menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6101  
Nieprzeczytane 18-01-2018, 21:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Dla zainteresowanych sprzeciwem wobec projektu ustawy zakazującego aborcji, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu:
https://secure.avaaz.org/…/sol...#8230;/…
Możesz i ty poprzeć tę akcję link podałem jak ja podpisywałem było 149 441 akcja jest na FB i Twitterze
Podpisz największą petycję w obronie kobiet – pokażmy, że nie ma zgody na kolejny atak na Polki. Kliknij, a potem udostępnij wszystkim znajomym.

Bądź aktywny nie dajmy się wodzić za nos przez ciemnogród.


Nie pomogą utrudnienia nowy link
https://secure.avaaz.org/campaign/pl...b3 3f7bfc9684

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 18-01-2018 o 21:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6102  
Nieprzeczytane 18-01-2018, 23:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Z chęcią bym podpisała, ale aborcja mi nie grozi,
ze względu na pesel,
i uważam, ze powinni podpisać zainteresowani zapłodnieniem.
Może Wandeczka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6103  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 14:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 555
Domyślnie

Idealny przykład tego jak ateista dostaje małpiego rozumu.
Kiedy mu tak znaki krzyża przeszkadzają u skoczków, to niech sam wejdzie na szczyt skoczni i odda ateistyczny jeden skok. Najlepiej na Krokwi, albo w Malince, gdzie ma bliżej.

Cytat:
Wojciech Kuczok w felietonie opublikowanym na stronie "Gazety Wyborczej" w skandaliczny sposób atakuje polskich skoczków narciarskich. Dziennikarzowi nie podoba się, że sportowcy przywiązani do wiary, wykonują znak krzyża przed skokiem. "Sportowcy manifestujący wiarę podczas transmitowanych zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne" – twierdzi Kuczok.

Z okna widzę siedem wież kościelnych katolickich zwieńczonych krzyżami, jednej cerkwi i zboru ewangelików.
I mimo to nie dostaje jakichś odruchów wymiotnych z tego powodu. Gdyby krajobraz uzupełniał minaret, czy gwiazda Dawida również by mi to nie przeszkadzało.
Jak bym tego wyczynu Kuczoka nie nazwał skandalicznym jedynie głupotą faceta, który liczy na poklask i ....wyższą sprzedaż jego produkcji książkowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6104  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 15:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Z chęcią bym podpisała, ale aborcja mi nie grozi,
ze względu na pesel,i uważam, ze powinni podpisać zainteresowani zapłodnieniem.Może Wandeczka?
Udział w petycji jest dowolny i nikt nikogo nie zmusza i nie jest wymagane na tym forum składanie oświadczeń . Dla tego jest petycja bo w " Sejmie pomrocznej " dyskusja będzie
na temat zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Jest już 153 876 podpisów akcja trwa.

W Polsce, jeszcze w wyborach , uczestniczą kobiety bez względu na wiek, stąd petycja dotyczy wszystkich . Normalnością są porody w gronie naszych przyjaciół i bliskich , inaczej będziemy podchodzić będziemy do spraw aborcji kiedy nasza osoba bliska ma urodzić zdeformowany płód .
Akcję podjęła organizacja jaką jest AWAAZ bo to kuriozum w krajach Europejskich.

Społeczeństwo jest podzielone i do tego doszli w Polsce do władzy ludzie blisko związani z ortodoksyjnym kościołem rzymskokatolickim.To są cytaty z świętych ksiąg pisanych przez natchnionych

Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci" 1 Tm 2, 11-15

"Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu." 1 Kor 14, 34

Mojżesz (to ten od przykazania "Nie zabijaj") dziwi się:
"Jak mogliście zachować przy życiu wszystkie kobiety? (...) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną." Lb 31, 15-18

W Dekalogu, kobieta jest wymieniana razem z rzeczami bliźniego twego, których nie należy pożądać - umieszczona jest pomiędzy domem a niewolnikiem. Wj 20, 17
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6105  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 17:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Waciu, pisałam tu wiele razy, ale ty uparcie smolisz cholewki
do Berdyczowa.
Tego rodzaju internetowe petycje (np Avaaz.org) są jedynie biciem piany i bezproduktywnym zajmowaniem ludzi pierdołami.
.


http://www.wykop.pl/ramka/4017967/os...wojego-emaila/

Cytat:
Założyciele AVAAZ-u to: MoveOn.org oraz Res Publica – obydwie te organizacje są w ścisłym związku z Georgiem Sorosem i otrzymały od niego dużo pieniędzy. Soros jest najbardziej znanym spekulantem i menadżerem tzw Hedge Fonds na świecie. Jest uosobieniem tzw kapitalizmu-szarańczy.

