menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #129221  
Nieprzeczytane 17-08-2019, 23:13
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Nikomu nie mam zamiaru kazac, by zagladal do zrodel, bo kazdy powinien pisac na tyle przejrzyscie, by było wiadomym o co chodzi, a nie dodatkowo fatygowac czytajacych.
Tłusty druk wymyslono po to, by uwypuklic najwazniejsza część wypowiedzi.
Zrobilam tak właśnie w tym celu, by było bardziej wyrazne to, do czego się odnosze i wystarczy tylko czytac ze zrozumieniem, a i odrobina myslenia przy tym tez nie zaszkodzi.
Dla tych, ktorym sprawia trudnosc poslugiwanie się wyzej wymienionymi umiejetnosciami moge dodatkowo wyjasnic:
kraj rozpadl się – u mnie: kraj w rozsypce
armia znajdowała się w stanie agonalnym - u mnie: armia znajduje sie s stanie agonalnym
rząd u mnie: rzad
To az takie trudne?

Mam jeszcze mała prosbe.
Gdybys byla tak laskawa i uzywala nieco bardziej poprawnej skladni, bo nie bardzo rozumiem zdanie: "A tak nawiasem, żeby rząd PiS to guzik byśmy wiedzieli co w trawie piszczy "
Co, zeby rzad PiS ...?


.

Kazać? ....napisałam lepiej przeczytać

Już poprawiam wpis...fakt będzie jaśniej
"A tak nawiasem, żeby rząd PiS to guzik byśmy wiedzieli co w trawie piszczy "

A tak nawiasem, żeby nie rząd PiS to guzik byśmy wiedzieli co w trawie piszczy [/i]

kraj to był w rozsypce )))) tylko o tym ogółowi nie było wiadomo więc tym bardziej trudne jest porządkowanie szczególnie gdy po staremu część chce by było.
Stąd ten chaos... Chaos oznacza nieporządek, nieład, zamęt.

coś pewnie tracą.

Przeglądu wojska nie robiłam lecz słyszałam aktualne dane
Może wiesz?
Sztolcman, co robi w życiorysie Kwaśniewskiego to nazwisko?
Bo jak do tej pory p Kwaśniewski tego nie wyjaśnił . Biuro prasowe nie odpowiedziało, rzecznik prasowy milczał , nawet na biurko prezydenta było pisane.

Brak wyjaśnienia.

Wiele rzeczy nie wiemy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129222  
Nieprzeczytane 17-08-2019, 23:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Czy na cos nas przygotowywują?
Podloze chyba już zrobione, a pewnie to jeszcze nie koniec rujnowania Polski.
Kraj w rozsypce – narod skłocony, faszyzm rosnie w sile przy ochronie PiS-u i Koscioła, armia jak najbardziej znajduje się w stanie agonalnym i chyba nikt zdrowo myslacy w to nie watpi.
A rząd ?
.

Co rząd?? Rząd się chce nachapać na 5 pokoleń a potem spieprzyć do Izraela z rodzinami.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129223  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 01:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
.... faszyzm rosnie w sile przy ochronie PiS-u i Koscioła, ...

Czy szanowna forumowiczka wogole wie co oznacza slowo faszyzm?.
Faszyzm, Polacy przerobili w latach 1939-1945 - nazywal sie NIEMIECKI FASZYZM.
Trzeba byc wyjatkowo nienawidzacym Polski czlowiekiem aby twierdzic, ze rosnie u nas faszyzm.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129224  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 07:53
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Po co ruszasz temat wyraźnie dla ciebie za trudny.
Jest szczytem ignorancji zawęzić faszyzm do czasów IIWŚ i to tylko w wydaniu niemieckim na terenie Polski.
Jeśli nawet byłaś jako małe dziecko więźniem KLA, to nie daje ci monopolu ani na wiedzę, ani na słuszność poglądów, a w szczególności na przyznawanie certyfikatów polskości lub patriotyzmu.
Nieustanne twoje nadymanie się w roli eksperta od IIWŚ jest śmieszne. Można ci jedynie współczuć traumatycznego dzieciństwa(było ono udziałem milionów i nie tylko Polaków i nie tylko w Polsce), ale nie czyni to z ciebie ani bohaterki, ani ekspertki tematu.
Bezczelnością jest kiedy ekonomiczny emigrant śmie oceniać polskość i patriotyzm tu żyjących.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129225  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 09:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
do źródła zaglądnąć lepiej, pakt przeczytać...i pomyśleć.

