menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1121  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 12:40
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

ElżbietaV pisze:
Cytat:
czy też gdzieś zaznaczyć żeby się nie otwierało przy włączaniu. Mam Firefox z zalecanymi przez Stefana dodatkami i to mi wystarczy.
Elu.
Możesz zostawić Operę jako zapasową. Ja mam jako zapasową IE.
Ona mi się czasem przydaje do łatwiejszego otwierania PPS'ów. Po za tym jest powolna, pełna reklam.
Opera to b.dobra przeglądarka.
Firefox jest też b.dobra, szybka, bez reklam (dzięki dodatkowi Adblock Plus).
Więc to kwestia przyzwyczajenia.

Zrób tak jak Ala doradziła - zaznacz odpowiednią opcję pod Ustawienia systemowe w tym oto oknie:



Elu, przy okazji - pokaż jak wygląda u Ciebie okno z zainstalowanymi dodatkami do FF. Podpowiem Ci które koniecznie powinnaś mieć, a które niekoniecznie.

Jolusiu, pięć przeglądarek to duża przesada. Zabierają niepotrzebnie miejsce na dysku.
Spowalniają komputer co widać zwłaszcza po długości otwierania.
Oczywiście długość otwierania komputera zależy przede wszystkim od ilości programów uruchamianych wraz z systemem. Mamy je w Autostarcie. Pisałem o tym.
Dwie przeglądarki w zupełności wystarczą, (druga rezerwowa, jak Krystyna pisze). I ja tak mam i inni.

Pozdrawiam.
S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 15-03-2011 o 13:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1122  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 12:54
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
ElżbietaV pisze:[b]
Jolusiu, pięć przeglądarek to gruba przesada. Zabierają niepotrzebnie miejsce na dysku, spowalniają komputer.
Dwie w zupełności wystarczą, druga rezerwowa, jak Krystyna pisze. I ja tak mam i inni.

Pozdrawiam.
S.

Stefan, mam czasami trzy otwarte, IE,Operę i Chrome jednocześnie i zapewniam Cię, że nie spowalniają .A mój komputer nie jest już pierwszej młodości.

Najbardziej spowalniało mi kiedy zamiast Chrome miałam FF otwartego.

Safari i FF też mam, sprawdziłam ich możliwości i schowałam.

Wiem, że FF to jest Twoja ulubiona przeglądarka ale jakoś nie mam do niej przekonania.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1123  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 19:58
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Mając uruchomioną Google Chrome mogę otwierać jednocześnie wiele stron. Wystarczy kliknąć na górze +. Nie muszę używać drugiej przeglądarki (bo i po co).
Poza tym zrobiłam sobie wg wskazówek Wifi stronę startową ( Komputer trochę poznany), którą mój kolega nazwał "tablica mendelejewa".
Moja strona startowa "tablica mendelejewa"


otwieranie następnej strony(bez zamykania poprzednich)


przeglądarka automatycznie tłumaczy na j.polski (niekiedy na zasadzie "Kali być twoja przyjaciel" hihi)


Wielu moich znajomych przesiadło sie na Chrome ze względu na prostotę obsługi.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1124  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 21:45
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Witam!
Stefanie mam takie zainstalowane dodatki. Ten zaznaczony to nie wiem skąd się wziął ale jest chyba nieaktywny i nie wiem jak go usunąć. Ten drugi "avast" to chyba się teraz zainstalował bo go nie było. Poradź co jeszcze mi potrzeba lub co jest zbędne. FF zrobiłam domyślną przeglądarką .



Mam przeglądarkę IE ale jej nie używam. Google Chrome dzisiaj wypróbowałam ale jednak zostanę przy FF .
Krystynas53 w chrome w trzeciej linijce to są zakładki ? jak je robisz?
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1125  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 23:33
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie Elżbietko

Cytat:
Napisał Elżbieta V
Krystynas53 w chrome w trzeciej linijce to są zakładki ? jak je robisz?

Proszę uprzejmie:
- Wchodzę na stronkę, ona mi się podoba, klik w gwiazdkę, wybieram sobie gdzie wstawić, klik "gotowe" i już.
Pozdrawiam.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #1126  
Nieprzeczytane 15-03-2011, 16:30
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie

Do Elżbiety V, która napisała:
Cytat:
mam takie zainstalowane dodatki. (...) Poradź co jeszcze mi potrzeba lub co jest zbędne.
Elu, nt. dodatków do FF pisałem w http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...fox.-6002.html ,## 5 - 7, 11 - 15.
Na temat szybszego zamykania FF, i w ogóle komputera, w linku jw. #165.

