soku z aronii (2 razy dziennie przez 2 – 3 tygodnie).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 22:43
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Nie Rany ...babcielu !

Cytat:
Napisał babciela
Ale to byl pierwszy i ostatni...słowo
Elu, własnym oczom nie wierzę, co widzę ?
Ty, która mnie tak pilnujesz ? No, nie...
I kto to mówi ? Oj, pani dr ...

ps.palenie papierosów ma prawdopdobnie b. duży wpływ na choroby układu krążenia (miażdżyce itp.) -
wiem coś o tym ostatnio
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 22:47
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ale dostajesz cięgi z każdej strony.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 22:49
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 057
Domyślnie

A ja Eli nie potępiam, miała ochotę - spróbowała i zobaczyła że jej nie podchodzi, po co miała się nad sobą znęcać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rzuciła palenie po 100 latach - komentarze minolka Ogólny 56 15-02-2012 12:34
Opalanie zmniejsza ryzyko raka piersi? - komentarze Basia. Ogólny 6 04-04-2011 13:28
Rzuć palenie skutecznie - komentarze Basia. Ogólny 27 20-10-2009 22:06
21. września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera - komentarze gabi174 Ogólny 4 22-09-2007 12:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.