menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 20:05
Miesława Miesława jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 5
Żarówka Pierwsze miesiące na emeryturze


Serdecznie witam, jestem od 2 m- c na emeryturze, nie moge narazie się zaaklimatyzować w domu. Myslę, że za chwilę urop sie skończy i pójdę do pracy.
Ko podzieli się opinią jak zaczynał kolejny etap w życiu.

Miło pozdrawiam Miesława.
  #2  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 20:23
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

No i tu mnie trafiłaś!Co prawda "odpoczywam"na zasłużonej,jak ją nazywają,emeryturze nieco dłużej niż Ty,ale 1 września stoję przy oknie z mokrymi oczami i gapię się na odświętnie wystrojone dzieci i nauczycieli...a nie tak dawno i na mnie czekali...chorobcia!dosyć tego beczenia!Niełatwo z pełnej życia szkoły wpaść w ciszę.Nie uwierzysz,ale szum w uszach jakiś czas trwa i to niekoniecznie chorobliwy,ale dziwaczny.Też wydawało się,że to wakacje,ale 1 września jest najgorszy.Jasne!nie zamykam się!Życie koleżeńsko-towarzyskie trwa,lecz świadomość ,że już nigdy...jest ciężka.CAFE mnie ratuje!Chwała mu i cześć!
  #3  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 20:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Na emeryturze .........

mam o wiele mniej czasu niż kiedyś. Najbardziej cieszy mnie fakt, że niczego nie muszę.
  #4  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 16:43
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Pierwsze dni na emeryturze to jedne z najszczęśliwszych chwil
mojego życia. To szczęście przeżywałam myślami już dużo wcześniej, jak tylko byłam pewna kiedy odchodzę. Jakie to przyjemne uczucie, że już nigdy nie będę musiała być zależna
od współpracowników i znosić ich fanaberie.
__________________
  #5  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 17:03
wendy55's Avatar
wendy55 wendy55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: mazowsze
Posty: 28
Domyślnie

Ja byłam pracą bardzo zmęczona.Wtedy też zaczęły się problemy ze zdrówkiem.
Ale rozstanie z klasą, ze szkołą i koleżankami było trudne i to bardzo.Bo ja szkołą żyłam 24 h na dobę.I to był błąd.
Minął rok.Bolało, że mimo obietnic, moje psiapsiółki nawet na imieniny nie przyjechały.
Prawdą jest jednak, że czas leczy rany.Już dostrzegam uroki obecnego stanu i Tobie też tego życzę.
  #6  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 17:17
bogda11 bogda11 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Shelby Twp MI. USA
Posty: 4
Domyślnie

witaj! Wiem jak to jest odejscie z pracy. wszyscy szybko zapominaja lacznie z dyrekcja. Kolezanki tak samo. Nawet nie odpowiadaja na emaile. Ale pocieszam sie tym, ze one tez beda kiedys na emeryturze i tak samo to odczuja.
  #7  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 17:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
No i tu mnie trafiłaś!Co prawda "odpoczywam"na zasłużonej,jak ją nazywają,emeryturze nieco dłużej niż Ty,ale 1 września stoję przy oknie z mokrymi oczami i gapię się na odświętnie wystrojone dzieci i nauczycieli...a nie tak dawno i na mnie czekali...chorobcia!dosyć tego beczenia!Niełatwo z pełnej życia szkoły wpaść w ciszę.Nie uwierzysz,ale szum w uszach jakiś czas trwa i to niekoniecznie chorobliwy,ale dziwaczny.Też wydawało się,że to wakacje,ale 1 września jest najgorszy.Jasne!nie zamykam się!Życie koleżeńsko-towarzyskie trwa,lecz świadomość ,że już nigdy...jest ciężka.CAFE mnie ratuje!Chwała mu i cześć!
To czemu stoisz w oknie zamiast zatrudnic się na pol etatu -czy nawet caly (mozna dorobic 1800 zl -w szkole tyle nie placą) albo przynajmniej wziąśc korepetycje .Nie rozumiem tego przyznam.Nie chcę iśc na emeryture to nie ide -chce to nie narzekam ...albo łaczę 2 w jedno
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #8  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 21:34
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Na wcześniejsza emeryturę poszłam z pieśnią na ustach.

