menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > kujawsko-pomorskie > Bydgoszcz
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-11-2008, 12:54
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Strzałka Bydgoszcz - miasto secesji i zieleni ...


To miasto ciekawego śródmieścia z kamienicami o eklektycznym i secesyjnym kształcie i wystroju.
Urocze miejsca to otoczenie Filharmonii Pomorskiej i oczywiście Stare Miasto.
Zieleń to Leśny Park Kultury i Wypoczynku, Ogród Fauny Polskiej, Ogród Botaniczny - http://www.myslecinek.pl
Otoczone lasami, położone nad Brdą a od czasu przyłączenia Fordonu także nad Wisłą.
I jest równie interesujące jak pozostałe miasta regionu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-11-2008, 00:12
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Byłam w Bydgoszczy w czerwcu tego roku.Załatwiałam sprawy w urzędach.Sporo chodziłam.Niestety,miasto brudne,smierdzace ,wąskie stare uliczki.Być może w nowych osiedlach jest inaczej.A jest to miejsce mojego urodzenia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 14:31
MaryAnna MaryAnna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 8
OK Bydgoszcz jest ładnym miastem ...

i niczym nie odbiega od Poznania, Wrocławia, Krakowa i innych miast.
Stare i brudne uliczki znajdziesz w tych miastach także.
Tam też sa cuchnące podwórka przy obskurnych kamienicach.
Wystarczy na TVP Info zpbaczyć "Raport z Polski".

Dzisiaj o 17-55 na TVP Polonia jest audycja "Bydgoszcz i okolice na weekend".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 12:40
lorison's Avatar
lorison lorison jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 16 685
Domyślnie Chyba jednak ładne miasto

Drugiego stycznia tego roku wykonał w Bydgoszczy kilkanaście
zdjęć zimowej Bydgoszczy fotografik z Gniezna pan Ryszard Nowak.
Oto jedno z nich:
http://my.opera.com/Nowak%20Ryszard/...icture=9122402
Reszta zdjęć z tego dnia pod linkiem
http://my.opera.com/Nowak%20Ryszard/...pers creen=20
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
forumowiczów z województwa kujawsko-pomorskiego
życząc w roku 2009 zdrowia, powodzenia i dużo
radości.
lorison
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 17:49
BabciaKacperka BabciaKacperka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 11
Domyślnie

ja jestem z Bydgoszczy- konkretniej z Fordonu. Urodziłam się w tym mieście i mogę powiedzieć że je znam. Bydgoszcz jest ładna pod warunkiem że chce się dostrzec jej piękno. Oczywiście jest to miasto postprodukcyjne gdzie wiele wielkich zakładów przemysłowych upadło a na ich miejscu powstały wielkie markety, ale są też w Bydgoszczy zakątki których nie powstydziły by się miasta uznane za najpiękniejsze miasta świata. Bydgoska Wenecja, Kanał Bydgoski, spichrze, Myślęcinek... jak ktoś chce poszukać ładnych zakątków to je znajdzie, a kto nie chce to i Krakowem się nie zachwyci...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 18:00
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

BabciuKacperka, zapraszam na wątek Kujawsko-Pomorski.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 11:30
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Uśmiech tak, Bydgoszcz może się podobać ...

i żeby tylko trafił się taki samorząd, a jest szansa - w tym roku wybory, który wykorzysta wspaniałe położenie krajobrazowe nad Wisłą i ujściem Brdy
Jedno z takich miejsc widokowych jest w okolicy Łęgnowa.
Cytat:
Napisał BabciaKacperka

... z Bydgoszczy - konkretniej z Fordonu. Urodziłam się w tym mieście i mogę powiedzieć że je znam. Bydgoszcz jest ładna pod warunkiem że chce się dostrzec jej piękno.

... jak ktoś chce poszukać ładnych zakątków to je znajdzie, a kto nie chce to i Krakowem się nie zachwyci...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-08-2010, 19:29
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie Wszystko to prawda!

