menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5801  
Nieprzeczytane 01-10-2017, 14:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cieszę się Basiu że poszerzasz swoje zainteresowania i stawiasz przed sobą nowe cele, na tym polega nasz sens życia poza tym biologicznym wynikającym z teorii ewolucji.Fizyka kwantowa fascynuje kiedy zastanawiamy się ze foton zachowuje się jak cząstka i też może być falą .Jak z kotem E. Schrödingera jest w pudełku i go nie ma. Fizyka kwantowa pozwala wiele rzeczy zrozumieć jak zjawiska fizyczne przebiegają w mikroświecie.

O fizyce kwantowej w sposób popularnonaukowy pisze Chad Orzel w książce - Jak nauczyć Fizyki swojego psa a jego druga książka która się ukazała też w Polsce - Jak nauczyć teorii względności swojego psa. Pies Emma pyta Chad odpowiada . oraz Marcus Chown- Teoria kwantowa nie gryzie też ciekawie o teorii kwantowej pisze Frank Wilczek który ma korzenie Polskie -Piękne pytanie odkrywanie głębokiej struktury świata.

W sieci jest publikowany wykład Andrzeja Dragana Niezwykle szczególna teoria względności http://www.fuw.edu.pl/~dragan/Fizyka/Nstw.pdf specyfiką tego wykładu teorii względności jest to że nie zawiera skomplikowanego aparatu matematycznego i według mnie i autora wykładu nadaje się do samodzielnego poszerzenia wiadomości. Kogo temat interesuje może spróbować swoich sił.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 01-10-2017 o 21:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5802  
Nieprzeczytane 01-10-2017, 15:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Imigranci zarobkowi ? Wystarczy wprowadzić kwoty ilościowe dla Unii i tematu nie ma ale można cały czas tworzyć psychozę wokół imigrantów zarobkowych i ich łamaniu prawa. Przecież media nie odnoszą się do wskaźnika przestępczości w odniesieniu do obywateli kraju w którym pracują emigranci .? czy imigrantów zarobkowych z poszczególnych krajów z Unii i poza Unii. Gdy w Googlach umieścimy pytanie :" Wielka Brytania gwałty Polacy " sami się przekonacie że nie jesteśmy świętą nacją. Patologią spotykamy się w każdym kraju , w miejsce Wielkiej Brytanii można wstawić inny kraj europejski i zobaczyć jak to wszystko wygląda.

Dyskusje bardziej powinny być skierowane na sposoby integracji ludzi którzy znaleźli się w Polsce w Unii a nie tworzenie barier. Z społeczeństwa trzymanego pod kloszem z brakiem możliwości podróżowania , jak to było w okresie PRL ,obecnie otworem stoi cały świat , jest tylko indywidualne ograniczenie finansowe . Świat się globalizuje i globalne przedsiębiorstwa dyktują warunki Rządom .Jak na razie nikt nie wymyślił systemu który by ucywilizował wielki kapitał ponadnarodowy nawet supermocarstwo jakim jest USA musi się z nimi liczyć.

Tak samo tworzy się wrogów , by było przyzwolenie społeczne na politykę zbrojeń.Od czasu do czasu inicjujemy wojnę by uzbrojenie zalegające magazyny zużyć .
Budżet USA na same zbrojenia to ok 700 miliardów dolarów Rosja z kwotą ok 70 mld USD , Rosyjskie wydatki stanowiły 27% łącznych wydatków europejskich państw NATO. Kto kogo powinien się bać ?? Dawno Rosja byłaby zajęta a surowce podzielone pomiędzy koncerny ponadnarodowe gdyby nie ich broń jądrowa .Taka naga prawda a jak czytacie o zagrożeniu rosyjskim to możecie się z tego pośmiać ,z tych usłużnych redaktorów piszących bzdury i z wystraszonych spanikowanych czytelników.

