menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-12-2011, 15:36
~gość: 213.108.152.xxx's Avatar
~gość: 213.108.152.xxx
 
Posty: n/a
Post Walka z nadwagą - kilka “sztuczek” wspomagających odchudzanie - komentarze


Komentarz do artykułu: Walka z nadwagą - kilka “sztuczek” wspomagających odchudzanie
--------------------
moim zdaniem-mądre
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-12-2011, 16:04
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Najlepszy sposób na zbicie zbędnych kilogramów:
" rozsypać 1 kg surowego grochu .....na podłogę i.....zbierać je wszystkie na kolanach po jednym ziarenku...Po tygodniu tego sposobu stracimy około 5 kg.
Polecam Zdzisław Bedrylo
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 09:31
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Zapisałam się do dietetyka.
W swoim długim życiu kilka razu się odchudzałam , miałam piękną sylwetkę , a po kilku latach następował efekt jojo.
Może zmienię styl odżywiania , taka mam nadzieję.Wszystko znajduje się w głowie.Powodzenia życzę wszystkim odchudzającym się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 18:47
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Domyślnie

Słusznie!, w głowie! można sobie wmówić, że żarcie jest niesmaczne i jeść z rozsądkiem. Łatwiejsze odchudzanie jest z suplementami , ale to tez trzeba tych sprawdzonych, do których ma się zaufanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 15:44
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

Byłam u dietetyka .Może mi pomoże ???
Dowiedziałam się , że w czasie głodówki namnażają się komórki tłuszczowe i człowiek tyje.Należy pokarm przyjmować o ustalonych porach.
Trzeba jeść mądrze.Zobaczę......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 15:29
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Lucy będę trzymać kciuku za Twą wytrwałość w diecie.
Sama tez muszę się odchudzić bo odczuwam noszone ciężary.
Niestety muszę zrezygnować z objadania się ukochanym przysmakiem jakim jest ciasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 21:36
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post

Dobre to na postanowienie noworoczne. Dietetyk pomoże,waskaże drogę ukierunkuje ,wiem coś o tym.
Artykuł mądry i przydatny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 15:46
Lucy001's Avatar
Lucy001 Lucy001 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 1 659
Domyślnie

W poniedziałek zapłaciłam 180 zł. Droższa wizyta , niż u profesora.Dzisiaj miałam dostać dietę i nic nie ma.Nie lubię tego......
En - vogue dziękuję za wsparcie ,
Zosinek - dziękuję , że mnie rozumiesz.
Pozdrawiam obie Panie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 17:58
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

A ja w lustrze zobaczyłam swoje odbicie i od nowego roku postanowienie-szlaban dla słodyczy i dieta Mż .Lucy trzymam za Ciebie kciuki!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 12:50
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Domyślnie

Z tego co sprawdziłam na sobie najlepsze efekty daje wytrwałość. W latach 90tych ważyłam 92kg przy wzroście 170. baba-grzmot. Zaczynała się cukrzyca i to z powodu nadwagi. Musiałam coś z tym zrobić. Kilka stosowanych wcześniej diet nie dawało efektów na długo. Rozpoczęłam odchudzanie z głową. Ustaliłam stałe pory posiłków co 3 godz. 5-6 razy na dzień. Każdy posiłek to dosłownie kromka bez masła z chuda wędlina albo płatki z mlekiem-szklanka, albo kotlet z surówką bez ziemniaków. Albo kawałek sera plus jabłko. Zero słodyczy min oleju i zero tłuszczu zwierzęcego.
Pierwsze 3 dni to była głodówka, ale potem żołądek się przyzwyczaja. A jak po tygodniu zobaczyłam efekty!? ... szło 0,5kg na tydzień! Zrzuciłam w ten sposób 25kg . Przez rok.

Trzeba sobie wmówić, że żarcie jest niesmaczne, pilnować terminów posiłków, by nie popadać w głód.
Do dziś ważę w normie ok 70kg nawet nie przestrzegając już diety. Oczywiście bez seryjnych obżarstw.

