menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 21:05
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie przynaleznosc do grupy etnicznej

bywa czesto jedyna wartoscia dla wielu ludzi, a nienawisc do innych grup etnicznych miara tej wartosci



parunastu pazernych "polaczkow" sprawi, ze swiat oceni jednoznacznie wszystkich

W Polsce coraz częściej łamane są prawa pracujących cudzoziemców

Przyznał, że w niektórych przypadkach warunki bytowe pracujących w Polsce cudzoziemców nie odpowiadają "jakimkolwiek normom". Obcokrajowcy mieszkają w wieloosobowych salach, nieogrzewanych lub jedynie dogrzewanych. Zdarza się, że nie ma ciepłej wody, a warunki sanitarne są - jak zaznaczył - "katastrofalne".
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #22  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 21:12
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
bywa czesto jedyna wartoscia dla wielu ludzi, a nienawisc do innych grup etnicznych miara tej wartosci



parunastu pazernych "polaczkow" sprawi, ze swiat oceni jednoznacznie wszystkich

W Polsce coraz częściej łamane są prawa pracujących cudzoziemców

Przyznał, że w niektórych przypadkach warunki bytowe pracujących w Polsce cudzoziemców nie odpowiadają "jakimkolwiek normom". Obcokrajowcy mieszkają w wieloosobowych salach, nieogrzewanych lub jedynie dogrzewanych. Zdarza się, że nie ma ciepłej wody, a warunki sanitarne są - jak zaznaczył - "katastrofalne".


A czy ci cudzoziemcy sa w Polsce legalnie??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #23  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 21:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
bywa czesto jedyna wartoscia dla wielu ludzi, a nienawisc do innych grup etnicznych miara tej wartosci



parunastu pazernych "polaczkow" sprawi, ze swiat oceni jednoznacznie wszystkich

W Polsce coraz częściej łamane są prawa pracujących cudzoziemców

Przyznał, że w niektórych przypadkach warunki bytowe pracujących w Polsce cudzoziemców nie odpowiadają "jakimkolwiek normom". Obcokrajowcy mieszkają w wieloosobowych salach, nieogrzewanych lub jedynie dogrzewanych. Zdarza się, że nie ma ciepłej wody, a warunki sanitarne są - jak zaznaczył - "katastrofalne".

Amelio, zapewniam Cie, ze tak jest w innych krajach....Meksykanie w USA....Marokanczycy w Hiszpanii, Polacy w Hiszpanii (pracujacy przy zbiorach tryskawek), Polacy w USA, Rumunii we Wloszech.......ludzie z Iraku, Afganistanu......w Europie, no i na koncu wielu mieszkancow Czarnej Afryki we Francji.

Zeby nie bylo zbednych pytan: oficjalni i nieoficjalni sa w tych grupach.

Dlaczego w Polsce mialoby byc inaczej?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #24  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 21:30
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Amelio, zapewniam Cie, ze tak jest w innych krajach....Meksykanie w USA....Marokanczycy w Hiszpanii, Polacy w Hiszpanii (pracujacy przy zbiorach tryskawek), Polacy w USA, Rumunii we Wloszech.......ludzie z Iraku, Afganistanu......w Europie, no i na koncu wielu mieszkancow Czarnej Afryki we Francji.

Zeby nie bylo zbednych pytan: oficjalni i nieoficjalni sa w tych grupach.

Dlaczego w Polsce mialoby byc inaczej?


A fe, Polak katolik i takie numery?
Nic tylko znielubic pozostalo
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #25  
Nieprzeczytane 21-12-2009, 21:35
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Kochany Wisarjonowiczu
z okazji 130 rocznicy urodzin w dniu dzisiejszym
chciałem życzyć dalszych sukcesów w krzewieniu
waszej kultury narodowej
  #26  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 07:42
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
A czy ci cudzoziemcy sa w Polsce legalnie??
Co za pytanie
A jak nie legalnie to można ich traktować jak nie ludzi?
  #27  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 08:54
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

jasinek, wielkie dzieki za pamięc, to zawsze miłe jest...
na zdaroooooowie....
__________________
  #28  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 11:51
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Slyszalem powiedzenie o "sledziach-katolikach" ale dziwic sie,ze Polak moze byc katolikiem to co ,specjalna wymagalnosc ? .
Kazdy katolik to tak jak kazdy inny czlowiek jest grzeszny .

