menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4361  
Nieprzeczytane 27-11-2014, 15:51
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Dostalam skierowanie do sanatorium "Lesnik" w Sopocie na styczen 2015. Jezeli ktos tam byl to prosze bardzo o opinie o tym sanatorium
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4362  
Nieprzeczytane 27-11-2014, 17:03
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Witam

W sanatorium "Leśnik" byłem w 2005 roku, więc pewnie do tego czasu się wiele zmieniło.(a może nie). Leśnik leży po drugiej, południowej stronie Sopotu,- wśród lasu w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. W pobliżu znajduje się wyciąg narciarski i małe jeziorko zwane "Morskie Oko" Przy sanatorium znajduje się krańcówka autobusu. Do głównej ulicy Sopotu, piechotą około 0,5 godziny, autobusem 4 przystanki. W sanatorium wszystkie zabiegi są na miejscu, również wybudowana hala z małą tężnią solankową. W Leśniku są pokoje 1, 2 i 3 osobowe. Jedzenie było dobre i wystarczająco dużo. Budynek Leśnika jest 2-piętrowy. W podpiwniczeniu znajdowały się sale telewizyjne i kawiarnia z kioskiem i z wieczorkami tanecznymi. Tak było w 2005 roku, więc do dzisiaj mogło się coś zmienić.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4363  
Nieprzeczytane 27-11-2014, 17:33
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Ryszard2 dziekuje bardzo za opinie
. Pobuszowalam po necie i po tym co przeczyalam o tym sanatorium mam mieszane uczucia czy tam jechac
Pozdrawiam
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4364  
Nieprzeczytane 27-11-2014, 19:03
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Witam
moja kuzynka była w Sopocie w Lesniku w tym roku w m-cu wrześniu. Wróciła bardzo niezadowolopna, ale powodem tego niezadowolenia była duza odległośc od sanatorium do morza. Zabiegi miała tak ustawione, że chcąc jechac nad morze musiałaby rezygnować z obiadu lub z niektórych zabiegów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4365  
Nieprzeczytane 27-11-2014, 19:17
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Ja z kolei mogę podzielić sie wrażeniami nt sanatorium Polonia w Kudowie Zdroju, z którego korystałam w listopadzie br. Po pierwsze fatalna organizacja jezeli chodzi o zameldowanie i przydział pokoju.Na miekscu byłam o godz. 8.30 i czekałam do godz. 12,00 aby zapłacic i dowiedziec sie jaki numer pokoju mi przydzielono. Nastepnie z tymi wszystkimi bagazami i tobołkami zostałam skierowana do pielegniarki a potem jeszcze do lekarza. Klucze do pokoju dostałam około godz. 14,00. Nastepny problem to baza zabiegowa i same zabiegi. Zabiegi sa oddalone ok 300m od sanatorium. Pierwszy zabieg mialam juz ok. godz. 7 rano a ostatni ok. 17.30. Wczesniej zaden z rehabilitantów nie chciał wykonac zabiegu, poniewaz to nie jest jego zmiana. I tak biegalam po kiolka razy dziennie. Zabiegi, sniadanie, zabiegi, obiad, zabiegi, kolacja itp. Poza tym same zabiegi to nie sa zabiegi które miałam w innych sanatoriach. Borowina to tylko okłady borowinowe a kapiel solankowa wyglada w taki oto sposób. Do wanny wsypuje sie ok 1,5kg soli bocheńskiej i dolewa sie wody. Ponadto po raz pierwszy spotkałam sie że picie wody źródlanej traktowane jest jako zabieg. Dosłownie w karcie zabiegów wpisane jest 3 razy dziennie picie wody źródlanej. Jedzenie tez katastrofa. Pomijam fakt ,ze jest mało ale chodzi o jego urozmaicenie. Dwa razy dziennie (na sniadanie i kolację) dwa plasterki wedliny i do tego albo trojkacik serka topionego albo łyzka serka homogenizowanego. Jak dla mnie Kudowa jest przereklamowana. Nigdy wiecej Kudowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4366  
Nieprzeczytane 28-11-2014, 10:03
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Witaj Marii
Dziwię się, że zastanawiasz się nad wyjazdem. Czekałaś tak długo na sanatorium i chcesz rezygnować bo np. za daleko do morza, nieciekawe opinie ?
Chyba najważniejsze jest baza zabiegowa. Pojedź i przekonaj się sama. Bo to co dla kogoś jest złe Tobie może odpowiadać. Nie sugeruj się opiniami innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4367  
Nieprzeczytane 28-11-2014, 13:00
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Odnosnie Lesnika w Sopocie to nie chodzi tylko o warunki mieszkaniowe czy lokalizacje.Przede wszystkim jakosc i rodzaj zabiego mnie interesuje
. Z tego co wyszukalam w necie co sanatorium oferuje w ramach zabiegow i z opin ludzi, ktorzy tam byli, sanatorium daje tylko takie zabiegi, ktore mozna zrobic u siebie na miejscu, nic poza tym...dlatego zastanawiam sie nad wyjazdem....
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4368  
Nieprzeczytane 28-11-2014, 14:31
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Bylam w Kudowie w Zameczku, byl wtedy w remoncie,. Zakwaterowali mnie juz w wyremontowanym i eleganckim 2 osobowym pokoju z lazienka. Na posilki chodzilismy do Polonii , z tego co napisalas o wyzywieniu, widac, ze od 6 lat nic w wyzywieniu w Polonii sie nie zmienilo, jak ja bylam rowniez bylo strasznie paskudne.
Co do zabiegow rowniez sie zgodze, byly mierne.
Ale co do samej Kudowy to uwazam, ze to piekne i urokiwe miejsce.
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4369  
Nieprzeczytane 28-11-2014, 18:13
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Jezeli chodzi o pokoje w Polonii, to jedynki sa tylko dla prywatnych kuracjuszy, pokoje dwuosobowe tylko i wyłącznie dla małżeństw, dla pozostałych są pokoje 3osobowe. Kudowa jest urokliwa ale Polańczyk, jak dla mnie, jest ładniejszy. Jednak ile osób tyle zdań, kazdy ma swoje ukochane miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4370  
Nieprzeczytane 29-11-2014, 21:31
wiosna50 wiosna50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 18
Domyślnie Witam !

