menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5901  
Nieprzeczytane 03-11-2017, 06:06
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Wyrok nakazujący usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II to nietolerancja; usiłowanie zepchnięcia religii katolickiej do getta - powiedział w wywiadzie udzielonym Katolickiej Agencji Informacyjnej przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
Ks. Boniecki w sprawie krzyża w Sejmie
- Jeśli komuś przeszkadza krzyż w takim miejscu, to nie powinien on tam wisieć. Nie można nikogo zmuszać, żeby na ten krzyż patrzył - powiedział duchowny. Boniecki dodał, że nie chce, by w ten sposób obrzydzano krzyż.
...."krytyka Kościoła otwartego w Polsce wynika z lęku i pomieszania pojęć". - Kościół zamknięty jest zalękniony, niepewny wiary - mówił ks. Boniecki.....

Następny temat zastępczy krzyżyki ,przypomniałem Ks.Bonieckiego co o tym problemie sądzi ,na pewno "zwolennicy krzyżyka w toalecie" będą nas biczować od rana do wieczora tym tematem.Moim zdaniem ,przestrzeń publiczna powinna być wolna od manifestowania na siłę swoich symboli religijnych.
Prawo stanowione w Francji jest ich prawem które oni sobie uchwalili i go stosują ,my do tego nie powinniśmy się mieszać i francuzów pouczać .

Może dajmy wytchnienie od spraw co nie mają żadnego wpływu na nasze życie , zobaczycie jak normalni ludzie mieszkają żyją i korzystają z życia i swojego czasu wolnego. Wielokulturowość młodym ludziom nie przeszkadza a nawet jest budująca jak przy wybraniu nazwy kota /ziemia-drzewo- woda / https://www.youtube.com/watch?v=pFWz...ature=youtu.be
Zycie na ziemi mamy jedyne które warto wykorzystać by w chwili śmierci nie żałować że się byle jak przeszło i liczyć na restart który nigdy nie nastąpi ,możliwy tylko w realu zdarzyć się w grze komputerowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5902  
Nieprzeczytane 04-11-2017, 11:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Wiara w anioły jest nieodłącznym elementem duchowej wędrówki ludzkości poprzez pokolenia. Od wieków widzimy w aniołach istoty pomagające nam w codziennym życiu, czy otaczające nas opieką. Dziś prezentujemy Wam nagranie na którym został uchwycony jeden z nich... http://www.zjawiskaniewyjasnione.pl/ W dobie fotoszopa wszystko jest możliwe ? a w realu ? nie mieli szczęścia ci co znalerżli się 14 października 2017 roku przed Hotelem Safari nastąpił wybuch ciężarówki wypełnionej materiałami wybuchowymi[2]. Eksplozja nastąpiła na zatłoczonej ulicy, a na jej skutek zawaliło się wiele okolicznych budynków. Zginęło co najmniej 358 osób, a 300 zostało rannych[2]. Był to największy atak bombowy w historii Somalii[3]. Wśród ofiar było 5 wolontariuszy z Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca[4]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach...styczne_w_2017

Jedne zamachy terrorystyczne się nagłaśnia inne nie ,wybiorczość mediów jest duża , wszystko zależy od polityki .Mimo ONZ i instytucji umożliwiających porozumienie polityczne na świecie są konflikty i ludzie wzajemnie się zabijają pomimo wiary w swoje bóstwa które głoszą etykę miłości bliźniego.
Karabin , nabój ,materiał wybuchowy kosztuje i nie stworzy się tego z niczego ,stąd zawsze otwarte będzie pytanie kto to finansuje ?? Terroryzm sam upadnie kiedy zaczniemy walczyć z tymi którzy to finansują a nie będziemy przymykać oczy na ten proceder. My zajmujemy się z skutkami a nie przyczynami i kto za tym stoi , wolimy nieraz nie wiedzieć .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5903  
Nieprzeczytane 05-11-2017, 06:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Czy nasze życie - a nawet cała historia Wszechświata - to ciąg następujących po sobie przypadków, czy też zdarzeń koniecznych, wynikających wprost z praw przyrody? Na ile Wszechświat jest deterministyczny i jak wiele jest w nim miejsca na przypadek? W swoim wykładzie ks. prof. Michał Heller zastanowi się nad tym, jaką rolę w całym kosmosie odgrywają przypadki i wyjaśni, dlaczego są one konieczne, by deterministyczne prawa przyrody mogły w ogóle działać .
https://www.youtube.com/watch?v=kEttdVlv3gI
... Niniejszy wykład odbył się w serii "Tydzień Wielkich Pytań" zorganizowanej przez tygodnik Polityka we współpracy z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.