Wszystko zaczyna się w głowie. Papierosy też rzuciłam wmawiając sobie ze są wstrętne.
Pozdrawiam wszystkie Panie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 13:58
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Próbowałam w swoim życiu kilkanaście diet, z różnym efektem. Faktem jest ,że chudłam po nich ,ale po powrocie do normalnego jedzenia kg wracały . Chcę się wybrać do dietetyka ,żeby ustalił mi co mogę jeść , bo sama sobie z tym nie radzę. Mam zmiany zwyrodnieniowe w prawie wszystkich stawach,nadciśnienie tętnicze,podwyższony cholesterol,cukrzycę typu B, choruję na zakrzepicę żył głębokich, mam usunięty woreczek żółciowy i tarczycę,ostatnio dokucza mi podagra/ dna moczanowa/. Po ostatnim ataku dny boję się cokolwiek jeść , żeby okropny ból nie powrócił. Trudno mi samej ustalić co mam jeść, bo przy w/w schorzeniach różne produkty są dozwolone i zabronione.Lekarze mówią schudnąć ,ale żaden nie mówi jak to zrobić. Od kilku lat nie jem wieprzowiny ani wołowiny, nie jem smażonego mięsa, nie używam śmietany, , ograniczyłam słodycze do minimum, nie słodzę cukrem, używam mało soli,jem 5 posiłków dziennie,ostatnio nie jem chleba, piję dużo wody niegazowanej, jem dużo owoców, chudy ser, jednego ziemniaka na obiad, gotowane mięso z kurczaka i co??? a nic , waga ani drgnie w dół.Może mam niesprawną wagę ??? Jestem bezradna i zrozpaczona. Co robić? Jak schudnąć??? Może spróbuję jeszcze tej metody, o której pisze Zdzisław Bedrylo:
Najlepszy sposób na zbicie zbędnych kilogramów:
" rozsypać 1 kg surowego grochu .....na podłogę i.....zbierać je wszystkie na kolanach po jednym ziarenku...Po tygodniu tego sposobu stracimy około 5 kg."
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 14:00
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

ma-lec
Popieram Cię calkowicie. Też uważam że wszystko zaczyna sie w glowie a więc od wlasnego przekonania że tak trzeba,że damy radę. potrafilam sobie wmowić że będę się odchudzala przez czas Wielkiego Postu tj.6 tygodni i efekt byl znakomity. Innym razem myślalam o tym i myślałam że trzeba ale tak jakoś schodziło ze jeszcze nie od dzisiaj a od jutra i trudno było zacząć. Obecnie też zabrałam się do odchudzania bo moje BMI jest w górnej dopuszczalnej granicy. Wiem że obecnie mam już wolniejszą przemianę materi więc będzie to trudniejsze ale wiem że dam radę. Od 3 stycznia do dzisiaj zrzuciłam kilogram i jestem zadowiolona tak będę chciała utrzymać dalej.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 14:14
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Domyślnie

zosinek, To nie będzie ciągle w takim tempie szlo, od4go do dzis-7go-przez 3dni- 1kg..??Na razie zrzuciłaś głównie wodę . Ale to jest pierwszy dobry krok i tak trzymaj, Będzie dobrze! Silne postanowienie i prawie reżim: mini 5-6 posiłków dziennie - każdy jak dla 3 letniego dziecka, a nie ciężko pracującego chłopa. Powodzenia

Elzo 1302, a może Twój organizm jako chory, potrzebuje odzyskania równowagi , tzw homeostazy. Masz za mało tego za dużo tamtego...lekarz powinien to wykryć badaniami i wskazać co dalej Ale ja już w lekarzy nie wierzę, przykro mi bardzo. Trudno znaleźć takiego któremu się chce zrobić właściwe badania. I sam wie jakie...Wizyty za pieniądze tym bardziej - pacjent to sztuka. Byle przyszedł następny raz i znów wpłacił. Z wiekiem organizm się psuje... jeśli brak mu równowagi, trzeba się ratować suplementami.

