menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:39
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie


Stefan jedna prośba powołujesz się na swój wątek z 24-09-08 to nie lepiej było wkleić link do tej strony.Piszę tak dlatego że wiem jak łatwo kliknąć w link i mieć post po kliknięciu ,wątpię natomiast czy komuś się zechce szukać do tyłu.Przypomnienie dla seniorów nie zaszkodzi hihihi
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 21:56
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Pomoc moderatora

Myślę, że przydałaby się pomoc moderatora, który poprzenosiłby porozrzucane w e-pomocy wątki dot. FF w jedno miejsce.

http://www.klub.senior.pl/epomoc/t-f...nym.-3201.html

"Porządeczek" ???

Mam 3 przeglądarki, ale najchętniej korzystam z FF.
Czekam na instruktaż i dobre rady osób, które mają w tej kwestii wiedzę i potrafią ją przekazać
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 22:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A ja mam zastrzeżenia do szybkości Firefox3
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 23:07
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Tadeusz...

...a którą masz wersję FF ?
Bo najnowsza wersja zdecydowanie jest szybsza od "dwójki".
No, niby piszesz, ale nie uzasadniasz niczym...
Może to sprawa łącza, czy ustawień ?
Mnie się wydaje, że najnowszy FF jest szybszy od pozostałych przeglądarek (IE i Opery).FF 3 wyposażony jest w nowy engine renderujący (jakieś fachowe określenia, nie znam się na tym).
Ponoć najszybsza jest Google Chrome. Chyba jest jeszcze w wersji testowej Beta, ale ma już wielu zwolenników.
BTW - mam w laptopie Vistę Premium Home..i tam korzystam z IE. Też w miarę szybko chodzi.
Zdecydowanie wolę jednak komputer, gdzie właśnie korzystam z FF
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 02:09
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wprawdzie mam IE i używam jej w 50% ale zaczynam przechodzić też na FF (mam wersję 3.0.4). Aby nie pisać wiele podam tylko 1 z wielu udogodnień: Po lewo u góry jest Często odwiedzane bardzo dla mnie przydatna rzecz. Szybciej wchodzę na moje często odwiedzane strony. No i jeszcze 2 rzecz: klikanie w "słoneczko" z GG w IE u mnie nic nie daje a w FF mam dostęp.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 02:32
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Stefan

Używam IE i Google. Dziś szukałem gif-a którego mam. Z 4 tys obrazków w różnych kilku folderach trudno znaleźć. Bywa że dopiero znajduję za trzecim szukaniem w tym samym folderze. Oko przepuszcza czasem obrazek jak kręcę kółkiem. Ale jeżeli było pod nazwą której nie pamiętam-to komp mi też nie znalazł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 07:22
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Używam FF i jestem bardzo zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie Aniu.. będzie.

Cytat:
Napisał Sanna
Stefan jedna prośba powołujesz się na swój wątek z 24-09-08 to nie lepiej było wkleić link do tej strony.Piszę tak dlatego że wiem jak łatwo kliknąć w link i mieć post po kliknięciu ,wątpię natomiast czy komuś się zechce szukać do tyłu.Przypomnienie dla seniorów nie zaszkodzi hihihi

Więcej niż link. W następnym. Pozdrawiam. S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:23
Florentyna Florentyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 8
Domyślnie

Jestem zainteresowana nową wersją 3.0.4FF. Dzięki za ciekawe informacje. Jestem początkującą w komputerach. Czekam na następne posty. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:40
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Mam zainstalowaną przeglądarkę( dzieci mi zainstalowały , ja jestem anty talent do takich spraw) , jestem zadowolona .
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:50
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Jak się nie uporządkuje własnych zbiorów to żadna, nawet najlepsza przeglądarka nie pomoże, gdy pragnie się znaleźć coś, czego nazwy się nie pamięta. Przeglądarki, to roboty, które szukają tego, do czego mamy słowa klucze. Bez nich ani rusz!
I jeszcze jedno spostrzeżenie! Nie chomikować zbyt wielu rzeczy, bo w ogromie rzeczywiście ciężko coś znaleźć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:55
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