Cytat:
Napisał Marii
Dostalam skierowanie do sanatorium "Lesnik" w Sopocie na styczen 2015. Jezeli ktos tam byl to prosze bardzo o opinie o tym sanatorium
Witam! W sanatorium "Leśnik" byłam w sierpniu 2012r. ze stacji do sanatorium dojechałam Taxi ... można MPK do przystanku jest blisko. Sanatorium jak sanatorium... to nie jest najwyższa półka , z zabiegów byłam zadowolona lekarz przepisał to co chciałam w między czasie zmieniałam ...nie było żadnych problemów. Faktycznie do morza daleko....ja chodziłam na skróty koło Opery Leśnej przez las około 3km ,idzie się z górki i pod górkę wychodziłam wprost ma molo.Można też autobusem.Plaża brudna ...właściwie brudno było wszędzie.To mi się nie podobało . Chodziłam plażą do Jagniątkowa około 8km(takie moje odczucie)i tu plaża była czysta ,a wracałam MPK rozkład jazdy był tak ułożony że zdąży się na kolację.Dla mnie przejście 10km dziennie nie było problemem ..więc chodziłam codziennie. Jeżdzę już od dawna.... więc nie byłam zachwycona ani Sopotem ani sanatorium zabiegi tak to jedno było na plus.
Jest to tylko moja opinia .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4371  
Nieprzeczytane 30-11-2014, 14:09
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał wiosna50
Witam! W sanatorium "Leśnik" byłam w sierpniu 2012r. ze stacji do sanatorium dojechałam Taxi ... można MPK do przystanku jest blisko. Sanatorium jak sanatorium... to nie jest najwyższa półka , z zabiegów byłam zadowolona lekarz przepisał to co chciałam w między czasie zmieniałam ...nie było żadnych problemów. Faktycznie do morza daleko....ja chodziłam na skróty koło Opery Leśnej przez las około 3km ,idzie się z górki i pod górkę wychodziłam wprost ma molo.Można też autobusem.Plaża brudna ...właściwie brudno było wszędzie.To mi się nie podobało . Chodziłam plażą do Jagniątkowa około 8km(takie moje odczucie)i tu plaża była czysta ,a wracałam MPK rozkład jazdy był tak ułożony że zdąży się na kolację.Dla mnie przejście 10km dziennie nie było problemem ..więc chodziłam codziennie. Jeżdzę już od dawna.... więc nie byłam zachwycona ani Sopotem ani sanatorium zabiegi tak to jedno było na plus.
Jest to tylko moja opinia .Pozdrawiam
Dziekuje bardzo za odpowiedz, bylas tam latem , ja mam jechac w styczniu, nie wiem co mam robic, jechac nie jechac... moze mi cos poradzisz
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4372  
Nieprzeczytane 30-11-2014, 15:16
Kapitan Nemo Kapitan Nemo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie Sanatorium Helios sopot

