menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 17:35
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie Pokochać żyda


W naszym narodzie przeważa niechęć do wszystkiego, co można podpiąć pod przymiotnik ,,żydowski..." Ludzi , którzy nie lubią Narodu Wybranego, nie ma może zbyt wielu, ale są to ludzie silni w gromadzie: skini, neofaszyści, rodzina RM i temu podobni palanci..
I chociaż jestem Polką z dziada , pradziada....kocham żydowskie klimaty... Wiem, że w swoich małych fascynacjach jestem osamotniona ? A może to ,,wstyd lubić żyda" ? Tylko dlaczego?

Ostatnio edytowane przez Bajadera07 : 18-09-2008 o 18:05.
  #2  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 17:48
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 252
Domyślnie

Nie powiem, postulat ciekawy, ale nierealny, bo to będzie nieszczęśliwa (jednostronna) miłość.
Proponuję zacząć od tego: http://www.nacjonalista.pl/artykuly.php?id=97&licz=1
Dariusz Kosiur
  #3  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:04
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Zakładając ten wątek , liczyłam na przemyślane posty...
Ale żeby wklejać link do strony nacjonalistów... może ma waćpan pod ręką linki do stron propagujących faszyzm...? Nikt rozsądny w takie linki nie wchodzi, bo to i treści wredne zapewne, a i wirusa , lub konia trojańskiego można załapać. Zatem panie D.K.... daremny trud...
linki youtoube są bezpieczne ... kto posłucha ze mną..?
http://pl.youtube.com/watch?v=nANMTH...eature=related

Ostatnio edytowane przez Bajadera07 : 18-09-2008 o 19:01.
  #4  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Dariuszu,a czemuż to nieszczęśliwa ma być ? Kto będzie nieszczęśliwy,Żyd czy nie-Żyd ?
Weźmy taką Esterkę.Była szczęśliwa z naszym królikiem ,a i on też,skoro nawet Kazimierz jest na pamiątkę,w miejscu ,gdzie ona mieszkała.Bo latał tam ,jak kot z pęcherzem ..( co to oznacza u licha ? ).

ps.nacjonalista....tak brzmi mi cuś jak NSDAP.Warto to czytać ?
  #5  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:13
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

DARIUSZU KOSIUR

Pewnie Cię zawiodę, ale niestety nie jestem zwolenniczką Twoich poglądów.
Dla mnie liczy się człowiek i tylko człowiek. Nie ważne czy jest żydem, muzułmaninem, czarnym, żótym i innej nacji.
Wszyscy, niezależnie od wyznania i koloru skóry mamy takie same potrzeby. Tolerancja, to miłość do innego człowieka i właśnie przez nasze skarłowaciałe poglądy budzą się w nas najgorsze instynkty.
POPIERAM w całej rozciągłości BOGDĘ50
  #6  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jednakowoż miłaś Ty Lawendo ,muzułmanin odpada jakby co.
Chciałabyś być czwartą żoną ?
Bo bycie pierwszą da się znieść.Pozostałe trzy zagonić do roboty i leżeć sobie w seraju,marząc o jakimś wspaniałym Tuaregu ( widziałam onegdaj jednego ,w szafirowym turbanie....mrrrrrau ).Ale pomyśl ! Czwartą ? !

Nie ,dla mnie to nie wszystko jedno.

Ps.I co Ci zawiniła ta biedna Bogda,że ją tak rozciągasz ,hę ?
  #7  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W pełni popieram poglądy lawendy. Ważne to co jest w środku danego człowieka. Dla mnie może być nawet o błękitnym kolorze skóry aby miał to coś za co należy cenić człowieka.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #8  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
W pełni popieram poglądy lawendy. Ważne to co jest w środku danego człowieka. Dla mnie może być nawet o błękitnym kolorze skóry aby miał to coś za co należy cenić człowieka.

No i znowu się nie zgadzam!
Niebieski albo zielony jeszcze ? A może marsjanin czy inny ufoludek ?
Sorry,marsjanina to ja nie cenię.Ponoć z anteną na głowie lata.
  #9  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

lilu
Ten błękitny to był dla jaj. Powinnaś się domyśleć, że z tym kolorem skóry to wybitnie żartuje.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #10  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
lilu
Ten błękitny to był dla jaj. Powinnaś się domyśleć, że z tym kolorem skóry to wybitnie żartuje.

