menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 19:27
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
OK W jak wnętrza


Witam serdecznie w nowym wątku. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w dyskusji na temat wnętrz. Jak urządzić żeby było wygodnie, praktycznie i funkcjonalnie? Pochwalcie sie swoimi osiągnięciami czyli co uratowane zostało lub otrzymało nową funkcję? Mile widziane zdjęcia. Jaka dekoracja okna czy stołu wg okazji? Chętnie pomogę. Jak zmienic stare meble na "nowe" żeby portfela nie wyczyściło? Antyki czy nowoczesność a może zmiksować? Wszystko tu. Pomóżmy sobie wspólnie, podzielmy sie doświadczeniami i pomysłami. Wodze fantazji w ruch, dajcie czadu bo inaczej zmarnuje się wiele świetnych pomysłów, które można w życie wdrożyć. Miłej zabawy, zdobywania wiedzy i urządzania własnego gniazdka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 19:38
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

większość naszych gniazdek jest już urządzona, latami dopieszczana, udoskonalana.Ale wątek może być ciekawy,chętnie skorzystam z porad koleżanek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 19:47
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Mam nadzieję Nika, ze jednak coś sie przyda z tego wątku bo inaczej depresje mam pewną. Chciałam żeby coś się działo w naszym otoczeniu. Być może nie trafiłam? Sama jestem ciekawa. Npisałaś, że "szczęście sprzyja odważnym", ja do nich nie należe, dzięki Słowiczkowi ten wątek został powołany do życia. Bardzo jej dziękuję za wsparcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 19:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Kochana,wszak napisałam,ze wątek ciekawy!!!Uwielbiam przemeblowywac mą chatkę skromną, czyli dwa pokoje z kuchnia w blokowisku-więc metraz skromny raczej.Kocham styl rustykalny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 19:55
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Nikus przeslij fotki ?? ja tez bardzo sewgo czasu preferowalam ten styl.Tak wlasnie mialam urzadzone mierszkanie w bloku niestety nie zachowaly sie zdjecia nie bylo wtedy aparatow cyfrowych .. a szkoda.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 19:56
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Chickita
Pomysl wart gratulacji ....
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 19:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

W grudniu kupię wreszcie cyfrówkę,bo narazie to pożyczam, a to kłopotliwe ...wtedy będę robic fotki jak ogłupiała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 20:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Chickito

Super!!! teraz jestem w pracy i nie moge sie bawic ale jak wroce do domku to napisze jakie mam plany...
Ja tez mieszkanie uzbrojone po zeby ale ciagle mam ciagotki aby cos zmienic a szczegolnie dobudowac nowe ... zeby bylo potem co urzadzac he he he
Jestem uhonorowana tym ze ty profesjonistka chcesz nam pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 20:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Asiu,to jest wątek wymarzony dla Ciebie..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 21:10
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Słowiczku kochany, do profesjonalistów to mi bardzo daleko. Zobaczymy jak sobie poradzę? Nie ukrywam, ze się boję i nie sprostam oczekiwaniom. Raz kozie śmieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 21:11
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No to powiedz mi co zrobic z mala łazienką.Zdjecie ci podeslę
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 21:23
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Podeślij, cos wymyślimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 21:33
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie No Cos Ty Chickito!!

Cytat:
Napisał chickita
Słowiczku kochany, do profesjonalistów to mi bardzo daleko. Zobaczymy jak sobie poradzę? Nie ukrywam, ze się boję i nie sprostam oczekiwaniom. Raz kozie śmieć.

