menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 11:00
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Post Minaturowe aparaty słuchowe coraz popularniejsze - komentarze


Komentarz do artykułu: Minaturowe aparaty słuchowe coraz popularniejsze
--------------------
tak jak okulary moga dodac wręcz urody, tak nie bardzo moge dopatrzyć sie zalet wizualnych aparatu słuchowego.A to ,ze one turkusowe, złote , lub inne nijak mnie nie zachęca.Jestem potencjalną użytkowniczką aparatu słuchowego za niedługi czas, ale chciałabym, aby był on niewidzoczny i stanowił moja tylko tajemnicę, a nie ogółu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 12:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Malwino nie znam problemu z niedosłuchem ale to aparaty które służyły kiedyś niedosłyszącym były bardzo widoczne. Myślę, że te obecne są bardzo mało widoczne i wręcz niezauważalne.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 13:05
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Aparaty słuchowe, to wstydliwy temat, tym bardziej, że pokazuje nasze niedoskonałości. To prawda, bo ileż dowcipów się namnożyło na temat ludzi niesłyszących, czy słabo słyszących.
Chodzi jednak o to, by pomóc tym, którzy mają problemy ze słuchem. Obecnie punkty sprzedaży takimi produktami mają naprawdę do zaoferowania bardzo różne aparaty poprawiające słuch.
To jaki aparat jest dla nas dobry powinien stwierdzić specjalista po badaniach słuchu i odpowiednich testach. W dzisiejszch czasach jest to tak proste, że poradzi sobie z tym każdy.
Dobieranie aparatu jest bardzo ważną rzeczą, bo nie chodzi o to, żeby aparat był piękny, ale żeby spełniał swoje zadanie. To wszystko można uzyskać w punkcie sprzedaży. Wszystkie badania są robione komputerowo i bezpłatnie a nawet jeżeli to jest fachowy punkt, można się umówić na konsultację z profesorem otolaryngologi, specjalisty w dziedzinie aparatowania - też bezpłatnie.
Dopiero po dopasowaniu aparatu zaczynają się schody, ale i to też można pokonać. Uzyskuje się informacje gdzie można się starać o dofinansowanie. Wiem, że można otrzymać i NFZ i MOPS-u po przedstawieniu odpowiednich dokumentów.
Nie warto się męczyć. Teraz naprawdę są to wspaniałe aparaty. Minęła era aparatów pudełkowych i kabelków. Teraz to prawie nie widać, a w zależności od niedosłuchu, można nosić aparaty słuchowe w okularach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 13:59
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

oo toś mnie Lawendko przyszłościowo pocieszyła szczególnie tymi mieszczącymi sie w okularach(tylko zapewne ceeeeeeeeena dostepna szczęśliwcom....hihi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 14:26
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

MALWINKO - na przyszłość
Trzeba tylko wykukać wszystkie możliwości dofinansowania i płacisz tylko 30% albo i mniej. Teraz to ja jestem mądra, kiedyś to płaciłam jak za zboże. Protezki takie, że nawet nikt nie zauważy że się je ma. W przyszłości mogą być jeszcze bardziej zminiaturyzoawane. Ale Ty to masz tyle czasu, że nawet wyobrazić sobie tego nie jestem w stanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 15:49
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

o jak bardzo jestes w błedzie -takim miłym dla mnie -to sie zbliza do mnie wielkimi krokami a w zasadzie już jest....hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 17:17
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

To nie taka tragedia. Wszelkie protezy dziś są bardzo modne i na topie. Przecież SILIKON znasz, a jakie sztuki go wszczepieją i widać a to jest dyskretne i nawet przydatniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 18:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