Siecią AVAAZ opiekuje się mała grupa aktywistów z wielu państw:

Ricken Patel – współzałożyciel i dyrektor wykonawczy – Executive Director – (Kanada). Patel był m.in. doradzcą w ONZ, Rockefeller Foundation, Gates Foundation, Harvard University oraz INTERNATIONAL CRISIS GROUP.

Heather Reddick – Dyrektor Operacyjny (USA)

Veronique Graham – Asystent Dyrektora (Francja)

Paul Hilder – Dyrektor Kampanii (UK): współzałożyciel strony „OpenDemocracy“ która jest finansowana przez Ford Foundation, Rockefeller Brothers Found i przez Charles F. Feeney’s Atlantic Philanthropies.

Ben Wikler – Dyrektor Kampanii (USA): były rzecznik prasowy członka Kongresu USA Sherrod Browna.

Taren Stinebrickner-Kauffman – Senior Climate Campaigner: analityk firmy doradczej i badającej opinię publiczną Mellman Group, (mówiąca o sobie: „whose clients include leading political figures and the nation’s most important public interest groups“)

Julius van de Laar – niemiecki rzecznik prasowy: podczas kampanii wyborczej był w teamie Baracka Obamy oraz w w czasie kampanii wyborczej dla teamu niemieckiej partii SPD (jako pracownik Kommunikationsagentur A&B Face2Net)

Przeciwko Tuskowi było chyba z 10 petycji/żadnej nie podpisałam/
a jaka była skuteczna, wiesz może?
Pewnie ta?

https://www.petycjeonline.com/ogolno..._donalda_tuska
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6106  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 17:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Poszukujesz w AVAAZ osób jak "ojciec rydzyk" czy znany tobie z nazwiska senior z SC którzy swój 1% dochodów z podatku rocznego przekazuje na rzecz fundacji międzynarodowych ? Znasz taką osobę ? Solorz Kulczyk nie są na tym forum . Pisałem o petycji którą poparłem i podałem link https://secure.avaaz.org/campaign/pl...b3 3f7bfc9684

Dla jednych pierdoły dla innych nie dalszy ciąg natchnionych ksiąg na temat kobiet półludzi.
Jeśli po śmierci swej żony "zapomnisz nieco o swojej stracie", czemu by nie "zbliżyć się" do nierządnicy? Nawet jeśli jest Twoją synową? Proszę to potraktować poważnie - to ważne wydarzenie! Zarówno Juda (klient), Tamar (nierządnica) jak i poczęty z tego zbliżenia Peres (Fares) są przodkami Jezusa Chrystusa Pana Naszego.
Rdz 38, 12-16 oraz Mt 1, 3 i Łk 3, 33. Zob. także Rt 4, 12 oraz 1 Krn 2, 4

Jeśli kobieta nie może urodzić dzieci - "przyjdzie jej umrzeć". Rdz 30, 1

Biblijne instrukcje na temat sprzedaży własnej córki w niewolę. Wj 21, 7

"Nie pozwolisz żyć czarownicy". Wj 22, 17
Palenie na stosie kobiet oskarżanych o czary nie było jakąś aberracją - było wypełnieniem nakazu Pana Boga Naszego.

Podtytuł z Biblii Tysiąclecia "O małżeństwie i rodzinie"
"Jeśli wyruszysz na wojnę z wrogami, a wyda ich Pan, Bóg twój, w twoje ręce i weźmiesz jeńców, a ujrzysz między jeńcami kobietę o pięknym wyglądzie i pokochasz ją - możesz ją sobie wziąć za żonę. (...) Jeśli ci się przestanie podobać, odeślesz ją, gdzie zechce, nie sprzedasz jej za srebro ani nie obejdziesz się z nią jak z niewolnicą, ponieważ obcowałeś z nią wbrew jej woli." Pwt 21, 11
Jeśli podczas wojny pokochasz piękną kobietę (spośród branek), możesz ją wziąć za żonę; jeśli przestanie ci się podobać i ją zgwałcisz - masz się z nią rozwieść, a nie sprzedać w niewolę.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 19-01-2018 o 17:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6107  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 17:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wacławie, ja już nie mam moralnego prawa wtrącać się do aborcji. Matka natura wyeliminowała mnie z tego problemu. Mam jednak władne zdanie na ten temat , bowiem urodziłam troje chcianych dzieci, a jak nie chciałam to nie rodziłam. Jestem przecież wybitnie wykształcona. Nauki biblijne są przeznaczone dla plebsu. O sobie zawsze sama decydowałam i decyduję. Nie pozwolę żadnym bałwanom zaglądać mi pod spódnicę, bo ja nie zaglądam nikomu w spodnie. To jest psychiczne zboczenie interesować się czyimś seksem.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 19-01-2018 o 18:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6108  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 20:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