P RZECIEZ TO JEST ZABAWA..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-09-2007, 21:40
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Tak tez to chcę potraktować ale i tak sie boję, ze będzie zadane pytanie, na którym jako blondynka sie wyglebie.(hihihi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 00:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie chickito

Cytat:
Napisał chickita
Witam serdecznie w nowym wątku. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w dyskusji na temat wnętrz. Jak urządzić żeby było wygodnie, praktycznie i funkcjonalnie? Pochwalcie sie swoimi osiągnięciami czyli co uratowane zostało lub otrzymało nową funkcję? Mile widziane zdjęcia. Jaka dekoracja okna czy stołu wg okazji? Chętnie pomogę. Jak zmienic stare meble na "nowe" żeby portfela nie wyczyściło? Antyki czy nowoczesność a może zmiksować? Wszystko tu. Pomóżmy sobie wspólnie, podzielmy sie doświadczeniami i pomysłami. Wodze fantazji w ruch, dajcie czadu bo inaczej zmarnuje się wiele świetnych pomysłów, które można w życie wdrożyć. Miłej zabawy, zdobywania wiedzy i urządzania własnego gniazdka.

U mnie jest wszystko dokladnie zmiksowane.. Antyki i nowoczesne meble.. Mam duzy dom i trudno mi bylo stworzyc w nim cieplo i przytulnosc.. Czyba sie udalo ( tak mowia ludzie) ale mnie wciaz cos nie pasuje i chcialabym zmieniac..
Jedna ze sztuczek aby dom uprzytulnic to bylo pomalowanie wszystkich scian na mocne cieple kolory.. Na przyklad w kuchni sciany sa pomidorowe a w pokoju -salonie wszystkie odcienie zoltego..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 11:15
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Och Słowikowo! Chyba masz jednak kuchnię większą niż 9 m.kw. U mnie w blokowym mieszkanku wszystkie ściany na biało. Tak jest według mnie bardziej "przestrzennie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 12:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Aniu

Cytat:
Napisał an_inna
Och Słowikowo! Chyba masz jednak kuchnię większą niż 9 m.kw. U mnie w blokowym mieszkanku wszystkie ściany na biało. Tak jest według mnie bardziej "przestrzennie".

Byl taki okres w moim zyciu ze wszystko musialo byc biale.. ale mi przeszedl.. dosc dawno. Wnetrza tez maja swoje mody.. trudno jest wciaz kupowac inne meble ale na szczescie sciany mozna malowac roznymi kolorami..
Tak jak juz wspomnialam faktycznie dom jest duzy i te kolory posluzyly mi miedzy innymi do "ucieplenia" wnetrza..
Mysle ze w malej 9m kuchni aby wydawala sie bardziej przestrzenna mozna tez zastosowac kolor nie koniecznie pomidorowy.. Moze byc np.. kolor masla.. Uwielbiam ten kolor.. i watpie zeby zmiejszyl optycznie cokolwiek...
Oj jak sie ciesze ze zalozylas ten topik Chickito!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 13:10
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Asiu! To bardzo dobry pomysł! Dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 18:40
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

W małej kuchni ważne jest aby były jasne kolory. Słoneczny żółty byłby bardzo dobrym rozwiązaniem, zależy też na którą stronę jest okno i kidy słonko do kuchni zagląda, może być soczysta zieleń, morelka to ciepłe kolorki i żywe. Przecież tam się tyle dzieje.

Jeszcze jedno, bardzo dziękuję Wam wszystkim, właśnie o to mi chodziło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 28-09-2007, 21:24
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Porada czyli optyczny trik.
- zeby pomieszczenie wydawało sie większe, mozemy pomalowac jedną mniejszą sciane w poziome pasy, najlepiej w wyrazistym, kontrastowym kolorze (optycznie poszerzymy)
- świecące i połyskliwe materiały odbijają światło i rozjaśniają wnętrze a jasne pomieszczenie zawsze wygląda na większe,
- zeby pomieszczenie optycznie pomniejszyć (szcześciarze maja takie problemy) polecam jaskrawe barwy
- optycznie wyżej, pokój pomalowac w np.pasy ale w pionie, pasy raczej wąskie i polecam chłodne kolory
- lustra - pomieszczenie wyda sie przestronniejsze im większa tafla
Może się przyda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.