menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 10:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie narobiłaś mi smaka

tą gondolką..miałam zamiar w tym roku pojechać do córki w lutym i od niej skoczyć choć na jeden dzień do Wenecji,żeby popatrzeć na bogactwo karnawałowych kostiumów, ale nie uda mi się zrealizować tych planów.Może w przyszłym roku.
Marbelko,widać,że obce Ci realia naszej ojczyzny -to było kieszonkowe na całą wycieczkę!Hi,hi-takie byli czasy..carnevale-venezia.jpg
  #42  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 10:56
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

A propos kawiarni i kawiarenek-macie swoje ulubione z teraźniejszości lub przeszłości?
  #43  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 11:16
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie klimat minionej epoki

można odnaleźć w słynnej krakowskiej kawiarni "U Noworolskiego",nazywanej potocznie Noworolem.Założył ją w 1912 cukiernik lwowski,były praktykant właściciela pierwszej fabryki czekolady we Lwowie-Jan Noworolski.Była niezwykle elegancka ,wytworna. Posiadała pierwszy w Polsce ekspres ciśnieniowy do kawy.novorol biała sala.jpg-tzw.Biała Sala
  #44  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 11:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Noworol

kawiarnia mieści się na parterze Sukiennic, od strony kościoła Mariackiego.
  #45  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 11:20
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie cd

-stoliki przed kawiarnią. W Noworolu umówiłam się z Wilhelminą na pierwszy mini sabacik forumowy...fajnie było.
  #46  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 11:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
A propos kawiarni i kawiarenek-macie swoje ulubione z teraźniejszości lub przeszłości?

Mamy Niko...w Warszawie moja ulubiona kawiarenka, malenka dziurka byla kawiarenka PIWu przy ulicy Foksal, gdzie za moich czasow mozna bylo spotkac cala smietanke literacka i teatralna Warszawy. Druga byla kawiarna w SARPie ( popularnie nazywanej "u Architektow")- tez na Foksal ale na koncu ulicy (sasiadujaca z Domem Dziennikarza), gdzie mama aktorki Beaty Tyszkiewicz serwowala wspanialy tort mokka...a latem w ogrodzie.... to bylo marzenie kazdego aby znalesc stolik. Jest tez kawiarnia, ktora dzis nie istnieje - zostala przerobiona na klub - dawny "Nowy Swiat".
Ach...zaczelam wracac do lat mlodosci....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #47  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 12:50
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Takie wspomnienia zawsze sa sercu miłe..dlaczego ich nie przywołać razem z uśmiechem nostalgicznym.
  #48  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 13:24
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie.

Witam was serdecznie i jak to miło oko ciesz co się zobaczyło.Mysle o Wenecji a byłam we Włoszech w 2ooo roku.Zjeździłam od Wenecji Rzymu Florencji Neapolu i Caprii ponadto zachaczyłam także o Monte Cassino.Tam do klasztoru pojechałabym jeszcze raz b.chętnie.Nigdy nie wyobrażałam sobie śpiewając piosenke w Tyrolu gdym na warcie stał,że Tyrol zobacze w swej całej okrasie.Wspaniałe wspomnienia.
Na temat starych krakowskich kawiarenek,ktore sa w dzisiejszych czasach w zasięgu ręki,można wszystko zobaczyć i nie tylko w Internecie ale i w realu pozdrawiam i więcej zdjęć poprosze.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #49  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 15:34
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Jeżeli chodzi o ulubione kawiarenki mam ich kilka.Nie będę wymieniała, bo i tak nikt ich nie zna.Są w Bielsku.Ale jest taka popularna w galeriach handlowych " Mount Blanc ", gdzie zawsze zaglądam po zakupach . Uwielbiam- "Małą Pokusę "!
To taki zestaw: kawa z mleczkiem i maleńkie lody z belgijską czekoladą i bitą śmietaną.Do tego do wyboru czekoladka.Pycha !
  #50  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 15:38
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Uka,witaj!Gdzie się podziewałaś?Oj,widzę,że lubisz słodkości,ale przy tak szczupłej sylwetce możesz sobie na nie pozwolić.
  #51  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 15:46
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Niko, ja w przeciwieństwie do Ciebie mam jeszcze gości.
Odlatują dopiero w Sylwestra, czyli czwartek.Dlatego muszę im czas poświęcić i nie mam czasu na pisanie. Wczoraj pojechali do Krakowa ale dzisiaj wracają. Właśnie czekam...
A "małą pokusę " polecam. Spróbuj a nie pożałujesz.
  #52  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 16:41
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Jak tylko wiosna zawita ......a zdrowie pozwoli to musze zaliczyć Bielsko (zresztą bywam tam od czasu do czasu) i chciałabym Kraków - tylko że w Krakowie problem niebywały z parkingami.
__________________
Jadzia G
  #53  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 17:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jeszcze dwa dni i koniec roku, Sylwester, Nowy Rok.

Sylwester: Wielkie zamieszanie i dwanaście winogron

Ludzie wierzyli, że papież św. Sylwester w roku 317 zamknął w podziemiach Watykanu smoka. Zgodnie ze starą przepowiednią, smok miał się wydostać na wolność w rocznicę śmierci świętego i zniszczyć świat, gdy rozpocznie się rok tysięczny. 31 grudnia 999 r. wszyscy byli przerażeni. Kiedy po północy nic złego się nie stało wybuchła ogromna radość. Sympatyczna historia, niestety zupełnie nieprawdziwa.


Wiecej na linku:

http://liturgia.wiara.pl/?grupa=6&dz...art=1041265297
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #54  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 17:40
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Marbelko,może coś o Sylwestrze i Nowym Roku w Hiszpanii?Lubię czytać takie ciekawostki.
  #55  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 18:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Troche lekturki dla naszych pogaduszek.