Los cudzoziemcow w panstwach gdzie przyszlo sie im udac z wlasnej lub innej woli nie moze byc taki sam jak tych co sie w tym panstwie urodzili i dlugo zyja,zawsze sie czegos dorabiajac, a jak nie to tez ich marny los.
Ci nowo przybyli tez powinni sie dorabiac i dorobia sie jak beda pracowici i uczciwi !
To nie ma tak,ze jak ktos sie zalicza do uchodzcow to odrazu ma dostac mieszkanie i opieke spoleczna .
Darmowy wikt,opierunek i dach nad glowa ma zapewniony "mieszkaniec" wiezienia na ktore tez musial sobie "zasluzyc" swoim zyciem.
Temu co uszedl/wyjechal ze swego kraju moze zawsze powrocic do niego ,no chyba ze go wygonili,jest przestepca,uciekl czy co innego powodowalo go do "banicji" ale wtedy musi sie liczyc z wszelkimi trudnosciami losu.
Polske nie stac na lozenie na uchodzcow ,zreszta nawet bogata Ameryka cudzoziemcow odpowiednio przyjmuje i traktuje.
Do USA nie tak latwo wjechac a tym bardziej zalegalizowac pobyt.
  #29  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 12:21
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"To pani jest Zydowka ?..... " .Gdy takie pytanie pada obojetnie od kogo oznacza dla niektorych komende "bacznosc" !
Dla mnie sprawia to przyjemnosc gdy osoba ta jest zydowskiego pochodzenia ,bo wiem,ze mam do czynienia z osoba madra i wyksztalcona ,sprytna i rezolutna, znajaca sie swietnie na landlu i biznesie oraz to,ze osoba ta szybko sie asymiluje z innymi narodowsciami.
Z drugiej strony przebywajac z ta osoba musze silic sie na odpowiednie swoje zachowanie i kulture Polaka,co wczesniej na tym forum mi "nie wychodzilo" - starzy bywalcy wiedza.

Ktos mnie kiedys zapytal : "Czy zakochalbys sie w Zydowce ?".
Odpowiedzialem wtedy jemu i dzisiaj innym tez ,ze oczywiscie ,ale slubu z nia bym nie bral .
Na pytanie dlaczego ? Odpowiedzialem i odpowiadam nadal : Slub wziasc z Zydowka/Zydem to tak jak z Polakiem zasiasc do stolu zastawionego suto alkoholem - "bedziesz skonczony !"
Oczywiscie to pol zartem polserio,bo najwazniejsze w tym nie dac sie "skonczyc".
Przechodzac teraz scisle do tematu ANTYPOLONIZMU to napawa mnie smutkiem to, dlaczego Zydzi chca Polakow "skonczyc" ? Juz nie napisze,ze oferuja nam tylko "ulice a dla siebie kamienice" ale dlaczego niewinni POLACY maja tyle cierpiec od Zydow po dzien dzisiejszy kiedy tyle dobra dla nich uczynili ???

Czy ktos odpowie mi na to pytanie ?
Dlaczego Zydzi nienawidza Polakow ,co dobitnie wypowiedzial sam zydowskiego pochodzenia Polak prof. Gieremek (sa na to dowody)- z jego ust padlo : "Ja Polakow wprost nie cierpie" (czytaj nie znosze).
Mam nadzieje,ze post ten zostanie dopuszczony do czytelnosci ogolu .
Pozniej podyskutujemy sobie dalej gdzie widzimy MY POLACY zly stosunek Zydow i Polakow zydowskiego pochodzenia do nas. Byc moze zabiora glos tez Zydzi jakie bledy w nas widza i w czym im przeszkadzamy.

Jak znalezc pozytywne rozwiazanie tego problemu aby nie bylo wsrod nas ANTYSEMITYZMU i ANTYPOLONIZMU.
Ja mam na to wiele rad,ktore czesto z autentycznymi Zydami dyskutuje przy spotkaniach z nimi nawet prywatnie.

Zachecam do dobrej dyskusji.
  #30  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 13:56
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Co za pytanie
A jak nie legalnie to można ich traktować jak nie ludzi?

Tarninko dlaczego dopowiadasz sobie to czego nie ma??

Jezeli sa nielegalnie to nie mozna sie nimi zajac tak jak powinno sie bo nieraz nie wiadomo ze istnieja. Praca i legalny pobyt w niektorych krajach jest wielkim przywilejem i wiele osob dobija sie do tych przywilejow drzwiami i oknami. Wcale sie im z reszta nie dziwie.. bo wszyscy maja prawo do godnego zycia. Nie pierwsza Polska jest tym krajem..
Watpie zeby byli gdziekolwiek traktowani jako "nieludzie" Ale musza przejsc przez okres kwarantanny w obozach uciekinierskich. Polacy ktorzy uciekali z komunizmu tez w takich obozach byli przetrzymywani i potem wysylani do krajow ktore ich przyjmowaly jako pelnoprawnych obywateli..
Kraj w ktorym byl oboz wcale nie mial tego obowiazku