Jest to pogląd Hellera na rolę przypadku w naturze , kiedy nie znamy wszystkich praw przyrody przypadek tak jak rozumie go Heller może istnieć .Przecież mamy stałe natury i teorię wielościanów ? Ten w którym żyjemy może być n-tym w innym oświecicie z innymi stałymi natury.

Dyskusja nie mogła być bez pytań teologicznych z uwagi na autora wykładu i co ciekawego powiedział : dla teologa nauka jest wyzwaniem i szansą. Ponieważ religia przedstawia świat w sposób archaiczny bo święte księgi powstały dawno do istniejącego wtedy obrazu świata .Wiele spraw w świętych księgach obecnie należy interpretować metaforycznie .Tu ma słuszność Heller bo takie podejście wyeliminowało by niepotrzebne dyskusje o rzeczach trudno wyobrażalnych że istnieją , które przy obecnym stanie wiedzy stały są dogmatami .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5904  
Nieprzeczytane 05-11-2017, 19:56
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

http://fineartexpress.pl/malarstwo/2...drugiego-adama

To, co Michał Anioł uczynił podobieństwem ludzkiego mózgu, jest według amerykańskiego lekarza całkowicie poprawne anatomicznie. Widoczne są płat czołowy, skrzyżowanie wzrokowe, pień mózgu, przysadka mózgowa oraz główne bruzdy mózgowia, a biodro i noga anioła przypominają rdzeń kręgowy. To jednak nie wszystko: Meshberger uznał, iż postać Boga Ojca przybiera kształt układu limbicznego – struktury, odpowiadającej za emocje, proces motywacyjny i decyzyjny oraz zapamiętywanie. Prawa ręka Boga natomiast, wystająca poza obręb rzekomego mózgu w miejscu, w którym znajdować by się miała kora przedczołowa, symbolizuje pamięć operacyjną mózgu. Jest ona odpowiedzialna za działania zależne od woli oraz analityczne myślenie. Poniżej postaci Boga, Michał Anioł umieścił anioła, który nieco różni się od pozostałych. Jeśli przyjrzeć mu się bliżej, okazuje się, iż ma on smutną twarz. Neurobiologowie wiele lat później, za pomocą tomografii PET odkryli, że dokładnie ten obszar mózgu aktywuje się u osób doświadczających uczucia smutku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Anio%C5%82

Michał Anioł żył na przełomie XV i XVI wieku i skąd wiedział jaka część mózgu ludzkiego odpowiada za np. uczucie smutku?

Ostatnio edytowane przez Siri : 05-11-2017 o 20:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5905  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 09:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Kiedyś okupowali centrum Warszawy, teraz bronią pomnika JP2 we Francji. Obrońcy krzyża znowu w akcji .

Co za ciemnogród ,tyle emocji o symbol .Śmiano się z prymitywnych ludzi że oddają cześć totemowi a obecni wyznawcy krzyża nie lepsi. Be krzyża według mnie ,będzie pomnik ładniejszy .

Sirii to co powiedział lekarz amerykański to samo kiedyś pisano o radzieckim i mieliśmy wszyscy wierzyć że to wszystko prawda. Michał Anioł nie wiedział jak działa mózg bo w tamtym okresie czasu neurologi jeszcze nie było nie wiedziano nic o neuronach a sekcje były zakazane stąd anatomia w powijakach.Mógł tylko widzieć mózg jak wygląda i tego nie można wykluczyć .
Emocje , radość czy smutek były znane dawno , od inwencji malarza wszystko zależy co namaluje ,może być na fresku obraz podobny do jakiegoś organu ludzkiego no i co z tego.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-11-2017 o 09:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5906  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 09:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46



Zycie na ziemi mamy jedyne które warto wykorzystać by w chwili śmierci nie żałować że się byle jak przeszło i liczyć na restart który nigdy nie nastąpi ,możliwy tylko w realu zdarzyć się w grze komputerowej.

Dziwne tylko, że z reguły komuch i esbek w ostatnich chwilach błagają o księdza.

