menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-09-2009, 14:08
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie Czym fotografować


Od kilku ładnych lat fotografuję - ostatnio (= od dłuższego czasu) kompaktowym Canon A95. Niestety, moje wymagania FOTOAMATORA ostatnio wzrosły, gdyz potrzebuję aparatu z UNIWERSALNYM obiektywem (w tym o dużej ogniskowej - "długi zoom"). Dysponuję kwotą do 2tys. zł, a zatem raczej NIE wchodzą w grę lustrzanki. Interesują mnie Wasze opinie o fotoaparatach... Najbardziej mi zależy na wypowiedziach "niehandlowych" (marketingowych w necie fura pełna), na informacjach pochodzacych od użytkujących swoje "ukochane" modele. Myślę, że wypowiedzi mogłyby być ilustrowane (wyjątkowo) NIEOBROBIONYMI zdjęciami - np. przedstawiającymi wady obiektywu, jakieś szumy itp.
Osobiście zainteresowałem się ostatnio "superzoomem" Canon SX20 IS - ale może są fajniejsze? Gdzieś tu (nie zapamiętałem) pewna userka "pochwaliła się" Panasonic FZ28...
--------------- Dla okrasy (ale po obróbce!) moje "A95" - landszafcik i z przymrużeniem oka:
Załączone Grafiki
File Type: jpg 13Różyczki5.jpg (20.1 KB, 66 wyświetleń)
File Type: jpeg 12,04,09Sz-nPark Kacz1.jpeg (27.2 KB, 47 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-09-2009, 14:29
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Witam
No - Nie, to pewnie jakiś żart?
Czy naprawdę te ujęcia zrobiono z aparatym fotoraficznym Canon?

PS
Po jakiej - obróbce jeśli można wiedzieć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-09-2009, 14:44
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

Chętnie. 1/ Nie mam innego aparatu (no, może poza starożytną Practiką itp.) 2/ Zdjęcia ZAWSZE obrabiam. Te foty zapewne jeszcze w Picasa, ale nie jestem pewien, bo stare i po zmniejszeniu nie mają exif'ów. Choć może jednak ShowFoto (pod lunux-ubuntu).
A bo co? Niedobre
Na poważnie zaś: to fotki bardzo pomniejszone, przeto błędów obiektywu, ziarna itd, NIE widać. Ale zaręczam, że przy ISO do 200 jakość i tak jest OK. No, a niektóre parametry (ostrość, kontrasty, jasność, błędy soczewek obiektywu MOŻNA poprawić).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-09-2009, 15:24
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Hm hm - To w pewnym stopniu - wyjaśnia i przekonuje, jako że aparaty "Canon" (o czym jestem przekonany) - na pewno wiesz, należą do czołówki. Jakosć zdjęć z tych aparatów jest znakomita.
Pozdrawiam mile i życzę udanego zakupu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-09-2009, 16:13
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

Fajnie. Z tym, że najbardziej i z utesknieniem oczekuję informacji, o które prosiłem w "wywoławczym" poście...
Canona cenię, ale jest tak, że nawet najlepsze firmy wypuszczają "knoty". Akurat A95 cieszył się znakomita opinią (w swojej klasie)... Może ktoś skrytykuje tu "działo" SX 20? Ktoś już "to" używał?
Albo inne cacko i kilka cennych uwag...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 11:09
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Kupiłam przed chwilą

Cytat:
Napisał woti
Fajnie. Z tym, że najbardziej i z utesknieniem oczekuję informacji, o które prosiłem w "wywoławczym" poście...
Canona cenię, ale jest tak, że nawet najlepsze firmy wypuszczają "knoty". Akurat A95 cieszył się znakomita opinią (w swojej klasie)... Może ktoś skrytykuje tu "działo" SX 20? Ktoś już "to" używał?
Albo inne cacko i kilka cennych uwag...
na Allegro Canona SX 20 IS do tej pory używałam Sony DCSH-2 /moim zdaniem bardzo dobry aparat/ , jestem bardzo ciekawa jak się bedzie spisywał nowy nabytek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 11:31
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

