menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-03-2006, 12:22
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie Moja matka oszalała?


Słuchajcie, jak wyperswadować matce związek z o 30 blisko lat młodszym facetem? Są razem od paru miesięcy, ona rzeczywiście wydaje się szczęśliwa, on jest całkiem całkiem, ale ja boję się że to się zaraz skończy a ona nie przeżyje kolejnego ciosu (ojciec zostawił ją 10 lat temu "bo była za stara"). Czy może powinnam pogadać z tym jej facetem? Na pewno odpada kwestia tego, że leci na kase - matka bogata nie jest. Ona jest po 50-tce (tak bliżej 60 niz 50) on tuż po 30. Czy taki związek może w ogóle się sprawdzić? Boję się o matke, przewrażliwiona może jestem ale ona po rozwodzie w depresje wpadła i obawiam się że to się może powtórzyć. Pomóżcie!

Magda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-06-2006, 20:33
Zastawny's Avatar
Zastawny Zastawny jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Kraków
Posty: 104
Domyślnie Jesienna miłość

Wydaje mi się, że przed sześćdziesiątką miłość nie jest tak jesienna. Różnica wieku w miłości nie odgrywa roli. Gorzej, gdy to jest tylko fascynacja starszej kobiety do młodszego mężczyzny. Znam jednak dużo takich zjawisk. W większości pozostają pozytywnymi związkami. Bywa też, ze są wykorzystywania majątkowe np. mieszkanie, większe zarobki, renta czy emerytura itd. W takich wypadkach kończy się to tragicznie. Interwencje członków rodziny przeważnie na nic się zdają. Wydaje mi się, że delikatna rozmowa z tym młodszym człowiekiem może coś wyjaśnić, ale i więcej może popsuć, przede wszystkim odbije się to (o ile człowiek nie jest tajemniczy i wszystko przekaże) na wzajemnych stosunkach. Można próbować. Osobiście bym nie radził.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-06-2006, 20:12
Eliza Eliza jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Łódź
Posty: 9
Domyślnie

Jeśli to prawdziwa miłość to tylko pozazdrościć, nie trafia się często i wiek tu nie ma znaczenia. Odwrotnej sytuacji nikt by się nie dziwił pan może być starszy od pani o 30 lat i jest OK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-06-2006, 22:09
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jesienna miłość

Nie wierzę w trwałość związku, w którym występuje duża różnica wieku między partnerami. Osoba starsza już na starcie znajduje się na przegranej pozycji /rola nie do pozazdroszczenia/, dotyczy to Pań i Panów w takim samym stopniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-10-2006, 08:28
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Nie wiem jak to wyperswadować. Po prostu nie da się. Co byś nie uczyniła, będzie że źle życzysz.
Ja miałam mężczyznę 14 lat młodszego i po paru latach złapała go młodsza od niego a właściwie jej ojciec. Chciał mieć takiego zięcia i udało się.
Życzę Twojej Mamie jak najlepiej. Czy się uda czas pokaże. Z mojego doświadczenia wynika, że to nie potrwa długo.
Moją sąsiadką opiekowal się pan (aż do jej śmierci) dużo młodszy. Robił to bardzo dobrze, wszyscy podziwiali. Później został w tym mieszkaniu (przepisała na niego). A później okazało się, że jest homoseksualistą.
Był bardzo dobrym człowiekiem. Ala przypadki są różne, może Twój ułoży się dobrze. Ta sąsiadka była szczęśliwa do końca.
Przyjrzyj się dobrze temu panu, czy na tej znajomości nic naprawdę nie zyskuje. Jeżeli tak, to szczęść im Boże.
Kasia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 21:50
Nerka 45 Nerka 45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Lubań Śl
Posty: 10
Domyślnie

Wierze w miłosc z różnica wiekową jestem jego przykladem . Jestem starsza od męza 14 lat ,jest to drugie małzenstwo .Pierwsze byla 5 letnia róznica byłam starsza . śmierc nas rozdzieliła .Uwazam , że jezeli sie kocha z wzajemnościa to przetrwa się wszystkie przeciwnosci.Moze to miłość jej życia ? Zycze jej tego . Z pozdrowieniami Julia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-01-2007, 13:57
arszenik arszenik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 7
Domyślnie

