menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-11-2007, 00:33
glosseniora glosseniora jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 2
Domyślnie Gazeta Seniorów


Witajcie Społeczność!

Zwracam siędo Was z pytaniem i propozycją zarazem... Otóż do stycznia planuję wydawać gazetę dla seniorów, bedzie to gazeta o charakterze lokalnym - póki co.. - ale nie tylko dla seniorów ale głównie gazeta seniorów... Chcęaby osoby bardziej konserwatywne (nie "komputerowe") mogły lokalnie dzielić sięswymi spostrzeżeniami, chciałbym aby gazetka ta mówiła o rzeczach istotnych, aby poruszała problemy i potrzeby osób starszych.. Aby żyła i dawała potrzebę istnienia.. NIe bedzie to gazetka reklamowa, chociaz musi byc kilka reklam.. no cóż - taki mamy świat... bo nie o komercję tu chodzi.. pracujęz osobamistarszymi - mam dośwaidczenie i wiedzę, ale chcę iść krok dalej, chcę stworzyć całą lokalną społeczność seniorów w moim mieście.
Bardzo prosze o informacje - co myślicie o projekcie, co według Was - moi Drodzy - powinno znaleźć się w comiesięcznym wydaniu.. mam pewien plan, wiem co chcę umieścić jako działy stałe nad innymi jeszcze sie waham.... Dlatego jeśli będziecie Pańśtwo takmili,bardzo proszę o Wasze opinie dotyczące tego jak powinno wyglądać pismo - format A4, papier gazetowy, 16 stron, bezpłatne) dla Was... każda uwaga będzie cenna i na pewno przemyślana....

A druga sprawa, to bardzo prosze o kontakt osoby chcące stać się współtwórcami gazety, wszystkie teksty przesłane do nas,będą sprawdzone, omawiane i dyskutowane przez komisję redakcyjną. Jeśli wykorzystamy je na łamach pisma - podamy informację o autorze i kontakt do niego - jeśli będzie sobie tego życzył....Jeśłi wszystko się uda - na pewno znajdziemy pieniądze aby płacić za wykorzystany materiał lub zlecać będziemy artykuły na dany temat.. póki co bardzo prosze o pomoc i 3 pierwsze miesiące na pewno będą próbą, i nie planujemy pieniędzy za teksty autorskie.
  #2  
Nieprzeczytane 12-11-2007, 13:14
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

brawo,brawo glossenioro,popieram Cię z całego serca i bardzo chętnie dysponuje czasem o ile przydam się na coś,mieszkam w małym miasteczku gdzie nic się nie dzieje, a potrzeby jak wszędzie są wielkie,brak komputerów, Uniwersytetów TW,klubów to chociaż niech dociera taka gazeta,,,,,i Twoje sugestie dotyczące szaty graficznej itp. są w pełni słuszne,chcemy czytać jak radzą sobie ci którzy odeszli na tzw. zasłużony odpoczynek,co robią ,co czytają,gdzie bywają,jak żyją ....mamy nieograniczone możliwości ,jeśli jesteś zainteresowana proszę o kontakt
  #3  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 13:05
links links jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 4
Domyślnie

Kolejna gazeta szuka darmowych pracowników. To już chyba 4 czy 5, która próbuje coś wydawać dla seniorów a nie ma pieniędzy na start. Cóż, każdy ma prawo szukać frajerów.

Bez pieniędzy nie będzie dobrych tekstów dziennikarskich, a na amatorach gazeta wyłoży się błyskawicznie. Tak jak te poprzednie. Bo żaden szanujący się dziennikarz nie będzie pisał za darmo - to trzeba jasno powiedzieć na wstępie. A ile osób straciło czas na tworzenie tych gazet? Kilkadziesiąt!!!

Życzę powodzenia, ja w to nie wchodzę!
  #4  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 14:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Links też mialam takie podejrzenia niesmiale...gratulacje mam zasadę niewzruszoną ,za darmo nie podnoszę się z łóżka!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #5  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 14:28
links links jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 4
Domyślnie

W końcu trzeba zacząć eliminować tych "nawiedzonych" co to dobrych chęci mają więcej, jak rozumu, albo co żerują na ludzkiej naiwności, obiecując super pracę lub super sławę, pod warunkiem pracy na ich rzecz ZA DARMO!!!

HASŁO PRZEWODNIE: ZA DARMO PRACUJE IDIOTA LUB KRETYN, ZATRUDNIA GO ZŁODZIEJ LUB KRĘTACZ.