W sprawie przeglądarek, to sama preferuję Google, choć na ogół posługuję się Mozillą (Fridox). Czy uważam, że Google są lepsze? Może nie, ale przyzwyczajenie, to druga natura!.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 13:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Napisałem wczoraj o powolności Firefox3. Sam w tym temacie jetem raczej raczkującym bobasem. Początkowo miałem i nadal mam zainstalowane IE. Jednak ze względu na to,że niektóre strony nie chciały mi się otwierać syn zainstalował F. I stąd mój pogląd na szybkość działania przeglądarek. Nie będę jednak spierał się i stawał okoniem w swoich poglądach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 18:30
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie 2. Firefox3: Ekran. Paski narzędzi. "Skakanie" po Kartach.



Paski.
Dwa pierwsze paski (Menu gł.: Plik,Edycja... i tzw. Nawigacyjny: Wstecz, Do przodu...) nie różnią się od IE.
Chociaż, - w prawym górnym rogu ekranu umieściłem ikonki (z nazwami) dodatków, które mam zainstalowane. To moje ustawienie, w domyślnym tego nie ma.
(uwaga: odtąd z małej litery; "dodatek" - inaczej "rozszerzenie").

Następne dwa paski, to: pasek Zakładek, i pasek Kart.
Są w tym miejscu, gdzie w IE mamy pasek adresów i wyszukiwarki Google, (w FF poszły do góry).

W pasku Zakładek umieszczamy nasze strony n a s t a ł e. Takie "zawsze na wierzchu", z których często korzystamy.
Mam ich tam 5: Forum KSC, Forum Mozilli FF, Porady komputerowe, OdSiebie (do obrazków), serwis Trójmiasto.

Karty.
Do paska Kart "wskakują" strony otwierane z linku, z Googli, lub w inny sposób. Karty z paska można usuwać - iksem "x" po prawej stronie nazwy karty.
I po tych kartach można sobie "skakać". Wedle potrzeby.
Jak widzicie na zrzucie ekranu,(screen), ja podczas mojej "sesji", korzystałem w ten sposób aż z 4 kart-stron (screen pokazuje 5 łącznie ze stroną startową).
Naukowiec ustawiłby sobie inaczej pasek Kart. Korzystałby z jemu potrzebnych do pracy stron.

Aktualna=aktywna karta jest zawsze jasna (beżowa). Pozostałe - kolorowe.
W tym miejscu objaśnienie drugiego obrazka.
Otóż pokazuje on możliwość jednoczesnego o g l ą d a n i a tych samych 4 kart (plus startowa). Gdy ma się zainstalowany dodatek Tab Catalog.

Kartę z paska Kart można przenieść do paska Zakładek. Metodą "drag&drop" (przeciągnij i puść).
Ostatnio zamkniętą kartę można przywrócić do paska.
Należy kliknąć prawym na wolne miejsce paska (za ostatnią kartą) i wybrać (kliknąć) "Przywróć zamkniętą kartę".
Otwieranie kart można/trzeba tak ustawić, ażeby każda następna otwierała się za poprzednią (na prawo). Jeżeli się tego nie zrobi, to będzie się otwierała "zamiast".
Do tego celu (i nie tylko) potrzebny jest dodatek Tab Mix Plus.
Prócz tego daje on jeszcze opcję "Menadżera sesji".
M.s. pozwala ustawić sesję tak, że jutro i później, FF włączać się będzie z wczorajszymi ustawieniami.
Pora kończyć. Maleńkie resume.
Patrząc na zrzut ekranu widzicie, że mogę pracować (niestety, już nie pracuję zawodowo), na 4 stronach/kartach j e d n o c z e ś n i e.
A wcześniej mam do dyspozycji jeszcze 5, w pasku Zakładek.
Ale to nie koniec: w pasku na samym dole (pom. START a zegarek) mogę mieć: Worda, Power Pointa, Painta, itp... I wszystko pod jednym kliknięciem.
W następnym poście: dodatek ScrapBook.

