menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-10-2007, 20:15
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Po śmierci męża miałam kilka przeżyć, które mnie zastanowiły. Dziś jednak myślę, że przebywałam wtedy w szczególnym stanie psychicznym, w ogromnym stresie i mózg mi momentami wariował.
W stanie medytacyjnym też przecież można mieć różne przeżycia, choć nic sie nie dzieje.
Istnieje mało jeszcze zbadane zjawisko złudzeń, iluzji, halucynacji, związane m.in. z wyobraźnią. Człowiek dopiero bada możliwości swojego mózgu.
  #22  
Nieprzeczytane 29-10-2007, 20:35
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
. Chodzi o duszę i jej dalsze istnienie.
Spotkałem się z określeniem, że to co określamy mianem duszy, jest tworem naszej wyobrażni. Człowiek, mając zdolność rozumowania a nie tylko instynkt jak u zwierząt, rozwija, tym rozumowaniem, wyobraźnię a ta, podpowiada mu, że to niemożliwe aby tak złożony twór, jakim jest życie, zanikał bez śladu wraz z "sukienką", jak ktoś określił nasze ciała.Nasz rozum jest efektem procesów fizyko - chemicznych zachodzących w naszych mózgach i zachodzą one tak długo jak dugo istnieje mózg. Potwierdzenie tego daje nie tylko nauka ale nawet religie: z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.
Na tej podstawie, ośmielam się twierdzić, że tęcza, owszem, istnieje ale drugiej strony nie ma.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #23  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 00:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie Ha,ciemno w tym moim lesie...

..i czekam na sen,więc warto się trochę pobać i zastanowić się nad drugą stroną tęczy.Jest ta strona druga,czy jej nie ma?

Jak wszyscy wiemy w człowieku, nie istnieje narząd zwany duszą, istnieje natomiast mózg, który jest odpowiedzialny za jaźń i świadomość. Dusza jest /wyimaginowaną/ częścią świadomości, a co za tym idzie - mózgu. Kiedy umiera mózg, umiera świadomość, a co za tym idzie umiera dusza.

Tak twierdzą racjonaliści...

Ale jednak wszystkie religie uczą nas zgoła czego innego..
Brytyjscy naukowcy stwierdzili, że po śmierci mózgu nadal istnieje życie. W badanie zaangażowano 63 pacjentów, którzy przeżyli śmierć kliniczną...

Pamiętają, że byli otoczeni "przez radość, miłość i pokój", zaś czas biegł zdecydowanie szybciej. W pewnym momencie widzieli jasne światło, a po chwili dziwne postacie, wyglądające jak anioły czy też święci. Twierdzą, że znajdowali się w innym świecie...

Mnie jednak nurtuje inne pytanie...
Skoro ciało jest śmiertelne a dusza nie,to czy odradza się w ciele innego człowieka...i ile razy??
Jeżeli tak,to dlaczego nic nie pamiętamy?


I jeżeli istniej ta druga strona tęczy,to w jakich postaciach się tam znajdziemy? Bo religia katolicka mówi,że w naszych ciałach.Czyli wszystkie nasze ciała powstaną z prochu..

A co z tymi,co oddali swoje narządy ?

Kurczę,nie śmiejcie się ze mnie.Tylko proszę ,odpowiedzcie .
Czy jest jakaś nadzieja na życie po życiu ?
  #24  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 00:44
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

J E S T.. !!
np co to sa te zjawy ktore ludziom sie od czasu do czasu pokazuja?
Nie pamietamy tamtego zycia bo po smierci pewnie jestesmy na nowo zaprogramowani..
Naukowcy zwazyli cialo umierajacego czlowieka przed i po smierci i.... okazalo sie ze po smierci wazylo mniej... Nie wiem gdzie to wyczytalam ..Z tego wynika ze "dusza" nawet ma wage
  #25  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 00:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie I jeszcze jedno

Rosliny nie maja mozgu a zyja...i umieraja..
  #26  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 01:03
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Lilu z tego rozumie,ze ci,ktorzy oddali np.nerke czy serce juz po smierci - to bedac tam w innym swiecie - beda sie chcieli upomniec o te brakujace im narzady?
A jesli tych narzadow nie otrzymaja to co?
Bo trudno mi sobie wyobrazic,by tam po drugiej stronie teczy dokonywano powtornej operacji - majacej na celu zwrot pobranych nieslusznie na ziemi narzadow.
Jesli by mialo tak tam byc, to moze lepiej "jechac"tylko na swoich czesciach az do zatrzymania sie....
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #27  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 02:36
margo's Avatar
margo margo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: tarnow malopolskie
Posty: 2 121
Post