Na sylwestra bądź piękna!

Sezon karnawałowy rozpoczyna się dopiero pod koniec pierwszego tygodnia stycznia, jednak pierwszą okazją do zaprezentowania najnowszych trendów jest właśnie wieczór sylwestrowy. Trendy w makijażu, w uczesaniach i w modzie nieustannie się zmieniają. Tylko czy zawsze to, co najmodniejsze sprawi, że będziesz wyglądać doskonale? Nie czekaj na ostatnią chwilę i już dzisiaj pomyśl, jak przygotować się do balu.

Wybierz kreację

Wygodne buty

Zadbaj o cerę

Zadbane dłonie

Nie zapominaj o uśmiechu

http://kobieta.interia.pl/wiadomosc-...a,1416648,1680

Proste sposoby na udanego sylwestra

Stare powiedzenie mówi: ,"Jaki sylwester, taki cały rok". Zróbmy więc wszystko, by ta najważniejsza impreza w roku była udana!

http://kobieta.interia.pl/wiadomosc-...westra,1410841

Urok sylwestrowej nocy

Nadchodzący sylwester to pole dla wyobraźni: górskie schronisko czy bal na tysiąc par? Nieważne, liczy się towarzystwo, bąbelki i szampański nastrój.

http://kobieta.interia.pl/wiadomosc-...j-nocy,1405507
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #56  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 18:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Marbelko,może coś o Sylwestrze i Nowym Roku w Hiszpanii?Lubię czytać takie ciekawostki.

Bardzo chetnie, spedzalam pare Sylwestrow w Hiszpanii.

Sylwester jest obchodzony bardzo uroczyscie w Andaluzji, szczegolnie w okolicach w ktorych mieszkam przez wieksza czesc roku. Powodem jest, ze duzy procent ludnosci to Anglicy, ktory hucznie obchodza ten dzien. Organizowanych jest dziesiatki bali i kazdy znajdzie swoje "szczescie".... bale dla tzw jet-set....bale w klubie....stowarzyszeniu....bale popularne.

Na tzw "eleganckich" balach obowiazuje dluga suknia, smoking lub ewentualnie (ale rzadko) ciemny garnitur dla panow. I tu panie prezentuja swoje piekne suknie, bizuterie, futra....Osobiscie nie lubie tych snobistycznych imprez...ale jak trzeba to na nie chodze, ale bez entuzjazmu.

Moimi ulubionymi Sylwestrami to bale w klubie golfowym lub w Rotary lub Lion's Klubie. Sa eleganckie, nie przeladowane, bez snobizmu i co najwazniejsze dochod idzie na cele charytatywne. Stroje: MUST dluga suknia i smoking. Bale sa zarezerwowane dla czlonkow i ich gosci.

Lubie rowniez bale popularne, na ktorych bawi sie duza czesc ludnosci hiszpanskiej i turysci...tanczy, spiewa na ulicach, je male tapas, popija wino, piwo. A o 24-ej admiruje sztuczne ognie, ktore funduje zarzad miasta.

O polnocy kazdy sklada sobie zyczenia i spieszy sie aby zjesc 12 gronek winogron - kazde gronko to zyczenie.

Ciekawostka, poniewaz wiekszosc "balowiczow" jest Anglikami, praktycznie obchodzimy dwa Nowe Roki - Angielski i Hiszpanski/Europejski....z powodu roznicy czasu!!!!! Hihihi. W czasie "angielskiej godziny 24:00" spiewa sie hymn narodowy angielski a w czasie "godziny hiszpanskiej" zjada sie 12 winogron.



Tegoroczne plany? Dzisiaj podjelismy decyzje - Bal Lion's Club w Marbelli.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #57  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 18:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

O proszę "kawiarenki..lala.."i Hiszpania.....a ja dopiero wróciłam..umordowana mało powiedziane nieziemsko.....suknia jest ...skromna, ale super elegancka i taka jakby była szyta na Małgosię...no oprózc elegancji i skromności ...jeszcze ma duszę.....jedna bardzo poważna sprawa na boku....idę sie kapac i do łózka....wycieńczona....
  #58  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 18:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
A propos kawiarni i kawiarenek-macie swoje ulubione z teraźniejszości lub przeszłości?


Niko, jaki wdzieczny temat o kawiarenkach!!

Moja ukochana malenka kawiarenka byla "Pod schodkami" Na Starym Miescie w Warszawie.. Od dziecka uwielbialam warszawskie Stare Miasto.. Pamietam ze oprocz kawiarnianych przysmakow serwowana tam byla pieczona kaczka.. najpyszniejsza na swiecie. Chyba juz nie ma tej kawiarenki.. mimo tego ze znalazlam jej zdjecie w necie.. Moze ja przeniesli w inne miejsce?? A moze ja przeoczylam??

Tu link
http://www.stare-miasto.com/kamienne-schodki.html

Na tej stronce widac ze niby to to samo miejsce ale to juz restauracja.. Za moich czasow jadlo sie kaczke na malenkich polmetrowych stoliczkach..

A tu slawne schodki

__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #59  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 19:19
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Malwinko,a kiedy ślub córci?W Polsce ?Dla siebie też coś wybrałaś?
  #60  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 19:21
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Marbelko-najchętniej wybrałabym się na taki hiszpański Sylwester na ulicy,w gronie tubylców i turystów..na pewno cieplej niż u nas.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babskie pogaduchy cz.XV Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 512 19-08-2009 13:28
Babskie pogaduchy cz.XI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 17-06-2009 01:05
Babskie pogaduchy cz.X Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 02-06-2009 13:39
Babskie pogaduchy cz.IX Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 521 23-05-2009 18:01
Babskie pogaduchy cz.VI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 501 05-04-2009 11:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.