Uwaga. Gdy screen nie mieści sie na szerokości okna, należy kliknąć u samej góry w "Widok", następnie wybrać "Powiększenie" i "Pomniejsz".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 17:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ponownie wypowiem się na temat szybkości przeglądarek. Dziś zmieniam przeglądarki i uważam, że czas jest porównywalny. Nie stosowałem stopera. Szybkość raczej zależy od pory dnia. Ale chętnie skorzystam z porad wiedzy nigdy za wiele.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-12-2008, 15:57
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie 3. Firefox3: Dodatki (rozszerzenia)

Jest b. wiele artykułów i linków nt. dodatków do FF. Na początek podam tylko cztery:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/browse/type:7
http://serwis.magazynyinternetowe.pl...refoksa.htm l
http://ajo.pl/tutoriale-tutorials/32...ytkownika.html

Polecam także pismo Komputer Świat Nr 16/2008.
Tu uwaga, że autorzy nie są ani zgodni, ani konsekwentni w nazewnictwie. Przekonacie się o tym otwierając linki. Używają zamiennie "rozszerzenie" oraz "wtyczka". Osobiście optuję za tym pierwszym. Ponieważ taki dodatek rzeczywiście rozszerza możliwości FF.
Pod tym względem lepiej jest w Menu gł. Firefoxa. Kliknijcie: Narzędzia>Dodatki, a znajdziecie swoje dodatki pod "Rozszerzenia".
A Wtyczki (pluginy), to coś innego.
Moja sugestia, czym się kierować wybierając dodatek.
1 - jego użytecznością (poprawienie bezpieczeństwa, szybkości, itp. komputera).
2 - względami estetycznymi, uprzyjemnieniem pracy na PC - to na drugim miejscu.
Uważam, że b. obiektywnym sprawdzianem wartości danego dodatku, jest jego tyg. liczba pobrań przez użytkowników.
Na czele listy znajduje się FlashGot, następny NoScript i Adblock Plus.
Tutaj znajdziecie dane na ten temat:
https://addons.mozilla.org/pl/firefo...l?sort=popular

Dodatek ScrapBook
Jak wspomniałem wcześniej, służy do gromadzenia zaznaczonych tekstów lub ich fragmentów, w określonym miejscu.
Ponieważ jest pierwszy, opiszę go dokładniej.
Najpierw trzeba go ściągnąć i zainstalować:
1- otwieramy link (pierwszy z ww. 4-rech)
2- gasimy w pasku "szukaj...", wpisujemy nazwę dodatku(dokładnie)
3- po prawej klikamy czarną strzałkę "wśród wszyst..."
4- instalujemy go ("Dodaj do...")
5- uruchamiamy FF ponownie (tylko kliknąć)
I mamy już go, w: Narzędzia>Dodatki>Rozszerzenia.
W ten sposób ściągamy i instalujemy wszystkie dodatki FF.

ScrapBook powinien pojawić się na pasku stanu (nad zegarkiem).
Należy go jeszcze ustawić.
6- Idąc wyżej podaną ścieżką: Narz..>Dod..>Rozsz.. kliknąć SBook-a i wybrać Opcje. Zaznaczyć w otw. okienku w dwóch miejscach ("ptaszki"), jak to widać na screenie:



Teraz, jak z niego korzystać. Najlepiej na przykładzie mojego pierwszego postu w niniejsz. wątku:
1- ustawiamy na ekranie mój post
2- podświetlamy go (zazn. na niebiesko) w całości, przeciągając kursorem w dół
3- klikamy na ScrapBook-a
4- otwiera się po lewej str. ekranu margines (panel boczny) SBook-a
5- naciskamy lewym myszy na podświetlony tekst, i nie puszczając, przeciągamy na wolne, białe pole marginesu SBooka-a
6- puszczamy, tytuł postu tam ląduje.

Jak otworzyć. Kliknąć raz na ten tytuł. Post otwiera się w oknie głównym.
7- zamykamy SBook-a, klik "x" ponad 2-ma czarn. trójkącikami
8- teraz tekst się rozwinie. A równocześnie pojawi się jako karta na pasku Kart
9- jeszcze tylko zamknąć na pasku Kart Stronę startową - po co ona.

Tak postępować z następnymi moimi postami, i będzie komplet pod ScrapBookiem.

