menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7861  
Nieprzeczytane 17-09-2018, 18:19
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Gdyby jeszcze wierzący zrozumieli, że Bóg nie ma nic wspólnego z kościołem, ale nie zrozumieją, lubią kadzidła, głos organów grających fugę Bacha i piękne obrazy na ołtarzach. Ale to chyba nie nasza sprawa, niech kochają kościół. Ot taka religijność obrzędowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7862  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 11:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Wczoraj słuchałem Kuba WątłyTV3 który omawiał i tłumaczył po co chce zrealizować wspólnie z nami te swoje pomysły licząc że większość naszego społeczeństwo dorosła do mediów społecznościowych w których mówi się prawdę ,występują ludzie kompetentni , nie "owijając niczego w bawełnę". Nie spodziewam się że reakcje na prawdę będą jak ta http://wygaszamypis.pl/szok-w-swiebo...ture-osobista/

Twierdzi Wątły że kończy swoje projekty i w czwartek część dotyczącą ankiety na temat rozdziału kościoła od państwa upubliczni .Poczekamy zobaczymy jakie są to pytania , a po pewnym czasie zobaczymy odpowiedzi i będziemy wiedzieć jak jest naprawdę i co ludzie myślą.Ankietę chce przeprowadzić na 3 000 000 Polaków.

Może dzisiaj trochę filozofii. Czy istnieje wolna wola.WMV ( 26:44 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=ftti...ature=youtu.be

Wolna wola istnieje czy też nie? Ciągły nierozwiązany problem filozoficzny Ale każde rozważanie na jej temat zbliża nas do prawdy.
Cytat:
Maja59 napisała -Gdyby jeszcze wierzący zrozumieli, że Bóg nie ma nic wspólnego z kościołem, ale nie zrozumieją, lubią kadzidła, głos organów grających fugę Bacha i piękne obrazy na ołtarzach.
Muzyka to nasze emocje a dodatkowo wpływ ma wnętrze w którym słuchamy fugi Bacha i jest to niezapomniane przeżycie dla każdego w scenerii kościoła.Wymagana dobra akustyka strzelista gotycka nawa główna i dobre organy.https://www.youtube.com/watch?v=FHNLdHe8uxY
Maju59 Bóg/Byt poza czasem i przestrzeniom jako poruszyciel świata twórca ewolucji ,twórca stałych /jak : grawitacja stała Planka itd./ nie ingerujący w nasze życie i nic nam nie oferujący za jego uwielbienie i modły do niego , to Dualizm w znaczeniu religijnym. Dużo naukowców ma taki pogląd duch/materia ,dobro/zło uznają istnienie jakiegoś Bytu nic więcej. Stąd wielu ludzi myli ten pogląd z Bogiem występującym w religiach monoteistycznych /judaizm , chrześcijaństwo , islam/ Niektórzy tak rozumieją agnostycyzm , dla tego rozmawiając na tematy transcendentne należy spytać jak on te pojęcia rozumie .Dualizm jest poglądem najmniej konfliktogennym .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7863  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 11:45
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Chilijska prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko 167 osobom w tym; 7 - biskupom; 96 - księżom; 30 - zakonnikom; 4 - diakonom. (fb)

Kiedy w Polsce przyjdzie czas na rozliczenie tych wszystkich zwyrodnialców w sutannach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7864  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 15:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kościół nie boi się niczego tak bardzo, jak oświecenia pospólstwa. Chce rządzić, a do tego potrzeba mu ograniczonych w swym myśleniu mas, które będą się korzyć i pozwolą nad sobą panować. /J.W. Goethe/.

ps. Tragedią Polaków jest ogrom nieoświeconego pospólstwa, zniewolonego przez oszustów "religijnych".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7865  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 16:00
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
ps. Tragedią Polaków jest ogrom nieoświeconego pospólstwa, zniewolonego przez oszustów "religijnych".
To nieoświecone i zniewolone pospólstwo głosuje na PiS
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7866  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 16:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
To nieoświecone i zniewolone pospólstwo głosuje na PiS
Maju nie jest to znowu prawda ,na zebraniu koła .Nowoczesna jeden z moich kolegów informatyków mówił ze u niego w pracy wśród pracowników ma dużo zwolenników PiS i sam się dziwi.Spytałem jaka najniższa płaca w jego firmie 6 000 zł .Nie wiem czy Netto czy Brutto ale przy następnym spotkaniu się spytam.Można nieraz się zdziwić i być zaskoczonym.Wszyscy po studiach telekomunikacja informatyka matematyka fizyka.Nie wiem czy w przyszłym miesiącu będzie spotkanie bo są wybory a ja i moi znajomi głosujemy na Majchrowskiego ,wcześniejsze uzgodnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7867  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 16:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
To nieoświecone i zniewolone pospólstwo głosuje na PiS