Ciągnęłam dwa pełne etaty i różne zastępstwa i czułam się jak bydlę popędzane batem.
Będąc na emeryturze wzięłam etat 1 i wreszcie zaczęłam żyć jak człowiek. Gdyby nie to, że firmy padały jedna po drugiej - pracowałabym do czasu, aż by mi się znudziło.
A moja matka po przejściu na emeryturę zrobiła się nieuchwytna. Zaczęła żyć.
To wszystko zależy od podejścia i nastawienia.
  #9  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 21:43
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jestem na emeryturze juz troche czasu i nigdy nie żalowałam,ze na nia poszłam,Cieszę sie z kazdego dnia,nie musze rano wstawac,nikt mnie nie pogania,po prostu niczego nie musze.Robie co chce i kiedy chcę,a kolezanki?no coż znalazłam nowe.Czuje sie juz pare lat jak na wiecznym urlopie.Pozdrawiam i ciesz sie dopóki zdrówko jako takie.Name:  461mx5.gif
Views: 41
Size:  14.5 KB
  #10  
Nieprzeczytane 31-08-2007, 22:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Mam tak samo

niczego nie muszę ........ robię to na co mam ochotę.
  #11  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 02:00
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Gaduła

Niech żyje emerytura!
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 07:34
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Póki co mam dość ambiwalentny stosunek do "emerytury" jako takiej.
Jestem już na emeryturze ale jednocześnie dalej pracuję na całym etacie.
Robię to z dwóch powodów,po pierwsze/czego nie kryję/ finansowego,a po drugie ponieważ poza pracą,praktycznie nie mam żadnych innych obowiązków,ani zajęć typu działka itp.
Moja rodzina/najbliższa syn ,wnuczka/mieszkają daleko stąd, więc też nie mogę się włączyć w pomoc czy chociażby opiekę od czasu do czasu nad wnuczką.
Co wobec tego miałabym robić gdybym już nie pracowała?
Ile można siedzieć przy kompie?/wiem, że dużo jak się ktoś uprze/ale to nie jest rozsądne/a póki co panuję nad swoim rozsądkiem/ile można czytać? gdy trzeba wzrok oszczędzać/zalecenie lekarskie/ nie mówiąc o takich nudnych zajęciach jak sprzątanie czy ogólna dbałość o dom.
Dlatego myślę,że dla mnie jako osoby samotnej praca jest rozwiązaniem dobrym nawet pożytecznym.I dlatego postanowiłam pracować tak długo jak długo pracodawca będzie mnie potrzebował,sama nie podejmę decyzji o zwolnieniu się.Czy mam rację?
Dlaczego więc mam ten ambiwalentny stosunek do emerytury/ no bo jak czasem czytam Wasze hurra optymistyczne wypowiedzi na ten temat,to myślę sobie, może Oni mają rację, może trzeba by już powiedzieć pracy"dziękuję pani".
__________________
  #13  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 07:45
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Ewo, każdy robi tak, jak mu wygodnie. Gdybym miała ciekawą pracę ,pewnie bym dalej pracowała. Teraz jest mi bardzo dobrze, bo nie muszę niczego robić na siłę. Oszczędzam zdrowie, staram się nie stresować, telewizji na wszelki wypadek nie oglądam. Czytam dużo, no i ten kompuś, którego stawiam na pierwszym planie.
  #14  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 07:48
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Promyczku,

robiłabym to samo, co Ty. Słuchaj siebie!
  #15  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 10:32
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 799
Domyślnie

Od siedmiu lat jestem na emeryturze. Przez jeszcze trzy lata jednocześnie pracowałam.Po zaprzestaniu pracy nie wyobrażałam sobie zycia - bez pracy i również bez ludzi którzy stali się moją jakby rodziną. Obecnie nie wyobrażam sobie tego że musiałabym pracować, już nie te siły a poza tym przystosowałam się. Mam grupy ludzi z którymi spotykam się, mam książki no i zaglądam do klubiku. Czasami mam przerwy w tym bywaniu tutaj a to świadczy o tym że mam czym żyć a nawet nie mam czasu. Ogródek też jest, ale kręgosłup ogranicza mnie w tym zakresie. W tym roku byłam parę dni w górach. Gdyby nie różne stresy które dopadały mnie również gdy pracowałam, życie byłoby bardzo piękne.
__________________
Jadka
  #16  
Nieprzeczytane 01-09-2007, 20:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jestem na tzw. wcześniejszej emeryturze od marca. Myślałam,że bez pracy w szkole nie przeżyję...żyję i to całkiem przyjemnie.Dorabiam nieco "z doskoku", mam mnóstwo wolnego czasu i jestem bardzo zadowolona. Robię różne ciekawe rzeczy, na które przedtem nie miałam czasu!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Penia ycia na emeryturze - komentarze Basia. Ogólny 410 15-10-2011 07:51
Małżeństwo na emeryturze - komentarze Alka5 Ogólny 43 17-02-2010 15:56
Zamieszkajcie na wsi na emeryturze! Pod_laskiem Kupię, sprzedam, zamienię 0 02-03-2008 17:09
Po pierwsze przebacz - komentarze boleslaw_p Ogólny 9 28-02-2008 23:35
Władysław Bartoszewski - po pierwsze przyzwoitość - komentarze iwo1111 Ogólny 12 29-04-2007 12:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.