A tak nawiasem, żeby rząd PiS to guzik byśmy wiedzieli co w trawie piszczy
Idealny nie jest jak dla mnie lecz lepszy niż poprzedni.

Arti!!!
jak zwykle masz rację.
kuchciński sam by się przyznał z AirKuchciński, Kaczyński, że machlował z wieżowcami, a Macierewicz że kupił śmigłowce pod Smoleńskiem

ale za to wiedzielibyśmy kto amerykańców uczył demokracji a żabojadów jeść widelcem.
I że KACZYNSKI gra w koszykówkę i ma SUKCES
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129226  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 09:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Czy szanowna forumowiczka wogole wie co oznacza slowo faszyzm?.
Faszyzm, Polacy przerobili w latach 1939-1945 - nazywal sie NIEMIECKI FASZYZM.
Trzeba byc wyjatkowo nienawidzacym Polski czlowiekiem aby twierdzic, ze rosnie u nas faszyzm.

Znowu masz rację.
Trzeba mieć wyjątkowo słaby wzrok / albo być daaaleko baardzo/żeby tego nie widzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129227  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 09:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti

Może wiesz?
Sztolcman, co robi w życiorysie Kwaśniewskiego to nazwisko?
Bo jak do tej pory p Kwaśniewski tego nie wyjaśnił . Biuro prasowe nie odpowiedziało, rzecznik prasowy milczał , nawet na biurko prezydenta było pisane.

Brak wyjaśnienia.

Wiele rzeczy nie wiemy.

Arti!
SKORO wiesz to co chcesz wyjaśniać????
Przecie gdyby wyjaśnił, że mu na chrzcie dali KWAŚNIEWSKI to i tak byś nie uwierzyła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129228  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 09:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

było o konowałach za PiSu.
Tera cuś o ...APTEKACH DLA.....LUDZI.

Cytat:
Apteka dla aptekarza. Jedna ustawa zmiotła 1800 aptek
16-08-2019 (20:06)
- To prawo miało chronić apteki przed koncernami, które tworzą sieci.

Po kilku latach działania ustawy mamy mniej aptek. 1825 aptek zniknęło. Są 83 miejscowości, w których nie da się kupić leku.

Zmiany polegające na zamykaniu rynku są niekorzystne dla pacjentów - powiedział w "Money. To się liczy" Arkadiusz Grądkowski, ekspert Konfederacji Lewiatan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129229  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 09:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Wzburzony lud poszedł do króla aby ten skazał na śmierć Jeremiasza. Król nie miał wyjścia i musiał uszanować wolę ludu. Kazał go wrzucić do głębokiej cysterny w której nie było już wody tylko błoto. Po trzech dniach jeden z zaufanych ludzi wytłumaczył, że to błąd i król kazał uwolnić Jeremiasza. Morał z tego taki, z którego okręgu startuje Kuchciński, bo już otrzepał się z błota?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129230  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 09:49
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Czym się różni geniusz literacki od grafomana?
Tekst geniusza jest ponadczasowy !


Słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wyglosić
lecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin.

Skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę,
że troszkę pieprzna będzie balladka, którą wygłoszę,

lecz mam nadzieję, że choć się w słowie tutaj nie pieszczę,
to wybaczycie mi to, Panowie, raz jeden jeszcze.

A więc: faceci wokół się snują co są już tacy,
że czego dotkną, zaraz zepsują. W domu czy w pracy

gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym.
Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek,

bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
"Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"

Czasem facetów, by mieć to z głowy, ktoś tam przerzuci
do jakiejś sprawy, co jest na oko nie do popsucia...

Już się prężą mózgów szeregi, wzrok się pali,
już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali.

A oni myślą w ciszy domowej czy w mózgów treście:
"Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?"

Lecz choć im wszystko jak z płatka idzie - sprawnie i krótko,
czasem faceci, gdy nikt nie widzi westchną cichutko.

Bo mając tyle twórczych pomysłów, takie zdolności,
martwią się, by im czasem nie przyszło tkwić w bezczynności.

A brak wciąż wróżki, która nam powie w widzeniu wieszczem:
"Jak długo można pieprzyć, Panowie? No jak długo jeszcze?!"

Pozwólcie proszę, że do konkretów przejdę na koniec.
Okażmy serce dla tych facetów, zewrzyjmy dłonie, weźmy się w kupę,

bo w tym jest sedno, drodzy rodacy by się faceci czuli potrzebni
w domu i w pracy.