Ja nie szukam miłości , bo w tym wieku już nie wypada /po 50/, dzieci wyśmieją . Chciałabym mieć kogoś z kim mogłabym porozmawiać ,zaprzyjażnić się, wyjść na spacer , pojechać na wycieczkę lub na wczasy , a nawet upiec pyszny placuszek i nim sie rozkoszować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-01-2007, 10:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Co to znaczy "nie wypada w tym wieku?!"Miłość nie jest zarezerwowana tylko dla młodych,wręcz przeciwnie,tylko dojrzały człowiek wie,co to słowo oznacza. Ciągle myślimy stereotypami. A szkoda..Potrzeba bliskości,serdeczności i ciepła jest ważna do zaspokojenie w kazdym wieku.Pozdrawiam Cię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 11-01-2007, 11:07
Biedronka's Avatar
Biedronka Biedronka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Arszenik, ja też jestem po 50 i nie zgadzam się z Tobą. Miłość może przyjść w każdym wieku. A dlaczego dzieci miałyby Cię wyśmiać? Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 14-01-2007, 15:18
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Wydaje mi się, że Amor strzela na oślep i zdarza się, że trafi również w serce kogoś całkiem dojrzałego; Wtedy już nie ma ratunku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-01-2007, 11:36
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Mama nie ma synka do opieki to znalazła sobie nowego do pielęgnacji .To juz wybór mamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-02-2007, 16:18
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Może i trafi...ale przypadkiem...potknie sie ...czy coś.Nie wierzę, że mogłoby mnie spotkać coś dobrego po 50.Jak do tej pory..równia pochyła w wiadomym kierunku....ale nie tracę nadziei,wizyta w klubie,nauczyla mnie że warto ją mieć.
Całuski dla wszystkich - tych co czekają na cud i dla tych co czekać przestali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-02-2007, 16:23
Eufrozyna Eufrozyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Młynarze Mazowsze
Posty: 31
Domyślnie

Alma, wyszłam za mąż, po raz trzeci, w 52 roku życia. Nie wiesz, co los Ci szykuje, trzeba być otwartym na zmiany i nigdy nie mówić nigdy. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 15-02-2007, 21:16
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Droga Eufrozynko!
Dopiero teraz przeczytałam Twoją odpowiedź, bo wałęsałam się po innych tematach.
Moja Ty śliczna ,dziękuję ,dziękuję ,dziękuję raz jeszcze,oby Twoje słowa się spełniły....co prawda mówią, że nadzieja matką głupich...no, ale co tam......od dziś jest i moją mamusia...mogę być głupia..byle szczęśliwa.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-02-2007, 21:50
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 083
Domyślnie

Z tą miłością to jak z totolotkiem.... albo trafisz, albo nie...
Jednak różnica wieku nie powinna być przeszkodą.
Ja sama nie odważyłabym się na taki związek, przecież to tak
jak bym była z rówieśnikiem swojego dziecka, chyba że kierowałyby mna uczucia macierzyńskie.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 10:21
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mam nadzieję, że mama jest nadal szczęśliwa i nie rozczarowała się do młodszego znacznie partnera. życzę im wiele szczęścia, choć różnica jest dość znaczna. Gdy mamie stuknie 60 -ka on będzie miał 30...mogą być kłopoty...a dojrzała kobieta jest tak samo wrażliwa na rany serca jak nastolatka.Myślę, że nie powinnaś jej potępiać. Każdemu wolno kochać...ale ,gdyby historia ta skończyła się rozstaniem, wspieraj ją i pocieszaj, a nie sycz z zadowoleniem " a nie mówiłam?", bo ją dobijesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 15:53
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Domyślnie Nie rozumiem, sorry...

Cytat:
Napisał bogda
Jednak różnica wieku nie powinna być przeszkodą.
Ja sama nie odważyłabym się na taki związek............. chyba że kierowałyby mna uczucia macierzyńskie.
Bogda, możesz rozwinąć swoją myśl ?
Pozdrawiam
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 18:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

No tak.Mogę sobie to wyobrazić,bo mnie niedługo stuknie 60-tka.A men byłby młodszy o dychę od mojego synusia!!!

O nie !!!

Powtórzę za Urszulą Dudziak...
....Starych się brzydzę,a młodych się wstydzę....ot i dylemat...

Ale uczucia macierzyńskie do trzydziestolatka ?
Może by jeszcze chciał piersi,bo to ponoć najzdrowsze ?

pozdrówka - Lila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 19:51
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

o,Lilka, ty to masz poczucie humoru! hahaha,dobre było to ostatnie stwierdzenie.Mamy bardzo bliskich znajomych/ są 30 lat po ślubie/.Ona starsza od niego o 11 lat-była jego nauczycielką w liceum, gdy zdał maturę, zaczęli się spotykać i w rok pózniej pobrali.Wzorowe małżeństwo, 16 letnia córeczka/pózna bardzo ciąża/.ale to wyjątek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 16-02-2007, 21:22
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Mój pierwszy mąż był ode mnie starszy o 9 lat - nie wyszło.Drugi jest młodszy o 2 lata i wszystkim życzę takiego chłopa, jesteśmy już razem ponad 26 lat.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja skromna propozycja.... araukaria eSenior 78 12-11-2009 23:13
Moja najpiękniejsza podróż Eliza Podróże, turystyka 250 22-10-2009 12:41
Matka prezydenta Francji nie zgadza się na kolejny ślub syna - komentarze Lila Ogólny 4 27-12-2007 16:47
Moja pomoc Basia z Żor eSenior 25 26-08-2007 15:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.