Powodzenia. cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 18:00
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie 4. Firefox3. Dodatek Tab Mix Plus. (oraz ColorfulTabs)

Dodatek Tab Mix Plus spowoduje, że po odpow. ustawieniu, nowa karta zawsze będzie się otwierała za aktywną kartą, a nie zamiast niej.
Ściągamy i instalujemy go tak samo jak w poprzednim poście (pkty 1-5).
Po zainstalowaniu "ląduje" w Dodatkach (Narzędzia>Dodatki>Rozszerzenia).
Pojawi się nie na ekranie, lecz pod: Narzędzia (w menu kontekstowym), jako "Tab Mix Plus-ustawienia".
Ustawienie jest nieco bardziej skomplikowane. Należy korzystać z ustawienia domyślnego (fabrycznego). Jednak czasem trzeba ustawić coś samemu.
Otwieramy te ustawienia.
W okienku widzimy 6 Opcji. Ważne są trzy: Karty, Wygląd i Menu (Sesja - zostawimy na potem).
W Opcji "Karty", dwie pierwsze sub-opcje (Otwieranie i Zachowanie kart), należy ustawić (zaznaczyć v) jak na poniższych screenach:


W Opcji "Wygląd' (Pasek kart i Karta), ustawienia mają wyglądać następująco:


W Opcji "Menu" są 3 sub-opcje: Menu kontekstowe kart, Menu Główne i Menu Narzędzia.

W sub-opcji Menu kontekstowe kart należy zaznaczyć (v): Nowa karta, Przywróć zamkniętą kartę, Zamknij kartę, Kopiuj adres URL, Dodaj zakładkę do tej karty... (ew. inne elementy).

W sub-opcji M.Główne należy zaznaczyć: Otwórz odnośniki w nowych kartach, Przywróć zamkniętą kartę... (ew. inne).

W sub-opcji M.Narzędzia należy zaznaczyć: wszystkie 3 elementy.


Tab Mix Plus daje możliwość używania Menadżera sesji, który zapisuje bieżącą sesję. W chwili ponownego włączenia, Firefox rozpoczyna sesję z ostatnio oglądanymi kartami na pasku Kart.
W ustawieniach Menadżera S. powinny być zaznaczone następujące elementy w Sesji: Włącz menadżera sesji, Włącz odzyskiwanie sesji, Odtwarzaj sesję, Zapisuj sesję.

Dodatek ColorfulTabs.
Zastosowanie tego dodatku daje efekt kolorowego podświetlenia nazw kart w pasku Kart.
Zainstalowanie przebiega jak poprzednich. W ustawieniach należy wybrać opcję "0: No tab fading".

Inne dodatki - w następnym poście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 14:33
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 751
Domyślnie 5. Firefox3. Dodatki c.d.

Dwa praktyczne dodatki:
gTranslate
Context Search
Pierwszy służy do tłumaczenia z języka obcego (22 języki!).
Drugi - do objaśniania polskich wyrazów obcych (wyszukuje w 7 źródłach encyklopedycznych). Zastępuje Słownik Wyrazów Obcych. Który każdy ma, tylko na półce.
Jak działają: należy podświetlić obce słowo i następnie kliknąć na nie prawym. Wynik tłumaczenia natychmiastowy w pojawiającej się tabelce.
Te dodatki nie zajmują dużo pamięci. Pierwszy ma rozmiar 26kB, drugi - 6kB.

Następne dwa, chyba najważniejsze dodatki:
Adblock Plus
NoScript
Pierwszy służy do blokowania reklam. Naprawdę skuteczny. Zwłaszcza gdy zainstaluje się jeszcze jako filtr dodatek
Adblock Filterset.G Update.
Drugi daje bezpieczeństwo przeglądania stron. Ostrzega przed niebezpiecznymi programami (skryptami Java) i blokuje je, tworząc filtry.
Po zainstalowaniu lokuje się w pasku stanu (nad zegarkiem). Obydwa są dosyć duże, ich rozmiary: 235 i 298 kB odpowiednio.