Niechaj ta myśl im wzrok rozpromienia, niech zatrą ręce,
że tyle jeszcze jest do spieprzenia, a będzie więcej.
Wojciech Młynarski


A wieszcz ?
Wieszcz to taki, który wieszczy czyli przewiduje.
Tfu, staropolszczyzny mi się zachciewa.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 18-08-2019 o 09:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129231  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 10:36
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Czy szanowna forumowiczka wogole wie co oznacza slowo faszyzm?.
Faszyzm, Polacy przerobili w latach 1939-1945 - nazywal sie NIEMIECKI FASZYZM.
Trzeba byc wyjatkowo nienawidzacym Polski czlowiekiem aby twierdzic, ze rosnie u nas faszyzm.


Widze, ze lubisz sie wymadrzac i pouczac innych.
Dobrze, przyjmuje wyzwanie.
Przekonajmy sie w takim razie, ktora to z nas nie ma pojecia o czym pisze.



Zacznijmy od definicji slowa faszyzm z Internetu:

Faszyzm (wł.fascismo, od łac.fasces – wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio – wiązka, związek) – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terrorpaństwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu.
Większość badaczy głównego nurtu definiuje faszyzm jako ideologię sytuującą się na skrajnej prawicy. Różne odmiany faszyzmu charakteryzuje się jako skrajnie prawicowe ze względu na przekonanie ich zwolenników i ideologów jakoby to określona grupa ludzi była lepsza od innej i miała prawo dominować nad innymi grupami, które są, jej zdaniem, gorsze.
Mussolini postrzegał kobiety jako rodzicielki, mężczyźni natomiast mieli być wojownikami, jak sam twierdził: „wojna jest dla mężczyzny, a macierzyństwo dla kobiety”. W celu zwiększenia liczby urodzeń faszystowski rząd wprowadził przywileje finansowe dla rodzin wielodzietnych i zainicjował działania mające zmniejszyć liczbę zatrudnionych kobiet. Włoski faszyzm uznawał kobiety za „reproduktorów narodu”.


Równie konserwatywny, tradycjonalistyczny światopogląd obowiązywał w Niemczech nazistowskich, gdzie wdrażano jednoznacznie patriarchalną i antyfeministyczną politykę. Rząd hitlerowski zachęcał kobiety do pozostania w domu, rodzenia dzieci i dbania o dom. Polityka ta została wzmocniona przez nadawanie kobietom, mającym czwórkę lub więcej dzieci, Krzyżu Honoru Matki. Naziści występowali również przeciwko aborcji i ateizmowi oraz promowali kreacjonizm. Hitlerowcy podobnie, jak włoscy faszyści, byli wrodzy homoseksualizmowi, który uważali za zniewieściały, zdemoralizowany i podważający męskość. Homoseksualistów w III Rzeszy chciano „leczyć”, trafiali oni do obozów koncentracyjnych, gdzie byli systematycznie mordowani.

Państwo faszystowskie charakteryzuje się dyktatorskim sprawowaniem władzy, którego podporą jest monopartyjny system parlamentarny. Funkcje ustawodawcze i wykonawcze przejmował wódz: we Włoszech Duce – Mussolini, który łączył różnorakie stanowiska znane z państw demokratycznych: prezydenta, premiera, zwierzchnika sił zbrojnych oraz głównodowodzącego. Bezpośrednio jemu podlegał szeroki aparat policyjno-kontrolny, który miał cały szereg zadań z dziedziny kontrwywiadowczo-inwigilacyjnych. Dodatkowo eliminował faktycznych opozycyjnych, jak i domniemanych przeciwników politycznych. Mussolini dysponował potężnym urzędem OVRA, który łączył zadania policyjne, kontrwywiadowcze i ogólnonarodową walkę propagandową.
W państwie wszystkie stanowiska, zarówno te najniższego, jak i najwyższego szczebla, obsadzane były członkami zaplecza politycznego wodza, czyli jedynej partii sprawującej władzę – Narodowej Partii Faszystowskiej. Jeszcze przed przejęciem władzy w skład elektoratu tych ugrupowań wchodziły w zasadzie wszystkie warstwy społeczne, choć uogólniając można przyjąć iż wywodziły się one przede wszystkim z tzw. klasy średniej (miejskiej i wiejskiej, po drobnomieszczaństwo i małych oraz średnich przedsiębiorców), ale również z niższych klas społecznych, takich jak np. robotnicy.
Zachowywano jednak pewne pozory parlamentaryzmu. Posłów obywatele wybierali z jednej listy wyborczej. Jednakże o wszystkim decydował w praktyce dyktator. Parlament odgrywał rolę propagandowo-edukacyjną dla społeczeństwa. To w nim członkowie partii wyrażali postanowienia wodza, cele polityczne i metody ich uzyskiwania. Sądownictwo stanowiło niezależną władzę, jednakże tworzono specjalne sądy partyjne, obyczajowe oraz dążono do obsadzania stanowisk sędziów oraz prokuratorów przez ludzi związanych ze sprawującą opcją polityczną. Docelowo program państwa faszystowskiego zakładał całkowite przejęcie sądownictwa przez odpowiednie organy partii.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm





I co Ci z tej definicji nie pasuje w odniesieniu do tego, co się już zaczyna dziac w Polsce?
To, ze
kobietom, mającym czwórkę lub więcej dzieci, nie daja Krzyża Honoru Matki?
Czy moze to, ze homoseksualistow nie wsadzaja do obozow koncentracyjnych?
Fakt, jeszcze nie,
ale wszystko przed nami.
W swoim ( tak krytykowanym przez Ciebie ) poscie napisalam, iz w Polsce faszyzm rosnie w sile, co oznacza, ze jeszcze nie urósł calkowicie, ze jeszcze troche mu zostalo do osiagniecia swojego apogeum i wprowadzenia w zycie tego wszystkiego, co mialo miejsce w innych faszystowskich krajach, gdy faszyzm byl juz tam w pelnym rozkwicie.
Jesli sie przeczyta wyjasnienie slowa faszyzm zamieszczone w wikipedii i odniesie sie to do obecnej sytuacji w Polsce, to jest sie czego bac i to raczej Ty ( a nie ja ) nie masz pojecia o czym piszesz.




A teraz przeanalizujmy jeszcze pojecie nienawisci do Polski:

Najlatwiej wytlumaczyc to na prostym przykladzie i porownac zwiazek z ojczyzna do zwiazku miedzy kobieta i mezczyzna ( mozesz za przyklad wziac tez inny zwiazek, np. dwoch kobiet – bedzie analogicznie ).
Otoz, jak chyba w kazdym zwiazku, sa plusy i minusy.
Nie wszystko zawsze nam sie podoba, nie zawsze jest nam w nim dobrze, czasem sa wrecz awantury, czy bijatyka...
Jesli
jednak komus naprawde zalezy na zwiazku, jesli kocha, to zostaje w zwiazku i do upadlego walczy o ten zwiazek, bo bez niego nie wyobraza sobie zycia.
Jesli komus nie zalezy na zwiazku, czy wrecz nienawidzi swojego partnera, to nie zostaje w zwiazku, nie walczy o poprawienie sytuacji, tylko bierze nogi za pas i ucieka jak najdalej, chocby i za granice.


Ja zostalam w Polsce ( czyli w tym przykladowym zwiazku ), a Ty?


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 18-08-2019 o 10:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129232  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 10:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
[..... Morał z tego taki, z którego okręgu startuje Kuchciński, bo już otrzepał się z błota?[/size]
nie SIĘ otrzepał tylko KACZYŃSKI GO otrzepał i po ... kąpieli w domestosie jest JAK nowiutki.

Czasem trzeba brać pomagiera do przepierki jak w przypadku CBA KAMIŃSKIEGO i towarzyszy w przestępstwie.
I cziste som....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129233  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 10:54
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
...
Przeglądu wojska nie robiłam lecz słyszałam aktualne dane
Może wiesz?


Wiem pewnie tyle samo, co Ty.
Dlatego "podpięłam" sie pod post Pluto, bo on tam cos pisal na ten temat.
W Internecie natknęłam sie na cos takiego:




https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/czystka-w-polskiej-armii,705756.html


