menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5261  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 12:16
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 010
Domyślnie

http://miau.pl/
Znacie tę stronkę? Uwielbiam koty na żywo, zachwycam się zdjęciami kotow. Są takie fotogeniczne.
Mój Romeo jest dachowcem - seniorem, który wybral Głupotkę, a potem wybrał mnie.
Wcześniej chyba zamieszkiwał w rodzinie, bo jest bardzo "całuśny" i czuły, pragnący głaskania.
Zauważyłam, że boi się miotły i nawet domyślam się skąd ten lęk. W gospodarstwach wiejskich miotła
jest nadal skutecznym narzędziem perswazji....
Romeo znaczy teren, zabalował gdzieś w nocy, dziś widziałam zaloty wiewiórek
- pewnie ciepła zima zmyliła zwierzaki.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5262  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 12:56
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Estello
Myślę, że Mamrotek schowałby się na widok kotków. On tak robi na działce, a Dusia uważnie obserwowałaby towarzystwo. Nie zbliżając się , ale i nie uciekając w popłochu. A jeszcze kochana, cztery psy czujnie obserwowałyby twoje koty. Naszych trzeba strzec.


Dusia przypomina mi z temperamentu moją Kaję, a Mamrotek, to Antoś. Wprawdzie nie artysta, ale też dżwiękowiec; Twój tworzy artystyczne dżwięki łapką, a mój paszczą I obaj wolą bezpieczne schronienie
A Bratek to miziak może w takim stopniu, jak Romeo Gratki
Ponieważ Antolek zawładnął sypialnią wraz ze mną na nocną porę, to Bratuś przybiega rankiem (kiedy Antoś oddala się na chwilę) i wskakuje z ogromnym mruczandem do mnie pod kołderkę, żeby chociaż 5-10 minut przytulać się i poddawać głaskaniom
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5263  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 21:03
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Gratko to może obejrzysz i moje kotykoty.
Mamrocio za telewizorem, Dusia przed.


Nowy rodzaj bombek tzw. ruchome. Dusia oczywiście.

Poduszki mają różne kształty. Inna i Mamrocio.

Estello ja przypuszczam, że kocurki wiedzą, że jak tak się chowają i ostrożni są przy sytuacjach nieznanych to my im współczujemy i stresy wynagradzamy. One mądre są.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5264  
Nieprzeczytane 18-01-2015, 21:42
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Jak ja bym chciała mieć takie towarzystwo kotów i psów !
Same kotki do mnie przybyły zrządzeniem losu, ale to tylko połowa mojego marzenia Innusia jest prześliczna!

Zwierzaki to najlepsze towarzystwo dla człowieka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5265  
Nieprzeczytane 20-01-2015, 14:21
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 010
Domyślnie

Halinko lejesz miód na moje serce! Piękne są !
Wychowałam się w domu, gdzie dziadek był psiarzem, pies zaś był kumplem kociczki
i prawie że poród jej kociąt odbierał.
Estella marzenia się spełniają, tylko trzeba im trochę pomóc.....
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5266  
Nieprzeczytane 20-01-2015, 15:40
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Estella marzenia się spełniają, tylko trzeba im trochę pomóc.....[/quote]

Nie da się, Gratko. Chciałoby się do raju, ale emerytura nie pozwala
Pod naszym nowym adresem stałam się znowu opiekunką bezdomniaczków. W ogrodach kręci się biało-szara para dorosłych kotów. Miejscowi twierdzą, że to matka z synem, pozwalają im mieszkać w szopce, a nawet sporadycznie dokarmiają. Początkowo więc wynosiłam im smakołyki niezjedzone przez moje domowe. No a z czasem, jakżeby inaczej! - zostałam ich codzienną karmicielką. Nie jest to bardzo kosztowne, bo tygodniowo jedzą 2 kg serc drobiowych (mielę, porcjuję i mrożę) + oczywiście to co skapnie ze stołu moich domowych.
Rankiem widzę z okna, jak oboje na mnie czekają. Rozpoznają moje kroki, nie mówiąc o głosie. Na ogół wychodzę do nich w czarnej kurtce, a kiedyś założyłam białą i koty zdębiały! Kolor widać też ma znaczenie.
Widać taki mój los; a po drugiej stronie tęczy dopiero może czeka na mnie ukwiecona łąka z wygrzewającymi się w słońcu kotkami i ganiającymi za motylami pieskami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5267  
Nieprzeczytane 20-01-2015, 20:21
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Estello mamy podobne marzenia. Kiedyś tam zamiast na chmurkach wygrywać melodyjki ( a talentów muzycznych nie posiadam) i machać w upojeniu skrzydełkami ja będę psy i koty tulić w bardzo dużej ilości.
Co do finansów to lepiej nie mówić. Mniej wydaję na ludzi niż na zwierzęta.
Gratko dzięki za miłe słowa. U mnie w trakcie choroby psa kotykoty super grzeczne. Posypiają koło choreńkiego, a temu też jakby lepiej przy nich drzemać. Ten widok psa obserwującego poród suni to dla mnie rajski widok.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5268  
Nieprzeczytane 20-01-2015, 20:43
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 843
Domyślnie