No i nie domyśliłam się.... wcale.
Teraz zastanowię się nad żółtym .Nie to ,że jestem rasistką,ale chcę być szczera .
A co byście powiedzieli na Kopta ? Trzymając się tematyki ?
  #11  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:45
koka koka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
W pełni popieram poglądy lawendy. Ważne to co jest w środku danego człowieka. Dla mnie może być nawet o błękitnym kolorze skóry aby miał to coś za co należy cenić człowieka.
I o to właśnie chodzi.
  #12  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:58
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

LILU, przecież wiem, że robisz sobie jaja. Wiem, że jesteś wrażliwa i potrafisz ocenić człowieka.
  #13  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 18:58
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Faktycznie, odeszliśmy od tematu... a co powiecie na taki obrazek..? Wsi anielska, wsi wesoła...w samym środku lata...
http://pl.youtube.com/watch?v=k4bI8U...eature=related
  #14  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 19:00
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
W naszym narodzie przeważa niechęć do wszystkiego, co można podpiąć pod przymiotnik ,,żydowski..." Ludzi , którzy nie lubią Narodu Wybranego, nie ma może zbyt wielu, ale są to ludzie silni w gromadzie: skini, neofaszyści, rodzina RM i temu podobni palanci..
I chociaż jestem Polką z dziada , pradziada....kocham żydowskie klimaty... Wiem, że w swoich małych fascynacjach jestem osamotniona ? A może to ,,wstyd lubić żyda" ? Tylko dlaczego?
Brawo Bogusiu, ruszyłaś drażliwy temat, jak w naszym porządnym, katolickim i tolerancyjnym kraju (nie wiem czy to się nie wyklucza) może się pojawić gromki okrzyk bij Żyda, wyrzuć Żyda. Pamiętam rok 1968, dla znających zamierzchłą historię rok znany z przymusowej emigracji resztek ocalałych z holocaustu Żydów, chociaż to było 40 lat temu okropność tamtych czasów pamiętam do dzisiaj. A właśnie 40 lat i co? nikt o tym nie pamiętał, marzec 2008 był całkiem oszczędny w słowach. Moi koledzy i koleżanki szkolne i ze studiów odjeżdżali w podróż z paszportem w jedną stronę, dlaczego, mieli po 18-cie lat, co komu zrobili, dlaczego?????
  #15  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 19:28
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
W naszym narodzie przeważa niechęć do wszystkiego, co można podpiąć pod przymiotnik ,,żydowski..." Ludzi , którzy nie lubią Narodu Wybranego, nie ma może zbyt wielu, ale są to ludzie silni w gromadzie: skini, neofaszyści, rodzina RM i temu podobni palanci..
I chociaż jestem Polką z dziada , pradziada....kocham żydowskie klimaty... Wiem, że w swoich małych fascynacjach jestem osamotniona ? A może to ,,wstyd lubić żyda" ? Tylko dlaczego?
Nie jesteś osamotniona .Zgadzam się z Tobą i Lawendą w całej rozciągłości .
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
  #16  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 19:43
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 713
Domyślnie

Bogdo nie jesteś osamotniona ,
Ja nie pamiętam ,nie znam zydow z filmikow ,ktore przedstawiłas ..
Poznałam jednak Zydów współczesnych . Miałam okazję być w Izraelu .
Staralam sie jak najbardziej ich poznac, zrozumieć , duzo rozmawiałam .
Wielu poznałam , zaprzyjazniłam się ,Sa to wspaniali ciepli ludzie.
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 19:44
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Co do marca 1968, to powstał film oparty na tych wydarzeniach...
==========
"Marcowe migdały" to film o pokoleniu dzisiejszych pięćdziesięciolatków, których młodość przypadła na koniec lat sześćdziesiątych. Mając naście lat zetknęli się ze sprawami, których do końca nie rozumieli. W roku 1968 dowiadywali się o tym, że jeden z nich jest dobrym Polakiem, a drugi nie, bo jest syjonistą. "Rozpoczęło się masowe opuszczanie kraju. Marcyś, jeden z bohaterów filmu to postać autentyczna - szkolny kolega Radosława Piwowarskiego-reżysera tego filmu, też nie chciał wyjeżdżać. Na Dworcu Gdańskim odbywały się sceny wręcz dramatyczne. Całe klasy żegnały swoich kolegów, nauczycieli."

