menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 20-12-2009, 16:13
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

człowiek musi mieć kogoś do kochania, albo chociaż nadzieję....
  #202  
Nieprzeczytane 20-12-2009, 16:30
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Toy,dziękujemy,że się odezwałaś
__________________
Pozdrawiam
  #203  
Nieprzeczytane 20-12-2009, 18:07
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Skoro gospodyni nie chce z nami rozmawiać to tym razem mam coś dla Ani ( Anki skakanki...?)
http://www.youtube.com/watch?v=LE-hV...eature=related
Bardzo lubię tą piosenkę.
  #204  
Nieprzeczytane 20-12-2009, 22:18
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

z książki j. powell, l.brady - chcę powiedzieć kim jestem - wrocław 1994

"(...)parę lat po ślubie, kiedy już była matką kilkorga dzieci przeszła załamanie i została umieszczona w szpitalu psychiatrycznym. po leczeniu i wypoczynku wypisano ją, powierzając opiece psychiatry. ciągle żyła na granicy kolejnego załamania. pewnego dnia zrozumiała że ma prawo swoich uczuć i obowiązek dzielenia się uczuciami z innymi.ożyła, zaczęła czuć się lepiej. wkrótce nie potrzebowała ani lekarza, ani lekarstw."

BLOKADY PROCESU KOMUNIKACJI:

RADZENIE - "uważam że powinieneś..." prawdopodobnie uważamy że słuchanie polega tylko na poznawaniu faktów, wtedy mozemy rozwiązać ten problem. doradców nie obchodzą uczucia. skutkiem tego osoby które nadal będą dzielić się z doradcą zatracą wszelką odpowiedzialność za swoje myśli i decyzje
WSPÓŁZAWODNICTWO - podczas słuchania oszacowuję rozmówcę w porównaniu z samym sobą. oceniam ich kompetencje albo zdrowie psychiczne... głównie te cechy które stoją u mnie na wyższym poziomie
NAUKOWE UWAGI - mechaniczne reakcje... wygłaszam ogólnie przyjęte i potwierdzone uwagi. nigdy mnie nie poznasz. nigdy nie osiągniemy równości w naszym związku. skostnienie w miejsce wzrostu.
ZMIANA TEMATU - kiedy to co mówisz przestaje mi odpowiadać natychmiast zmieniam temat rozmowy, rozpraszam twoją uwagę. najprawdopodobniej poczujesz się przegadany i odrzucony
BUJANIE W OBŁOKACH - marzyciele jako słuchacze mają dobre zamiary... jednak pierwsza wspomniana rzecz łączy się w ich myślach z czymś innym. nagle starają się włączyć ponownie w rozmowę. jeżeli liczyłeś na zrozumienie prawdobodobnie czujesz się zraniony
FILTROWANIE - chcę zajmować się jedynie niektórymi elementami twojego życia. już przed rozpoczęciem rozmowy decyduję co usłyszę a na co ogłuchnę. jeśli nie zadowolisz się bylejakim traktowaniem będę się musiał zmienić, albo ty poszukasz kogoś kto naprawdę umie słuchać
c.d.n.
  #205  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 01:17
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie


Uleczko dziękuję. Dla mnie bardzo miła niespodzianka. Stan zaśpiewał tą piosenkę po raz pierwszy już bardzo dawno ale dlatego, że jest piękna stała się przebojem o długim żywocie. Jestem wzruszona Twoim gestem, doceniam trud jej poszukania.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.

Ostatnio edytowane przez Ania o. : 21-12-2009 o 01:51.
  #206  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 01:46
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie


Dziunia - za pięknie przekazane życzenia w poście 200 dla założycielki i bywalców tego wątku, ja we własnym imieniu z serca Ci dziękuję i w pełni je odwzajemniam.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
  #207  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 03:00
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie


Witajcie. Coraz bliżej Świąt Bożego Narodzenia. Z niektórych mieszkań, obiektów publicznych (np. sklepy) radia czy telewizji już melodie popularnych kolęd dobiegają. Coraz bardziej dociera i ogarnia nas nastrój tych szczególnych (z wielu względów) świąt.
M.in. także z tego powodu proszę Cię Toy abyś nie kontynuowała już cytowania obszernych fragmentów książki tutaj. Zapoznałaś z fragmentem, zarekomendowałaś podając także źródło i możliwość do niej dotarcia w zbiorach bibliotecznych przez ewentualnych zainteresowanych. Ja polecałabym ją do zapoznania przez ewentualnie studentów młodszych lat określonego kierunku nauki niż szerszemu ogółowi obywateli. To moje zdanie ale wątek Twój. Wiesz natomiast jak oczekujemy jakichkolwiek oznak Twojej radości czy choćby uśmiechu u Ciebie. A przecież przynajmniej 1 sprawę zauważyłaś, że była dla Ciebie bardzo sympatyczna, wywołała radość wczoraj. Może więcej było takich spraw tylko ich nie zauważyłaś. Rozglądaj się trochę z uwagą, bo może tych fajnych rzeczy dzieje się więcej od tych niefajnych i omija Cię uśmiech czy zadowolenie, bo tych pozytywnych rzeczy, jakie się zdarzają w Twoim życiu nie dostrzegasz.
Trzymaj się dzielnie, bo mądrą babą jesteś.Trochę Cię to życie zawirowało ale inni także dostają kopa tyle, że może w inne miejsce czy w inny sposób.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
  #208  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 04:09
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie

Forumowiczkom tego wątku życzę.

Święta Bożego Narodzenia się zbliżają
w święta ludzie się kochają.
Przy dzieleniu się opłatkiem
czasem z oczu płyną łzy ukradkiem.
Oby święta wesołe były
a dobre życzenia się spełniły.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
  #209  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 13:24
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Witaj Toy.Ale nam wykład zafundowałaś no,no...
Naczytałam się i próbuję zrozumieć. Trudne to.

Aniu - czy Ty w ogóle nie śpisz? Środek nocy a Ty na posterunku!
Dziękujemy za śliczne życzenia świąteczne.

Toy, głowa do góry ! Uśmiechnij się .Piękny dzień mamy dzisiaj.Słoneczko świeci - przynajmniej u mnie.


Tobie Toy i wszystkim zaglądającym.
  #210  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 14:35
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

W te święta magiczne, życzenia ślę liczne.
Pachnących jodełek z ogromem światełek.
Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka.
Prezentów pod choinką od Mikołaja z wesołą minką
Ciepła rodzinnego w Dzień Narodzenia Pańskiego.
Dużo jedzenia na stole,
NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ WESOŁE!!! Tobie Toy i wszystkim odwiedzającym ten wątek!!!!!
__________________
Pozdrawiam
  #211  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 14:41
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Aniu o,dziękuję serdecznie za życzenia
__________________
Pozdrawiam
  #212  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 14:42
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy.
ten wątek miał służyć tylko temu, żebym pogodziła wolność własnych wypowiedzi z wolnością... innych userów .
Cytat:
Napisał Ania o.
Wyhamuj z tymi zwierzeniami. Paweł to stara sprawa. Nie jest warta aby ją tutaj publicznie roztrząsać.
Cytat:
Napisał Ania o.
proszę Cię Toy abyś nie kontynuowała już cytowania obszernych fragmentów książki tutaj.

to po co mi taki wątek... bawcie się dobrze!
http://terapia-toy.blogspot.com/
  #213  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 15:44
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy.
to po co mi taki wątek... bawcie się dobrze!
http://terapia-toy.blogspot.com/

O ty "Babo jedna",to my do Ciebie z sercem na dłoni i a Ty tak?No i dobra i idź sobie.Fragmenty ksiązek nam tu cytujesz i jeszcze sie obrażasz?A idź sobie tam gdzie Ci lepiej,jeszcze zatęsknisz do nas.A my oczywiście będziemy sie dobrze bawić,a jak zatęsknisz to zajrzyj i tak po ludzku ,po prostu powiedz co u Ciebie słychać.
Wszystkim zaglądającym na ten wątek

__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #214  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 16:54
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie


Toy obrażalska - czytaj całe posty a nie tylko fragmenty, które wprawdzie z wdziękiem cytujesz ale niestety bardzo wybiórczo jak Ci akurat przypasi do Twojej koncepcji. Napisałam swoje jakże skromne zdanie w kwestii cytowania obszernych fragmentów książki, które trochę jak dysonans mają się do przedświątecznej atmosfery ostatnich dni. Podałaś źródło więc ok mogą zainteresowani wypożyczyć dzieło jako lekturę świąteczną lub kupić jako prezent pod choinkę. Natomiast precyzyjnie i jednoznacznie napisałam również " To jest moje zdanie ale wątek jest Twój". Czyżbyś jeszcze nie dotarła z czytaniem do tego fragmentu? A oznacza on ni mniej ni więcej, że skoro ileś postów wstecz demonstrowałaś swój nastrój dość dobitnie na Twoim wątku tak nadal żaden user (wg Twoich określeń) niczego Ci nie zabroni tutaj, może zaledwie mieć delikatne sugestie, z którymi nie ma przymusu się liczyć. Już tak nie cierp bo wątek Ci się rozwinął i niedługo do 500 dobijesz. Jak Ci "przejdzie" to pokaż 1 z Twoich pięknych uśmiechów.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
  #215  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 00:29
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie


Dziuniu, Anielko i Uleczko dziękuję - w imieniu własnym - za miłe życzenia świąteczne.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
  #216  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 01:36
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie



Witam w trzecim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia.

Toy - nawiązując do postu 212 zauważ, że nikt tutaj do niczego Cię ani zmusić nie może ani nie ma takiego zamiaru. Ty umieszczasz swoje posty i także Ty decydujesz co tu i w jaki sposób podasz wszystkim do publicznej wiadomości. Zawsze jednak należałoby się liczyć ze skutkami swoich wypowiedzi na wątku więc lepiej jest zastanowić się przedtem niż bardzo czegoś żałować potem. Choćby dlatego warto zatrzymać się przez chwilę i życzliwie rozważyć ewentualne sugestie czy podpowiedzi. Wywlekając na publiczne forum skrawki swojego życia osobistego czyli czegoś intymnego i bardzo prywatnego dajesz wszystkim przyzwolenie do bezceremonialnego ingerowania w swoją prywatność. Opinie, rozważania, komentarze, sugestie, oceny czy bardziej dobitne konstatacje forumowiczów należy wówczas wkalkulować w ryzyko wynikające z takiej nadmiernej otwartości na publicznym portalu. Czy byłabyś rozumiana i zadowolona z różnorodności komentarzy forumowych należy mocno wątpić. Pomyśl o tym zanim niesłusznie podpowiedź potraktujesz jako ograniczenie Twojej swobody na wątku. No a obrażalstwo bez powodu jest domeną dzieci a Ty dorosła i mądra osoba chyba nie cofasz się w rozwoju do czasów dzieciństwa.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.
  #217  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 02:19
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał uka
Witaj Toy.
Przyniosłam Ci prezent. Nie chciałaś a masz.




Choinka stała w środku lasu.Może leśniczy ubrał dla zwierzątek ???

Ula a ten lesniczy to ty moze??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #218  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 15:11
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie


Komu życzę? Założycielce i gospodyni tego wątku - Toy obrażalskiej. Zabierz słoneczko z powrotem zabawki z tamtej piaskownicy. Tu jest lepiej.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.

Ostatnio edytowane przez Ania o. : 23-12-2009 o 18:22.
  #219  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 20:06
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ula a ten lesniczy to ty moze??
Żałuję ale nie , Joasiu. Niestety to nie ja wpadłam na taki fajny pomysł. Też byłam zaskoczona ustrojoną choinką w środku lasu. Ktoś zorganizował sobie w lesie jakąś imprezę czy co?
  #220  
Nieprzeczytane 24-12-2009, 10:27
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie z bloga toy.



...mężczyzna niezgrabnie trzymał na rękach Noworodka. słuchając Jego równego, prędkiego oddechu zastanawiał się, kiedy głód obudzi Maleństwo... będzie musiał wtedy zanieść Go swej żonie do nakarmienia... niech ona jeszcze pośpi, jest taka bledziutka, zmęczona porodem... pewno dużo krwi straciła...
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.