Cytat:
Napisał BabciaKacperka
ja jestem z Bydgoszczy- konkretniej z Fordonu. Urodziłam się w tym mieście i mogę powiedzieć że je znam. Bydgoszcz jest ładna pod warunkiem że chce się dostrzec jej piękno. Oczywiście jest to miasto postprodukcyjne gdzie wiele wielkich zakładów przemysłowych upadło a na ich miejscu powstały wielkie markety, ale są też w Bydgoszczy zakątki których nie powstydziły by się miasta uznane za najpiękniejsze miasta świata. Bydgoska Wenecja, Kanał Bydgoski, spichrze, Myślęcinek... jak ktoś chce poszukać ładnych zakątków to je znajdzie, a kto nie chce to i Krakowem się nie zachwyci...
http://w235.wrzuta.pl/audio/06hEljBC..._jedyne_miasto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-12-2010, 15:31
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Cytat:
Napisał z centrum
To miasto ciekawego śródmieścia z kamienicami o eklektycznym i secesyjnym kształcie i wystroju.
Urocze miejsca to otoczenie Filharmonii Pomorskiej i oczywiście Stare Miasto.
Zieleń to Leśny Park Kultury i Wypoczynku, Ogród Fauny Polskiej, Ogród Botaniczny - http://www.myslecinek.pl
Otoczone lasami, położone nad Brdą a od czasu przyłączenia Fordonu także nad Wisłą.
I jest równie interesujące jak pozostałe miasta regionu.
I jeszcze Ogród botaniczny przy UKW.
http://www.youtube.com/watch?v=zLBmiC0HFU0

Niestety w okresie zimowym zamknięty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-12-2010, 11:30
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie


W dniu 14 grudnia Rafał Bruski został zaprzysiężony na Prezydenta Bydgoszczy.
http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktua...si__ony.aspx#1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-12-2010, 11:32
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Zaprzysiężenie Rafała Bruskiego na Prezydenta Bydgoszczy.
http://www.youtube.com/watch?v=mwdcxZN4I4s
Będzie lepiej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-12-2010, 17:48
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Zima w Bydgoszczy!
http://www.youtube.com/watch?v=AlKs4mRAOXM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-12-2010, 07:02
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Lepsza woda w Bydgoszczy.
http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktua... k_wko_.aspx#1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-01-2011, 21:28
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Bydgoszcz grała razem z WOŚP.
http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktua...icznymi.aspx#1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 05:37
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Bydgoszcz sportowo wyróżniona!
http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktua...__niona.aspx#1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-01-2011, 10:46
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Bydgoszcz.
Miłośnicy Miasta w Ratuszu


14 stycznia odbyło się Spotkanie Noworoczne zainicjowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Po prawie dwuletniej przerwie TMMB ponownie spotkało się w sali sesyjnej ratusza.


Nie zabrakło władz miasta reprezentowanych przez Prezydenta Rafała Bruskiego oraz Jana Szopińskiego. W spotkaniu udział wzięli m.in. bydgoscy parlamentarzyści. W sali sesyjnej również gościł biskup bydgoski Jan Tyrawa.

Po wysłuchaniu kolęd polskich w wykonaniu Beaty Bobińskiej oraz Zespołu Pieśni i Tańca ,,Płomienie Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy podsumowano ubiegły rok.

Rafał Bruski mówił o koniecznej współpracy z TMMB i wykorzystaniu potencjału drzemiącego w najstarszej organizacji pożytku publicznego tego typu w kraju i mieście (powstało w 1832 r.), tym bardziej że, obok ponad czterdziestu już funkcjonujących, zawiązały się dwa nowe Szkolne Koła Miłośników Miasta Bydgoszczy – w Gimnazjum nr 51 w ZSO nr 7 i w Zespole Szkół Chemicznych im. I. Łukaszewicza. Na koniec Słowo Boże wygłosił opiekun duchowy TMMB ks. Prałat Stanisław Kotowski. Spotkanie zakończył symboliczny opłatek.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-01-2011, 17:40
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

O współpracy w sejmiku


Prezydent Rafał Bruski spotkał się z bydgoskimi radnymi sejmiku województwa. – Liczę, że bydgoszczanie odczują efekty naszej współpracy na rzecz miasta – zadeklarował.


O tym, że współpraca samorządu miasta z wojewódzkim jest konieczna nie trzeba nikogo przekonywać. W sejmiku województwa zapadają strategiczne decyzje dotyczące dróg, dużych inwestycji na terenie całego regionu, planów rozwoju, itp . Spotkanie z udziałem przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty oraz radnych: Lucyny Andrysiak, Edwarda Hartwicha, Elżbiety Krzyżanowskiej, Ewy Łapińskiej, Grzegorza Schreibera i Macieja Świątkowskiego miało także kurtuazyjny charakter. Prezydent Bruski przedstawił oficjalnie swoich zastępców. Spotkanie zdominowały tematy wspólnej pracy na rzecz powstania drogi ekspresowej S5, edukacji, sportu i inwestycji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-01-2011, 21:07
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Emeryt też może być na czasie

- To prawda, że osoby w podeszłym wieku powinny uczyć się obsługi komputera - mówi Małgorzata Wlaźlacka. - Tymczasem bydgoski związek emerytów nie istnieje w internecie.