W wielu epokach naszych dziejów, mieliśmy dłuższe i krótsze okresy zniewolenia, zawsze byli i są zdrajcy - kolaboranci. Targowica egzystuje. Judaszowe srebrniki cenne. Patriotyzm to zjawisko zanikające.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7868  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 17:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Lilu możesz kogoś nie lubić bo jest sławny i ceniony w Europie i na świecie ale po co te epitety.Ty nie widzisz sensu w Unii Europejskiej wielu ludzi jest odmiennego zdania bo wiedzą na czym polega globalizacja której jesteśmy świadkami i czy nacjonalizm narodowy ma sens w europejskim wydaniu tego co ostatnio oglądamy.Można być czemuś przeciwny ale muszą być za takim stanowiskiem iść argumenty.

Nie twierdzę że w Unii Europejskiej jest wszystko idealne systemy ekonomiczne doskonale funkcjonują i nie ma niczego do poprawki.Stworzony przez propagandę PO-PiS -PSL-SLD obraz Unii jako dojnej krowy a nie systemu na miarę XXI wieku który pozwoli wszystkim Europejczykom żyć dostatnio dzięki dobrym rozwiązaniom w sferze ekonomiczno-społecznej .

System finansowy powinien być bardziej scentralizowany i ograniczone możliwości brania bez opamiętania kredytów , sprzedając obligacje krajowe ,korzystając z niskiej stopy procentowej obligacji emitowanych przez poszczególne kraje europejskie Unii. Raje podatkowe ich likwidacja by korporacje ponadnarodowe zaczęły płacić podatki. To wyzwanie dla polityków a nie problemy z Polskiej Hiszpańskiej ,Portugalskiej , Greckiej czy Włoskiej piaskownicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7869  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 17:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja widzę sens Unii, bo mam ułatwienia w podróży.
I nie chodzi o to czy kogoś lubię, czy nie,
ale to była moja odpowiedź na pogardę koleżanki.
Ta wyższość...

No więc pokazuję brudną, zaniedbaną babę
nie będącą z całą pewnością pospólstwem.
Jeśli sztandarowa postać elektoratu PO jest właśnie taka
to strach się bać tych co tu piszą.


Pogarda za pogardę.
Takie pospólstwo jak ja, na pewno nie pozwoli sobie na taki image nawet za 20 lat.
Moja matka seteczkę wiosenek skończyła, a wyglądała jak dama.
Nie tylko zresztą wyglądała,
ale wg druzgoczącej pogardy hrabinii, była także pospólstwem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7870  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 18:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Chcesz mi powiedzieć o religii, ponieważ jestem Ateistą?
Już wiem wszystko o religii, dlatego jestem Ateistą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7871  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 20:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Człowiek nie czyni zła tak starannie i tak chętnie, jak wtedy , gdy działa z pobudek religijnych. /Blaise Pascal/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7872  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 21:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Lilu nikt cię nie obraził , to tylko twoje emocje.
Wankabor zacytował Goethe i do niego nie będziemy mieli pretensji pisał w te słowa żył na przełomie XVIII- XIX wieku.
Kościół nie boi się niczego tak bardzo, jak oświecenia pospólstwa. Chce rządzić, a do tego potrzeba mu ograniczonych w swym myśleniu mas, które będą się korzyć i pozwolą nad sobą panować. /J.W. Goethe/.

Wankabor napisał :Tragedią Polaków jest ogrom nieoświeconego pospólstwa, zniewolonego przez oszustów "religijnych".
Nas to nie dotyczy bo uważamy się za oświeconych ,przyjąłem to do wiadomości jako stwierdzenie subiektywne Wankabora.Trudno mi zabierać głos na temat wiernych w kościele katolickim ilu oświeconych a ilu nie ???Nie spotkałem się z takimi badaniami i nie wiem czy jest ich ogrom czy nie.Jest dużo ludzi wierzących w cuda i skuteczność egzorcyzmów.

