menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Zarządzanie finansami
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 17:58
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie Prawdziwe oblicze polskiej codzienności (większości Polaków)


http://tygodnik.onet.pl/30,0,40430,m...artykul .html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 18:28
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Poniższy post Konrisa to wypowiedź kogoś kto wrócił z .... i porównuje.. i dobrze ale nie jęczy... mam inną wypowiedź , myślę, że ma związek z tym co chciał albo nie bardzo widać co chciał pokazać Konris, bo podał tylko link, bez własnych przemyśleń, ale oto wypowiedź dziewczyny, pod którą podpisać się w całości mogę:
"Zyje w dziwnym kraju. Co prawda, mogę cieszyć sie faktem że ten kraj w końcu dobrze rządzony, wychodzi z cienia na arenie międzynarodowej, osiąga sukcesy gospodarcze i zycie tu powoli zmienia się na lepsze. I można by sie z tego cieszyc gdyby nie polskie media, które zawsze gotowe sa postraszyć to i tak zastraszone społeczeństwo. Nieustanna krytyka wszystkiego i zawsze, skrajny pesymizm, kompleksy i brak obiektywizmu, to widze w telewizji każdego dnia, niezaleznie od kanału. Mozna zwariowac! Jezeli rząd cieszy sie poparciem połowy obywateli, to dlaczego media codziennie probuja te statystyki zmieniać. Obserwuję nieustanny atak na premiera i rzad. Nie przytacza sie sukcesów, sprzedaja sie tylko grozby, złe wrożby i krytyka. Kocham ten kraj, ale uważam tez, że mamy najgorsze media w calej Unii Europejskiej. Normalny czlowiek nie jest w stanie przetrawic tej dawki negatywizmu dzien po dniu. Media ksztaltuja społeczna mentalnosc w znacznym stopniu. Widac to niestety na kazdym kroku"
No i ma dziewczyna rację, trudne te mediowe dania do przetrawienia, ..... można po takim dniu oglądania telewizji, przeglądania gazet i internetu dostać sracz... nawet węgiel nie pomoże...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 18:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ba, dokładnie jakbym czytała moją córkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 18:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ba, dokładnie jakbym czytała moją córkę.
Może to ona napisała?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 19:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Może to ona napisała?

Eeee, ona pracuje od rana do wieczora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 20:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Kocham ten kraj, ale uważam tez, że mamy najgorsze media w calej Unii Europejskiej. Normalny czlowiek nie jest w stanie przetrawic tej dawki negatywizmu dzien po dniu. Media ksztaltuja społeczna mentalnosc w znacznym stopniu. Widac to niestety na kazdym kroku"

Moge Was zapewnic, ze zadne media nie pobija jednostronnie ukierunkowanych mediow francuskich. Cala TV panstwowa jest obsadzona socjalistami tzw "bobo-caviar" - posiadajacymi genialne zdolnosci w malowaniu wszystkiego na czarno.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 21:08
konris konris jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 189
Domyślnie

Jip, przeczytała/eś cały artykuł?
Tam nie jest mowa tylko o jednej osobie - polskim reemigrancie, ale o kilku osobach:

Młody, mieszkający w małym mieście „reemigrant” z Wysp Brytyjskich;
samotna pięćdziesięcioparolatka dorabiająca na prowincji do wcześniejszej emerytury; 37-letnia, oczekująca dziecka mieszkanka dużego miasta.
Dzieli ich prawie wszystko: sytuacja rodzinna, wykształcenie i konsumpcyjne potrzeby. Łączy jedno: dochód na osobę w gospodarstwie zbliżony do średniej krajowej.

A moje przemyślenia - są w tytule wątku, czyt. oto Polska właśnie... Ta prawdziwa, niesensacyjna i niemedialna. Tak uważam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 21:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Też myślałem o Polskiej rzeczywistości, o zazdrości, ktoś ma więcej dokopać przywalić, po co ma mieć, komuś się coś powiedzie , dokopać przywalić, po co mu się ma powodzić, wszędzie na świecie znajdziesz ludzi, którym się powodzi lepiej i gorzej, bogatszych i biedniejszych, luksus i slamsy ale nie wiem czy znajdziesz tyle zazdrości, tyle podjazdów, tyle defetyzmu, tyle narzekania......
Bogaci Polacy też zwiewają z inwestycjami za granicę, bo po co to robić w Polsce, po co maja ich gonić po 40 piętrze hotelu, po co mają szukać za ile ktoś kawałek ziemi kupił na której był smród i brud i nic się nie działo a jak się zaczęło dziać to trzeba przywalić bo po co,.. bo może oszukał... a czemu nie możemy odwrotnie, jak bogaty będzie coś miał, musi zatrudnić ludzi, zapłaci i będzie się kręcic, czemu nie widzimy tego co dobre, co piękne, tylko smród, wszędzie węszymy afery i, i.... dobrze pies już jestem spokojny ale ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ładny wygląd drogą do sukcesu zdaniem większości Polaków - komentarze jip Ogólny 15 27-08-2012 17:47
niezwykłe,niesamowite, ale prawdziwe Kazimierz Różności - wątki archiwalne 3 05-10-2009 20:01
Prawdziwe historie o ludzkiej miłości Sunshine Miłość, przyjaźń, związki, samotność 15 18-08-2009 17:09
. . . Dzień Polskiej Niezapominajki . . . tar-ninka Różności - wątki archiwalne 128 18-05-2009 10:50
Dziesięć lat polskiej reformy emerytalnej - komentarze cyprys Ogólny 0 20-04-2009 21:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.