Super! Czy można prosić o kilka testowych fotek? Najprościej jest zrobic kilka zdjęć w różnej czułosci ISO np. bukiet kwiatów - w pomieszczeniu z naturalnym dobrym światłem (nie za mocnym, aby właśnie braki wyszły). + co tam Ci przyjdzie do głowy
Jesli moge się wymądrzyć, to fajny test (ale aparatu z wyższej półki) znalazłem tu:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9286
--------------------------------
Jeśli można zapytać - za ile nabyłaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 11:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Oczywiście jak tylko przesyłka do mnie dotrze sprawdzę aparat i wkleję fotki. Kupiłam ten aparat za 1635 zł razem z kartą pamięci 8 GB i torbą. Sprawdzałam przed zakupem ceny tego aparatu w sieci i kupiłam go dobrze, nie przepłaciłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 12:00
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja w sierpniu kupiłam Canona SX10 IS .
Troszke starszy model niż ten co kupiła Basia, między nimi jest minimalna różnica w jakiś pikselach....tak powiedział nam sprzedawca, kiedy wczoraj byliśmy w salonie i zobaczyliśmy ten nwy model.
Daliśmy za niego....w sklepie 1599 zł. plus do tego musiałam kupić 4 akumulatorki z ładowarką, torbe i karte pamięci.....wyniosło to nas ponad 1750 zł.
Robiłam nim troszke zdjęć....ale jedyne co mnie w nim zachwyca to 20 krotny zoom.
Moje zastrzeżenia to to, że aparat jest b. ciężki ...jakiś taki taki niewygodny w ręce....ciągle się boję, że mi wypadnie z rąk.
Mój poprzedni aparat to Sony cyber-shot DSC-W1....kupiłam go kilka lat temu, za dość duże pieniądze i zrobiłam nim sporo zdjęć....on jest bardzo leciutki i chyba musi minąć troche czasu abym przyzwyczaiła się do nowego Canona.
Mój Sony zaczął mi troszke szwankować i dltego postanowiłam kupić nowy ....no i miał mały zoom, tylko 5 krotny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 12:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Mój Sony też jest ciężki ma 12 krotny zoom i matrycę 6MP, płaciłam za niego tyle samo co teraz za Canona, miałam nie wymieniac aparatu ale nic na to nie poradzę, lubię nowości. Aparat noszę na długim pasku i zakładam go na szyję kiedy mam zamiar robić fotki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 13:05
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

Witam
Posiadam Canona S3, też jest dość ciężki
ale jestem z niego zadowolona.

