menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-05-2007, 21:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post ZUS kontra emeryci - komentarze


Komentarz do artykułu: ZUS kontra emeryci
--------------------
A niech ich!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-05-2007, 22:32
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Ciekawi mnię czy osobnik pośredniczący w sprawie z ramienia ZUS tak wolno myśli czy tak dużo zarabia...Albo pani W. wybuduje następny pałac...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-05-2007, 22:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zus

to państwo w państwie. Czytałam o tych formularzach już dawno temu, czytałam też opinię szefa ZUS-u bodaj z Poznania, ostrzegał przed podjęciem roszczeń i informował o ewentualnych konsekwencjach dla składających pozwy. Ale słyszałam też o takim wypadku, gdzie emeryt pytał pracownika ZUS-u, czy są podstawy do roszczeń i ten nie zaprzeczył, czyli wprowadził w błąd. Pytanie: celowo czy z braku kompetencji? Jeśli to drugie- powinien stracić pracę, bo on tam jest nie tylko od przyjmowania papierków, ale przede wszystkim od udzielania fachowej porady, a jak sam nie wie, ma telefon, niech dzwoni, gdzie trzeba.
Akcja pisania pzwów objęła cały kraj jak epidemia, więc może ktoś z tzw. góry, wykorzystując np. TVP1 (wszak ponoć pełnić ma jakąś misję) mógł sprawę wyjaśnić, nagłośnić, ostrzec przed zbędnymi późniejszymi kłopotami. Nie słyszałam jednak, żeby to ktoś zrobił i to nie jest w porządku.
Co na to PiS, który sobie dał, a emerytom nie? Oj, nieładnie panowie K.x2 , jakoś tego solidarnego państwa "ani widu, ani słychu". Miało być lepiej, a jest jak zwykle, Orwell się kłania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-05-2007, 23:02
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

ja uległam tej plotce zwłaszcza, że osoba życzliwa przyniosła druki ze związku ze znakiem S. Pani przyjęła bez komentarza twierdząc, że ona nic nie wie "ale ludzie składają". Nauczona doświadczeniem, że za przepracowane na emeryturze ponad 30 m-cy wyrównanie (?) na które nie składałam żadnego dokumentu oprócz podania, bo wszystko było w ZUS-ie otrzymałam dopiero począwszy od dnia złożenia podania tym razem też nie chciałam ponosić strat...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-05-2007, 23:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jolitko,

Cytat:
Napisał jolita
ja uległam tej plotce zwłaszcza, że osoba życzliwa przyniosła druki ze związku ze znakiem S. Pani przyjęła bez komentarza twierdząc, że ona nic nie wie "ale ludzie składają". Nauczona doświadczeniem, że za przepracowane na emeryturze ponad 30 m-cy wyrównanie (?) na które nie składałam żadnego dokumentu oprócz podania, bo wszystko było w ZUS-ie otrzymałam dopiero począwszy od dnia złożenia podania tym razem też nie chciałam ponosić strat...
i jaki efekt tego pozwu? Czy straszą Cię kosztami sądowymi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-05-2007, 23:18
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
i jaki efekt tego pozwu? Czy straszą Cię kosztami sądowymi?
narazie nie
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 00:15
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Post

A ja wam powiem coś -nie rozumiem skąd ta panika -należy te żądania po prostu OLAĆ - i nie przejmować sie tym.żaden komornik nie będzie siię fatygował po 60 zł.Wezwanko wrzucamy do kosza i oddajemy się ciekawszym rozrywkom.To jest typowe zagranie "na emeryta"-bo wiadomo,ze ta grupa jest solidna i jak ognia boi się ,z oczywistych powodów , wszelkich zaległosci finansowych ,już nie mówiac o owych należnosci ewentualnej egzekucji.Jeden cwaniak narobił emerytom nadziei i wpędził ich w maliny,a drugi usiłuje zbić kasę -a media zamiast uspokoić -sieja panikę.Spokojnie -kosz to najlepsze miejsce na te kwity-no chyba ,ze czerwona torebka (damska ma sie rozumieć)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 07:04
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Hmmm...Trudno powiedzieć. Parę lat temu dostałam mandat. Kanar złapał mnie zaraz po wejściu do tramwaju, że nie mam biletu. Wszyscy byli oburzeni, bo tyle co oparłam torbę i wyjmowałam bilet. Nie było zmiłuj się. Dostałam 50zł. Olałam.Pierwszy raz w życiu...co mi zrobią itd. Cisza była prawie trzy lata. Przyszło pismo, że zaoczny wyrok sądu, koszta procesowe i kwota 28ozł zostanie co miesiąc ściągnięta z renty w wys 52zł miesięcznie. Nie było nic do powiedzenia. Ja tego przeliczenia nie robiłam, ale gdyby mi przyszło pismo o zapłatę, to wolałabym już, nauczona dświadczeniem, zapłacić te 60zł niż potem parokrotnie więcej.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 08:40
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Małgorzato to nie tak,jest to wyrok sądowy i niestety
trzeba go wykonać czy nam się to podoba czynie.
ZUS nie podaruje tych pieniędzy,mówił o tym rzecznik
prasowy Zusu.Wczoraj podana była wiadomośc,że te pieniądze zostaną rozłożone na raty.Czy tak..czytak
emeryci muszą zapłacić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 09:36
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

