menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 22:41
babajaklala babajaklala jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 4
Domyślnie Zatoki i ból głowy


Czy ból głowy związany z zatokami może nawracać bardzo często? Czy wiecie może jak długo trwa leczenie zatok? Czytałam w tym artykule, że zapalenie zatok leczy się głównie farmakologicznie. Czy orientuje się ktoś jakie są to leki i ile mogą kosztować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 10:57
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Cytat:
Napisał babajaklala
Czy ból głowy związany z zatokami może nawracać bardzo często? Czy wiecie może jak długo trwa leczenie zatok? Czytałam w tym artykule, że zapalenie zatok leczy się głównie farmakologicznie. Czy orientuje się ktoś jakie są to leki i ile mogą kosztować?
Niestety: raz zaniedbane zatoki dają o sobie znać często. Czasem problemy z zatokami wynikają z krzywej przegrody nosowej i trudności z odpływem wydzieliny. Farmakologicznie leczy sie najczęściej antybiotykami, które stosuje się 10-14 dni. Tu nie radzę działania na własną rękę, powinien je przepisać lekarz. Inne formy postępowania z zatokami też powinien zalecić lekarz mając radiologiczny ich obraz. Synowi zalecono zatok nagrzewanie lampą na podczerwień. Jeśli przyczyną zapaleń jest krzywa przegroda nosowa to należy ją wyprostować. Czasem trzeba przeprowadzić punkcję. Ostatnio wspomina się o balonikowaniu. I tak o sposobie postępowania powinien decydować laryngolog.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 11:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał babajaklala
Czy ból głowy związany z zatokami może nawracać bardzo często? Czy wiecie może jak długo trwa leczenie zatok?(...) Czy orientuje się ktoś jakie są to leki i ile mogą kosztować?
Niestety, zapalenie zatok lub nawracać i leczenie trzeba powierzyc laryngologowi. Zwykle stosują terapię antybiotykami i elektroterapię, np. fale ultrakrótkie.
Koszt zależy od rodzaju antybiotyku.
Bywa, że przyczyną choroby są grzyby lub drożdże. W związku z czym lekarze coraz częściej wolą tomograf od rentgena jako dokładniejszy. Ale na tomograficzne badanie na ogół się długo czeka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-03-2011, 21:04
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Na szczęście ból zatok mnie nie dotyczy (odpukać). Niestety mój mąż przed laty bardzo na nie cierpiał. Jednego roku tak zaatakowały że miał spuchnięte oczy. Oprócz leków robiłam mu okłady z rozgrzanej soli. Sól rozgrzewałam na patelni, gorącą kładłam na ściereczkę i dodatkowo owijałam drugą żeby nie poparzyć czoła. Robiłam to kilkakrotnie w czasie choroby aż dolegliwości ustąpiły. Minęło 20 lat a ból zatok nie powrócił....polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 18:57
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 81
Domyślnie

Cytat:
Napisała babajaklala
Czy ból głowy związany z zatokami może nawracać bardzo często? Czy wiecie może jak długo trwa leczenie zatok?

Przyczyną choroby zatok czołowych jest chodzenie z odkrytą głową w okresie niskich temperatur.To powoduje, że zostaje naruszona równowaga zdrowotności naturalnej zatok czołowych i zaczyna się ból choroby niezakaznej przewlekłej. Choroby zatok czołowych nie da się całkowicie wyleczyć,
a tylko zaleczyć.

Na pytanie jak często może nawracać choroba? - odpowiadam, to zależy od tego czy będzie noszone nakrycie głowy i jaka będzie pogoda. P r z y o k a z j i: Panuje teraz wśród mężczyzn moda na golenie głowy i unikanie jej przykrycia nawet zimą. W związku z tym można przewidywać, że powstanie epidemia choroby zatok czołowych, współczuję tym "maczo".

Mnie ponad 60 lat atakuje ta choroba. Jak sobie z nią radzę bez klekarstw i operacji można poczytać na moim blogu. www.klub. senior. pl/moje/Leon-Gdansk/ Temat tytułu: Choroby niezakazne przewlekłe mojego organizmu, podtytuł 2/ choroba zatok czołowych.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 08:27
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

A co robić jak choroba nawraca?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 14:34
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Powinieneś udac się do lekarza. Rodzinnego albo laryngologa jeśli jest to na pewno ból związany z zatokami.Tak poza tym to czy jesteś na 100% pewien,ze są to zatoki?

Bo problem może być z powodu wielu czynników
stresu
przemęczenia
migreny
poza tym może być również powazniejsza przyczyna tak jak problemy z krążeniem w naczyniach w głowie

Na tej stronie jest opisane jakie mogą być przyczyny bólu głowy : http://zdrowietopodstawa.eu/dlaczego-glowa-boli/ Zerknij sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-10-2018, 12:08
dinozaur dinozaur jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Np. spraye sterydowe do nosa są w różnych cenach, od 10zł do nawet 70zł. Zależy co by Ci lekarz przepisał. No i tak, najlepiej pójść z tym do laryngologa. A ból głowy nie ustąpi dopóki nie wyleczysz zatok. Niestety nie polecam tego bólu. No i konieczne jest szybko zacząć leczenie, bo może się to pogorszyć tak jak u mnie, gdzie doszło do rozwoju polipów w zatokach. Dwie operacje i znowu po pół roku wróciły. Lepiej zadbaj o zatoki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 08:51
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Udało się wam je wyleczyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ból, bóle głowy - komentarze Gocha60 Ogólny 11 31-08-2021 23:26
Łamanie głowy Alunia Profilaktyka i zdrowy styl życia 538 13-12-2018 00:58
Chowanie głowy w piasek Scarlett Społeczeństwo 63 29-11-2013 21:53
Guz głowy trzustki... agusia Choroby, badania, terapie 6 26-04-2009 16:23
Po rozum do głowy? chickita Różności - wątki archiwalne 84 08-03-2008 15:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.