O mujboszeeee
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6109  
Nieprzeczytane 20-01-2018, 11:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Temat zaostrzenia w Polsce obowiązującego prawa aborcyjnego przez środowiska ortodoksyjne kościoła rzymskokatolickiego od czasu do czasu wypływa w ramach sondaży nastrojów społecznych. Nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim , czas na przebudzenie kobiet przed nami .Dalej funkcjonują stereotypy w świadomości społecznej ” Matki Polki ” i wyraźnie polaryzuje się społeczeństwo sprawa wolności w podejmowaniu decyzji samodzielnie przez kobietę .Co dalej z tym tematem ? na pewno zostanie zgłoszony tym razem projekt poselski do laski marszałkowskiej by zatrzeć nie miłe wrażenia z wcześniejszych głosowań . Skandaliczne zachowanie posłów Platformy i Nowoczesnej w głosowaniu w dopuszczeniu projektu społecznego do debaty poselskiej w komisjach świadczy o braku wiedzy na temat pracy posła i jego obowiązków w społeczeństwie obywatelskim i źle rozumianej klauzuli sumienia.

Publikuję trzecią część , przypominając co napisano w książce która jest dla wielu z was świętą , z podziękowaniem autorowi „ Biblia.pismo-święte „ bo mogłem wykorzystać przy pisaniu o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Jest jeszcze Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej , temat rzeka .

Lot oferuje swoje dwie córki-dziewice, by tłum z nimi zrobił co mu się podoba. Św. Piotr uzna go za "sprawiedliwego".Rdz 19, 8
Bóg wynagradza żonom, gdy oddają własne niewolnice swym mężom, by te rodziły im dzieci. Rdz 30, 18
Synowie Jakuba za gwałt na Dinie (swej siostrze) wymordowują wszystkich mężczyzn w mieście. Rabują cały majątek, uprowadzają w niewolę wszystkie kobiety i dzieci. Moim zdaniem trochę przereagowali. Rdz 34, 25-31
Dziewczynki są dwa razy bardziej nieczyste niż chłopcy. Oczyszczenie matki po urodzeniu dziewczynki trwa 80 dni, po urodzeniu chłopca - zaledwie 40. Kpł 12, 4-5
Kobieta podczas okresu to uosobienie nieczystości. Wszystko na czym się położy lub na czym usiądzie będzie nieczyste (uwaga na siedzenia w autobusach, tramwajach, pociągach etc.) Ba, jeśli dotkniecie kobiety podczas menstruacji, sami staniecie się nieczyści (uważajcie komu podajecie rękę na powitanie). Kpł 15, 19-24
Bóg ocenia wartość kobiet na 50-60% wartości mężczyzn - w zależności od wieku. Kpł 27, 3-7
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6110  
Nieprzeczytane 20-01-2018, 22:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Religia gasi światło rozumu. /Kazimierz Łuszczyński 1631-1684//
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6111  
Nieprzeczytane 21-01-2018, 09:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

(cytaty z artykułu o. Ludwika Wiśniewskiego "Oskarżam", Tygodnik Powszechny, 16 stycznia 2018)