(Fot. sxc)
Są w naszym mieście uniwersytety trzeciego wieku, kursy obsługi komputera i poruszania się w sieci www kierowane specjalnie do seniorów. Osoby w podeszłym wieku, jeśli tylko chcą, mogą być na czasie z nowinkami technicznymi.

- Tylko po co? - pyta Małgorzata Wlaźlacka, nasza Czytelniczka. - Szukałam w internecie kontaktu do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nic nie znalazłam.

Pani Małgorzata próbowała skontaktować się z bydgoskim oddziałem związku, ponieważ chciała przedłużyć ważność swojej legitymacji emerytalnej. To dla niej ważne, bo ten dokument uprawnia, m.in. do 37 proc. zniżki na przejazdy koleją.

- Legitymację trzeba odnawiać co trzy lata - tłumaczy pani Janina. - Poszłam zatem do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani” przy ulicy Przyjaznej 13, gdzie - jak sądziłam - wciąż mieści się również oddział związku emerytów. Pani w spółdzielni znalazła w końcu wycinek z gazety, w którym doczytałyśmy się, że oddział znajduje się obecnie przy ulicy Czartoryskiego.

Nasza Czytelniczka skontaktowała się zatem telefonicznie z pracownikiem placówki terenowej związku: - Zapytałam, dlaczego ta instytucja nie ma swojej strony w internecie. Przecież mogłyby się tam znaleźć ważne informacje dla seniorów, jak choćby ta o zmianie siedziby. Usłyszałam, że związek nie ma dostępu do internetu. Ręce mi opadły.

Istotnie, PZERiI nie ma własnej witryny. Dane kontaktowe do związku można odnaleźć tylko na portalach prezentujących profile firm i instytucji, takich jak www.zumi.pl, czy www.ba-zy.ngo.pl.

- Przecież strona internetowa tak dużego związku zrzeszającego seniorów mogłaby być skarbnica wiedzy dla nich. A nawet swego rodzaju przewodnikiem po ważnych imprezach w mieście - sugeruje pani Małgorzata.

Cytat z "Gazety Pomorskiej"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-01-2011, 22:12
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego

Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-01-2011, 17:24
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Domyślnie

Galeria Bydgoskich Medalistów to pierwsza stała ekspozycja w ramach działającej od czerwca 2009 r. Galerii Sportu Bydgoskiego. Można już podziwiać trofea bydgoskich medalistów – we wtorek 25 stycznia otwarto drugą część wystawy.


Od końca stycznia można podziwiać trofea kolejnych 13 mistrzów zasłużonych dla Bydgoszczy w szczególny sposób. Zdjęcia i pamiątki są udostępnione do bezpłatnego oglądania (poniedziałek – piątek w godz. 10-18) w budynku trybuny głównej Stadionu Zawiszy.

Są to: wioślarska czwórka ze sternikiem Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego, która jako pierwsza sięgnęła po olimpijski krążek dla Bydgoszczy. Brązowy medal w 1928 roku w Amsterdamie wywalczyli: Leon Birkholc, Franciszek Bronikowski, Bolesław Drewek (sternik), Edmund Jankowski, Bernard Ormanowski; bokserzy Jerzy Adamski i Brunon Bendig (odpowiednio srebro i brąz w 1960 na IO w Rzymie); Ryszard Kubiak sternik z wioślarskiej czwórki, która sięgnęła po brąz w 1980 na IO w Moskwie; Sławomir Zawada (brąz IO w 1988 w Seulu w podnoszeniu ciężarów); kajakarze Maciej Freimut (srebro IO w 1992 w Barcelonie) i Dariusz Białkowski (brąz IO w Barcelonie i Sydney 2000); wioślarz Jacek Streich (brąz IO w Barcelonie) oraz bramkarz reprezentacji Polski Arkadiusz Onyszko (srebro IO w Barcelonie).

We wtorkowej uroczystości wziął udział zastępca prezydenta Bydgoszczy Sebastian Chmara.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Spacery, wędrówki, wypady za miasto... Bianka Hobby, pasje 37 01-10-2014 00:37
Lwów...moje miasto.... zdzislaw.bedrylo Różności - wątki archiwalne 42 02-01-2009 07:49
Stołeczne Królewskie Miasto Kraków Wilhelmina małopolskie 339 16-07-2008 20:11
Wrocław - miasto, które dba o seniorów - komentarze iwo1111 Ogólny 2 03-05-2008 14:26
Moje miasto krise1 Różności - wątki archiwalne 112 07-05-2007 21:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.