W czasach nazizmu w Niemczech , kiedy okret plynacy do USA ,pelen uciekinierow z Niemiec ( pochodzenia zydowskiego) zostal zawrocony z powrotem do Europy... a ludzie w ten sposob skazani na zaglade, nikt nie zastanawial sie jakie oni mieli prawa wtedy.. Dlaczego tak malo sie o tym mowi??
Dotychczas sa takie przypadki.. W straszliwych warunkach ryzykujac zyciem na przeladowanych stateczkach rzuconych na rozszalale morze, biedni Afrykanie chca dostac sie do Europy aby moc tam godnie zyc. Polowa ich ginie a druga polowa podobnie ja w czasie przed IIWS jest odsylana z powrotem do ich piekla..
Aby jednak ktos stal sie pelnoprawnym obywatelem jakiegos kraju.. nie wystarcza tylko chciec ale trzeba tez wykazac sie walorami ktore pozwola na to ze jakis kraj bedzie mogl nas zaakceptowac.. Nie mozna tylko wymagac ale i dac cos z siebie.

Takie sa reguly na calym swiecie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #31  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 14:45
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Moja Ojczyzna była zawsze bardzo spolegliwa i przygarniała pod swe skrzydła wszystkich którzy chcieli tu pozostać lub którym się w eurazji działa krzywda. Czy to Ormianin, Gruzin czy Grek, Szwed czy Niemiec, Hiszpan, Czech czy Żyd, każdy tu się mógł osiedlić i kultywować swoje zwyczaje, żyć wedle swojej religii i kultury. Władcy nasi, ufając mądrości ościennych władców, nigdy nie ustanawiali praw zamieszkiwania obcych z zastrzeżeniem „prawa wzajemności”. I to był wielbłąd, czyli wielki błąd. Na garbie tego wielbłąda znaleźliśmy się w wyniku wydarzeń ostatniego stulecia. Wszystkie niedogodności, straty a nawet zbrodnie wynikłe z nie wywołanych przez Polskę wydarzeń, przypisywane są od lat nam. I rachunek za nie wystawia się Polsce. A nasi władcy, jak zawsze spolegliwi, przyjmują na nas obowiązek rekompensaty za cudze grzechy.
Dziś przyjeżdża do Polski frau Agnes Trawny i - dlatego, że nikt ,nigdy wyraźnie nie powiedział, że na skutek działań II Wojny Światowej,majątki WSZYSTKICH niemców zamieszkujących niegdyś na terenach Polski ulegają KONFISKACIE na rzecz Państwa Polskiego, - ma czelność żądać od nas odszkodowania! I co najdziwniejsze – dostaje je!
TO JEST jeden z przejawów ANTYPOLONIZMU. Kto wskaże inny?
  #32  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 14:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Dziś przyjeżdża do Polski frau Agnes Trawny i - dlatego, że nikt ,nigdy wyraźnie nie powiedział, że na skutek działań II Wojny Światowej,majątki WSZYSTKICH niemców zamieszkujących niegdyś na terenach Polski ulegają KONFISKACIE na rzecz Państwa Polskiego, - ma czelność żądać od nas odszkodowania! I co najdziwniejsze – dostaje je!
TO JEST jeden z przejawów ANTYPOLONIZMU. Kto wskaże inny?
"Agnes Trawny z mazurskiej wsi Narty pod Szczytnem wyjechała latem 1977 r. Całe jej 60-hektarowe gospodarstwo z zabudowaniami przejął skarb państwa, który potem przekazał je w części nadleśnictwu w Szczytnie."
Więc Siekierka wyhamuj, bo to nie do końca tak jak mówisz, wojna się skończyła...w którym to roku? pamiętasz?....
Były to czasy kiedy ludzie wyjeżdżali, przyczyny były różne, nie wiem dlaczego wyjechała frau Agnes Trawny, ale sprawa po jej wyjeździe nie została do końca załatwiona i widocznie miała prawo domagać się co jej było.....
  #33  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 15:34
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Dokładnie tak było w tym przypadku i nie ma to nic wspólnego z wojną...
__________________
  #34  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 15:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Nie za bardzo rozumiem jakie to byly zaniedbania ze strony wladz?? W ksiegach wieczystych nie wszystko bylo zapisywane.... co nie oznacza ze wlasnosc nie byla wlasnoscia..Czy frau cos tam miala zapisany swoj majatek w ksiegach wieczystych??
Wtedy w latach 70 zaproponowano Niemcom i tym co chcieli wyemigrowac aby zrzekli sie obywateltswa i majatkow w zamian za wolnosc.. Czy takie zobowiazanie nie bylo podpisane przez Frau.... jakos tam??


