menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 02:33
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie Jak Rozgrabiono Polskę


Polecam do przeczytania cykl artykułów pokazujacych sposób i co grabiono oraz kto tego dokonał.Mam wprawdzie sporo uwag do tej historii GRABIEŻY ale sadzę, że warto to przeczytać chociaz jak zauważyłem jest tam sporo tendencyjnych,prawicowych przekłamań.

http://www.polonica.net/Kronika_Wyprzedazy_Polski_1.htm
  #2  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 09:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Artykuł bardzo długi, wolę czytać krótkie wersje. Polskę rozgrabiono to widać, kto rozgrabił to słychać, jak rozgrabiono,a tak jak się tylko dało.
  #3  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 10:21
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

To prawda, że długi ale to dlatego, że trudno w jednym czy dwóch zdaniach opisać ile i jaki majatek posiadalismy, co tym majątkiem było no i przedział czasowy tej grabiezy też jakies ramy narzuca.
Sam mam zamiar to wydrukować aby przetrwało dla potomnych i aby bezczelnie teraz okłamywani mogli kiedyś zapoznać się i skonfrontować z wizją tego co mogli mieć a co mają no i jaki los zgotowało im pokolenie solidaruchów.
Upływający czas powoli zaciera te wszystkie "zbrodnie" dokonane na naszej gospodarce w imię fałszywych haseł i nieprawdziwych ideii a na dodatek współtwórcy tego,nadal kłamiąc i oszukując przymierzaja się do najwyższych urzedów, za nic mając Polskę i nas Polaków.
  #4  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 15:02
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Wibi
Mało interesują mnie te Twoje utarczki tutaj które toczysz z kilkoma userami czytam wypowiedzi z obu stron z zawstydzeniem biorąc pod uwagę wiek w jakim jesteśmy, ale teraz to już przesadziłeś te pierdoły ktore piszesz o skarbach narodowych przypominają opowieści Sindbada Żeglarza.Powiem Ci Kolego ze 20 lat trwa pozbywanie się tego barachła dopiero w tamtym roku udało się pozbyć ten złomu stoczniowego do którego od 20 lat dopłacałeś m.in Ty ze swojej emerytury dopiero teraz te stocznie są dochodowe jak ich nie ma bo Ciebie nie kosztują nie dopłacasz.Popatrz kolego teraz na kombinat miedziowy dzieki temu ze jeszcze Państwo ma swoje udziały to dziady nieroby związkowe mogą oprócz 14 pensji domagać się gwarancji zatrudnienia na 20 lat kombinat dochodowy tacy durnie jestem pewien doprowadzą do ruiny.Więc nie opowiadaj mi tu o majątku.Majątek ma sens jak daje dochód jak mam do niego dopłacać to jest to szmelc.
  #5  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 15:10
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Wibi
Mało interesują mnie te Twoje utarczki tutaj które toczysz z kilkoma userami czytam wypowiedzi z obu stron z zawstydzeniem biorąc pod uwagę wiek w jakim jesteśmy, ale teraz to już przesadziłeś te pierdoły ktore piszesz o skarbach narodowych przypominają opowieści Sindbada Żeglarza.Powiem Ci Kolego ze 20 lat trwa pozbywanie się tego barachła dopiero w tamtym roku udało się pozbyć ten złomu stoczniowego do którego od 20 lat dopłacałeś m.in Ty ze swojej emerytury dopiero teraz te stocznie są dochodowe jak ich nie ma bo Ciebie nie kosztują nie dopłacasz.Popatrz kolego teraz na kombinat miedziowy dzieki temu ze jeszcze Państwo ma swoje udziały to dziady nieroby związkowe mogą oprócz 14 pensji domagać się gwarancji zatrudnienia na 20 lat kombinat dochodowy tacy durnie jestem pewien doprowadzą do ruiny.Więc nie opowiadaj mi tu o majątku.Majątek ma sens jak daje dochód jak mam do niego dopłacać to jest to szmelc.
I ja tak myślę.... identycznie.... pies też.... nie ma stoczni, ma większą michę....
  #6  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 15:16
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Jip Ty się nie liczysz jesteś z Poznania a Wam zawsze trudno było wcisnąć kit. Ponadto uzywasz własnej głowy no czasami psa.
  #7  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 15:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Jip Ty się nie liczysz jesteś z Poznania a Wam zawsze trudno było wcisnąć kit. Ponadto uzywasz własnej głowy no czasami psa.
A ty nie z Poznania?