Co się dzieje, gdy umieramy? To bardzo ważne pytanie. Ta kwestia intryguje rodzaj ludzki, odkąd jesteśmy w stanie się takim rzeczom przypatrywać. Czy istnieje życie po śmierci? Gdzie idziemy? Czy istnieje dosłowne Piekło i Niebo? Czy przechodzimy do innego wymiaru? Na inną planetę? A może tylko znikamy i przestajemy istnieć?
http://www.paranormalium.pl/kategorie-wyswietl.php?id=4
__________________
Mów sercem, a i głusi cię zrozumieją.
  #28  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 02:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie istnieje ,nie ma drugiej strony teczy jest wielkie ,spokojne NIC!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #29  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 05:19
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Bezsenność,samotność,otaczająca cisza i tylko jednostajny szum komputera- to wprawia w nastrój... Człowiek wychowany w początkach tamtego stulecia w środowisku religijnym, nie ma wątpliwości że tamten świat istnieje.Ale do niego nie stosują sie tutejsze, handlowe reguły, prawa własności, części zamienne. Jak to będzie po zmartwychwstaniu? Zapewne będzie dobrze. Znacie piękne opowiadanie w stylu góralskim o dyspucie śmierci ze Stworzycielem? Wysłał ją Pan na dno morza po kamień, kazał go rozgryźć, pokazał żyjącego tam robaczka i rzekł: widzisz, skoro ja pamiętam o tym robaczku, to myślisz że o którymś człowieku zapomnę? A więc czyń,co do ciebie należy.
My też czyńmy co do nas należy i nie wchodźmy w Boskie kompetencje.
  #30  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 05:45
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Jest 5.45 włączam Radio Maryja
  #31  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 09:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ło matko ,Siekierka...

Ja jestem ultra-prawica,ale nigdy nie słuchałam tego badziewia.
Trele ojca dyrektora zdarzyło mi się słyszeć raz - przez głośniki w Alejach pod Jasną Górą - przypadkiem znalazłszy się w polu jego rażenia..
  #32  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 11:22
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Rosliny nie maja mozgu a zyja...i umieraja..
Naukowcy zrobili takie doświadczenie :
W pomieszczeniu zgromadzili kilka roślin róznych gatunków, i do kazdej rosliny podłączyli bardzo czule aparaty w rodzaju EKG. Opiekowalo sie tymi roslinami dwuch facetow . Jeden z nich podlewał "rozmawiał" głaskał.
Drugi podchodzil, szarpal obrywał listki łamal łodyżki .
Gdy do pomieszczenia wchodził ten dobry opiekun ,linie na wykresach EKG łagodnie falowały.
Gdy wchodzil ten zły opiekun linie nie falowały ale skakały bardzo ostro w gorę i w dół
Z tąd chyba wniosek ze moze rosliny muzgu nie mają, ale czują
A wyczytałam to wszystko w powaznym czasopismie naukowym .
__________________
  #33  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 11:35
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Zapewniam Cię Lilu, że O.Tadeusz jest jeden i w dodatku ostatnio choruje, a w Radiu Maryja posługuje około setki lub więcej osób, wbrew tezie Kaczora Donalda inaczej Burka ( co po kaszubsku znaczy Tusk), niechodzących w mohairowych beretach,
wykłada wielu profesorów, znacznie lepszej marki niż Naczelny Błazen PO Niesiołowski czy SLD Iwiński, ale takich, których się z przyjemnością słucha.
  #34  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 11:51
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Jak siekierka, czyli toporek!

Cytat:
Napisał siekierka
Zapewniam Cię Lilu, że O.Tadeusz jest jeden i w dodatku ostatnio choruje, a w Radiu Maryja posługuje około setki lub więcej osób, wbrew tezie Kaczora Donalda inaczej Burka ( co po kaszubsku znaczy Tusk), niechodzących w mohairowych beretach,
wykłada wielu profesorów, znacznie lepszej marki niż Naczelny Błazen PO Niesiołowski czy SLD Iwiński, ale takich, których się z przyjemnością słucha.
Może i są tam jacys mądrzy i wielcy, o tym się nie przekonam bo nie słuchałam, nie słuchałam i nie będę słuchała rzeczonego Radia. Nie podoba mi się tylko, ze zwolennicy tej rozgłośni pałają taką nienawiścią do innych, czego dałeś(aś) wyraz uzywając ostrych epitetów.
  #35  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 13:01
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie A propos tych doświadczeń

Cytat:
Napisał tar-ninka
Naukowcy zrobili takie doświadczenie :
W pomieszczeniu zgromadzili kilka roślin róznych gatunków, i do kazdej rosliny podłączyli bardzo czule aparaty w rodzaju EKG. Opiekowalo sie tymi roslinami dwuch facetow . Jeden z nich podlewał "rozmawiał" głaskał.
Drugi podchodzil, szarpal obrywał listki łamal łodyżki .
Gdy do pomieszczenia wchodził ten dobry opiekun ,linie na wykresach EKG łagodnie falowały.
Gdy wchodzil ten zły opiekun linie nie falowały ale skakały bardzo ostro w gorę i w dół
Z tąd chyba wniosek ze moze rosliny muzgu nie mają, ale czują
A wyczytałam to wszystko w powaznym czasopismie naukowym .
Ich wyniki dość szybko zostały zanegowane. Uczeni doszli do wniosku, że na aparaturę działały nie rośliny, lecz ludzie, wchodzący do pomieszczenia...
  #36  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 13:01
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Naukowcy zrobili takie doświadczenie :
Zgadza się. Nawet drzewa reagują stresem na wycinanie sąsiadów, tylko ze stąd daleko do duszy, o ile coś takiego istnieje.
Co do RM jestem poza zasięgiem.
Jak wjeżdżam autem w zasięg, to często sobie puszczam i bawię się doskonale.
Co nie znaczy, że RM nie spełnia pozytywnej roli nadając sens życia i poczucie wspólnoty samotnym, wierzącym osobom.
  #37  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 13:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Racja