Następne trzy, również b. popularne i przydatne:
FlashGot
PDF Download
FEBE

Pierwszy umożliwia ściąganie ze stron internetowych plików przy użyciu najpopularniejszych menadżerów pobierania plików. Pozwala także zbudować galerię.
Drugi pozwala wybrać sposób postępowania z plikami PDF: zapisywać na dysku, obejrzeć na ekranie, zobaczyć w formacie HTML.
Trzeci dodatek pozwala wykonać kopię zapasową elementów lub całego profilu użytkownika. Dzięki temu można się zabezpieczyć przed przypadkową utratą danych.

Podobnie jak w przypadku Tab Mix Plus-a, po zainstalowaniu, dodatki Adblock Plus, FlashGot, PDF Download i FEBE można znaleźć pod Narzędzia. Oraz ich domyślne ustawienia.

I jeszcze trzy dodatki, również b. przydatne:
Fasterfox
Screen grab!
Tab Catalog

Pierwszy przyspiesza wyświetlanie stron internetowych (które w FF i tak jest szybkie).
Drugi pozwala wykonywać zrzuty ekranu w sposób znacznie szybszy, aniżeli tradycyjnie z klawiatury i Paint-a.
Trzeci pozwala oglądać w miniaturach karty, otwarte na pasku Kart.
Dwa pierwsze lokują się na pasku stanu, trzeci - na górze pod nazwą "Miniatury".

I ostatni, ode mnie, dodatek. Bo jest ich naprawdę b., b. wiele. Dodatek organizujący to wszystko. Grupujący zainstalowane dodatki blisko, "pod ręką". Pod Narzędzia:
Options Menu
Lokuje się także u góry, pod nazwą "Opcje".

Zapewne chcecie poznać moją ocenę i wybór dodatków. Wybór jest trudny, ponieważ jest subiektywny, to rzecz potrzeb i gustu.
Podzielę przedstawione dodatki na te które trzeba mieć, i na te które warto mieć.
Do tych, które trzeba mieć zaliczam:
ScrapBook
Tab Mix Plus
Adblock Plus
Adblock Filterset.G Updater
NoScript
FlashGot
FEBE
może Fasterfox i ColorfulTabs.

Do tych, które warto mieć zaliczam:
PDF Download
Options Menu
gTranslate
Screen grab!
Trzeba pamiętać bowiem o tym, że nadmiar dodatków może spowolnić komputer.

Sugerowałem na początku, że można "wyciąć" te pięć moich postów i umieścić pod ScrapBook-iem. Dołączyć, jako szósty, wątek z 24-09-08 (o który upomniała się Ania). Oto link do niego:http://www.klub.senior.pl/epomoc/t-f...nym.-3201.html.
I jako lekturę, a równocześnie ćwiczenie, umieścić na pasku Kart (wcześniej zainstalować Tab Mix Plus-a).
Przepraszam za przydługi wywód, ale trudno było. Więcej nie będę. Powodzenia. Pozdrawiam Wszystkich. S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 17:02
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Stefanie...

Dziękuję za piękny, staranny, poparty zrzutami wykład
Mam nadzieję, że będziemy tu wracać, by pytać czy też dzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Wobec tego, może w następnym etapie porozmawiamy o rozszerzeniach ?
Może wiecie coś na temat Java Quick Starter ?
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 17:04
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Stefanie
Sporo tego materiału i na razie przeleciałem wzrokiem tylko. Dla jasności jestem ciągle z grupy opornych na komputery.
Zauważyłem, że u mnie nowa karta zawsze się otwiera za aktywną a przy zamykaniu FF pyta się czy chcę by zapamiętał otwarte karty i aktualne ustawienia. Nie instalowałem niczego typu Tab Mix Plus.
W wolnym czasie zacznę dokładniej czytać i ewentualnie wdrażać Twoje porady w które włożyłeś sporo pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Internetowa przychodnia slav012 Opieka 28 21-08-2014 12:37
Jakie Żelazko KupiĆ Aby Nie WyŚwietlaŁo lipka008 Dom, wnętrza, ogród 28 13-06-2010 19:33
Rozpoczynam sezon działkowy 2007 - jakie pomidory? araukaria Dom, wnętrza, ogród 139 09-05-2010 17:37
Jakie winno byc zycie ludzkie ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 74 27-03-2008 14:42
Telewizja internetowa krise1 Różności - wątki archiwalne 1 21-01-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.