Szerzej na ten temat przeczytacie Europa niedokończona przygoda - Zygmunt Bauman wydawnictwo literackie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5803  
Nieprzeczytane 02-10-2017, 13:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Od kilku dni słoneczna pogoda i możemy zachwycać się kolorami jesieni .Ale to co widzimy ,całe życie biologiczne zawdzięczamy słońcu bo dzięki fotosyntezie w chlorofilu w liściach.Ostatni miesiąc obfitował w duże rozbłyski słoneczne które nie możemy bagatelizować bo mają wpływ na życie na naszej planecie. NASA https://www.nasa.gov/feature/goddard...-suns-freckles informuje o stanie pogody słonecznej i możemy oglądnąć zdjęcia i filmy korony słonecznej jak i samego słońca.

Satelity SOHO ,LASCO monitorują na stałe słońce i wcześniej możemy wiedzieć czy nastąpił wybuch koronalny i wyrzut plazmy słonecznej.Poza światłem / fotonami /, które są bezmasowe mamy też cząstki obdarzone masą jak elektrony,protony jądra helu których prędkość przemieszczania jest w granicach od 400 do 2000 km/s co przy odległości słońca 150 milionów kilometrów pozwala nam przygotować się na ziemi do ich wizyty .Kto okołom 10 września czuł się nie najlepiej może zawdzięczać pogodzie słonecznej. Mamy już wszystko za sobą a cykle większej aktywności słońca mają 11 letni okres .

Dubaj metro https://www.youtube.com/watch?v=nJpq...ature=youtu.be ci co chcą oglądać jak się polakowi żyje w Dubaju możecie subskrybować kanał i być na bieżąco z tym co zwiedza i jego spostrzeżeniami z życia w Dubaju , gdzie pracuje .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 02-10-2017 o 13:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5804  
Nieprzeczytane 03-10-2017, 10:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Społeczne akcje informacyjne
Zespół Kruchości, zwany inaczej Zespołem Wyczerpania, to schorzenie, które dotyka w Polsce około 8% osób starszych. 50% z nich ukończyło 80 rok życia. Spowolnienie ruchowe czy obniżona masa mięśniowa to wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Zespół kruchości związany jest także z patologią wielu układów i narządów. W związku z obniżonym progiem stresowym zmniejsza się także rezerwa adaptacyjna oraz fizjologiczna organizmu. Dalej wszystko toczy się lawinowo, połączone łańcuchem przyczynowo-skutkowym. Spadek adaptacji i fizjologii to spadek aktywności układu immunologicznego, który ciągnie za sobą zaburzenia układu naczyniowego, mięśniowo-szkieletowego, krwiotwórczego czy endokrynnego. Statystyki nie napawają optymizmem. Zespół kruchości aż w 70% przypadków prowadzi do zgonu. Schorzenie upośledza także efekty leczenia inwazyjnego np.: wszczepianie bypassów, angioplastykę wieńcową oraz przezcewnikową implantację zastawki aortalnej.
Meta-analiza opracowana w lipcu 2017 przez grupę
... ....http://neuropsychologia.org/kampania...krucho%C5%9Bci

neuropsychologia.org http://neuropsychologia.org/ także na FaceBuku Strona poświęcona nauce .Portal skierowany do lekarzy i pacjentów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5805  
Nieprzeczytane 03-10-2017, 13:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Społeczne akcje informacyjne
Zespół Kruchości, zwany inaczej Zespołem Wyczerpania, to schorzenie, które dotyka w Polsce około 8% osób starszych. 50% z nich ukończyło 80 rok życia...... Zespół kruchości aż w 70% przypadków prowadzi do zgonu.


Wacławie! aleś mnie wystraszył. Czy mógłbyś napisać coś pocieszającego. Jest mi bardzo smutno, mogę wpaść w depresję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5806  
Nieprzeczytane 04-10-2017, 11:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Temat zdrowie,służba zdrowia /jak piszę to słowo służba mnie śmieszy / to temat rzeka , od ciągłego gadania zaczyna nas nużyć i irytować. Ja wiem że rozwiązaniem jest zwiększenie nakładów a nie żadne próby rozwiązania emocjonalnego dając „szarym masom „ od czasu do czasu kogoś na pożarcie.