Oglądałam...
  #18  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 19:54
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Bogusiu to własnie pamiętam, a potem przyszły lata milczenia, braku listów, braku wieści czy żyją (wojna) i wreszcie minęło trzydzieści parę lat i odnowiły się zerwane kontakty. Mój szkolny kolega Michaś przyjechał natychmiast do Polski i opowiadam mi, że bał się do nas pisać, żeby rodzice nie mieli kłopotów w pracy, że bardzo tęsknił, a nasze zdjęcia były największą pamiątką. Przywiózł te zdjęcia, mam na nich 16-ście lat, zdjęcia mają pogiete rogi, przejechały z Michasiem pół świata, przejechał jego pamiętnik do którego wpisywała się klejno każda uczennica i uczeń naszej klasy. Teraz smialiśmy się z dopisków "kto sekret ruszy wytargam go za uszy" (zagięty róg kartki pamiętnika). Michaś mówił, że te pamiątki pozwoliły mu przetrwać i nie tracić nadziei. Nie wiedziałam, że jest Żydem, nie wiedziałam, że istnieje coś "odmiennego" o nazwie Żyd, wiedziałam, że bardzo lubię Michasia i jego starszą siostrę i nie wiedziałam, że nie należy lubic Żydów.
  #19  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 20:09
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 013
Domyślnie Skrzypek na dachu

Cytat:
Napisał bogda50
W naszym narodzie przeważa niechęć do wszystkiego, co można podpiąć pod przymiotnik ,,żydowski..." Ludzi , którzy nie lubią Narodu Wybranego, nie ma może zbyt wielu, ale są to ludzie silni w gromadzie: skini, neofaszyści, rodzina RM i temu podobni palanci..
I chociaż jestem Polką z dziada , pradziada....kocham żydowskie klimaty... Wiem, że w swoich małych fascynacjach jestem osamotniona ? A może to ,,wstyd lubić żyda" ? Tylko dlaczego?
Pod wpływem pewnych głosów na tym forum,( które można było przeczytać nie tak znowu dawno) zaczęłam kombinować, czemu to część Polaków wykazuje zdecydowaną niechęć do Żydów. Tak jakby przekształcili przykazanie: Kochaj bliźniego, ale nie tego. Nie chodzi mi tu o skinów i inne tałatajstwo, ale o ludzi dojrzałych. Myślę, że może niechęć ta spowodowana jest przez zazdrość?
Wszak jest to naród uzdolniony i do tego bardzo pracowity, muzykalny i z poczuciem humoru.
Żydzi są laureatami około 30% nagród Nobla.
Wśród 400 najbogatszych Amerykanów 92 jest pochodzenia żydowskiego.
Z raportu Seligmana wynikało, że w USA młodzi Żydzi prezentowali średni iloraz inteligencji o 14 punktów wyższy od europejczyków i pozostałych białych amerykanów (dane z przed 20 lat).
W Ameryce o prestiżowe stanowiska kierownicze mogą ubiegać się ludzie z IQ większym lub równym 115. W grupie tej znajduje się dużo Żydów.
Wszystkie przytoczone dane z wyjątkiem noblistów można przenieść na polski grunt.
Jest więc wiele powodów do zawiści .
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #20  
Nieprzeczytane 18-09-2008, 20:11
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Bogdo, ja podobnie jak Ty jestem narodowości polskiej z dziada pradziada, a klimaty żydowskie też bardzo lubię.
Nie lubię dwa razy oglądać tego samego filmu, ale " Skrzypka na dachu " mogłabym oglądać co miesiąc.
Uwielbiam piosenki żydowskie. A szczególnie podobają mi się w wykonaniu Justyny Steczkowskiej.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
Pomóż wnukowi pokochać książki - komentarze czort Ogólny 6 24-05-2007 09:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.