Sprawa chyba w tym wypadku drugorzedna.. to to czy takie szantaze przez komunistyczne wladze moga byc uwazane za legalne.. Ale tu nie o to chodzi.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #35  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 16:22
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
"Agnes Trawny z mazurskiej wsi Narty pod Szczytnem wyjechała latem 1977 r. ....
Więc Siekierka wyhamuj, bo to nie do końca tak jak mówisz, wojna się skończyła...w którym to roku? pamiętasz?....
Były to czasy kiedy ludzie wyjeżdżali, przyczyny były różne, nie wiem dlaczego wyjechała frau Agnes Trawny, ale sprawa po jej wyjeździe nie została do końca załatwiona i widocznie miała prawo domagać się co jej było.....


Nawet jeżeli masz rację, to jak sam piszesz wyjechała w 1977 r. czyli 32 lata temu.I wtedy od władz niemieckich otrzymała odszkodowanie za pozostawione grunty. Natomiast w Polsce obowiązuje prawo zasiedzenia po 30 latach użytkowania w złej wierze. W dobrej nawet 20 lat.
Tak czy inaczej nie powinna była dostać tego zwrotu.
  #36  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 16:29
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Nawet jeżeli masz rację, to jak sam piszesz wyjechała w 1977 r. czyli 32 lata temu.I wtedy od władz niemieckich otrzymała odszkodowanie za pozostawione grunty. Natomiast w Polsce obowiązuje prawo zasiedzenia po 30 latach użytkowania w złej wierze. W dobrej nawet 20 lat.
Tak czy inaczej nie powinna była dostać tego zwrotu.


Czyli powinna oddac Niemcom odszkodowanie a tym "wyrzuconym" ludziom zapewnic mieszkanie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #37  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 16:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

A Rosja?

Wyjątkowo brutalna polonofobia w rosyjskich mediach.
Już jesteśmy kolaborantem III Rzeszy.
Za moment dowiemy się iż wywołaliśmy wojnę światową, ojczyźnianą i czeczeńską.
W jednej z publikacji można przeczytać, że Polska to historyczny krzywdziciel Rosji.


Mnie odpowiada rola ciemiężcy Rosji.
Ba,chętnie bym sobie powspominała Ruś pod butem Rzeczpospolitej.
Niestety.
Nauczono mnie historii.
Niby trzeba patrzeć naprzód, bo Euroregion i inne takie duperele, ale ...
....niejaka Jelena Jakowlewa wydaje paszkwil pt.Polsza protiw SSRR 1939-1950 .Wydawnictwo państwowe.

A w nim czytamy żeśmy znowu coś wyssali, z mlekiem matki, ssaki przebrzydłe.
Mamy to genach- Polska ziała nienawiscia do wszystkiego, co rosyjskie, zarówno do 'białych', jak i
'czerwonych' (...)".


No cóż. Idą Święta i bardzo Was proszę,
ziońmy wyłącznie miłoscią!
A talerz pusty niech będzie także dla wędrowca, co wracając z Zabajkala drogi pomylił, trafiając do 'pańskiej Polski'.
  #38  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 16:48
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Lila, ja tam wcale nie ziałem ino robilem swoje....
A co do świąt to racja, ziońmy milością aczkolwiek wole ginem,
też wytwornie...
__________________
  #39  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 16:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Lila gdyby Cie zrobić premierem przy prezydenturze Kaczyńskich to już mamy wojnę ze wschodem i czekamy na drugi cud warszawski, ja tam wolę pojednanie miedzy narodami a debili typu jak tam jej...Jelena Jakowlewa.. u nas też nie brakuje, ja zionę miłością chociaż w Święta i do Ruskich, i do Niemców, i do Żydów i do...... i do.. i twierdzę, że trza patrzeć w przyszłość bo chyba ważniejszą jest, a o historii niech nam opowiadają historycy ale bez nienawiści i zakłamań, a Siekierko prawo niech prawem będzie a sprawiedliwość sprawiedliwością i niech o tym decydują niezależne sądy, bo o to walczyliśmy, chyba, że Ty walczyłeś o inną sprawiedliwość i inne prawo....
  #40  
Nieprzeczytane 22-12-2009, 16:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Lila, ja tam wcale nie ziałem ino robilem swoje....
A co do świąt to racja, ziońmy milością aczkolwiek wole ginem,
też wytwornie...

Jak wolisz, to zioń sobie tą jałowcówką..
Życzę miłego ziania pod choinką. Tylko uważaj, coby się nie zajęła .
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Antypolonizm w zenicie. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 12 28-04-2008 21:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.