"Seria dymisji generałów i pułkowników - z najważniejszym dowódcą na czele. Jak mówią sami wojskowi, to prawdziwa czystka. Jak wynika z relacji odchodzących oficerów, to czystka robiona rękoma najbardziej zaufanego współpracownika szefa MON Antoniego Macierewicza, czyli Bartłomieja Misiewicza.
W polskiej armii służy prawie 100 tys. żolnierzy, z czego 1,5 tys. to pułkownicy, a 80 generałowie. Przez pierwszy rok rzadów Prawa i Sprawiedliwosci z wojska odeszło lub zostało do tego zmuszonych ponad 260 pułkowników i 26 generałów.
Miejsce tych generałów, którzy odeszli zajmują nowi, którzy generałami dopiero się stają dzięki decyzji Antoniego Macierewicza. I tak gen. Ryszard Parafianowicz w ubiegłym roku był jeszcze podpułkownikiem, służył w Centrum Zarządzania Kryzysowego MON. Teraz został rektorem Akademii Sztuki Wojennej. Z kolei do niedawna pułkownik, a ostatnio generał brygady Grzegorz Hałupka został awansowany na dowódcę 6. Brygady Powietrznodesantowej. Dotychczas pracował w Inspektoracie Wojsk Specjalnych.
Jeżeli się bierze ludzi z drugiego szeregu, jeżeli teraz generałem można zostać w ciągu dwóch miesięcy, nie zaliczając nawet kursu generalskiego, (...) to jest to przepis na całkiem udaną katastrofę - ocenił Juliusz Ćwieluch, dziennikarz tygodnika "Polityka". Zdaniem Bogdana Klicha, "tworzone jest wojsko PiS, wojsko partyjne, z kadrą dowódczą, która będzie lojalna w stosunku do PiS-u, a powinna być lojalna w stosunku do polskiego państwa".






Ps. Przepraszam za ten czerwony kolor, ale w zaden sposob nie udalo mi sie tego zmienic.

__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 18-08-2019 o 11:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129234  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 11:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
[left] Widze, ze lubisz sie wymadrzac i pouczac innych.
Dobrze, przyjmuje wyzwanie.
Przekonajmy sie w takim razie, ktora to z nas nie ma pojecia o czym pisze.


............

Skoro szukanie prawdziwego nazwiska Kwaśniewskiego nie wzbudza u znawczyni fascynacji faszyzmem i nie wzbudza palpitacji to dziwne jest.
A wyczyny klientów z 88 i parteitagi w SS-mundurach odprawiających sabaty ku czci Adolfa H te, , to szkoda czasu i atłasu.
A nie mówimy o napakowanym sterydami maniaku kibolu, a o kimś kto ponoć prawo skończył i ponoć jakiś KZet zaliczył.
I o tym nie tylko we Wyborczej pisali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129235  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 12:00
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Trudno pojąć,jakim sposobem prosta definicja faszyzmu, przytoczona w #129232 przez lubliniankę (moje uznanie za poniesiony trud),mogła spowodować taki galimatias w główce tejże.
Komentująć definicję pisze : "fakt jeszcze nie ..." (symptomów faszyzmu w Polsce nie widać - dop.mój),a w następnym zdaniu -"w Polsce faszyzm rośnie w siłę".
No to jak to faktycznie z tym faszyzmem jest?
Pytam,bo od sensownego wyjaśnienia problemu uzależniam swoje poparcie w czekających nas wyborach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129236  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 12:19
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Skoro szukanie prawdziwego nazwiska Kwaśniewskiego nie wzbudza u znawczyni fascynacji faszyzmem i nie wzbudza palpitacji to dziwne jest.
A wyczyny klientów z 88 i parteitagi w SS-mundurach odprawiających sabaty ku czci Adolfa H te, , to szkoda czasu i atłasu.
A nie mówimy o napakowanym sterydami maniaku kibolu, a o kimś kto ponoć prawo skończył i ponoć jakiś KZet zaliczył.
I o tym nie tylko we Wyborczej pisali.


Pluto, mówiąc szczerze, to ja nie bardzo wiedzialam o czym Wy piszecie, o co chodzi z tym Sztolcman’em i dlatego ten temat przemilczalam.
Pisalam tylko o tym, ze narodowcom podoba się to, co robi PiS, ze jest im to na reke, ze im to pasuje, a PiS-owi chyba podoba się to co robia narodowcy, bo ich chroni na kazdym kroku.
Agresja i sila tych narodowcow rosnie, już nie tylko krzycza, ale kopią i biją i to bez wiekszych konsekwencji.
Narodowcy nie wchodza w droge PiS-owi, gdy odbywaja się pisowskie marsze, bądź inne uroczystosci i na odwrót.
Mają za to wspolnego wroga, ktoremu chetnie wchodza w droge – wymysloną na wlasne potrzeby ideologie LGBT, o czym tu wczesniej pisaliscie.
Mnie to wszystko smuci i napawa lękiem.


