menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 17:01
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Viko ja też nie lubię tarczycy. Jestem po usunięciu połowy. Zaraz po jej usunięciu na drugiej połowie pojawiły się guzki i chcę czy nie, muszę odwiedzać endokrynologa. Jednak ta niemiła tarczyca zrobiła mi miłą niespowdziankę. W ostatni piątek dowiedziałam się, że moje guzki zmiejszyły się o połowę. Zastanawiam się co mogło być przyczyną. Wiem, że od dwóch lat jadam codziennie pestki słonecznika i dyni, oraz piję pokrzywę, skrzyp i melisę. Pestki czy zioła? A może jedno i drugie?


Pozdrawiam i życzę miłych niespodzianek, oraz letniego relaksu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 07-07-2009, 07:02
Vika's Avatar
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 226
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Viko ja też nie lubię tarczycy. Jestem po usunięciu połowy. Zaraz po jej usunięciu na drugiej połowie pojawiły się guzki i chcę czy nie, muszę odwiedzać endokrynologa. Jednak ta niemiła tarczyca zrobiła mi miłą niespowdziankę. W ostatni piątek dowiedziałam się, że moje guzki zmiejszyły się o połowę. Zastanawiam się co mogło być przyczyną. Wiem, że od dwóch lat jadam codziennie pestki słonecznika i dyni, oraz piję pokrzywę, skrzyp i melisę. Pestki czy zioła? A może jedno i drugie?


Pozdrawiam i życzę miłych niespodzianek, oraz letniego relaksu.

Z hormonami tak już jest, guzkom ziólka i odzywianie na pewno nie zaszkodziły,a czy one pomogły? mozliwe ze tak.
Bywa że guzki w tarczycy,piersiach,jeśli nie są złośliwe obkurczają się,czasem znikają zupełnie, a czasem są całymi latami.
Ja mam guzki w obydwu płatach od kilkunastu lat, ale jest to na tle zapalenia tarczycy tzw.Zespół Haschimoto /nabyty/, jestem skazana na leki do końca.
Tarczyca się kurczy,guzki nie, ale przy tej okazji szwankuje wiele narządów.

Weroniko,twoja dieta jest znakomita m.in.dla urody i wzmacnia układ immunologiczny.
Ja z ziółkami mam tak,że uwielbiam je zbierać i suszyć,gorzej już z systematycznym zażywaniem

W każdym razie gratuluję sukcesu i powrotu do zdrowia.
Serdecznie pozdrawiam.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 23-05-2012, 19:56
Olina Olina jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Posty: 14
Domyślnie

Witam. Ja dużo, a nawet bardzo dużo czytam o złym cholesterolu. My wspólnie z mężem walczymy z nim od kilku już lat. Oczywiście 'imamy" się wszystkiego. Po pierwsze odchudzamy się, nie palimy, stawiamy też na ciemne, pełnoziarniste pieczywo, nie stosujemy w ogóle cukru, spożywamy kilka posiłków "lekkich" zamiast 2, 3 w ciągu dnia. Jemy też dużo soi, bo ta ma podobnież dobry wpływ na poziom tłuszczów we krwi. A jeśli chodzi o suplementy, to podobnież dobry sposób na cholesterol to betagluten, obecnie 'testuje', więc mogę wypowiedzieć się ewentualnie za jakiś czas. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-06-2012, 13:37
marianna56 marianna56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: kraków
Posty: 6
Domyślnie

A stosował ktoś z was jakiś suplement na obniżenie cholesterolu, jest ich tyle do wyboru w aptece... ale czy skutkują? Moja znajoma przyjmuje Betalip - słyszał ktoś o nim?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cholesterol - bajka o dobrym i złym bracie - komentarze Ewa54 Ogólny 62 04-05-2013 17:20
pokonać cholesterol aisog Profilaktyka i zdrowy styl życia 31 27-12-2009 15:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.