Maja59 dodała :To nieoświecone i zniewolone pospólstwo głosuje na PiS .
Może i głosuje , to należy dać nagrodę temu co przekonał tych wiernych do głosowania na PiS.Partia ma wygrywać , nie przegrywać elektorat , jaki by nie był , na rzecz innych partii.Dla mnie to plus że to potrafili zrobić i przekonać ludzi do swoich idei.To przekonania wyborcy decydują na kogo oddać głos.

Nie ciągnijmy już tego tematu bo nie ma to sensu napisałem tak na marginesie byśmy obniżyli emocje bo na emocje jeszcze nie jest czas.Tydzień przed wyborami jest najważniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7873  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 12:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Wankabor napisał-Chilijska prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko 167 osobom w tym; 7 - biskupom; 96 - księżom; 30 - zakonnikom; 4 - diakonom. (fb)
Kiedy w Polsce przyjdzie czas na rozliczenie tych wszystkich zwyrodnialców w sutannach.
Wankaborze ks.prof Andrzej Kobyliński problemem pedofili się zajmuje od dawna , stwierdza że to proces długi bo w USA i Australii zajmowali się tym 30 lat i nie powinniśmy się spodziewać szybkich zmian u nas. Nie jest to taki problem w Polsce jak w Kościele Rzymskokatolickim Chilijskim gdzie w jednej z Diecezji stwierdzono 25% pedofili wśród duchownych .W Polsce jest znieczulica społeczna i jest na to przyzwolenie społeczeństwa i rodziców na różne formy pedofilstwa stąd jest taka sytuacja , stwierdza ks.profesor.

Pedofilia w Kościele katolickim - ks. prof. Andrzej Kobyliński #5 https://www.youtube.com/watch?v=CpHs...ature=youtu.be
Jaka jest prawda o pedofilii w Kościele katolickim? Dlaczego reakcja władz kościelnych często nie służy jej skutecznemu zapobieganiu? Czy są konieczne zmiany w stylu życia księży katolickich? Czy rodzice posyłający dzieci na zajęcia z księżmi mogą mieć pewność, że będą bezpieczne? Maciej Mikurda i Karol Fjałkowski rozmawiają z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim, filozofem i etykiem, pracownikiem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ostatnia część rozmowy z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim, która odbyła się w sali wykładowej Instytutu Filozofii UKSW w Warszawie w czerwcu 2018 r.

Warto posłuchać drugiej strony
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7874  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 16:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
18 września na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbyła się premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Kler”. Produkcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów. „Wejściówki na wszystkie seanse znikają w oka mgnieniu, widzowie siadają na podłodze i na schodkach, a w czasie napisów końcowych biją brawo. Gorączka na widowni jest taka, jaką pamiętam sprzed lat, gdy na reglamentowanych seansach pokazywano "Człowieka z marmuru" Wajdy” - relacjonował Tomasz Raczek na swoim Facebooku.

I widzisz Maju!
Kropla drąży skałę.
zobaczymy co będzie się dziać jak film pójdzie w lud.
Chociaż już prawdziwi bojownicy za wiarę w KLER zaczynają wyklinać autorów i .... aktorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7875  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 17:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

KLER - zwiastun
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=fJKOiI4Gxjk
Kościół jest święty a tworzą go ludzie grzeszni
Kino Pod Baranami Kraków Rynek Główny 27
Kler tytuł oryginalny: Kler
reżyseria: Wojtek Smarzowski
aktorzy: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Janusz Gajos, Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna

czas trwania: 135 min.
produkcja: Polska 2018
premiera: 2018-09-28
język: polski
napisy: angielski

Piątek
28 września Friday September 28
11:00
13:30
16:00
18:30
21:00
23:25
Sobota
29 września Saturday September 29
11:00
13:30
16:00
18:30
21:00
23:25
Niedziela
30 września Sunday September 30
11:00
13:30
16:00
18:30
21:00
Poniedziałek
1 października Monday October 1
11:00
13:30
16:00
18:30
21:00
Wielka tajemnica wiary Złoto i Dolary
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7876  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 17:40
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Kościół katolicki jest źródłem demoralizacji dla społeczeństwa polskiego./ Fb- prof.Tadeusz Bartoś; były dominikanin/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7877  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 17:40
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Pani Sobecka filmu nie widziała ale jakie to ma znaczenie, najważniejsza jest cenzura prewencyjna.
"Posłanka PiS wystąpiła do ministra kultury, by wytłumaczył, dlaczego film Wojtka Smarzowskiego "Kler" otrzymał wsparcie od państwa. - Według Smarzowskiego księża to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem – ocenia Anna Sobecka z PiS."
https://wiadomosci.wp.pl/poslanka-pi...7018718255233a
Pan Wojtek Smarzowski powinien odpalić z tantiem pani Sobeckiej, tłumy będą walić drzwiami i oknami, więcej takich pań przy wartościowych produkcjach filmowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7878  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 18:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ty widziałaś film, że recenzję wystawiasz?
Bo jednak były inne, że płytki.