Ja mam kota, raczej to jest kocica już ma 7 lat. Dziennie wypija około 0,7 litra mleka, a jeść nic nie chce. To tak się dzieje od jesieni. Kotka cały czas przebywa na wolności na dworze.Śpi w budynku gospodarczym. Co jest ważne kocica na wolności, ale swojego obejścia pilnuje od intruzów- jak myszy i, szczura przegoni. Dwa razy w tygodniu dostaje jajka surowe od własnych moich kurek.Przecież kury też znają się na kolorach. Najwyraźniej to kogut trzyma stada, nie wiem czy wiecie- jeżeli by obca osoba zbliżyła się do kurek a byłaby w czerwonym kolorze to kogut , to kogut atakuje wskakuje na barki, głowę i dziobie.Kogut to cały szef swojego stada.
Pozdrawiam/Gliwice
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5269  
Nieprzeczytane 20-01-2015, 20:58
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał gynek66
Ja mam kota, raczej to jest kocica już ma 7 lat. Dziennie wypija około 0,7 litra mleka, a jeść nic nie chce. To tak się dzieje od jesieni. Kotka cały czas przebywa na wolności na dworze.Śpi w budynku gospodarczym. Co jest ważne kocica na wolności, ale swojego obejścia pilnuje od intruzów- jak myszy i, szczura przegoni. Dwa razy w tygodniu dostaje jajka surowe od własnych moich kurek.Przecież kury też znają się na kolorach. Najwyraźniej to kogut trzyma stada, nie wiem czy wiecie- jeżeli by obca osoba zbliżyła się do kurek a byłaby w czerwonym kolorze to kogut , to kogut atakuje wskakuje na barki, głowę i dziobie.Kogut to cały szef swojego stada.
Pozdrawiam/Gliwice


Witaj Gynek ! Jesteś kobietą czy mężczyzną? bo z tekstu to n ie wynika.
Twoja kotka pewnie łowi sobie myszki, ale teraz, zimą, czym ona żyje, bo myszki przecież śpią? I jak ma na imię?
Z tego, co wiem, to kurze białko jest szkodliwe dla kotów. Podawaj same żółtka!
Odpozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5270  
Nieprzeczytane 20-01-2015, 21:03
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Gynek chyba musi kocica coś innego jeść. Na samym mleku chyba nie przeżyłaby siedmiu lat. A racja, jeszcze jajka surowe jada. Większość weterynarzy odradza stanowczo podawanie surowego białka. A już ta ilość mleka dziennie to mnie przyprawiła o ból głowy.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5271  
Nieprzeczytane 21-01-2015, 08:17
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Jak zyje na wolności to nie na samym mleku, ona poluje! I pewnie ma dosyć pokarmu skoro niczego innego już nie chceJak miałam kotki to tez przychodziły do domu aby napic się mleka i pospać, z kocurem jest inaczej, mnij poluje...Gynek pamiętam z dzieciństwa, ze tak samo jak kogut reaguje np. indor...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5272  
Nieprzeczytane 21-01-2015, 11:22
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Estello, aby pomniejszyć twą chęć posiadania psów i kotów zamieszczam zdjęcie. Czy nie wygodniej się śpi z trzema kotami?
Gdzie ja mam znaleźć swoje miejsce na łóżku. Znajdę, znajdę. Kotykoty po nocnych szaleństwach też gdzieś się ułożą.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5273  
Nieprzeczytane 21-01-2015, 11:49
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Estello, aby pomniejszyć twą chęć posiadania psów i kotów zamieszczam zdjęcie. Czy nie wygodniej się śpi z trzema kotami?
Gdzie ja mam znaleźć swoje miejsce na łóżku. Znajdę, znajdę. Kotykoty po nocnych szaleństwach też gdzieś się ułożą.

