menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 14:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Waclawie , jak Ty chcesz zlikwidowac szarą strefe kasami fiskalnymi...To nielogiczne, absolutnie.Sprawdzenie lekarza jest bardzo proste- wszystkie rp z gabinetów prywaynych trafiaja do NFOZ-ów-i to jest najprostszy sposób sprawdzenia .W Nfoz- ach jest mnóstwo urzedników popijajacych kawke -to niech liczą. a nawet nie muszą , b maja wydruk w kompach.Szara strefa nie ma nic wspólnego z gabinetami prywatnymi- chyba zdajesz sobie sprawę z tego?Ja już pisalam - mnie to rybka-stracicie - Wy pacjenci...
  #22  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 14:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
W Hiszpanii np.bezrobocie osiągnęło już 20%.A Grecja - co się dzieje w Grecji!Więc miejmy szerszy ogląd na problemy i wykażmy się cierpliwością.

Nie zapominaj, ze wiekszosc Hiszpanow na tzw "zasilku bezrobotnym" - pracuje na czarnym rynku, bez watu - i zyje sobie zupelnie dobrze. Dowod - magazyny przepelnione....koszyki alimentarne w supermarketach - padlabys ze zdziwienia. Statystyki - nie bierz ich powaznie.

Grecja- 14 pensji rocznych, kafejki i barki w poludnie pelne - nie cudzoziemcow ale Grekow. Prawie wszyscy sa tzw funkcjonariuszami. Kraina miodem i mlekiem plynaca na koszt ksiezniczki. Wcale ich nie zaluje i jakbym miala "slowo" decydujace to grosza bym im nie dala.

Zycie na kredyt - podatnika, banku.....a potem placz, ze sie bankrutuje, ze panswto nie placi za wszystko.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #23  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 15:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

To że ktoś wpisał receptę nie jest równoważne z opłatą za tą usługę.
  #24  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 15:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
To że ktoś wpisał receptę nie jest równoważne z opłatą za tą usługę.
Czy na pewno? Przed wypisaniem recepty badanie lub co najmniej wysłuchanie pacjenta to też usługa.
Mechanik samochodowy czasem puknie młoteczkiem i kasę tez bierze bo wie gdzie stuknąć
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #25  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 17:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
zy na pewno? Przed wypisaniem recepty badanie lub co najmniej wysłuchanie pacjenta to też usługa.
Mechanik samochodowy czasem puknie młoteczkiem i kasę tez bierze bo wie gdzie stuknąć
Zgadzam się tylko mi chodziło oi wysokość wynagrodzenia .U jednego specjalisty byłem na konsultacji wypisał mi receptę zapłaciłem 100 zł u drugiego poszedłem celem sprawdzenia diagnozy też mi wypisał receptę zapłaciłem 250 zł .Te same leki .Nie mam pretensji do lekarza ,ten co zapłaciłem drożej jest bardzo dobrym specjalistą .Potwierdził pierwszego diagnozę przez co jestem zadowolony o prawidłowości leczenia przez pierwszego lekarza u którego się leczę.
Przykład ten dałem ponieważ tak jak pisze Babciela że łatwo sprawdzić usługę po receptach tak można sprawdzić tylko usługa usłudze nie równa trudno by lekarze zarabiali równo ten co inwestuje w siebie literatura ,sympozja ,szkolenia zagraniczne. od tego co tego nie robi.Tadziu za wiedzę powinno się płacić ,ja tego nie neguję.
  #26  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 20:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Inwestycje naukowe " w siebie" odliczamy od przychodów. To są istotnie duze sumy...
  #27  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 15:47
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Jesli lekarze i prawnicy tak skrupulatnie wykazuja swoje dochody to dlaczego tak boja sie zainstalowania kas fiskalnych? Przeciez to dla nich zaden wydatek, instalacja kasy prawie w całosci jest refundowana przez państwo, wiec o co ten krzyk? Lekarze i tak sa nadal uprzywilejowani, bo zwalnia sie ich z płacenia podatku VAT.Ja jestem za zniesieniem wszelkich przywilejów. Nie tak dawno protestowali taksówkarze. I co ? Kasy wprawdzie maja, ale nadal znam takich, którzy ze swej działalnosci nie płaca ani grosza podatku gdyz stawki kart podatkowych sa ustawione tak debilnie,ze po odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne do zapłaty pozostaje zero.Dotyczy to duzej grupy ludzi rozliczajacych sie na zasadzie kart podatkowych i moze tu nalezałoby szukać rezerw? Mówi się o podniesieniu stawki VAT, a jednoczesnie rok temu limit wejscia do VAT podniesiono z 50tys. na 100tys. zwalniajac tym samym olbrzymia grupe małych przedsiebiorców z obowiazku jego płacenia.Gdzie tu sprawiedliwość?
  #28  
Nieprzeczytane 04-08-2010, 12:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alez nikt się nie boi, tylko nie tędy droga do sciagania podatkow i reperowania budzetu.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Proszę o podpowiedz. 2317kuba Turystyczne 0 07-08-2009 10:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.