Ale każdy kto wali w KK ci pachnie,
choćby walił szambem.

Ja do kościoła nie chodzę, ale ty jako podobno ganiana przez ZOMO /???/
powinnaś pamiętać co KK zrobił dla Solidarności.
I nie potępiać w czambuł wszystkich jak leci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7879  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 19:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I widzisz Maju!
Kropla drąży skałę.
zobaczymy co będzie się dziać jak film pójdzie w lud.
Chociaż już prawdziwi bojownicy za wiarę w KLER zaczynają wyklinać autorów i .... aktorów.


Co się będzie dziać?

Ja po 32 latach pójdę do spowiedzi do księdza Najmana na Okólnej.
Staruszek już pewnie, ale u niego byłam ostatni raz. Nagonek nie cierpię
nie tylko na forum.
Solidaruchem nie byłam, nie żarłam kościelnych paczek
ale je pamiętam.
Przekora? być może, ale Franca odejdzie, a KK i tak przetrwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7880  
Nieprzeczytane 19-09-2018, 23:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Zwiastun filmu „Kler” ocenzurowany. Którą scenę usunięto? [WIDEO]
https://www.planeta.fm/Czarna-dziura...as-bez-cenzury
Jak podaje „Super Express”, powołując się na osobę związaną z produkcją, to sama aktorka Joanna Kulig („Ida”, „Zimna wojna”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Disco polo”) zażądała ocenzurowania i kazała usunąć zwiastun filmu „Kler”.
Jeśli jednak ktoś chce zobaczyć jej wielkie piersi Joanny Kulig , polecamy film „Sponsoring” , napatrzeć się będzie można do woli aż do znudzenia , wystarczy stop klatka. Tym co jeszcze mało gołych scen , mogą stosowną literaturę nabyć w Empiku.Należy pytać o czasopisma z nagimi kobietami/mężczyznami. Kto się wstydzi niech ubierze woalkę taką jaką miała Kempa ,Szydło na spotkaniu z Papieżem .

Film Smarzowskiego zaliczę to napiszę więcej.
Bogda 501 zakładając ten wątek 5 września 2011 nie przypuszczała że sprawy z rozdziałem kościoła od państwa pójdą tak daleko , że chcą nasz rządzący uszczęśliwić teokracją , swobody kobiet są ograniczane a rola jaką im kościół wyznaczył to inkubatory i producentki dzieci . Te które są bezpłodne bo biologia dała o sobie znać , walczą o całkowity zakaz aborcji , każą tym płodnym rodzić dzieci uszkodzone genetycznie , by tylko można bryło zaliczyć chrzest , bo ilość ochrzczonych liczy się w Polskim KK.

Natomiast bardziej aktywne stają się ruchy kobiet chcący tą paranoiczną sytuację zmienić bo widzą jaką im klerykalne społeczeństwo wyznaczyło rolę .Maja59 ma rację pisząc o Sobeckiej , bo ona dąży do wycofania filmu Kler z kin Polski.Niedługo by oglądnąć film potrzeba będzie jechać do Niemiec Czech Słowacji czy na Białoruś by legalnie oglądnąć film tak jak zmuszane są wyjeżdżać Polki by mogły się wyskrobać w Klinice Medycznej .

Lilu nie martw się o Maję59 , w Krakowie podałem gdzie w centrum można film Smarzewskiego zobaczyć , a ceny za bilet są na każdą kieszeń .Bilet emerycki 15 ,00 zł. W kinie studyjnym Pod Baranami.
Lila pisze : Ty widziałaś film, że recenzję wystawiasz? Bo jednak były inne, że płytki.Ale każdy kto wali w KK ci pachnie,choćby walił szambem.

A ty ten film widziałaś Lilu i twoja recenzja tego filmu jest wiarygodna ???? Bronisz KK bo zamierzasz się wyspowiadać po 32 latach i szukasz zasług . Przestań nam robić wodę z mózgu .Lilu, mniej emocji bo zaczynasz się gubić i brak w tym wszystkim logiki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.