Inną sprawą jest profilaktyka i świadomość społeczna chorób które istniały a obecnie o nich wiemy dzięki dobrej diagnostyce. Proces chorobowy jakiegoś organu możemy spowolnić a nie trwale wyleczyć , musielibyśmy wymienić organ na nowy a to nie jest proste. Wpływ na spowolnienie procesu chorobowego poza farmakologią ma nasze postępowanie sposób życia i odżywianie.Potrzeba we wszystkim wiedzy i zadbania samemu o siebie , bo tak naprawdę , to my , decydujemy o naszym życiu w dobrej kondycji psychofizycznej , w jego końcówce.

Wydłużenie szerokie życia powoduje że pojawiły się choroby w wieku starczym jak różne postacie demencji które odbierają radość bliskim a prowadzą w ostateczności do śmierci.Wiemy jak dbać o cerę nerki wątrobę a o mózg ???? No właśnie ważny organ bo jak nawala to zdrowa wątroba czy nerki jego nie zastąpią.
Alzheimer według niektórych badaczy zaczyna się w wieku 40 lat a lekarstwem profilaktycznym jest aktywność fizyczna i umysłowa.

Obecnie mamy 400 000 chorych za 15 lat ilość się podwoi aby się w tej grupie nie znależć potrzeba zacząć dbać o siebie . Szerzej Świat mózgu –nauka medycyna rozwój osobisty kwartalnik dostępny w prenumeracie papier lub wydanie elektroniczne 7 zł nie majątek

Wando wczoraj przeczytałem świat mózgu stwierdziłem że warto temat naszej sprawności intelektualnej/fizycznej poruszyć bo rzeczywiście ilość zdiagnozowanych jest duża i jest jeszcze czas by zadbać o siebie.Ty masz psa musisz wychodzić na spacer czy chcesz czy nie ale ci co mają kota nie muszą. wiem to po sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5807  
Nieprzeczytane 05-10-2017, 13:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Kolejowy nonsens w służbie Bogu. Oferują bilety za 1 zł., jeśli się pomodlisz http://innpoland.pl/137819,kolejowy-...-sie-pomodlisz
Nie warte komentarza .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5808  
Nieprzeczytane 05-10-2017, 19:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Nie warte komentarza .
Nie, nie warte. Potwierdzam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5809  
Nieprzeczytane 06-10-2017, 11:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Wando , Halloween nie wiem czy ten temat ci się spodoba bo jest on w naszej kulturze bardzo osobisty i poruszanie go uznawane przez wielu jako nietakt. Kres życia był takim tabu w naszej kulturze zdominowanej przez literaturę romantyczną i chrześcijaństwo które posiada na razie monopol na życie wieczne.

Zmiany społeczne pomału zmieniają nasze obchodzenie cierpiętniczych martyrologicznych świąt .Młodzi ludzie inaczej podchodzą do wszelkiego rodzaju zmian kulturowych niż tradycjonaliści .Widać to wyraźnie po asymilacji naszych emigrantów do zwyczajów panujących za granicą gdzie Halloween jest popularny .Kultura i zwyczaje pozostają na trwałe gdy są popularne w danej społeczności .Dlatego asymilacja inaczej przebiega w gettach tworzonych przez nacje a inaczej kiedy osoby mieszkają pomiędzy obcokrajowcami .Najbardziej zmiany widać u dzieci zobaczycie w vlogu kretki1.