Uwaga: nie mam na myśli wolontariatu - pracy na rzecz fundacji czy stowarzyszeń. Ale darmowa praca na rzecz firm komercyjnych lub cwaniaków, którzy planują w ten sposób zarabiać lub zdobywać rozgłos cudzym kosztem to NIEWOLNICTWO. Nawet nie, bo niewolnik dostawał co jakiś czas jeść, a w takiej darmowej pracy można liczyć co najwyżej na brzydkie słowo podziękowania, gdy chcesz opuścić takie grono wyzyskiwanych.

Zainteresowanym i niedowiarkom służę DOWODAMI!!!
  #6  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 15:37
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Skoro to gazeta lokalna.to najpierw chciałabym wiedzieć,skąd pochodzisz...bo w[ółpracownikóe powinieneś szukac na swoim terenie.Podajesz same ogółniki i czekasz na burzę pomysłów,które będziesz mógł wykorzystać..nie podoba mi się to.
  #7  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 16:30
links links jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 4
Domyślnie

To swoją drogą interesujące, gdy przyszły wydawca gazety zaprasza do współpracy tekstem, w którym aż roi się od błędów językowych i literówek... God protect us against newspapers edited by illiterates and ignorants.
  #8  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:13
glosseniora glosseniora jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 2
Domyślnie nieporozumienie - ale daje obraz

no cóż... jestesmy stowarzyszeniem a ja z ramienia tej organizacji zapytałem o radę... Nie jestesmy oszustami, krętaczami...
Ale dziękuję za zainteresowanie - typowy przejaw polskości...
Napisałem ogólnikowo, bo jeszcze mamy daleko do realizacji, chcemy sie przygotować a kasa z tego dla osób zainteresowanych - będzie.. tylko nie bedzie to pensja redaktora gazety, któą można kupic w kiosku...
a moje błędy..?! no cóż - pisalem do Pańśtwa, bo sam nie piszę i ocenianie mnie ...
no cóż...

inna sprawa, ze osoby, które zakończyły już pracę zawodową, maja więcej czasu w ramach kilku projektów w naszy stowarzyszeniu chętnie biorą udział ale nie dlatego,że chcą KASYYY a dlatego,ze maja serce, wolny czas, chęć do działania....
no cóż...

widac, nie tutaj szukam sprzymierzeńców, albo ktoś ma tak złe doswaidczenia albo jest prawdziwym zawistnym Polakiem...
pozdrawiam

i dziękuje za ocenę - nie bede tu już jednak zaglądał... wracam do swojego miasta, może mniejszego jak W-wa ale jakoś bardziej przyjaznego, dla nas - normalnego...

pozdrawiam
  #9  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 10:43
links links jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 4
Domyślnie

Nikt nie jkest zawistny, natomiast sieć pełna jest ludzi, którzy żerują na naiwności rodaków. Trudno się więc dziwić, że wszyscy są ostraożni. Zwłaszcza gdy ktoś proponuje współpracę NIC O SOBIE nie pisząc. TO jest właśnie takie bardzo polskie - nie podam namiarów na siebie, nic o sobie nie napiszę, bo po co mają wiedzieć, kim jestem. Niech się sami zdemaskują, a jak uznam za stosowne to im o sobie powiem. W normalnym kraju firma szukająca pracowników nahjpierw pisze o sobie, potem pisze kogo szuka i dlaczego. U nas pisze się "Znana i renomowana firma szuka....." a pod tym "znan i renomowana" kryje się jakaś firemka - efemeryda, założona wczoraj, która wyłudza w ten sposób adresy e-mail, żeby je potem sprzedać jakiejś agencji reklamowej.

Kubeł zimnej wody przydał się?