Ps. Uzywajac tu okreslenia „narodowcy”, mialam na mysli tych wszystkich ludzi, którzy niosąc transparenty z napisami Bog, Honor, Ojczyzna … , jednoczesnie krzycza wypier… ć, smierć … takim, czy owakim, którzy uzywaja przemocy fizycznej w stosunku do spokojnie idacych ludzi ... itd.
.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129237  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 13:01
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

W uzupełnieniu # 129234.
Polska 21 wiek:100 tys. żołnierzy/80 gen.= 1 gen. na 1250 żołnierzy.
Polska międzywojenna : 990 tys./143 = 1 na 6900,
Włochy współczesne : 1gen.na 5200 wojaków,
USA też współczesne : 1 gen.na 25000 żołnierzy.

Okrutnie rozrzutnym państwem jesteśmy.Mnóstwo roboty przed pisiorami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129238  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 13:03
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujek
Trudno pojąć,jakim sposobem prosta definicja faszyzmu, przytoczona w #129232 przez lubliniankę (moje uznanie za poniesiony trud),mogła spowodować taki galimatias w główce tejże.
Komentująć definicję pisze : "fakt jeszcze nie ..." (symptomów faszyzmu w Polsce nie widać - dop.mój),a w następnym zdaniu -"w Polsce faszyzm rośnie w siłę".
No to jak to faktycznie z tym faszyzmem jest?
Pytam,bo od sensownego wyjaśnienia problemu uzależniam swoje poparcie w czekających nas wyborach.

Wiesz, jesli tak w postach innych osob, bedziemy sobie wstawiac rozne swoje wlasne dopiski, wedle naszej ulanskiej fantazji, to ... hohohoooo ...!!!!


No ale skoro od tego moga zalezec wybory, to juz spiesze z objasnieniem:
Bezposrednio przed zdaniem Fakt, jeszcze nie, ale wszystko przed nami jest zdanie Czy moze to, ze homoseksualistow nie wsadzaja do obozow koncentracyjnych?
Zazwyczaj jest tak, ze zdania nastepujace po sobie tworza pewien ciag myslowy i jedno zdanie jest wyjasnieniem ( uzupelnieniem, dopowiedzeniem ) do zdania wczesniejszego.
Pierwsze zdanie jest pytaniem, drugie zdanie jest odpowiedzia na to pytanie.

Sprobuj wiec te oba zdania przeczytac jednym ciągiem:

Czy moze to, ze homoseksualistow nie wsadzaja do obozow koncentracyjnych?
Fakt, jeszcze nie,
ale wszystko przed nami.



Cos sie rozjasnilo?
To jeszcze nie odnosi sie do homoseksualistow, jest odpowiedzia na poprzednie zdanie, ktore bylo pytaniem.
Innymi slowy Twoj dopisek: symptomów faszyzmu w Polsce nie widać jest zly.




Ps.Uprzedzajac ewentualne kolejne watpliwosci typu dlaczego sama sobie zadaje pytanie i sama na nie odpowiadam uprzejmie wyjasniam, ze lubie czasem pogadac z kims inteligentnym.
( jasne, ze to nie moje, ale zawsze mnie rozbawia ten tekst )


.
__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129239  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 14:00
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Przepraszam,ale nie rozumiem,w którym miejscu popełniłem nadużycie.Jeżeli jest jak piszesz lublinianko,że póki co,charakterystyczne dla faszyzmu ;
- dekorowanie reproduktorek licznych krzyżami honoru,
a także,
- eliminowanie z otoczenia osobników homo,
nie mają w Polsce miejsca,to co niestosownego jest w stwierdzeniu,że brak jest u nas "symptomów faszyzmu"?
Zaś,zapowiedź,że "wszystko przed nami",odebrałem jako prognozę świetlanej przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129240  
Nieprzeczytane 18-08-2019, 16:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
Pluto, mówiąc szczerze, to ja nie bardzo wiedzialam o czym Wy piszecie, o co chodzi z tym Sztolcman’em i dlatego ten temat przemilczalam.

O szczegóły pytaj Arti ona ma węch i wrodzoną czujność.
I dobrych Polaków narodowych co wspomogą w razie czego
informacją.

To tacy wytropili Kaczyńskiego Lecha po tym jak synagogę odwiedził w kipie w jakiś szabas czy cuś, że ma pseudo artystyczne Kalkstein i jest kolega Stoltzmana

To takie som gry i zabawy bardzo prawdziwych rękodzielników i poszukiwaczy prawdy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.