Pacz pan, wydawało mie sie.
  #8  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 16:27
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

araad
Może masz rację z tymi stoczniami a może nie? nie wiem, przypomnę,że Gdańską chciał zamknąć Rakowski gdyż nie chcieli pracowac a jedynie strajkować.Stocznie (poza Gdańską) były rentowne a ich produkty z wyprzedzeniem zamawiali Rosjanie przez co np.paliwo (benzyna) u nas kosztowała (na stare pieniadze) ok 2 zł za litr! a dla rolników jeszcze taniej.
Teraz Rosja statki kupuje m/n we Francji bo MY "sowieckim komunistom" pokazalismy środkowy palec.
Pisząc o nierobach ze zwiazków zawodowych chyba wiesz komu to zawdzięczamy? przeciez nie CRZZ ale takim idiotycznym hasłom jak "PLURALIZM", popierałes to? to teraz masz więc czemu narzekasz?
A co do dopłacania to powiem, że bezrobocie też kosztuje i to bardzo, nie tylko w złotówkach ale również zasobach ludzkich i intelektualnych (emigracja za chlebem) i powoduje powolny i nieodwracalny upadek państwa.
  #9  
Nieprzeczytane 16-06-2010, 17:10
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Wibi przesyłam pozdrowienia i tyle chłopie,nic więcej nie mam do dodania.

Ostatnio edytowane przez araad : 16-06-2010 o 17:31.
  #10  
Nieprzeczytane 17-06-2010, 15:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wibi !
Nie dziw sie ,przeciez tu dyskutuja ci co rozgrabiali Polske i to zaraz gdy tylko studia pokonczyli lub byli tylko dzialaczami-fachowcami,jak ten dla przykladu co sobie wpial Matke Boska w klape marynarki.
Co to nie widzisz ich majatkow ?
Tu nie wolno dyskutowac,ze w Polsce jest biednie i zle !
Dziwie sie ,ze tego jeszcze nie zauwazyles .
Tu nie tylko ludziom jest dobrze ale i psom.
Oto Polska wlasnie !
  #11  
Nieprzeczytane 17-06-2010, 19:25
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Masz rację senior A.P. juz to zauważyłem a nawet jeden majacy psi nick w którymś poście przyznał się do iluś lat bycia cenzorem w jakiejs redakcji w czasach PRLu.Z tego powodu nawet nie chce mi się odpowiadać na zaczepki i "szturchańce" mam tylko nadzieje? że może część tych wypowiedzi przetrwa w sieci dla potomnych?A tak jako ciekawostke podam, że wznowiono kabaret Olgi Lipińskiej (był w niedzielę w TVP) a dzisiaj ogladałem I odcinek wznowionego serialu "Dom" i okres zakonczenia wojny.Ponieważ pamiętam naocznie tamten czas więc nawet łza w oku się zakręciła.
Pozdrawiam normalnych.
  #12  
Nieprzeczytane 17-06-2010, 20:01
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Miska dla psa

Cytat:
Napisał jip
I ja tak myślę.... identycznie.... pies też.... nie ma stoczni, ma większą michę....
Pies ma większą michę a koty w stoczni Gdynia zdychają z głodu.Tu gdzieś na forum seniorzy klikają żeby je nakarmić.Samo życie.Zresztą nie tylko koty trzeba dokarmiać."Ludzie ludziom zgotowali ten los"
  #13  
Nieprzeczytane 17-06-2010, 20:06
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Ależ Wy jesteście zgorzkniali.
  #14  
Nieprzeczytane 17-06-2010, 20:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dociekliwy
Ależ Wy jesteście zgorzkniali.