Mój Ojciec, katolik całe życie, księdza sobie wyraźnie nie życzył,
grożąc iż go potraktuje kapciem, natomiast sąsiad, całe życie plujący na krzyż,
płakał błagając o przyjście księdza i spowiedź.
Widać mój Ojciec nie bał się co go czeka, a ten odwrotnie,
więc Wacławie nie bądź taki pewny co zrobisz
gdy zobaczysz damę z kosą nad głową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5907  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 10:22
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[b]
Sirii to co powiedział lekarz amerykański to samo kiedyś pisano o radzieckim ...................co z tego.

M.zdaniem z tego to ,że od bardzo dawno wiedza jest skrywana ......znają ją jedynie bardzo nieliczni by kierować ciemną masą....i tak jest w wielu dziedzinach ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5908  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 10:25
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

...... Wacławie nie bądź taki pewny co zrobisz
gdy zobaczysz damę z kosą nad głową.


Każda religia niesie ukojenie lecz potwierdza je jedynie nasze własne doświadczenie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5909  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 11:38
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała -Dziwne tylko, że z reguły komuch i esbek w ostatnich chwilach błagają o księdza.
Też nie błaga o księdza muzułmanin prawosławny żyd czy protestant. Propagujesz mity bo w nie wierzysz i myślisz że wszyscy w to uwierzą.

Nie wieżę ,bo żaden katolik mnie do wiary swojej nie przekonał , po dyskusjach na forum nie liczę że szybko głęboko wierzący znajdą argumenty , za swoim wyznaniem. Straszenie jest dobre dla dzieci i zramolałych staruszków a śmierć jest normalnym końcem życia biologicznego.Słońce też będzie miało swój kres ,entropia cały czas rośnie nastąpi też śmierć cieplna Wszechświata.

Dlatego Ja korzystam z życia i wszystkim radzę by tak postępowali. Zycie mamy jedno , życie wieczne to mit.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5910  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 15:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ja tam na wieżę nie chodzę,
a co do wiary mam w d...
Cytat:
myślisz że wszyscy w to uwierzą.


Czuję się pyłkiem we Wszechświecie, który wg mnie Ktoś stworzył i tego Ktosia traktuję z wielkiej litery,
w swojej pokorze -wobec Niego tylko- nie ośmielam się pisać o sobie Ja, tak jak to robisz drogi Waciu.


Sądzisz, że wiara wyklucza korzystanie z życia?
Do tego potrzebne są inne czynniki, mianowicie pieniądze i zdrowie,
a to czy ktoś się modli czy nie,
to sprawa prywatna.

Ja się nie modlę, ale .....wierzę.
Na korzystanie z życia na razie nie narzekam, może być gorzej..... w zasadzie będzie na pewno,
wraz wiekiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5911  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 15:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

[quote=waclaw46]
Cytat:
Kiedyś okupowali centrum Warszawy, teraz bronią pomnika JP2 we Francji. Obrońcy krzyża znowu w akcji .
Cytat:


Święta racja;
co nas obchodzi fakt, że niebawem nad francuskim kalifatem zapanuje półksiężyc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5912  
Nieprzeczytane 06-11-2017, 15:49
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Zycie mamy jedno , życie wieczne to mit.

Co do powyższego nie ma 100 % pewności .....

zalecam więcej rozwagi w tej kwestii....

ona na pewno nie zaszkodzi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5913  
Nieprzeczytane 07-11-2017, 09:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Lila pisze : a to czy ktoś się modli czy nie,to sprawa prywatna. Zgadzam się zupełnie z tobą że religia to sprawa prywatna i w przestrzeni publicznej nie powinno się ją nam narzucać .Pan Prezydent Pani Premier modli się do swojego "Mzumu" i nas o tym fakcie nie musi nas informować poprzez media , ile czasu poświęci temu i jaką minę mieli na twarzy w trakcie tego medialnego show.

Co do korzystania z życia , wystarczy przeczytać posty Sens życia by wyrobić sobie zdanie o tych co głęboko wierzących i jaki świat by nam chcieli zaserwować. Nie lepsi są ci od merkantylizmu . Po wojnie mamy 72 lata a oni ciągle nie potrafią zapomnieć i do dzisiaj się katują i nas swoim traumatycznym losem.