- "Wprowadziliśmy w naszą religijność element, który ją rozsadza: wrogość. Jesteśmy nią nie tylko zarażeni, ale przyzwyczailiśmy się do niej: stała się do pewnego stopnia wręcz naszym znakiem rozpoznawczym"
- "Można więc pluć, drwić i deptać ludzi, można bezpodstawnie oskarżać ich o niegodziwości, a nawet zbrodnie, i równocześnie powoływać się na Ewangelię, stroić się w piórka obrońcy chrześcijańskich wartości i Kościoła, odbywać pielgrzymki na Jasną Górę, składać świątobliwie ręce do modlitwy i ukazywać w mediach rozmodloną twarz"
- "Rządzący dziś Polską odwołali się do najbardziej mrocznych zakamarków polskiej duszy. Potrafili ulepić potwora przestraszyć prawie dwie trzecie Polaków, dobrze wiedząc, że może to przynieść wyborcze zwycięstwo"
- "Ale nasz rząd, złożony z ministrów zasiadających w pierwszych ławach warszawskiej katedry na smoleńskich 'miesięcznicach', odrzucił tę propozycję, twierdząc, jeśli dobrze zrozumiałem, że jest ona zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. Większej hipokryzji nie można sobie wyobrazić"
- "Jeszcze nie tak dawno Polska była szanowanym liderem przemian po upadku komunizmu, a teraz stała się 'chorym człowiekiem Europy'. Nie widzicie tego, posłowie i senatorowie? Wiele najpoważniejszych autorytetów oskarża was o niszczenie Polski, ja natomiast, z wielkim zażenowaniem, ale z całą stanowczością oskarżam was o niszczenie chrześcijaństwa i dlatego proszę, byście zaniechali głoszenia, że jesteście obrońcami Kościoła"
- "To również trzeba powiedzieć pełnym głosem: Radio Maryja, Telewizja Trwam i Nasz Dziennik sączą od lat truciznę, nazywając to ewangelizacją. Ta trucizna jest tym bardziej jadowita, że jej rozprzestrzenianie popiera wielu biskupów. Tylko nieodżałowany abp Józef Życiński miał odwagę publicznie powiedzieć, że te dzieła są dalekie od chrześcijaństwa i wypędzają ludzi z Kościoła. Jestem przekonany, że wielu biskupów podziela stanowisko abp. Życińskiego, ale milczą"
- "Wrogość i nienawiść w religijnym opakowaniu są przecież gorsze niż pogaństwo. Dlaczego tylu ludzi nie rozumie, że to zaraza?"
- "Wielu wierzących oczekuje, że Episkopat w końcu oświadczy, iż miesięcznice nie mają charakteru religijnego i nie może być na nich noszony krzyż; że biskupi wezwą duchownych, aby w tych marszach nie brali udziału. Ja zaś oskarżam Jarosława Kaczyńskiego, organizatorów i uczestników miesięcznic (także tych, którzy w tym wydarzeniu uczestniczą w dobrej wierze) o to, że niszczą autentyczne chrześcijaństwo i Kościół w Polsce"
"Oto na naszych oczach umiera w Polsce chrześcijaństwo. I nie jest to wynik propagandy libertyńskiej, zabiegów kół masońskich czy międzynarodowych spisków. Chrześcijaństwo wykorzeniamy my sami, duchowni i najgorliwsi członkowie Kościoła, własnymi rękami i na własne życzenie"
"Oskarżam was o niszczenie chrześcijaństwa

Cytaty są z artykułu Oskarżam który jest komentowany przez wszystkie media bo o tym co się dzieje w kościele polskim w którym hierarchowie zapomnieli po co jest ludziom religia. W Polsce umiera chrześcijaństwo. Zaskoczyła mnie mnogość postów wybrałem dwa o różnych spojrzeniach na ten problem ale z polskim piekiełkiem ,lepiej samemu przeczytać i wyrobić sobie na ten temat zdanie .

Pycha i chciwość biskupów, obłuda i zakłamanie kleru dres , zyczyny postępującej degrengolady kościoła katolickiego w Polsce - reszta to pochodne tych grzechów kardynalnych

Dlaczego ludzie odchodzą z Koscioła ? Przyczyn jest wiele. Jedną z nich jest to, że wielu księży ostentacyjnie staje po stronie bogatych i wpływowych, prostych ludzi mając za nic. Żeby daleko nie sięgać: nie przypominam sobie aby ojciec Ludwik powiedział cokolwiek w obronie ludzi wyrzucanych na bruk w wyniku dzikiej reprywatyzacji. Za to dobrze sobie przypominam jak ojciec Ludwik stanął po stronie pani Gronkiewicz-Waltz w sporze z profesorem Chazanem. Tak się dzieje w przypadku księży o silnym politycznym temperamencie związanych z jedną opcją polityczną ( chyba nie trzeba tu dodawać z którą jest związany ojciec Ludwik ).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6112  
Nieprzeczytane 21-01-2018, 14:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wacławie , wśród duchownych kk trafiają się perełki intelektualne, ale większość to magma bezideowa, nie mająca nic wspólnego z człowiekiem ideologiem zwanym JEZUSEM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6113  
Nieprzeczytane 21-01-2018, 19:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ateizm to nie religia,
Ateizm to pewność,
Ateizm to wiedza, racjonalne i logiczne myślenie,
Ateizm to wolność i nieograniczone możliwości intelektualnego rozwoju. www.fb.com/Praktykujący Ateista/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6114  
Nieprzeczytane 21-01-2018, 23:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