A co do Twoich dodatków jakie masz zainstalowane:



Pierwszy i dwa ostatnie - bardzo dobrze.
Lecz w Tab Mix Plus'ie ustaw sobie jeszcze Menadżer'a sesji. B.dobrze służy.
Ta wtyczka (Plugin) do avasta nie wiem czy Ci jest potrzebna. Myślę, że i bez niego avast swoją "robotę" by robił.
Ale nie wiem - ja mam AVG Free 9.0.
Flash Got możesz zostawić. Mnie on nie za bardzo się przydawał.
gTranslate możesz zostawić. To tłumacz wyrazów.
Ale lepiej zainstaluj Google Toolbar for Firefox. To dodatkowy pasek narzędziowy do tłumaczenia całych stron.
Pisałem o nim w # 470 nin.wątku. Wtedy usuń gTranslate.
HP Smart.. (do drukowania) możesz śmiało wyrzucić. Jest niekompatybilny z aktualną wersją FF.
Microsoft Framework Assistent też chyba niepotrzebny. Sam Ci się pewnie zainstalował.

Jakie dodatki koniecznie powinnaś mieć:
ScrapBook - do zapisywania tekstów - # 1090 nin.wątku
Tweak Network - do przyspieszania i optymalizacji
Saved Password Editor - do zapisywania i przechowywania haseł, (super sprawa gdy/bo mamy sklerozę ) - http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge28-5828.html , # 519
ColorfulTabs - nazwy stron w pasku kart będą kolorowe - http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...fox.-6002.html , # 6.

Dodatki nie tylko łatwo się instaluje. Wygodnie się je także sprawdza. Bo gdyby np. któryś coś "bruździł", to można go najpierw tylko wyłączyć, i zobaczyć jak jest bez niego. Czy jest poprawa bez niego jeżeli to on był podejrzanym, (przyciskiem "Włącz", widzisz go na fioletowym pasku swojego zrzutu).

I ostatnia sprawa. Zapytałaś Krystynę: "...w chrome w trzeciej linijce to są zakładki ? jak je robisz?"
Tak, rzeczywiście. W FF jest tak samo. To trzeci pasek narzędzi od góry. Czwarty to pasek kart. Pod Widok, ptaszkiem się go włącza/wyłącza.
Jak zapisywać strony w zakładkach napisałem w # 1087 nin.wątku.

S.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 15-03-2011 o 19:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1127  
Nieprzeczytane 17-03-2011, 03:09
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Jeżeli jesteś przekonany, że "...do jego instalacji konieczne jest zainstalowanie dodatkowych bibliotek NET.FRAMEWORK",
to biję się w pierś (aż dudni, hihi ).
Ja ich nie pobieram i na dysku D:, na którym zainstalowałem go, widzę raptem 6,57 MB.
Poprawiam się jednak i edytuję post, a w nim na "względnie lekkiego".
S.
To pisałeś do WiFi-no i miał rację. Pisałem że trzeba doinstalować w #147, a w #152 i 153 [czyli tutaj, lecz dość dawno ] pokazałem to na zrzutach. Ktoś pewnie zauważy, że to zrzuty dwóch identycznych programów, ale różnią się numeracją. Bo swój miałem już doinstalowany 4.3.5.75, więc musiałem użyć program [bliźniaczy i wcześniejszy 4.2.4.71], aby było widać, że nie doinstalowane są szare. Zmieniają kolor jak się doinstaluje potrzebne części składowe.

Dlatego lepiej użyć większy kombajn do YT. Bo bez kłopotu ma wszystko i nawet do robienia YT do wysyłania. Ponadto co z tego czy program ma 23 MB czy 63 MB? Te 40 MB na dysku to jest nic. A przecież nie używa RAM jak cicho siedzi na dysku. Opisałem to w 1063 i 1064

Czytam [pomogę....] od 8 marca--bo mnie nie było w kraju. Dlatego teraz odpisuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1128  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 18:50
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Po długich a ciężkich próbach, udało mi się nagrać płytę CD. Ponieważ chcę ją dać w prezencie wypadałoby zrobić okładę. Tu zaczął się problem. Po prostu nie potrafię. Mam program Nero i tam jest robienie okładek ale niestety nie potrafię tym się posłużyć. Chciałabym zamieścić zdjęcie oraz wykaz utworów nagranych. Bardzo proszę o pomoc.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1130  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 20:44
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
... Tu zaczął się problem. Po prostu nie potrafię. Mam program Nero i tam jest robienie okładek ale niestety nie potrafię tym się posłużyć. Chciałabym zamieścić zdjęcie oraz wykaz utworów nagranych. Bardzo proszę o pomoc.

Najpierw musisz sprecyzować dokładniej co chcesz mieć:
czy papierową kopertę na płytkę CD
czy wkładkę do przezroczystego plastikowego futerału
czy chcesz bezpośrednio na płytce wydrukować


Yeva, czy sądzisz, że Bona da sobie radę z takim molochem jaki proponujesz? (dobrym zresztą!)?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1131  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 20:46
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Wifi ten program wydaje mi się dość prosty, ma sporo gotowych szablonów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1132  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 22:25
Bona's Avatar
Bona Bona jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 566
Domyślnie

Wifi-chciałabym zrobić wkładkę do przezroczystego plastikowego futerału na płytkę CD.