Nie wiem czy w klerykalnych Kielcach ten zwyczaj jest ale profilaktycznie kup cukierki byś miała gdy przyjdą cię postraszyć dzieciaki. Kretka1 która prowadzi vlog zaprasza na pierwszy odcinek z serii HALLOWEEN od wizyty w sklepie https://www.youtube.com/watch?v=yTzc...ature=youtu.be
Wybrałem jej starsze odcinki z tamtego roku myślę że dużo się nie zmieniło. https://www.youtube.com/watch?v=CZ_Kt1NCyo0
https://www.youtube.com/watch?v=4zwLlk1Gq_k
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5810  
Nieprzeczytane 06-10-2017, 12:18
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 310
Domyślnie

https://wolnemedia.net/czy-czlowiek-...aprojektowany/

Mimo że teoria ewolucji panuje w nauce już od ponad wieku i że bez niej nie udałoby się zrozumieć złożoności świata istot żywych, wiele osób woli wierzyć, że człowiek „nie pochodzi od małpy”, ale że powstał w cudownym akcie stworzenia. A przynajmniej wiele osób woli wierzyć w to, że nasze ciała zostały zaprojektowane przez wszechwiedzącego i wszechmocnego stwórcę.

Pogląd ten warto jednak skonfrontować z rzeczywistością................................... ......./czytaj w artykule/


Nasz projektant jak widać niezbyt się przyłożył… mógł z pewnością wykonać swą pracę znacznie lepiej. Dlaczego tak się nie stało? Może po prostu nie było żadnego projektanta, a wszystkie swoje niedoskonałości zawdzięczamy raczej ślepemu procesowi ewolucji? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5811  
Nieprzeczytane 06-10-2017, 13:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
https://wolnemedia.net/czy-czlowiek-...aprojektowany/

Mimo że teoria ewolucji panuje w nauce już od ponad wieku i że bez niej nie udałoby się zrozumieć złożoności świata istot żywych, wiele osób woli wierzyć, że człowiek „nie pochodzi od małpy”, ale że powstał w cudownym akcie stworzenia. A przynajmniej wiele osób woli wierzyć w to, że nasze ciała zostały zaprojektowane przez wszechwiedzącego i wszechmocnego stwórcę.

Pogląd ten warto jednak skonfrontować z rzeczywistością................................... ......./czytaj w artykule/


Nasz projektant jak widać niezbyt się przyłożył… mógł z pewnością wykonać swą pracę znacznie lepiej. Dlaczego tak się nie stało? Może po prostu nie było żadnego projektanta, a wszystkie swoje niedoskonałości zawdzięczamy raczej ślepemu procesowi ewolucji? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie.

Ale zobacz ile spraw wiara w Projektanta rozwiązuje.
Zawsze można własne przewiny czy zaniechania zwalić na Absolut projektujący. Bo to nie ja, to ON tak chciał
Projektant - rzeczywisty bądź nie - doskonale nadaje się jako wypełniacz czasu.
Spójrz ile czasu zajmuje Wackowi od lat negowanie istnienia Projektanta.
Gdyby zamienić zużytą w tym dziele energię na prąd elektryczny, to przynajmniej na budowie jednej elektrowni można byłoby zaoszczędzić
Aż dziw, że do dziś nie powstał jakiś ateistyczny episkopat, czy wręcz antyWatykan.
Inna sprawa, że taki zawodowy ateista wie, że w razie co, to uda się do najbliższego konfesjonału i po zapowiedzi, że przejrzał na oczy rozgrzeszenie na ostateczną drogę dostanie.
Podobnie jak kara zarządzona przez Absolut nie spadnie na zawodową/ego teistę łamiącego wszelkie możliwe przykazania ustanowione przez niego
Summa summarum oboje tańczą ten sam taniec świętego Wita nie mając nic innego do roboty. I ku zdrowotności własnej.
Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5812  
Nieprzeczytane 06-10-2017, 16:18
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 310
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ale zobacz ile spraw wiara w Projektanta rozwiązuje.
Zawsze można własne przewiny czy zaniechania zwalić na Absolut projektujący. Bo to nie ja, to ON tak chciał
Projektant - rzeczywisty bądź nie - doskonale nadaje się jako wypełniacz czasu.
Spójrz ile czasu zajmuje Wackowi od lat negowanie istnienia Projektanta.
Gdyby zamienić zużytą w tym dziele energię na prąd elektryczny, to przynajmniej na budowie jednej elektrowni można byłoby zaoszczędzić
Aż dziw, że do dziś nie powstał jakiś ateistyczny episkopat, czy wręcz antyWatykan.
Inna sprawa, że taki zawodowy ateista wie, że w razie co, to uda się do najbliższego konfesjonału i po zapowiedzi, że przejrzał na oczy rozgrzeszenie na ostateczną drogę dostanie.
Podobnie jak kara zarządzona przez Absolut nie spadnie na zawodową/ego teistę łamiącego wszelkie możliwe przykazania ustanowione przez niego
Summa summarum oboje tańczą ten sam taniec świętego Wita nie mając nic innego do roboty. I ku zdrowotności własnej.
Amen
Aktualnie przerabiam książkę pt.,,Potęga terażniejszości" Eckhart Tolle....
postaram się coś przyswoić i wprowadzić w życie ....
podobno da się żyć ,,tu i teraz" co nam przynosi same korzyści .....
Gorzej jak komuś właśnie tu i to co ma teraz ni jak nie odpowiada , stąd są różne/ m.zdaniem/ sposoby ,aby się ,,cofać w czasie", ,,gdybać" czy też uprawiać własną filozofię życiową ,aby nie oszaleć ,co zresztą niekiedy i tak może dopaść człowieka....
Jedynym słowem ,każdy szuka .....
a jest powiedziane.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5813  
Nieprzeczytane 06-10-2017, 16:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=Siri].......
Jedynym słowem ,każdy szuka .....
a jest powiedziane.....[/QUOTE