Ja jestem pojedynczy ludż i ze zwierzakami grzecznie w rządek ułożonymi jakoś bym się pomieściła, bom raczej szczupła jest. Ale moje koty układają się w charakterze mojego wierzchniego okrycia nocnego, ze szczególnym uwzględnieniem nóg (czego, przyznam, nie rozumiem, bo one twarde są, powinny uwierać brzuszki i boczki ).
Rzeczywiście jednak, biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie oraz dowód rzeczowy w postaci załączonego zdjęcia, to -decydując się na powiększenie ilościowe i gatunkowe mojego stada - musiałabym utworzyć legowisko 2-krotnie większe od posiadanego
Myślę, że po drugiej stronie tęczy to problemu nie będzie stanowić
Ale pieski masz przepiękne, przytul je ode mnie też !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5274  
Nieprzeczytane 21-01-2015, 12:52
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Bronczyk, a co z Miłym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5275  
Nieprzeczytane 21-01-2015, 21:12
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Pieski poprzytulane. Kotykoty też. Obraza gotowa gdyby psy dostały więcej pogłasków.
Cha_ga pewnie pytasz o Miodka? Leki przeciwbólowe działają i nie jest źle tzn. przy tak ciężkim schorzeniu nie jest źle. W trakcie zastrzyku podsuwamy mu jedzenie i nawet biedaczek nie zauważa bolesności.
Z kotami jest jednak gorzej medycznie. Nie dają się tak łatwo oszukać szyneczką lub pączkiem serowym.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5276  
Nieprzeczytane 21-01-2015, 22:03
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk

Z kotami jest jednak gorzej medycznie. Nie dają się tak łatwo oszukać szyneczką lub pączkiem serowym.

Moje koty też nie łykną tabletki z najpyszniejszym mięskiem nawet. Muszę do gardziołka podawać unieruchomiwszy najpierw pacjenta, a póżniej przepraszać za krzywdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5277  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 18:57
katarzynka112's Avatar
katarzynka112 katarzynka112 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 179
Domyślnie

Miałam kiedyś kotkę tak łakomą, że w poszukiwaniu łakoci skakała na regał. Kiedyś trafiła na witaminki z trudem i za niemałe pieniądze zdobyte, oczywiście pożarła wszystko. Teraz nie ma przynajmniej z zakupem kłopotu, przez internet czy realnie, w każdym sklepie coś jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5278  
Nieprzeczytane 22-01-2015, 20:21
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał katarzynka112
Miałam kiedyś kotkę tak łakomą, że w poszukiwaniu łakoci skakała na regał. Kiedyś trafiła na witaminki z trudem i za niemałe pieniądze zdobyte, oczywiście pożarła wszystko. Teraz nie ma przynajmniej z zakupem kłopotu, przez internet czy realnie, w każdym sklepie coś jest.

Witaj, Katarzynko!
To z podawaniem tabletek, gdyby zachorowała, nie miałabyś problemu
A teraz, mieszkają z Tobą jakieś koty?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5279  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 10:26
kaiko's Avatar
kaiko kaiko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Mazury Zach.,Polska
Posty: 463
Domyślnie

Gynek koniecznie odrobaczaj regularnie kotkę!!
Jedząc gryzonie cały czas zakaża się robalami, które są lokatorami gryzoni!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5280  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 19:52
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 843
Domyślnie

Właśnie, ta kocica mi zdechła. Weterynarz powiedział że ktoś ją otruł- duża strata. Na wiosnę postaram się o nowego kotka . Wychowam go od małego. Miałem jeszcze 2 kotki były oswojone, ukradli mi je a dlaczego: na przeciwko mnie jest szkoła i, rodzice które przywożą dzieci do szkoły zwabili je. Miałem też kocura którego sam lekko wytresowałem. To był kocur rasowy. Po 4 latach też mi go ukradli. Ze mną na spacer chodził krok w krok i w domu się wylegiwał. A kot to takie zwierze że on z człowieka wyciąga rełmatyzm. On wie gdzie chore miejsce u człowieka jest i, zawsze siada lub się położy. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 12:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 22:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 20:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 22-04-2010 23:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.