menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 19:41
zbych53 zbych53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 9
Uwaga Co z wykupem mieszkań


Dawno nie byłem a teraz potrzebuje pomocy.Jak wprowadzałem się do tego mieszkania w1983r. było to mieszkanie zakładowe i musiałem wpłacić kałcję 16400zl+8000 za urządzenia sanitarne czyli około24000zł. Po około 15 lat temu mieszkanie(dom) przejeła spółdzielna i bez większych różnic mieszkaliśmy do tej pory, jedynieco się zmieniło,to wyszczególnione ''remontowe'' od czynszu.Mam szansę wykupić, to mieszkanie,które jest już dawno przez lokatorów,zakład i spółdzielnie spłacone wszystko uregulowane sprawy gruntu itd. Szkopuł w tym,że spółdzielnia,która w ciągu 24lat zrobiła 1raz malowanie klatki schodowej i wymieniła drzwi wejściowe do budynku ,acha i jeszcze ociepliłajedną stronę bloku do 1/4 wysokości.Spółdzielnia życzy sobie za te usługi po około 1900zł od każdego lokatora.Uważam,że to nie jest zgodne z prawem,bo płacąc fundusz remontowy przez tyle lat,oraz czynsz dojść wysoki to nie jest ok. Czy moja kałcja mieszkaniowa może też być zrewaloryzowana i kto ma prawo to zrobi.Proszę o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 19:49
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Kiedy staniesz się właścicielem mieszkania

odbierzesz zrewaloryzowaną kaucję /przerabiałam to/ nie mają prawa trzymać Twoich pieniędzy. Występujesz do zarządcy nieruchomości o zwrot zrewaloryzowanej kaucji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 19:59
zbych53 zbych53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 9
Domyślnie

Moja rewaloryzacja obliczona przez spółdzielnie z 16000zł na chwile obecną wynosi 1.60 zł Jak to jes możliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 20:00
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Zbychu,

jeśli jest odrębny fundusz remontowy - spółdzielnia musi z niego pokryć koszty remontu domu. Chyba że uzyskała od członków-mieszkańców zgodę na przekroczenie funduszu i zapewnienie, że są gotowi pokryć wydatki.
Nie wolno jej stawiać mieszkańców przed faktem dokonanym.

Spółdzielnia ma statut. Przeczytaj go. Oraz sprawdz koniecznie, jakie decyzje były podejmowane na zebraniach. Może o czymś nie wiesz, bo nie byłeś obecny.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 15-11-2007 o 20:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 18:29
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Ta spółdzielnia coś poważnie kręci w celu zniechęcenia do wykupu. Nie daj się! Ja wykupiłam dzisiaj swoje mieszkanie za kilkaset zł - żadnych dodatkowych kosztów nie ponosząc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 23:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak zdecydowanie kreci-nie ma prawa zadac od czlonkow ani grosza,jezeli placili fundusz.ja mam natomiast inny problem,mieszkam w tzw szeregowce,dom juz dawno wykupilam,ziemie tez..ale sluchajcie-spoldzielnia tak mnie urzadzila ze wykupilam 1)8 gruntu -bo tyle stoi domkow w szeregu- ale wykupilam ziemie wcale nie pod moim domem,1)8 terenu ktora zajmuja nasze domki.Wyobrazacie sobie?Nijak nie moge sie wylaczyc z\tego komunistycznego przezytku,bo ustawa nie dotyczy tego typu budownictwa.Sprawe oddalam do sadu,ale mam przegrane,bo statut spoldzielni jest taki a nie inny,a byly premier nie zdazyl tego przeforsowac tego w sejmie.Obecny .... zobaczymy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 23:47
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Smutny Też ...

w ub.roku wykupiłam swoje mieszkanie od UM w Katowicach.
Tyle tylko,że nie były to grosze...
A o kaucji kazali mi zapomnieć...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 23:59
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

A co z tymi co wykupili po 91roku,czy spóldzielnie coś rekompensują?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 15:29
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Tak zdecydowanie kreci-nie ma prawa zadac od czlonkow ani grosza,jezeli placili fundusz.ja mam natomiast inny problem,mieszkam w tzw szeregowce,dom juz dawno wykupilam,ziemie tez..ale sluchajcie-spoldzielnia tak mnie urzadzila ze wykupilam 1)8 gruntu -bo tyle stoi domkow w szeregu- ale wykupilam ziemie wcale nie pod moim domem,1)8 terenu ktora zajmuja nasze domki.Wyobrazacie sobie?Nijak nie moge sie wylaczyc z\tego komunistycznego przezytku,bo ustawa nie dotyczy tego typu budownictwa.Sprawe oddalam do sadu,ale mam przegrane,bo statut spoldzielni jest taki a nie inny,a byly premier nie zdazyl tego przeforsowac tego w sejmie.Obecny .... zobaczymy

historia, jak z Barei...
jakby wiedzieć, kto ma Twój grunt, to może można się notarialnie zamienić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-11-2007, 22:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak ,mam domek na gruncie ,ktory jest moj,ale nie moj.Jutro ide do spoldzielni-rozmowy sa juz bardzo ostre
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-03-2022, 20:37
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Niestety ja się nigdy nad takimi sprawami nie zastanawiałem, ale jestem również przekonany, że bardzo ważną sprawą jest to aby co nieco wiedzieć na temat szybkiej sprzedaży naszych nieruchomości. Jestem zdania, że bardzo dobrze współpracuje się z firmą https://transakcja24h.pl/ gdyż to właśnie oni bez problemów zajmują się skupowaniem mieszkań czy domów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-08-2022, 23:45
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

Jedni mówią tak, inni inaczej i tak po prawdzie jak się nie zasięgnie po porady prawne nieruchomości to nie będzie wiadomo w końcu jak to wygląda. Można z adwokatem skontaktować się także online, taka porada jest na pewno wygodna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.