Napisałaś słusznie, że każdy, czyli jeden ten który indywidualnie dokonuje tych wyborów w zależności od ....znalezisk i nie trzeba jemu/im tej radości poznania psuć.
Ale na konkretnych przykładach zawodowych ateistów-komunistów widać, że w ciągu swych żywotów ateizmowi palili świce, ale ogarek na drogę ostatnią zostawili
Taki Józek Oleksy, żeby jakiś przykład konkretny podać.
cały żywot uprawiał ateizm, a plackiem przed figurą padł na stare lata.

Mnie zaś odpowiadają odległe wieki starożytnego świata antyku, gdzie - w takim Rzymie - różnistych bogów i bożków pomniejszych było na tony i nikt nikomu wiary w nich nie obrzydzał.
Podobnie jak abstynencji w tej materii.
Do czasów - bodajże Justyniana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5814  
Nieprzeczytane 07-10-2017, 09:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Sirii przeczytałem artykuł w Wolne media.PL - Czy człowiek został zaprojektowany? Nie jestem antropologiem porównawczym ani anatomem by wdawać się w zawiłości budowy organizmów ale zgadzam się z główną idea autora tego artykułu że projektanta przy tworzeniu człowieka nie było .Kreacjoniści przytaczają oko które jest koronnym ich argumentem złożoności , pytanie o ślepą plamkę w oku ich zatyka.Każdy wodząc palcem przed oczyma może określić kąt pod jakim obraz jest rzucany na siatkówkę i określić miejcie gdzie występuje braku reakcji nerwów wzrokowych.Za to uświadomienie sobie , Nobla się nie dostanie .

Nieraz na tym forum pisałem że podważanie ewolucji wynika z braku wiedzy z podstaw nauk biologicznych , a nawet i z teologi , niektórzy utkneli na szkole podstawowej. Nawet autor artykułu w Wolnych Mediach nie uniknął błędu popełnianych przez wielu seniorów , stwierdzając : wiele osób woli wierzyć, że człowiek „nie pochodzi od małpy”, ale że powstał w cudownym akcie stworzenia - bo nie pochodzi od małpy . Małpa i człowiek mają wspólnego przodka a to jest duża różnica , potwierdzone jest to przez badania genetyczne genomu ludzkiego i małp. Przodek naczelnych żył kilka milionów lat temu.Badania genetyczne dowodzą również że ewolucja jest faktem bo mamy pozostałości genomu organizmów powstałych w trakcie ewolucji , patrz drzewo filogenetyczne.