__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 15:09
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

Mój koleś ma Canona SX 2 (albo 10?, a może 1? - hmm, to obrazuje, jaką mam pamięć do cyferek i nie swoich rzeczy). W każdym razie na pewno nowszy < babol - mialo być "STARSZY"< od SX 20... Generalnie z niego zadowoleni, choć "niektorym" (jego żonie) marzy się lustrzanka. Ja na to: Owszem, ale cio chcecie i dla kogo nim focić?
-------------------
Oczywiście z ogromnym zainteresowaniem oczekuję wyników "testu" nowego nabytku.
------------------
Wstępne rozpoznanie sugerowało cenę SX2 ok. 1800 zł, zatem w podanym zestawie wydaje się to ceną do przyjęcia, choć na jakiejś aukcji pokazali za 1450 - ale to cena wyjściowa...
----------------
Ciężki aparat - hmmmm. Normalne jest, że im większy OBIEKTYW, tym aparacisko większe i do kieszeni nie da się wcisnąć. Nawet, jeśli kupię "swoje marzenie" (nieważne, czy ten model), to nie pozbede się swojego zasłużonego A95. Na poparcie tego przytoczę "autorytet", który dawno temu powiedział, że "nawet Smieną (kto z Was pamięta to cudo?) da się zrobić dobre zdjęcie, jesli aparat w ręku trzyma zawodowiec". Sam nie jestem zawodowcem, ale w sposób oczywisty za aparatem musi stać umiejący patrzeć człowiek...
Mój lepiej "znający się" na tym brat (też fotoamator) namówił mnie do kupienia A95 dlatego, że zawodowcy używali tego aparaciku "jako drugiego". Nie zawsze przecież chce im się dygać sprzęt w torbie + minimum 2 obiektywy, kilka pierścieni, mieszek do makro, statyw... Widziałem na fotce, jak WSPÓŁCZESNY zawodowiec robił zdjęcie żaby, korzystając z "miecha" do którego przyczepił mały parasol... "Tego" w żaden sposób (przynajmniej obecnie) nie CHCE MI SIĘ NAŚLADOWAĆ.
Spacerując po ulicy czy parku SPOKO wystarczy A95 czy inny kompakt - i kwiatek ładny, i niebo, i bliską osobę da się zrobić - i w zasadzie "aparacisko" więcej/lepiej dużo nie zrobi (szczególnie dla "internetowych", skompresowanych fotek "mnóstwo" pikseli jest całkiem zbędne, jako że pliki są "za ciężkie"/obszerne/duże).
"Aparacisko" przydatne będzie dla fotografowania mrówek i innych szybko przemieszczających się owadów, dla cykania ptaków i zajęcy z daleka 9bo jak amator ma blisko podejść, jeśli wzorem zawodowca nei chce mu się tydzień siedzieć w "szałasie" zamaskowanym?).
"Aparaciska" szukam, gdyż w gronie zaprzyjaźnionym jeździmy/pływamy czasem "w przyrodę" i generalnie kaczki/jastrzębie/czaple chciałbym też móc sobie "zdjąć".
Poniżej kilka fotek "przyrody" (wszystkie zrobiłem A95) - generalnie niezłe, ale np. motyl i żuk wyszły lekko nieostre (na 200plx może nie widać tego?) - stąd moje pytanie: czy SX20 ma na obiektywie pierścień ręcznego regulowania ostrości?
"Ptok" zaś to zaledwie wycinek nieba - komputerowo zrealizowany "elektroniczy/programowy zoom". W org. zdjęcie więc nieostre i "ziarno" (cóż, optyka tylko 3x).
A co mi tam: dla zejścia z piedestału jeszcze kilka fotek - a wszystkie kompakcikiem
Aha, żeby nie było, że to sam aparat robi zdjęcia - WSZYSTKIE fotki poprawiane: doostrzane, kadrowane, kontrastowane i Bóg jeden wie, co jeszcze (bo ja nie pamiętam).
Załączone Grafiki
File Type: jpg 11,04,09padalec7.jpg (24.6 KB, 27 wyświetleń)
File Type: jpg 11,04,09padalec14.jpg (37.9 KB, 18 wyświetleń)
File Type: jpg 26,04,09Dana2.jpg (31.2 KB, 14 wyświetleń)
File Type: jpg 26,04,09Glinna.jpg (29.1 KB, 13 wyświetleń)
File Type: jpg 26,04,09traszka?.jpg (26.1 KB, 14 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 15:13
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

Ciag dalszy "wykonów" z Canon A95 + komputer (digicam/showfoto + gThumb)...
I liczę na to, że mi wybaczycie zaśmiecenie wątku - bo wszak sam chciałem o "technice" i fotoaparatach...
Ale po prostu nie umiem się powstrzymać, aby nie pokazać, że starym kompakcikiem można "trochę zdziałać". Szkoda, że już nie robią tego (ponoć jednego z lepszych) modelu.
Załączone Grafiki
File Type: jpg 26,04,09zaba.jpg (32.8 KB, 15 wyświetleń)
File Type: jpg Jaszcz_Mong09.jpg (27.4 KB, 9 wyświetleń)
File Type: jpeg ptok_Mong09.jpeg (14.3 KB, 9 wyświetleń)
File Type: jpg zuk_Mong09.jpg (37.2 KB, 5 wyświetleń)
File Type: jpg Motyl_Luk09_2.JPG (36.4 KB, 10 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 15:25
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