Co do hiobowych wieści z Francji i naszym zamartwianiem się o francuzów i rozprzestrzenianie się islamu.Nie jest to całkowita prawda bo media przerysowują problem radykalizmu islamskiego . Na ten temat pisał Tygodnik Powszechny Nr.43 a nie jest to gazeta lewicowa .Tak samo występuje porzucanie katolicyzmu jak i islamu a wyznawcom islamu nie podobają się ostentacyjny modlitwy na ulicy i tarasowanie przejść.Z ubraniem kobiet też przesadzamy bo tak naprawdę nie wiemy o czym mówimy :hidżab,burka,abaja,jibab i chusta.
A tak na marginesie sprawy ,czy w naszych strojach ludowych nie było nakryć głowy? Siostry zakonne też noszą nakrycia głowy i są one pokaźnych rozmiarów a do toczka im daleko.

Jak jest w Dubaju a to też kraj arabski sama zobacz Polacy tam też pracują a dzięki internetowi pokazują realia swojego życia.
https://www.youtube.com/watch?v=hcObFJz058Q PODEJŚCIE DO CHRZEŚCIJAN W DUBAJU
https://www.youtube.com/watch?v=JHkUu_mli2w PRAWA KOBIET W DUBAJU
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5914  
Nieprzeczytane 07-11-2017, 09:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

..gdzie ci Waciu do Dubaju?

Przypomnę tylko, że nie jest to kraj laicki jak Turcja,
więc jedź i powalcz z wiarą, chociaż słowem.


Nie zapomnij nazwać Mzimu Mahometa, ale tak aby zrozumieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5915  
Nieprzeczytane 07-11-2017, 10:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Sirii napisała : Każda religia niesie ukojenie też z tym się zgadzam że wielu ludziom potrzeba jest bo tłumaczy nasze niepowodzenia i nasze lęki.Religia jest dla ludzi stworzona przez ludzi .
W kapitalizmie jest towarem ,kiedy nas jedna nie zadawala i nie spełnia naszych założeń zmieniamy na inną .W supermarkecie zaczynają myśleć o kaplicach bo związki wyznaniowe by wydzierżawiły powierzchnię dla swoich wiernych z pokaźną skarbonką przy wejściu.

Sirii napisała : Co do powyższego nie ma 100 % pewności ..... Do tematu podszedłem poważnie jedną stronę monety przyjąłem życie wieczne , drygą jedno życie wiesz na pewno jaki osiągnąłem wynik po latach,ok. 0,5.Rachunek prawdopodobieństwa jest rzeczą naturalną i nie daje jednoznacznej odpowiedzi ale przybliża optymalne rozwiązania.Człowiek ma jeszcze umysł i może nad tym problemem matematycznym się zastanowić i dokonać wyboru roztrząsając argumenty za i przeciw rozmawiając też ze znajomymi mądrzejszymi od siebie.

Zycie wieczne jest bez czasowe nie ma przed po jest teraz, nie możesz mieć przyjemności z wykonywaniem pracy z upływem czasu /mam coś do zrobienia/. Czy tego oczekujesz ? nie zionie to nudą.? Mówią że jestem duchem ,nie mam cielesności nie mogę nikogo objąć i tego odczuwać. Jestem jak zapis komputerowy ma nośniku danych tak jak zapisy danych moich przyjaciół i bliskich.Mam przez cały czas wielbić Boga śpiewać w chórach anielskich ,...itd.Zycie wieczne , to nie może być prawda bo jest bez kompletnego sensu. Co to za życie wieczne ,nie kupuję tego . i w to nie wierzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5916  
Nieprzeczytane 07-11-2017, 10:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Waciu, ależ ty do chórów anielskich pasujesz jak wół do karety.

Sorkuję za wtręty, ale strasznie podoba mi się taki nadęty styl pisania i ...licho mnie kusi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5917  
Nieprzeczytane 08-11-2017, 09:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Rubik i inni edukują seksualnie. Ks. Oko: To nie edukacja, to ...Anja Rubik wraz z ‘Wysokimi Obcasami” – dodatkiem do ‘Gazety Wyborczej’ – rozpoczęła akcję propagującą edukację seksualną w najgorszym wydaniu” – kpi portal. „Wśród tematów skierowanych... do dzieci (sic!), jest homoseksualizm (o którym opowiada Robert Biedroń) a także masturbacja, antykoncepcja i pigułki wczesnoporonne opisywane przez innych celebrytów” – czytamy. To początek tekstu, którego autorzy przekonują, że cała kampania jest szkodliwa i niezgodna z chrześcijańskimi wartościami.