Dla tych co wierzą polecam książkę : Dar Karola Darwina dla nauki i religii - Francesko J.Ayala ....Dzisiaj ,po dwustu latach od ukazania się najważniejszego dzieła Darwina ciągle jednak nie brakuje głosów podważających znaczenie teorii ewolucji , zwłaszcza w środowiskach wierzących,które kierują się przekonaniem, że wymierzona jest ona przeciwko religii i odbiera Stwórcy należne mu miejsce.Dar Karola Darwina dla nauki i religii stanowi próbę rozwiania takich obaw.Prezentuje w niezwykle prosty i przystępny podstawowy teorii ewolucji.... Książka lektura na teologi..


Piszesz :Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. Aby odpowiedzieć na jakieś pytanie sensownie potrzeba znać argumenty za jakimś stanowiskiem się opowiadamy i posiadać minimalną wiedzę w temacie . Potrzeby rosną wraz z rozwojem kultury a prostym ludziom wystarczy lodówka taniec z gwiazdami i internet gdzie tematem jest życie gwiazd politycznych , tak im leci dzień po dniu a nie pogłębianie i aktualizacja swojej wiedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5815  
Nieprzeczytane 07-10-2017, 12:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Sirii-Postanowiłem skomentować twój post w którym piszesz o E. Tole po przeczytaniu do twojego postu komentarza. Zastanawiam się nad tym , jakie zmiany w mózgu dokonują się u niektórych seniorów pod wpływem wzajemnych napylanek . Przestali myśleć i generują potoki słów : aktywiści komuniści Oleksy Rzym i Justynian które pewnie przepisują z kartki bez ładu i składu . Nie wiem dlaczego się znalazł Oleksy bo pewnie dla tego że znał język niemiecki a E. Tole jest Niemcem .Inteligencja znawców życiorysów , teraz rozumiem Kaczyńskiego że chce te pseudo elity pogonić.

Eckhart Tolle i moja przygoda z tym autorem , to Nowa Ziemia-Przebudzenie świadomości sensu życia. Oprah Winfrey zwróciła na niego moją uwagę bo zapraszała do swojego programu i dyskutowali z Tolle .Na YouTube znajdziecie materiał filmowy. Mnie się podobało kiedy w dyskusji o śmierci użył ciekawej metafory, powiedział, że całe nasze życie można sprowadzić do jednego znaku , myślnika , pomiędzy data urodzenia a śmiercią.To w większości po nas zostaje. Czy wędrując po nekropoli a na początku przyszłego miesiąca większość to zrobi bo to Polska tradycja czy tak nie jest.???patrząc na nagrobki nieznanych ludzi , mijane przez nas.

E.Tolle proponuje nam poznanie siebie i mówi od czego należy zacząć, zastanowić się nad chwilą obecną ,uzmysłowić sobie nasze zmysły one przecież generowane są przez naszą świadomość.Spróbować medytacji i poczuć spokój emanujący od wewnątrz.E.Tolle jest nauczycielem duchowości i myślę że jest pod wpływem Buddyzmu Zen
Dla tych co E.Tolle nic nie mówi Eckhart Tolle (PL) - Akceptacja i poddanie (rozdział z książki "Mowa ciszy") próbka tekstu tego niemieckiego nauczyciela duchowości https://www.youtube.com/watch?v=zdN4ZwP2l80

Myślę Sirii że coś nam napiszesz jak zgłębisz książkę o której piszesz , a by ci się dobrze czytało by stworzyć nastrój https://www.youtube.com/watch?v=0IQAQ_HwBF0 przed medytacją .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5816  
Nieprzeczytane 07-10-2017, 13:03
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Witaj Wacławie

Cytat:
Napisał waclaw46
Cieszę się Basiu że poszerzasz swoje zainteresowania i stawiasz przed sobą nowe cele, na tym polega nasz sens życia poza tym biologicznym wynikającym z teorii ewolucji.Fizyka kwantowa fascynuje kiedy zastanawiamy się ze foton zachowuje się jak cząstka i też może być falą .Jak z kotem E. Schrödingera jest w pudełku i go nie ma. Fizyka kwantowa pozwala wiele rzeczy zrozumieć jak zjawiska fizyczne przebiegają w mikroświecie.