I jeszcze 3 fotki - włącznie z zapowiadanym (?) żartem.
No, to teraz cierpliwie/z utesknieniem oczekuję "testu" SX20 oraz propozycji dot. INNYCH "superzoomów".
---------------
Co do Can. SX3 ( o ten chodziło Ajax?) - tu opis, a tu komentarze.
Poczytałem - a Twoje uwagi "na tle" powyższego? Inne fotki?
PS. Rozumiem, że przedstawione "fiolety" bez dodatkowej obróbki?
Załączone Grafiki
File Type: jpg 26,04,09zaba_maska.jpg (35.0 KB, 19 wyświetleń)
File Type: jpg autoportret_Mong09.jpg (30.2 KB, 13 wyświetleń)
File Type: jpg Jaszcz2_mong09.jpg (35.2 KB, 11 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 16:51
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Ja lubię mojego nikona coolpix p80 oraz olympusa E510,taże małą minoltę dimage x1,myślę,że nie aparat czyni cuda tylko fotografujący .
Pozdrawiam miłośników fotografowania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 17:48
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

Cytat:
Napisał woti
I jeszcze 3 fotki - włącznie z zapowiadanym (?) żartem.
No, to teraz cierpliwie/z utesknieniem oczekuję "testu" SX20 oraz propozycji dot. INNYCH "superzoomów".
---------------
Co do Can. SX3 ( o ten chodziło Ajax?) - tu opis, a tu komentarze.
Poczytałem - a Twoje uwagi "na tle" powyższego? Inne fotki?
PS. Rozumiem, że przedstawione "fiolety" bez dodatkowej obróbki?

fotka jest bez żadnej tym razem obróbki. Nie zawsze tak jest, czasami korzystam z Programu Ashampoo Photo
Jestem zadowolona, chociaż jeszcze muszę sporo muszę podszkolić się.
__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 15-09-2009, 18:23
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Super

[quote=en_vogue]Ja lubię mojego nikona coolpix p80 oraz olympusa E510,taże małą minoltę dimage x1,myślę,że nie aparat czyni cuda tylko fotografujący . Pozdrawiam miłośników fotografowania [/quote ]
--------- Tia. Ale fotka konia, choć jest świetnie ostra i kontrastowa (zapewne NIE obrabiałaś?), to jednak ma nieobcięty (=nie kadrowałaś?) dolny fragment Ale może tak właśnie powinno być? - NIE, wystarczy zasłonić ten "brud" na dole (rurę) i jest SUPERACKO!
Czym/którym z wyż. wym. cyknęłaś? Bo choć prawdą jest, że czlowiek decyduje... to przecież z łuku Fantom'a F18 na pewno z nieba zestrzelić się nie da
PS. A cosik wiecej o wyż. wymienionych aparacikach? Dawno kupione? Jeszcze w obrocie?
------------------------------
Ajaks - Różyczka śliczna, jak to różyczka. Ale liść zroszony to ODJAZD jest. Podoba mi się.
PS. A co z tym pierścieniem ostrzenia na obiektywie SX20? Aha - przypomniałem - jeszcze paczka nie dotarła Zatem zaczynam się niecierpliwić wraz z Tobą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-09-2009, 15:18
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Woti, prawda nie obrabiałam fotki,nawet nie skadrowałam,dodałam tak dla ubarwienia postu .Wykonałam ją olympusem.Myślę,że nikon dalej jest na rynku,olympus również,choć na pewno już nowsze modele.Nigdy nie dogonię nowinek fotograficznych,więc zadawalam się tymi które mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-09-2009, 18:42
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