Witam Michał 49 / -jadę pierwszy raz do sanatorium Helios w Sopocie styczeń 2015r, Może ktoś z Państwa jedzie tam lub był. Interesują mnie opinje i jak wygląda zwykły dzień pobytu. Jest to nowe doświadczenie.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4373  
Nieprzeczytane 30-11-2014, 16:17
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Witam,
w Heliosie byłam 5 lat temu. Już wtedy niektóre piętra były po kapitalnym remoncie, ale nawet w pokojach jeszcze nie wyremontowanych warunki były znośne. Ważne, że było czysto, jedzenie smaczne, a zabiegi na miejscu (brak tylko basenu).
Do plaży blisko, jednak do centrum Sopotu spory kawałek. Polecam smażalnię ryb - Przystań, przy deptaku w kierunku mola
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4374  
Nieprzeczytane 30-11-2014, 18:57
wiosna50 wiosna50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Dziekuje bardzo za odpowiedz, bylas tam latem , ja mam jechac w styczniu, nie wiem co mam robic, jechac nie jechac... moze mi cos poradzisz
Każda pora roku jest dobra na sanatorium .Byłam w wielu miejscach o różnej porze roku,najważniejsze są zabiegi.Nie widziałam tylko morza w takie -20 chociaż w tym roku jadę na wczasy świąteczno-noworoczne. Jeżeli możesz i lubisz chodzić , to musisz liczyć się... że będzie ślisko.. tam jest naprawdę z górki i pod górkę. Warto jechać.. zabiegi i spacery nawet po lesie ( sanatorium położone jest w lesie) naprawdę dużo dają ...
A na resztę trzeba przymknąć oko Raz jest lepiej raz gorzej ...Dobre zabiegi , dużo spacerów , i miłego towarzystwa -tego Ci życzę... bo to jest najważniejsze Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4375  
Nieprzeczytane 01-12-2014, 09:39
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kapitan Nemo
Witam Michał 49 / -jadę pierwszy raz do sanatorium Helios w Sopocie styczeń 2015r, Może ktoś z Państwa jedzie tam lub był. Interesują mnie opinje i jak wygląda zwykły dzień pobytu. Jest to nowe doświadczenie.
Pozdrawiam

Byłem w Heliosie w 2009 roku. Budynek sanatorium stoi tuż przy plaży na pograniczu Sopotu i Jelitkowa. Do dyspozycji były pokoje 1 i 2 osobowe z łazienkami, telewizorami, czajnikami. Obok budynku jest strzeżony parking samochodowy i wypożyczalnia rowerów. Wszystkie zabiegi na miejscu wraz z opieką lekarską i pielęgniarską. Posiłki były w wystarczającej ilości i smaczne. W Heliosie jest Biblioteka i kawiarnia na miejscu. (Naprzeciwko Heliosa również) Budynek wyposażony w windy. Ogólne wrażenie - dobre. Życzę pomyślnej kuracji.


[/IMG]

[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4376  
Nieprzeczytane 02-12-2014, 08:26
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Ta plaża to chyba w Jelitkowie. Jagiątków to miejscowość na Dolnym Śląsku, niedaleko Karpacza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4377  
Nieprzeczytane 02-12-2014, 10:34
wiosna50 wiosna50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 18
Uśmiech

Cytat:
Napisał Jaga Polańczyk
Ta plaża to chyba w Jelitkowie. Jagiątków to miejscowość na Dolnym Śląsku, niedaleko Karpacza
Moja wina pomyliłam nazwy miejscowości miałam napisać Jelitkowo nad morzem , dziękuję za zwrócenie uwagi Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4378  
Nieprzeczytane 10-12-2014, 11:41
antek1957 antek1957 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Ostrów Wlkp
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał antek1957
serdeczne dzięki,o dziwo przesunąłem się o 1000 miejsc.Może się uda wcześniej.
Jestem w szoku,mam już numer 3840! Kiedy uda mi się pojechać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4379  
Nieprzeczytane 10-12-2014, 12:27
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Czas oczekiwania na sanatorium:

Witam. No! Dziś lekarz wystawiła mi skierowanie do sanatorium, ale ma go wysłać sama (wcześniej inny lekarz dawał mi wniosek do ręki i osobiście zanosiłam go do NFZ). Teraz już czekać będę na pismo kwalifikujące mnie do leczenia sanatoryjnego...bądź nie
Ale mam pytanie: Jaki czas oczekiwania na przydział do sanatorium jest aktualnie w Łódzkim NFZ? Czy nadal do 19 m-cy, bo tak ostatnio miałam napisane, a czekałam dokładnie 17 m-cy i 4 dni (czyli konkretny pobyt w sanatorium w 18-tym miesiącu od daty wpływu wniosku do funduszu). Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4380  
Nieprzeczytane 11-12-2014, 08:28
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Jaki czas oczekiwania na przydział do sanatorium jest aktualnie w Łódzkim NFZ? Czy nadal do 19 m-cy, bo tak ostatnio miałam napisane

Jak do tej pory, nic się nie zmieniło. Żona w październiku dostała numer oczekiwania 44 500 z okresem 19 miesięcy. Zobaczymy co będzie w nowym roku, czy czasami NFZ nie wykręci nam jakiegoś numeru!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.