menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 13:05
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Elizko
z powodu śmierci jak nazwałaś babci Maryni
serdeczne wyrazy współczucia
jasiu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 14-07-2010, 22:23
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dziękuję Jasinku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 15-07-2010, 08:52
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

do mariol 8888- proszę napisz parę słów ,jak sobie radzicie i jak potoczyły się dalsze losy waszej opieki nad teściową.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 27-09-2010, 16:25
jowisz-7 jowisz-7 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 2
Uśmiech opiekunki ze Wschodu

Witam,mieszkam w Polsce od 10lat,8 lat zajmowałam się opieką nad osobami starszymi,posiadam sertyfikat.Od 2 lat prowadzę działalnośc gospodarczą,która oferuje opiekunki do osób starszych z Ukrainy.Wszystkie panie mają doświadczenie,
sumienne i pracowite.Agencja Pracy ''SATURIS''.
Jeżeli mogę Państwu pomoc, proszę o kontakt tel.602523357.
Dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 00:33
JoannaWa JoannaWa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

W opiece nad starszymi ludźmi, higiena jest równie istotna jak dbanie o dobre samopoczucie. Ostatnio udało mi się znaleźć genialną wręcz nakładkę bidetową na sedes - bio bidet. Urządzenie dość drogie, jednak mamie udało się uzyskać dofinansowanie z funduszu PFRON (80%). Opieka z tym wynalazkiem stała się zupełnie inna a i widzę po mamie, że czuje ulgę... - Może teraz załatwiać się sama, bez potrzeby (przepraszam za wyrażenie) podcierania pupy przez inne osoby. Starość jest straszna :-(
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 22-10-2010, 18:53
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

Urządzenie dosyć ciekawe,ale troszke drogie.
A jak Ci sie udało załatwić aż tak dłuże dofinansowanie?
Chętnie też bym zakupiła takie urządzenie dla mojej rodziny.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 08-11-2010, 23:41
sandraw sandraw jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Poznań
Posty: 1
Domyślnie Opieka nas starszą osobą.

Witam,
chciałabym zaoferować swoje usługi Rodzinom chorych, starszych bądź niepełnosprawnych osób. Prowadzę działalność na terenie Poznania i okolic.

Zapraszam do zapoznania się z moją stroną internetową:
www.sanmed-opieka.pl

Służę również radą i pomocą.
Pozdrawiam,
Sandra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 15:41
elutka8591 elutka8591 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: TORUŃ,KUJAWSKO-POMORSKIE
Posty: 4
Domyślnie opieka nad starszą osobą

Wszyscy twierdzą zgodnie, że nie mają opiekunki dla swoich bliskich. Ja natomiast szukam osoby podopiecznej i również mam problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 15:56
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

Elutka- najlepiej takiego podopiecznego /ną można znaleść pocztą pantoflową czyli ktoś kogoś poleca ,a jeśli tego nie ma to poprzez agencje które zajmują się rekrutacją takich chętnych osób. Rozejrzyj się wkoło swojego miejsca zamieszkania a napewno coś znajdziesz ,życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 18:40
elutka8591 elutka8591 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: TORUŃ,KUJAWSKO-POMORSKIE
Posty: 4
Domyślnie Witam

Dziękuję za tą radę, ale niestety poczty pantoflowej nie mam, a z ogłoszen odzywają się ci co nie powinni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 18:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witam .witam

Elutka,ja podpowiadam na moją głowę.
Idż do Opieki Społecznej w twoim Toruniu,lub skontaktuj się ze Starostwem z komórką Powiatowe Centrum nad osobami Chorymi.Czyli tzw.PFRon.
Tam ktoś będzie wiedział o kimś kto potrzebuje rzeczowej pomocy.
Nie chodzi,o pomoc materialną,ale o kogoś kto trochę się na tym zna a nie chce poprzez Agencję nikogo zatrudniać.
To czasami jest sprawa wielkiego zaufania i spróbuj.
Depcz i trafisz,ale nie zniechęcaj się.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 21-11-2010, 19:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał elutka8591
Dziękuję za tą radę, ale niestety poczty pantoflowej nie mam, a z ogłoszen odzywają się ci co nie powinni.

To jest jak szukanie igły w stogu siana.
Jestem tu bez mała trzy lata i co chwila czytam ogłoszenie "poszukuję opiekunki/ka do starszego, chorego itd" lub druga strona częstrza "zaopiekuję się starszym człowiekiem w zamian za mieszkanie". Pochodzą one z całej Polski i trudno by się zazębiały w czasie i miejscu chętnych. Nawet tu te pasujące do siebie jest trudno.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 22-11-2010, 14:56
elutka8591 elutka8591 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: TORUŃ,KUJAWSKO-POMORSKIE
Posty: 4
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Napewno będę szukać. U mnie jest również sytuacja zamieszkania osoby podopiecznej u mnie, ale to już zobaczę co uda mi się załatwić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 23-11-2010, 18:04
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

W Warszwie są agencje ofiarujące opiekunki do osób starszych.Ja skorzystałam z takiej agencj.Mam do 97 letniego niewidomego ledwo poruszjącego się ojca.Płace 10zł za godz pani zrobi zastrzyk,dokonczy obiad,poda i po sprząta po obiedzie.Przychodzi na 4-5 godz dzienie i w .sumie jestem zadowolona mam czas dla siebie.Może u ciebie też jest taka agencja.Ja zrobiłam kasting agencja przysłała mi kilka osób i ja wybierałam.Agencje znalazłam w internecje .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 23-11-2010, 20:33
elutka8591 elutka8591 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: TORUŃ,KUJAWSKO-POMORSKIE
Posty: 4
Domyślnie