Jak tobie komuna zycie by uratowala, to tez bylbys zgorzknialy i gdyby ci miche zabrali.
Funkcyjne bostwo partyjne sprowadzone do wlasciwego poziomu musi przezywac katusze. Dzis to go najwyzej opluc moga ci co mu dawniej czapkowali.
Dzis juz taki nie przyp...li zza wegla i na dolku, a chcialby, lepszej padliny nie kupi za poldarmo w sklepie za zoltymi firankami, nikt talonika i przydzialu na syrenke wyscigowa nie da, kredytu po partyjnym uwazaniu nie zalatwi, juz nie "nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie oficera" a trza sie uczyc. Nikt sie nie skloni do ziemi z benefitem na parapecie w paszportowej potrzebie, za przydzial na m-3 w bloku, nie da w nagrode za wierna sluzbe partii zezwolenia na przemyt z Rosji w pociagu tzw. przyjazni..itd
I tego zal.
Teraz trza sie narobic, zeby zarobic. Zlikwidowali im ormo, zomo i sb, zlikwidowano kumitety partyjne po zakladach. Maja wiec za czym plakac.
jecza ze "ich" prl rozkradli Zeby bylo jeszcze co krasc
I tego autosana z syrenka im zal. I polococty i wyrobow czekoladopodobnych i kartek na ..kartki
To czemu maja sie cieszyc?
  #15  
Nieprzeczytane 17-06-2010, 23:13
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Sam to wymysliłes "bajkowy psie"? a może tak sobie wymarzyłeś? Ja samochód kupiłem bez żadnych talonów i na dodatek na RATY a sklepy "za żółtymi firankami" to taka prawda jak gadajacy pies Pluto w filmach-bajkach Disneya.To przecież sztandarowy wymysł PROPAGANDY solidaruchów za amerykańskie dolary.
Jedyne "uprzywilejowane" sklepy w PRLu to sklepy-kioski zakładowe (w każdym wiekszym zakładzie pracy) i w latach 80-tych sklepy górnicze, gdzie górnik za pieniadze zarobione za pracę w niedzielę i świeta, które były przelewane na tzw."książeczki górnicze", mógł kupić lepsze towary.Paszport otrzymywało się tak jak i teraz tylko kolejki były wieksze bo nie było Unii Europejskiej a wyroby czekolado-podobne to skutek sankcji Reagana i blokada handlu z Polską, prosze wiec głupot nie pisać bo to nie gówniarzeria czyta ale seniorzy którzy sami tego doświadczyli.
  #16  
Nieprzeczytane 17-06-2010, 23:46
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a przestalibyście ględzić.
Gadacie jak stetryciałe ludzie.
Przeszłość jakaś tam była i na nią wpływu już nie ma.
Jak rozgrabiono to widać.
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 18-06-2010, 00:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
a przestalibyście ględzić.
Gadacie jak stetryciałe ludzie.
Przeszłość jakaś tam była i na nią wpływu już nie ma.
Jak rozgrabiono to widać.

Faktycznie..a najbardziej mi zal...kolorowych jarmarkow
I forda syrena
Faktycznie. A co ci rozgrabiono? Pamietasz jeszcze?
  #18  
Nieprzeczytane 18-06-2010, 08:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
..a najbardziej mi zal...kolorowych jarmarkow

Faktycznie. A co ci rozgrabiono? Pamietasz jeszcze?

mnie też co jak co ale jarmarki superowe były
Osobiście mnie nic nie rozgrabiono nawet dano emeryturę.
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 18-06-2010, 09:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Dług publiczny Polski przekroczył 750 mld złotych.

I jeszcze nam grozi kara nałożona przez KE za powódź.
  #20  
Nieprzeczytane 18-06-2010, 09:23
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

ło matko...750? ale w euro to mniej na oko będzie wyglądać.
__________________
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.