O fizyce kwantowej w sposób popularnonaukowy pisze Chad Orzel w książce - Jak nauczyć Fizyki swojego psa a jego druga książka która się ukazała też w Polsce - Jak nauczyć teorii względności swojego psa. Pies Emma pyta Chad odpowiada . oraz Marcus Chown- Teoria kwantowa nie gryzie też ciekawie o teorii kwantowej pisze Frank Wilczek który ma korzenie Polskie -Piękne pytanie odkrywanie głębokiej struktury świata.

W sieci jest publikowany wykład Andrzeja Dragana Niezwykle szczególna teoria względności http://www.fuw.edu.pl/~dragan/Fizyka/Nstw.pdf specyfiką tego wykładu teorii względności jest to że nie zawiera skomplikowanego aparatu matematycznego i według mnie i autora wykładu nadaje się do samodzielnego poszerzenia wiadomości. Kogo temat interesuje może spróbować swoich sił.

Długo nie wchodziłam do tego wątku a do tego portalu tylko na chwilę aby zobaczyć czy nie ma prywatnych wiadomości dlatego wcześniej nie przeczytałam Twojej odpowiedzi.

Ja cały czas szukam informacji, które są do zrozumienia przez tzw. przeciętnych ludzi ale fizyka kwantowa jest trudna do zrozumienia nawet przez naukowców.

Przeczytam to co zaproponowałeś i jestem wdzięczna że chcesz się dzielić swoją wiedzą.

Jeśli zauważysz coś ciekawego na ten temat to napisz - proszę.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5817  
Nieprzeczytane 07-10-2017, 13:31
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Witaj

Zażartowałeś sobie ze mnie Wacławie. Ja też się pośmiałam.

Dzięki


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5818  
Nieprzeczytane 07-10-2017, 13:57
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie

Może jedna nie żartowałeś?. Usiłowałam przeczytać to co napisał Andrzej Dragan ale oczywiście nie udało się . Muszę kupić książki Chad Orzel bo o fizyce mam takie samo pojęcie jak pies.

Pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5819  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 10:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Basiu1956 przepraszam z tym A.Draganem przesadziłem ,to moja wina przeczytałem początek i sądziłem że będzie "zjadliwe". Wczoraj przeczytałem jeszcze raz i ty masz zupełną rację że stwierdzasz że ten tekst odstrasza zamiast zachęcać .Jeszcze raz wezmę "pozostałe książki na tapetę" i dokładnie je omówię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5820  
Nieprzeczytane 08-10-2017, 11:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

https://www.arte.tv/pl/videos/075271...-podstawowego/ Amerykańska organizacja „Give Directly” stworzona przez gigantów z Doliny Krzemowej, postanowiła przeprowadzić w Kenii nietypowy eksperyment: wypłacać bezwarunkowy dochód podstawowy najbiedniejszym jej mieszkańcom przez okres 12 lat i obserwować tego skutki.

Dochód podstawowy/dochód gwarantowany temat testowany w Finlandii w Kanadzie a związany z wykluczeniem społecznym i powrotem ludzi z marginesu społecznego do społeczności.Socjologowie przestrzegają że brak aktywności wpływa destrukcyjnie na człowieka i rodzi patologie społeczne.

Problem będzie większy jak robotyzacja stanie się jeszcze bardziej powszechna ,sztuczna inteligencja też ograniczy pracę w usługach przekwalifikowanie będzie występowało kilkukrotnie w ciągu naszego życia.Praca towar trudno dostępny.

Jak stworzyć warunki do normalnego życia w miejscu urodzenia by przed człowiekiem poprawa bytu nie była tylko realna drogą emigracji zarobkowej. Film pokazuje jak ludzie żyją mieszkają i łatwiej zrozumieć nam dla czego emigrują.Rodzi się zawsze pytanie żyłbyś tak czy szukał byś zmiany.???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.