drogi Waciu ludzie odchodzą przez idiotyzmy;
DZIEŃ ISLAMU W KK

Czy w tym dniu będzie można kogoś ukamienować,jak myślisz Waciu?
A bzyknąć kozę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6115  
Nieprzeczytane 22-01-2018, 08:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Lilu - „Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 roku. Został on ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski jako Ťdzień modlitw poświęcony islamowiť. Organizuje go Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi, który wchodzi w skład Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski i zajmuje się przede wszystkim dialogiem z islamem. Przewodniczący Komitetu uczestniczy w pracach Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów – jedynej takiej organizacji na świecie”. –Wikipedia

Ruch ekumenizmu , religii księgi Judaizm Chrześcijaństwo Islam piękna idea jak pokój na świecie a konflikty zbrojne od początków powstania ONZ. Jak mądrzy mówią nie mów nigdy .Sceptycznie do tego podchodzę bo ruch ekumenizmu w ramach chrześcijaństwa dążący do jedności jak w pierwotnym chrześcijaństwie ,jak narzazie kończy się na gadaniu .Pisałem o dialogu kościół rzymskokatolicki –protestancki na temat usprawiedliwienia /przejście ze stanu grzechu do stanu sprawiedliwości/ po 30 latach dyskusji skończył się na protokole rozbieżności.Ani jedna ani druga strona hierarchów nie chce ustąpić a co sądzą wyznawcy wystarczy ich spytać.

Mimo że religie księgi oparte są na koncepcji Boga starotestamentowego są duże różnice bo Judaizm jest religią mającą na celu plemiona scalić w Naród. Według halachy żydem się staje po matce dla tego ważna jest u nich genealogia wszystkie dzieci matki nie żydówki a ojca żyda to goje według ortodoksów.Dla żydów Jezus to Prorok . Chrześcijaństwo uznaje Jezusa jako Boga osobowego . Islam uznaje Jezusa jako Proroka a nie jedną z postaci Boga.Dzień Islamu ma bardziej medialne znaczenie bo ma służyć stonowaniu napięć u wyznawców dwóch zwaśnionych religii o prymat na świecie i możliwość dodatkowo zebrania kasy.

Zoofilia w islamie jest karalna a istnieje taki sposób uprawiania seksu , od kiedy udomowiono zwierzęta i tym swawolom poddają się obie płci .Częste przypadki zoofili wśród pasterzy.
Wychodzi baca z szałasu rano , rozkłada ręce z zadowolenia i mówi , abyś jeszcze gotować umiała .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 22-01-2018 o 08:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6116  
Nieprzeczytane 23-01-2018, 11:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Styczeń to miesiąc w którym oceniamy przyszły rok i wyciągamy wnioski z tego co nam się nie udało zrobić by sytuacja w następnym roku się nie powtórzyła.
NaCzatach.pl strona na FB ks.Kazimierz Sowa i jego artykuł " Kościół do połowy pełny czy pusty ".http://naczatach.pl/roku-ow-pamietny...ku-ow-pamietny
Nic w Polsce nie jest szczególnego w tym , że pomału kościoły pustoszeją , nie powtórzy się sytuacja z lat 80 -dziesiątych gdzie były pełne. Kościół w tamtych latach był z "ludem" i uczestniczył w transformacji systemowej , dzisiaj wspiera władze i chce korzystać z tego co zdobył .

Czytamy :ZERO procent Islandczyków w wieku do 25 lat wierzy, że bóg stworzył świat... http://www.patheos.com/blogs/progres...ted-the-world/
Postęp techniczny wiedza i poziom życia powoduje że wiele ludzi nie widzi potrzeby odwiedzać świątynię bo ma weekend i ofertę miłego spędzenia czasu .Odwiedzamy świątynię i podziwiamy architekturę i nie jest to związane z naszym światopoglądem .