Znowu temat wrócił bumerangiem i jest tematem dyskusji w mediach internetowych i wywołuje emocje tak jak by o sensie nie rozmawiała młodzież i wśród nastolatek nie było niechcianych ciąż.Nawet w emiratach arabskich dostępna jest antykoncepcja a my się uważamy za pępek Europy a cywilizacyjnie jesteśmy na jej obrzeżach.
Zasłaniamy się wartościami chrześcijańskimi a o chrześcijaństwie ma małe pojęcie większość rodaków. Bardzo dobrze że o homoseksualizmie mówią homoseksualiści bo nikt temat nie przerobił nikt lepiej od nich , topmodelka stworzyła kampanię edukacyjną #sexedpl. a po postach na forach internetowych widać , jaki stopień frustracji jest wśród polaków i jakie różnice w świadomości pomiędzy pokoleniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5918  
Nieprzeczytane 08-11-2017, 10:20
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

[quote=Wacław 46






......
...............
Zycie wieczne , to nie może być prawda bo jest bez kompletnego sensu. Co to za życie wieczne ,nie kupuję tego . i w to nie wierzę.[/QUOTE]. No to jak żyć p.Waclawie ? skoro nie mamy jasności .pan być może ją ma w 100
procentach ,ale ogólnie każdy raczej ma rozterki duchowe do śmierci....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5919  
Nieprzeczytane 08-11-2017, 10:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Siri zastanów się po co ci to życie wieczne ? i co według ciebie będziesz robiła po śmierci.???
Jeżeli ciągle myślisz o śmierci i psychicznie czujesz się źle , pomyśl o Buddyzmie on ma reinkarnację ,przeżyjesz całe swoje życie powtórnie w innym wcieleniu.
Udział w chórku anielskim zostawisz innym ?. i nie będziesz miała dylematów co robić na "tamtym świecie". Nie którzy nowocześni chrześcijanie się nie modlą to im też ta przyjemność odpada
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5920  
Nieprzeczytane 09-11-2017, 08:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Lila napisała-..gdzie ci Waciu do Dubaju?Przypomnę tylko, że nie jest to kraj laicki jak Turcja,więc jedź i powalcz z wiarą, chociaż słowem.
Nie patrzcie na migawkę z Dubaju oczami zacietrzewionego wyznawcę jakiejś idei którą chcemy narzucić i wcielić je w walce .Pokazałem wielokulturowość i poziom życia .Arabowie to nie wszyscy terroryści ,czy liczący na seksualne usługi seniorek z Polski, bo tak są przedstawiani w wielu postach. Czy myślicie że arabom mieszkańcom Dubaju wystarczy dać 500+ czy obiecać emerytom 500 jako "trzynastka ". Szejka będą całować po nogach ?? To niech Polska będzie krajem laickim i miejmy taki poziom życia jak Arabowie w Dubaju.

Jesteśmy egocentrykami , wielu nie zdaje obie sprawę że świat przyspieszył i inaczej wygląda jak za naszej młodości , żyjąc na wsi ,w małym miasteczku czy większej metropolii . Odeszły w niebyt urokliwe wspomnienia socjalizmu.
Byliśmy w Emiratach Arabskich ,teraz kolej na Chiny gdzie Polacy też pracują i sobie swoje życie chwalą .
Co raz więcej turystów chińskich na naszych ulicach , przyjeżdżają by zobaczyć świat który u nich istniał kiedyś .
Kraje stają się wielokulturowe a u nas podstawowy problem uchodźcy,krzyżyki i pomniki ,miesięcznice i jałowe dyskusje .

https://www.youtube.com/watch?v=Kzcq8HeM5Yk
Hongkong od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach wolności gospodarczej. Podatki należą tam do najniższych na świecie - wielu Hongkończyków nie płaci ich właściwie w ogóle. Według wielu polityków w Polsce , gospodarka z tak niskimi podatkami nie ma prawa istnieć.
https://www.youtube.com/watch?v=1SWVDNApeiA
Hongkong boryka się z problemem przeludnienia. Deficyt powierzchni wpływa na bardzo wiele aspektów życia w tym mieście. W odcinku usłyszycie o problemach na rynku nieruchomości, rekordowych cenach (mieszkań, apartamentów, gruntów i miejsc parkingowych), organizacji transportu, imigrantkach z Indonezji i Filipin, epidemii SARS i historii Kowloon
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.