Cytat:
Napisał kufa86
Co do RM jestem poza zasięgiem.
Jak wjeżdżam autem w zasięg, to często sobie puszczam i bawię się doskonale.
Co nie znaczy, że RM nie spełnia pozytywnej roli nadając sens życia i poczucie wspólnoty samotnym, wierzącym osobom.

kilka razy słuchałam tego radia i oglądałam telewizję TRWAM bo chciałam zrozumieć swoją siostrę, która jest zafascynowana RM i tv TRWAM. Jakie wnioski wyciągnęłam: otóż tam się nikt nie wyśmiewa ze starości, ludzie starsi mogą się swobodnie wypowiadać bez narażenia na kpiny ze strony innych. W innych mediach starość jest be, dla ludzi starszych są reklamy kleju do protez zębowych, preparatów do mycia tych protez, leków usprawniających zniekształcone stawy, aparatów słuchowych itd., itp.
Pokazuje się natomiast chętnie i z uśmiechem hasła w stylu "zabierz babci dowód". Sama nie jestem fanką RM i tv TRWAM ale doskonale rozumiem ludzi dla których te media bardzo wiele znaczą, oni tam czują się ważni i potrzebni.
  #38  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 13:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Haniu -Barbaro

Ja nie lubie sluchac monotonego gledzenia ksiezy w kosciolach..to psuje mi cale moje skupienie...Nie slucham Radia Maryja z przyczyn jak wiadomo praktycznych chociazby.. bo u nas nie ma.. ALE te kilka razy ktore slyszalam jakiekolwiek tam wypowiedzi ..ANI RAZU nie bylo to nawolywanie do zadnej nienawisci do nikogo.. Byla tylko rozmowa o Bogu i sprawach religijnych oraz o religijnym nastawieniu do zycia.. Dla komunistow, ateistow, lewicowcow, jest to wielka sola w oku.. I wcale sie nie dziwie..
Jaki jest ten Rydzyk ? I czy jest dobry czy zly> Nie wnikam a raczej moge powiedziec nawet ze budujac taka potezna armie "moherowych beretow" moze nawet dzieli spoleczenstwo i PROWOKUJE ... ale do nienawisci to tam napraaaaaaawde daleko.. Ta nienawiscia palaja natomiast nieprzyjaciele Radia Maryja... Co widzac na kazdym kroku.. Wieszaja ja na suchej galezi za kazde najmniejsze potkniecie.. ODWRACAJA KOTA OGONEM... czyli sami nienawidzac oskarzaja innych o nienawisc..
Na koniec ...powiedzenie ze Tusk to po kaszubsku burek doprawdy nie jest wyrazem zadnej nienawisci .. i w porownaniu do tysiecy kawalow i zlosliwosci jakie byly wieszane na Rydzyku to to male piwo.. zreszta od razu sie jemu odwdzieczylas w ten sam sposob przedrzezniajac jego nick... Zabawa? Dziecinada?? Tak.. Fajnie jest. Po to tu jestesmy w koncu zeby sie bawic..
  #39  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 15:25
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Sivis pacem para bellum co sie wykłada chcesz pokoju szykuj wojnę, albo inaczej nie twierdź że złe jeśli nie znasz w ogóle.
No cóż: jedni lubią ciepło inni wolą chłód, a mnie wszystko jedno bo ja lubię miód. I tylko czasem się mocno denerwuję, gdy ktoś mnie bezpodstawnie obraża.Wówczas odpłacam pięknym za nadobne. Słucham i czytam z jednej i drugiej strony. I wedle mnie, najlepiej to zagadnienie ujęła Pani Słowikowa. Każdemu wolno kochać , lubić, wierzyć , aby tylko nie argumentował w stylu filozofii Kalego,bo to nie jest przekonujące.
Ja nie twierdziłem że posłowie coś po wyborach ukradli, tylko że zostali przez naród wyróżnieni i uposażeni i powinni to uszanować.Ze strony zwycięscy to nieeleganckie kopać leżącego CAŁY naród a nie tylko jedna partia ich wybrała, o tym mówił w inauguracyjnym przemówieniu marszałek Sejmu Komorowski.
  #40  
Nieprzeczytane 06-11-2007, 15:29
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

A wogóle to nie ten wątek!!!
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.