Weankaborze może zmienisz zdanie o KK może zainteresuje cię Kościół Polski . Nie uznaje jurysdykcji Watykanu Księża mają żony dzieci A jest to Kościół, który nie potępia, ani nie osądza nikogo. Aborcja? Homoseksualizm? czy samobójstwa Jak mówią księża, każdy przypadek jest inny. Nie ma żadnych wytycznych z góry, jak takie przypadki traktować. Do każdego podchodzą indywidualnie. Nie potępia się człowieka tylko grzech . Liturgia taka sama wygląd z zewnątrz i wewnątrz niczym się nie różni od świątyni rzymskokatolickiej. Głową kościoła jest urzędujący Prezydent RP obecnie głową kościoła jest Andrzej Duda lata wstecz był nim Bronisław Komorowski Aleksander Kwaśniewski.W Bydgoszczy ksiądz z Kościoła Polskiego przekazał datki z tacy 14 stycznia na Orkiestrę WOSP Owsiaka , można jak się chce . Dla poszukujących podaję link http://www.katolik.pl/kosciol-polsko...45,416,cz.html W Krakowie są dwie świątynie Kościoła-polskiego w Kielcach jedna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6117  
Nieprzeczytane 23-01-2018, 12:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Weankaborze może zmienisz zdanie o KK może zainteresuje cię Kościół Polski . Nie uznaje jurysdykcji Watykanu Księża mają żony dzieci A jest to Kościół, który nie potępia, ani nie osądza nikogo. Aborcja? Homoseksualizm? czy samobójstwa .
Wacławie, bardzo dawno zmieniłam zdanie o kościele watykańskim, bowiem tylko prawda może wyzwolić nas z intelektualnej ciemnoty. Absolutnie wszyscy Bogowie (około 5000) , pewnie tyleż samo religii wymyślonych przez ludzi są tylko i włącznie mitami. Cywilizowany człowiek powinie mieć rozum i wykształcony zmysł krytyczny, w przeciwnym przypadku jest tylko PRZEDMIOTEM, manipulowanym przez oszustów, dla zapewnienia własnych potrzeb. "Bogiem " jest nauka i wiedza. Dzięki tym dyscyplinom nieustająco dokonuje się postęp w każdej dziedzinie naszego życia. Strach nie może być podstawą życia. Religia jest dla ludzi bez rozumu. /J. Piłsudski/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6118  
Nieprzeczytane 23-01-2018, 23:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

no proszę ksiądz Sowa robi za autorytet dla Wacia.
A Franciszek też?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6119  
Nieprzeczytane 24-01-2018, 12:05
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Każdy myślący człowiek jest ateistą . /Ernest Hemingway/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6120  
Nieprzeczytane 24-01-2018, 12:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Lilu Sowa jest publicystą który nie unika trudnych tematów i o nich mówi i pisze. Czy tylko Franciszek spełniający kryteria autorytetu może się wypowiadać na tematy KK w Polsce ?
Jestem zwolennikiem rozdziału kościoła od państwa bo z historii wiemy że państwa z religią dominującą dzięki wsparciu władzy i prawa stanowionego łatwo się przeradzają w systemy autorytarne .
W takim systemie ograniczany jest pluralizm partii politycznych ,swobody obywatelskie nie działają organizacje pożytku publicznego i mamy "wypisz i wymaluj" Hiszpanię za rządów generała Franco.

Jak wygląda zapłodnienie in-vitro gdzie pokazano jak wygląda zapłodnienie komórki w poszczególnych dniach daje nam wyobrażenie tego procesu w warunkach laboratoryjnych. To co myśmy kiedyś się uczyli z biologi teoretycznie ,obecnie możemy zweryfikować naszą wiedzę dzięki postępowi technicznemu i zobaczyć naocznie jak to wygląda. Początkowa faza to przecież zlepek komórek które niejednokrotnie organizm kobiety wydala i o tym nie wiemy kiedy .Gdzie ta dusza???? https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...ie,321267.html

https://www.youtube.com/watch?v=7_zk0DiyEuI
Jak zaczyna się życie. Historia embriologii, Szymon Drobniak
współzałożyciel stowarzyszenia Rzecznicy Nauki ,współpracownik Tygodnika Powszechnego. .Jako ciekawostkę może was zainteresować że niektórzy amerykanie dalej są zwolennikami preformacji że męskie komórki rozrodcze zawierają miniaturowe kopie dorosłego organizmu . Utknęli w XVII wieku, a czy u nas się nie zdarza takich znależć. ???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.