Tak, w Toruniu również są takie agencje, ale niestety mają zgłoszenia poza granicami Polski, a na miejscu nie mają, lub w znikomych ilościach. Tutaj jest duża wieś za przeproszeniem, ale dziękuję za podpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 07-12-2010, 16:08
PiotrP PiotrP jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Gliwice
Posty: 4
Domyślnie

Witam,

Trafiłem na pomocne narzędzie w przypadku opieki nad osobami starszymi. Osobiście jeszcze nie posiadam, ale koleżanka mi je polecała. Ona sobie bardzo chwali. Znalazłem na ten temat taki artykuł:

http://dobramarka.com.pl/Vision_Help...tykul-569.html

No i teraz zastanawiam się nad kupnem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 07-12-2010, 16:50
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

Witaj Piotr i takie urządzenie jest podłączone do Gniazdka Telefonicznego i jest to skrzyneczka z kilkoma przyciskami,alarmowymi,zieleń do codziennego meldowania a czerwień do bezpośredniego kontaktu w razie zagrożenia życia,.
Dane Biuro posiada klucze do mieszkania i może wejsć o każdej porze w razie gdy sie coś dzieje.Istnieje także bezpośredni z nimi kontakt w razie potrzeby.
Osoba mająca takie urządzenie to powinna taki mały Aparacik na szyi nosić a jak nie nosi i leży w tzw.Szrancku to co wtedy z pomocy.
Płaci się nie mało i jest to bardzo popularne w Niemczech.
Znam to od wielu lat i może to jest dobre,ale jak osoba ma Alzheimera i przyciska co chwile,to jest to też na doope.
Opisz ile takie "Cudo" w Polsce kosztuje miesięcznie.
Wiesz sam jakie są Renty i Emerytury i nie mów że rodzina ma dopłacać,bo sie z tym znowu nie zgodzę i będzie powtórny komentarz.Rzadko kto ma wielki "Dom" zazwyczaj ludzie mieszkają w kamienicach i borykają sie z życiem codziennym.
Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 11:50
PiotrP PiotrP jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Gliwice
Posty: 4
Domyślnie

@eledand - Nie do końca działa to jak to opisujesz. Poczytaj artykuł. To jest program komputerowy, do którego dołączone są pilot, kamera i urządzenie do wysyłania sms/dzwonienia na numer. Nie ma żadnej firmy która ma prowadzić nadzór nad podopiecznym (no chyba że sam się na nią ktoś zdecyduje), koleżanka wybrała że to ona będzie otrzymywała wszelkie informacje. Wiec jest to koszt jednorazowego zakupu.

Jest to o tyle fajne, że można z komputera w pracy zobaczyć co robi mama, czy nie zasłabła itd... Program przypomina o zażyciu leków tak długo aż się tego nie zatwierdzi przyciskiem. Jest dużo fajnych i praktycznych możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 17:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał PiotrP
@eledand - Nie do końca działa to jak to opisujesz. Poczytaj artykuł. To jest program komputerowy, do którego dołączone są pilot, kamera i urządzenie do wysyłania sms/dzwonienia na numer. Nie ma żadnej firmy która ma prowadzić nadzór nad podopiecznym (no chyba że sam się na nią ktoś zdecyduje), koleżanka wybrała że to ona będzie otrzymywała wszelkie informacje. Wiec jest to koszt jednorazowego zakupu.

Jest to o tyle fajne, że można z komputera w pracy zobaczyć co robi mama, czy nie zasłabła itd... Program przypomina o zażyciu leków tak długo aż się tego nie zatwierdzi przyciskiem. Jest dużo fajnych i praktycznych możliwości.
Piotrze pewnie -domyślnie- jesteś dystrybutorem tego urządzenia. Poczytaj proszę to
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-j...tml#post789797
Kto podobnej sytuacji nie przeżył nie wie o czym mowa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 14:23
PiotrP PiotrP jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Gliwice
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Piotrze pewnie -domyślnie- jesteś dystrybutorem tego urządzenia.
- przemilczę to.

Co do linka - wiadomo że w bardzo ciężkiej sytuacji nie pomoże nawet najlepszy sprzętowy pomagier i podobnych sytuacji można by przytoczyć wiele. Ale w przypadku kiedy osoba jest w stanie obsługiwać takie urządzenie, może to znacznie ułatwić choćby kontakt i stworzyć pewne poczucie bezpieczeństwa. Nic nie zastąpi pomocy człowieka, ale dlaczego miał bym sam sobie w tym nie pomóc? To oczywiście moje prywatne zdanie, ale myślę że ma to sens.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 14:47
mieszkanie z osobą starszą Kry_chaa Praca, wolontariat 7 20-12-2008 18:12
Opieka nad osobą starszą na wózku inwalidzkim shandrila Praca, wolontariat 1 13-10-2008 13:39
opieka nad osobą z chorobą Alzheimera marcelka Opieka 8 21-11-2007 22:56
Skandal w szpitalu MSWiA - komentarze POLA Ogólny 18 23-02-2007 00:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.