Yeva - proponowany program na pewno świetny. Wolałabym,skoro mam już Nero, nie instalować nowego programu.
__________________
Kochane życie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1133  
Nieprzeczytane 19-03-2011, 11:57
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Wifi-chciałabym zrobić wkładkę do przezroczystego plastikowego futerału na płytkę CD.

Odpowiedź i dalszy ciąg jest na wątku Komputer - trochę już poznany, pstryknij w link poniżej

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...tml#post897597
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1134  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 17:23
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Łatwa wysyłka do 2 GB. Będzie jeszcze jeden post. Nie "przetnijcie"-proszę..

Idzie wiosna i lato, czyli czas fotek. Jak przesłać znajomemu Np. 50 fotek? Po jednej jako załącznik maila to źle. Skompresować RAR, ale nie po to aby zyskać mniejszą objętość bo JPG da się kompresować tylko 4 %. Po to aby były w jednym opakowaniu jako plik. No ale jak odbiorca ma skrzynkę Gmail to paczkę mogę wysłać do 25 MB. A jak fotki mają więcej to muszę porobić kilka paczek i wysłać osobnym mailem. Kłopotliwe.

No to fotki kompresuję (wszystkie) RAR aby nie były już „pojedynczo” Następnie użyję „wysyłacza” WE Transfer”. O mailach już mogę zapomnieć mając tą metodę. Oczywiście mogę przesłać każdy plik do 2 GB. Ja tu pokaże przesyłanie kompletnego Office 2003. Ale wysłałem do siebie nie robiąc piractwa. Chciałem sprawdzić ile czasu to zajmie. Plik skompresowany oczywiście, bo wszelkie instalki może serwer traktować jako wirus. A w ten sposób „nie widzi”. 696 MB zajęło 8 godzin, ale w tym czasie tu na seniorku pisałem normalnie posty i nie zauważyłem aby PC zwolnił. Zakładam że odbiorca ma RAR. Na końcu podam link do „WE Transfer”.


Opis jest więc następny obrazek daję.

Widać że już wysłało 3,7 MB ale to na razie 0 %. To idzie na serwer a odbiorca z serwera będzie pobierać. Trwało to rzeczywiście 8/h ale praca w tle. Ja normalnie używałem swój PC. Odbiorca pobierze znacznie szybciej bo ok. 5 godzin. Co jakiś czas sprawdzałem jak to „idzie”. Powoli ale skutecznie. Ile by trwało wysłanie do 2 GB? Ciekawe.


No i odbiorca ma już takie coś. Tylko pobrać. Jakiś kłopot z pobraniem? Download nie odpowiada? Klikam poniżej tego okienka (Download) i mam to:


Stąd pobierze (na bank). Mam też możliwość podzielenia się tym (jako odbiorca teraz) z innym kolegą. To ten przycisk powyżej „Download”. Ale tego nie próbowałem, więc nie opiszę.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1135  
Nieprzeczytane 22-03-2011, 17:24
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



No to zostało tylko zapisać. Pobieranie było krótsze ok. 5/h a wysyłka 8/h.

Przepraszam wszystkich, za taką „łopatologię”, ale zawsze tak robię aby nawet początkujący user PC-ta miał wyjaśnione. No to życzę powodzenia przy robieniu fotek i przesyłaniu znajomym z wakacji za jednym „zamachem” bez kombinowania jak podzielić na „małe paczki” do wysyłki mailem.

Do odbiorcy jak pokazałem przyjdzie mail i obrazek z „Download”. Trzeba uprzedzić odbiorcę jak pobrać. Chyba że wie.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1136  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 21:47
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Witam pomagających i bardzo proszę o pomoc.Zniknął mi pasek na górze strony - ze strzałkami.Jest to bardzo irytujące ponieważ nie mogę się cofnąć do poprzedniej strony i muszę wpisywać na Googlach ciągle to samo "hasło".Przepraszam jeśli wpisałam pytanie nie w odpowiednim miejscu.Mam nadzieję że Ktoś mi pomoże
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1137  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 21:53
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sfinks
... nie mogę się cofnąć do poprzedniej strony i muszę wpisywać na Googlach ciągle to samo "hasło"

Naciśnij klawisz Backspace.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1138  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 22:31
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

OK działa.Cieszę się jak nie wiem co.Ciekawi mnie jednak ,co ja zmontowałam że zniknęły mi te strzałki.Dziękuję bardzo,baaaaaaaaaaaaaardzo.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1139  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 22:42
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sfinks
.. zniknęły mi te strzałki.

Napisz jaką przeglądarką się posługujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1140  
Nieprzeczytane 24-03-2011, 23:15
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Jestem samoukiem.I dokładnie nie wiem - czy mozilla fajerfox to przeglądarka ,czy Google .Uruchamiam Mozlle a potem wpisuję w Google.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 09:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 10:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 15:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 17:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 20:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.