Ostatnio edytowane przez hary : 07-01-2012 o 15:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 16:26
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Moja silna wola powoli słabnie a jak sobie pomyślę kobieto wczym ty wyjdziesz wiosną na ulicę''silna wola wraca''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 16:38
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Nie myślcie sobie że w odchudzaniu jestem nowicjuszem oj nie mam za sobą różne diety.
Teraz moja ''silna wola i Mż'' myślę że wystarczy do zrzucenia sporej nadwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 17:33
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Elzo1302, mięso kurczacze jest śluzotwórcze, co powoduje namnażanie się w organiźmie bakterii i drobnoustrojów.
Lepiej jeść cielęcinę.
Nie piłabym też wody niegazowanej. Przecież nie wypijasz wszystkiej po otwarciu butelki i tu znów bakterie namnażają się.
Zdrowsza jest zwykła przegotowana.
Jestem na diecie, bo strułam się czymś. W dwa m-ce 4 kg zjechałam.
Jem 5-6 posiłków dziennie. Dieta, to wykluczyłam wszelkie ciasta, ciasteczka, cukierki, czekolady i chałwy, tłuszcze zwierzęce.
Nic smażonego, pieczonego, duszonego, unikam czarnej herbaty, kawa tylko z expresu.
Nie jem surowych warzyw, bo też zauważyłam, że mi szkodzą. Poza zieloną pietruszką.
Jem gotowane potrawy w tym ryby. Piję herbaty owocowe, wodę z miodem i cytryną, lub samą przegotowaną wodę.
Po kromce chleba smarowanej prawie nożem z wędliną z najwyższej półki, warzywa gotuję w mundurkach, żeby cennych rzeczy nie wygotować.
Do potraw z warzyw ciut oleju i tak jakoś leci. Głodować nie głoduję.
A jako słodkości jem placek drożdżowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 17:50
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Każdą z nas trapią podobne problemy.Stajemy się strażniczkami naszej wagi,czasem spada a innym razem stoi w miejscu.
Najważniejsze to nie dać się i nie głodować.
Podrzucam link do artykułu o diecie.
http://zdrowie.onet.pl/fotogalerie/n...foto-male.html
Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 19:11
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

http://www.dietaprzepisy.pl/pkzsw/dieta_zawalowca_/

też dobre
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 20:18
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał ma-lec

Elzo 1302, a może Twój organizm jako chory, potrzebuje odzyskania równowagi , tzw homeostazy. Masz za mało tego za dużo tamtego...lekarz powinien to wykryć badaniami i wskazać co dalej Ale ja już w lekarzy nie wierzę, przykro mi bardzo. Trudno znaleźć takiego któremu się chce zrobić właściwe badania. I sam wie jakie...Wizyty za pieniądze tym bardziej - pacjent to sztuka. Byle przyszedł następny raz i znów wpłacił. Z wiekiem organizm się psuje... jeśli brak mu równowagi, trzeba się ratować suplementami.

Qrcze, tylko jaki lekarz powinien to zrobić? Pierwszego kontaktu? Robiłam ostatnio wyniki ,całą chemię i wszystko jest w normie...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 20:21
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Elzo1302, mięso kurczacze jest śluzotwórcze, co powoduje namnażanie się w organiźmie bakterii i drobnoustrojów.
Lepiej jeść cielęcinę.
Nie piłabym też wody niegazowanej. Przecież nie wypijasz wszystkiej po otwarciu butelki i tu znów bakterie namnażają się.
Zdrowsza jest zwykła przegotowana.
Jestem na diecie, bo strułam się czymś. W dwa m-ce 4 kg zjechałam.
Jem 5-6 posiłków dziennie. Dieta, to wykluczyłam wszelkie ciasta, ciasteczka, cukierki, czekolady i chałwy, tłuszcze zwierzęce.
Nic smażonego, pieczonego, duszonego, unikam czarnej herbaty, kawa tylko z expresu.
Nie jem surowych warzyw, bo też zauważyłam, że mi szkodzą. Poza zieloną pietruszką.
Jem gotowane potrawy w tym ryby. Piję herbaty owocowe, wodę z miodem i cytryną, lub samą przegotowaną wodę.
Po kromce chleba smarowanej prawie nożem z wędliną z najwyższej półki, warzywa gotuję w mundurkach, żeby cennych rzeczy nie wygotować.
Do potraw z warzyw ciut oleju i tak jakoś leci. Głodować nie głoduję.
A jako słodkości jem placek drożdżowy.

Po ostatnim ataku dny przestałam jeść mięso z kurczaka , spróbuję jeść to co podałaś, może coś się ruszy w moim organizmie
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.