Ostatnio edytowane przez links : 17-12-2007 o 10:46.
  #10  
Nieprzeczytane 17-12-2007, 11:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jakie to polskie i "polskie" o czym tu wyczytalem w pelnej okazalosci.
Ja , zgadzajac sie ze wszystkim glosami zapytam forumowiczow :skad sie wziela taka podejrzliwosc o nieuczciwosc w Polsce ?
Przeciez to w wiekszosci katolicki kraj,ktory swym milosierdziem przygarnia nawet przybledow z Afryki (obojetnie czy podrzuconych czy zaginionych,ktorzy w dodatku zarazaja polskie kobiety),kraj,ktory jest kolebka solidarnosci swojej lub "obcej",panstwo prawa i sprawiedliwosci,demokracji wg.nowego wzoru,czy wreszcie zbiorowosci ludzkiej do reszty "opropagandowanej" - dlaczego podejrzliwosc ? Dac lub nie poparcie ale zeby odrazu "walic po lbie " lub przeciwnie zachwycac sie ?
Pan "bezimienny" (podejrzewam,ze mlody - stary by sie nie ukrywal,zreszta dzisiaj kazdego mozma namierzyc) wyszedl do nas seniorow z dosc ciekawa propozycja "gazetki seniora". zapomnial jednak o jednym,ze wszelka prasa chyli sie ku upadkowi i w kioskach zamiast gazet i kolorowych pismidel beda juz w sprzedazy tanie komputery,zas wlasciciele sieci internetowych beda konkurowac ze soba,kto da taniej.
To fakt,ze Polska jest daleko nawet za Murzynami pod tym wzgledem ale na dobrej drodze do niecenzurowanej informacji,sluzy temu nawet telefonia komorkowa.
Tak wiec mily bezimienny Panie ! To nie droga do sukcesu,lepiej Pan zaloz konkurencyjny portal internetowy dla seniorow,bo komputery wchodza nawet pod chlopskie strzechy ze szwedzka dachowka. Bedziesz mial lepsze wyniki i przyszlosc z reklamami na netcie,biorac pod uwage ilosc zwrotu gazet codziennych (niewykupionych ani tez rozdanych),ktore ida na przemial !
Szkoda papieru i lasow polskich !
Pozdrawiam i Zycze innych pomyslow,Polska to nie USA,mniej oglupiona i sluchajaca to co z ambony powiedza ,nawet tej internetowej.
  #11  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 15:56
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Oj nie podobają mi się odpowiedzi "seniorów" nawet nie wiedzielście o co chodzi a już na dzień dobry ucięto dyskusję . Bardzo nie podoba mi się kwestia poruszania tzw kasy bo kulturalni ludzi o tym nie mówią jeżeli już to na samym końcu w tym przypadku chodziło zapewne o wolontariat . Ten człowiek w drugim poście wszystko wyjaśnił , a senior A.P to już naprawdę błysnął talentem nie ma co , proszę zweryfikować swoją postawę wobec ludzi Panie A.P . Ja jestem zwolenniczką dialogu bo przynajmniej druga strona ma możliwość wypowiedzenia się . Całę życie uważam że najważniejsza jest informacja dla drugiego człowieka oraz oczekiwania względem jego wyrażane w sposób asertywny czyli taki aby nie ranić innych
Pozdrawiam Himalaya
  #12  
Nieprzeczytane 29-12-2007, 23:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Tak,tak ! Informacja spreparowana przez jeszcze nieopierzonego dziennikarzyne jest naprawde konieczna,no bo jak biedaczek wcisnie sie pomiedzy rekinow propagandowych.
Przeciez odrazu nie mozesz zostac dziennikarzem roku,taki musi blysnac ale nie "gazetka seniora" !
Senior juz wiele nie potrzebuje i jezeli jeszcze mu wnusia uzyczy komputera to sobie poszaleje i gdzie tam bedzie zagladal do bibuly. To nie czasy "kuroniowki",wystarczy zobaczyc na jakiego redaktora Michnik sie wybil i to na czyjej prasie - solidarnosc to byla potega ,potem juz tylko pozostaly wybory i "wyborcza",czasem w przerwie wyborowa pod sledzia.
Jezeli juz dotykasz "mojego talentu" to zaproponuje Ci udzial w redagowaniu takiej gazetki dla seniorow ale bez cenzury,juz nawet moge te gazetke roznosic po polskich domach starcow ,bo jak czytam zapraszaja mnie do Polski aby zobaczyc polska demokracje i w niej dobrobyt . Przy okazji wymienie pare zlotowek z uciulanej polskiej emerytury na dolary i przywioze do Ameryki. Poczekam jeszcze troche aby byl przelicznik jeden do jeden i juz bede mial na benzyne oczywiscie te tansza w Ameryce.W Polsce pojezdze sobie rowerem lub na deskorolce razem z wnukami opowiadajac im po drodze o amerykanskim dobrobycie,porownujac na zywo z polskim.
To do zobaczenia kolezanko/kolego w dziennikarskim "fachu".
Profesjonalisci do boju !
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
e-biznes seniorów. green Seniorzy i praca 6 19-09-2022 15:08
Angielski dla seniorów kate Zaproszenia 8 07-12-2015 14:00
Osiedle dla seniorów - komentarze Basia. Ogólny 37 08-03-2012 18:16
Rekreacja dla seniorów - komentarze Boga Ogólny 64 11-11-2007 11:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.