1/ Nie umiałem się powstrzymać, bo ten koń jakoś tak fajnie ujęty (i pozycja, i swietne ostrosci/nieostrosci), że okropnie żal mi się zrobiło "za rurę" - ale w końcu tu mamy pokazywać fotki jak najmniej obrobione...
2/ Nowinek nigdy się nie dogoni i raczej nie o to chodzi nam, "zwykłym zjadaczom pięknych fotonów"
Dlatego, jeeśli można prosić, podawajcie kilka podstawowych danych o tych "sztukach", o których informujecie (czas produkcji/zakupu, jaka grupa - czy mały kompakt, superzoom/hybryda, orientacyjna cena). Marzy mi się, że dzięki tych tu naszym rozhoworom ktoś kiedyś napisze: Dzieki Wam kupiłem fotoaparat, o którym dużo dowiedziałem się PRZED zakupem - i daltego jestem zadowolony. Hmmmmm - te marzenia...
----------------------------
Właśnie brat przysłał mi kilka DŁUGICH wypowiedzi dot. LUSTRZANKI Canon 20 D (trochę za długie aby tu pokazać?). Ważne, że wielu opiniujących nabyło swoje aparaciska (bo duże i ciężkie, jak to lustrzanki) z drugiej ręki. Fachowcy - wiedzą m.in., jakie są średnie ilości "cyknięć" bez awarii migawki (jeden podaje: 35-350 tys.). Dlatego sadzę, że jednak nie tylko o najnowszych "sztukach" nalezy się wypowiadać - no, chyba że mają ponad 10 lat, bo takie to już na pewno są niedostępne.
PS. Z pełną świadomością, przynajmniej na razie, nie "startuję" do lustrzanki - kwestia wymiennych obiektywów itd. Pomimo wszystko NIE przejdę na zawodowstwo. Ale nadal bardzo jestem Ciekaw Waszych opinii i doświadczeń.
<ale znalazłem i podaję link do ciekawych opinii o C-n 20D: http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty...anon_eos_20d.0

-----------------------------
PS.2. Jeśli kogo ciekawi a nie wie (jako i ja nie wiedziałem):
1/ Nikon Coolpix P80 jest "megazoom'em", CHYBA nie ma obracanego/wychylanego monitorka, wyprodukowany 2008 (?) - a więcej tu + tu od userów
Czy pozostałe przez Ciebie (en_vogue) wymienione też "z tej grupy"?

Ostatnio edytowane przez woti : 17-09-2009 o 19:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 08-10-2009, 10:43
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

Serdecznie witam i pozdrawiam Wszystkich miłosników fotografii
Woti, pytasz o aparat... Nie znam tego, który Cię interesuje. Na dzień dzisiejszy fotografuję Canonem PowerShot S5 IS. Jak do jeża, do Canona, po przesiadce z Fuji podeszłam, długo się z nim 'zaprzyjażnić' nie umiałam. Dzisiaj, po wielu przejściach, próbach czasu i wzajemnym się poznawaniu, poszliśmy na kompromis, co obopólną sympatią zaowocowało. Zaletą duży zoom, a po zastosowaniu np dodatkowych filtrów (np makro), nic dodć nic ująć, jest OK. Chociaż coraz częściej i coraz poważnie myślę o lustrzance.
Coraz mniej dodatkowych obróbek, chociaż, na tym też polega fotografia cyfrowa, że obróbkom zdjęcie mozna poddać, i żadna to ujma, nawet dla profesjonalisty. Uzyskanie dodatkowych efektów, pozbycie się szumów... normalka.
To zdjęcie, które tu przedstawiam, akurat dodatkowej obróbki, prawie że nie potrzebowało.
Drugi z moich 'fotografujących przyjaciół' to Panasonic TZ5, ten zawsze w kieszeni, torebce, zawsze zwarty i gotowy, niewielkich rozmiarów, w kieszeni się zmieści, czy to podczas rowerowych wycieczek, czy na codzień... zawsze ze mną, zawsze przy mnie.

Wracając do tematu... to tak, gwoli ciekawości, dla tych, co fotografią i nowinkami w sprzęcie zainteresowani.
Nowinka Canona... Canon G11

http://www.dpreview.com/news/0909/09...g11gallery.asp

Zdjęcia naprawdę ładne (te z lustrzanki przypominają), cena też (niestety)

Pozdrawiam


-----------------
Canon PowerShot S5 IS
__________________
-------------------
http://czayka.flog.pl/
-------------------
http://green-mix2.blogspot.com/
-------------------


Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy. /José Saramago/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mydła, żele - czym się myjemy? fionna Kosmetyki 117 28-05-2021 18:39
O czym warto pamiętać pisząc CV - komentarze edward wrzosek Ogólny 2 19-07-2012 13:54
Czym denerwują się Polacy - komentarze jip Ogólny 42 01-10-2009 15:58
Czym jest bol ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 17-04-2008 11:15
Czym czyścicie monitory? iwo1111 eSenior 19 21-04-2007 00:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.