[quote=Malgorzata 50]A ja wam powiem coś -nie rozumiem skąd ta panika -należy te żądania po prostu OLAĆ - i nie przejmować sie tym.żaden komornik nie będzie siię fatygował po 60 zł.Wezwanko wrzucamy do kosza i oddajemy się ciekawszym rozrywkom."-
-----------------------------------------------------------------------
Oj Małgosiu będzie ,będzie,bo komornik to jest takie stworzenie co żadnej kwocie nie przepusci. Ja przez zapomnienie byłam winna skarbówce 90 zł.No i przyszedł i nakleił mi na nowy telewizor nalepkę/to sie nazywa zajęcie/
na moją uwagę ze telewizor nowy i kosztuję kilka razy po 90 zł
odpowiedział ze to nie ma znaczenia .Łaskawie dał dwu tygodniowy termin do zapłaty.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 10:31
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Smutny

Nawet niezapłacone mandaty po kilku latach Urząd Skarbowy potrafi ściągnąć z rozliczenia rocznego
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 13:15
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A ja wam powiem coś -nie rozumiem skąd ta panika -należy te żądania po prostu OLAĆ - i nie przejmować sie tym.żaden komornik nie będzie siię fatygował po 60 zł.Wezwanko wrzucamy do kosza i oddajemy się ciekawszym rozrywkom.To jest typowe zagranie "na emeryta"-bo wiadomo,ze ta grupa jest solidna i jak ognia boi się ,z oczywistych powodów , wszelkich zaległosci finansowych ,już nie mówiac o owych należnosci ewentualnej egzekucji.Jeden cwaniak narobił emerytom nadziei i wpędził ich w maliny,a drugi usiłuje zbić kasę -a media zamiast uspokoić -sieja panikę.Spokojnie -kosz to najlepsze miejsce na te kwity-no chyba ,ze czerwona torebka (damska ma sie rozumieć)
I tu się z tobą Małgosiu nie zgodzę ZUS nie podaruje nawt grosza.Przez bardzo krótki czas prowadziłam działalność prywatną i przy rozliczeniu pomyliłam się o 3 grosze/słownie trzy grosze/.Najpierw dostałam upomnienie i też go zignorowałam bo 3 grosze?Okazało się ,że sprawę oddano do komornika,Kosztowało mnie to 199zł,bo tyle wynosi minimalne wynagrodzenie komornika od ściąganego długu.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 31-05-2007 o 13:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 14:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Prawda,

z koniem nie należy się kopać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 16:47
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Gaduła Taka prawda

Niestety...Polu masz zupełną rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-06-2007, 00:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No widzę ,ze rzeczywiście nie należy.....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emeryci i renciści piszą pozwy - komentarze rencista 8 Ogólny 3 15-12-2019 21:40
Młodzi emeryci mogą zrujnować budżet - komentarze boleslaw_p Ogólny 18 15-04-2011 14:31
Od dziś emeryci i renciści dostają więcej - komentarze Basia. Ogólny 63 28-03-2010 09:54
Awantura o abonament zakończona: emeryci i renciści nie będą płacić - komentarze mamira Ogólny 50 20-02-2010 16:12
Emeryci i renciści nie będą musieli płacić abonamentu RTV? - komentarze Ekspedytka Ogólny 3 15-06-2008 19:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.