nie, no znam większe, ale nie chciałabym obnosic sie ze swoim niedosłuchem, bo ani on ładny, ani seksowny, ani sympatyczny ot proteza...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:13
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Temat Dotyczy I Mnie. RobiŁam Juz PrzymiarkĘ I... Nie ZaakceptowaŁam Tego Ustrojstwa. SpotĘgowanie Szumu ByŁo Dla Mnie Nie Do Przeskoczenia. Nie Wiem Na Czym To Polega. Aparat Nie Byl Tani.moze Sprobowac Jeszcze Raz?
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:14
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Nie narzekaj, wcale nie widać i nawet nikt nie pomyśli, że coś tam jest. Fryzurka seksi na uszka i panienka marzenie.
A zresztą, kto dziś zwraca uwagę na takie rzeczy. Dziś się patrzy co inni mają przed domem i co nowego kupił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:17
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ty masz problem wogóle ze słyszalnoscią w takim aparacie a ja mam z estetyczną stroną tego urządzenia, bo po prostu wogóle go nie akceptuję hihi...i jak tu dogodzić takim....
no, ale cos z tym trzeba jednak zrobić wcześniej , czy później....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:23
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Raczej pózniej. Nadal będę ustawiała lepiej słyszące ucho do mówiącego.Dalej zobaczymy
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:25
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Malwino moim zdaniem przesadzasz z tą estetyką urządzenia i brakiem jego akceptacji. Pomyśl co mają ze sobą zrobić ludzie bez ręki, nogi, okropnie poparzeni. Muszą się zaakceptować. Powodzenia w akceptacji siebie taką jaką jesteś.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:29
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Dziewczyny Was trzeba objechać równo.
KRYALE - powinnaś uregulować komputerowo nagłośnienie i powinni tak długo próbować, aby aparat był tym czym powinien być, bo to kwestja ustawienia WYŁĄCZNIE i to wymaga kilkukrotnego regulowania.
MALWINA, ja Cię chyba spiorę. Tłumaczę Ci jak krowie na rowie a TY swoje.
Jak już będziesz miała ten aparat to idź na Rynek i głośnym głosem oznajmij wszystkim żeby wiedzieli. Artystka ze spalonego teatru.
Jak Ci to ma pomóc to nie marudź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:35
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

opieprz przyjęty od Was wszystkich, no ale dajcie miec swoje dziwactwa , opory i nieadekwatnosci...wszyscy macie rację...ale...
Tadziu ja siebie zawsze akceptowałam, bo specjalnych kompleksów nie miałam i daj Boze, ja tylko tego cholernego urządzonka na ewentualnym uchu nie bardzo widzę...potrzeba mi czasu, aby dojrzeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cholera nastolatka, której pieprzyk przeszkadza na nosie. Już kończę i nie będę więcej dokuczać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 19:52
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Dojrzewaj MALWINKO, tylko za wcześnie nie spadnij.Mówiłam Ci że inplant Piotra jest widoczny jak nic. Wiesz ile ma lat a cieszymy się że słyszy i to jest ważne. Ale decyzja musi być Twoja. Jeżeli teraz masz wątpliwości to takie nastawienie wcale Ci nie pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 20:00
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Lawendo,chłopcy, mężczyźni nie przywiązują wagi tak jak my głupie baby( mówię o sobie)...
Oj Tadziu jak bym miała pieprzyka na nosie to bym sie z nim obnosiła - pieprzyk to pieprzyk hihi.
Dobra, ale kończe temat...dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 13-10-2008, 20:21
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Ale mam synową, bardzo ładna, nawet dziś widziałam ją w telewizji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 14-11-2008, 19:39
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Post

JA TEZ O APARACIE. neo 401 cic wewnątrzuszny firmy bernafon. .
JESTEM LEKKO ZDUMIONA, POSZŁAM NA BADANIE SŁUCHU, A PANI PROTETYK BŁYSKAWICZNIE ZROBIŁA MI "WYCISK" TO TAKIE JAK DO ZĘBÓW TYLKO W UCHU. STWIERDZIŁA NIE MÓWIĄC WIELE O MOIM USZKODZONYM SŁYSZENIU,ŻE TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ DOBRAĆ APARACIK DO JEDNEGO ucha .skoncentrowała sie na namówieniu mnie na aparat, czuję sie jak po pokazie firmy Zeppter.
jestem kompletnie nieprzygotowana do takiego urządzenia. cena 2650 dofinansowanie 2245.- ja dopłacam 405 zł.problem nie w cenie, ale.. pomóżcie, jak to sie nosi, jak sprawdzić czy to jest poprawnie dobrane? itd
RATUNKU !! mam czas do wtorku przyszłego tygodnia, aby sie zgodzić bądź nie, na zamówiony aparat!! Nie wiem co zrobić ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.