menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 13-02-2008, 18:10
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Post

Lubię kaw,e , zawsze ja lubiłam, ciesze sie ,że nie szkodzi, bo że pomaga nie bardzo wierzę lubiłam ją zawsze i mam cukrzycę, ale miło czytac . Zazwyczaj to co dobre szkodzi, czyzby wyjątek od reguły
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 19-05-2008, 10:01
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Post

Skoro ten material opracowany jest na podstawie materialow promocyjnych Tchibo , to ja traktuje go z pewna rezerwa ,ze zrozumialych wzgledow, ale niezaleznie od przeprowadzonych badan pije kawe bo sie go kawy przyzwyczailem podobnie jak miliony ludzi ,zatem jesli kawa kawe ma takie wlasciwosci lecznicze, mozna ja zaliczyc do eliksiru zycia , skoro pomaga w tak groznych schorzeniach.Mnie najbardziej cieszy wiadomosc ,ze kawa wplywa korzystnie na przemiane cukrow,bo choruje na cukrzyce, zaczne od tej chwili obserwowwac dzialanie kawy na przemiane cukrow .Nie lekcewaze tego art, choc jest sponsorowany poniewaz nikt nie pisze o czyms korzystnie co de facto ma niekorzystny wplyw na zdrowie, nie slyszalem by np:producenci papierosow pisali o ich korzystnym wplywie na zdrowie.Uwazam ,ze kto pil kawe to i tak bedzie ja pil a wiadomosc o jej zaletach zdrowotnych jest dla pijacych ten napoj ,dodatkowym motywem do wypicia malej czarnej. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 19-05-2008, 10:55
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Kawa.............

I ten jej cudowny zapach!!!!!!!! Piję kawę codziennie rano od 40 lat,rzadko piję dwie.Biorę też leki na nadciśnienie,ale nie zrezygnuję z kawy,choćby ze względu na jej zapach.
Pozdrawiam wszystkich kawoszy.Dziś taka pogoda,że chyba zaraz zaparzę sobie drugą ,z kardamonem.......
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 03-07-2008, 22:10
Jadwiga60 Jadwiga60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: łodzkie
Posty: 23
Post

ja nie wierze w zmiejszone ryzyko, zachorowania na cukrzycę, piję kawę od zawsze, i co? nie było mnie w tych 30% , musiałam zachorowac? wszyscy z kola cukrzykow lubimy i pijemy kawę,i każdy z nas boryka sie z tą chorobą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 16:15
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
W umiarkowanych ilościach. Wbrew ochom i achom - również głównie w czasopismach - zielona herbata jest napojem wychładzającym (bez względu na to, jak bardzo gorącą ją pijemy), czyli osłabia żołądek i po kolei pozostałe organy...
i slusznie-nie wiem czemu ludzie tak się zachwycaja zielona herbata??? przeciez jest nie zdrowa? ale tak to juz bywa "jedna sroczka to i druga"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 16:22
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Ja piję wyłącznie kawę ze śmietanką 5-7 szklanek dziennie , i tak już ponad 35 lat. Herbaty nie piłam i nie piję żadnej. Moja wątroba i żołądek oraz serce są we wspaniałej kondycji . Kto twierdzi , że kawa szkodzi ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 18:51
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

kawa pita przez ok.20 lat nie wplywa na cisnienie,traci swe wlasciwosci narkotyczne(kofeina-ale coz to za narkotyk?).pije jej dosc duzo-byłam nieszczęsliwa ,gdy mi nie pozwolono po operacji.Ale tez lubie zielona herbate-teraz dostalam prosto z Chin-jest inna od tej ktora my pijemy-lepsza i troche ma jakiejs dziwnej słodyczy-ale nie glukozowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 20:08
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Uwielbiam kawę. Wcale nie biorę pod uwagę różnych ogłaszanych rewelacji na temat szkodliwości produktów lubianych. Te wszystkie badania robione przez firmy lansujące dany artykuł są z reguły prowadzone w sposób mało obiektywny. Najpierw jest stawiana teza, a potem tak dobiera się argumenty żeby tę tezę udowodnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 20:48
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie kawa,mój ulubiony napój...

Bardzo lubię pić kawę.Pijam ją /przeważnie jedną dziennie/od ok.40 lat.Nic na to nie poradzę...lubię i już.Moją ulubioną jest ostatnio "Jakobs Kronung".Wcześniej była "Milea",i inne podobne.Preferuję kawę tzw.sypaną,chociaż podobno taka bardziej szkodzi.czy to prawda?Taką mogę pić parzoną "po turecku"/zwyczajnie zalewaną wrzątkiem/,bez zabielania.Natomiast rozpuszczalną wyłącznie z mleczkem.W najbliższej rodzinie tylko ja jestem "kawoszem"dlatego chyba nie mam expresu.Podobno taka/z expresu/jest lepsza.Jestem w "grupie ryzyka"zagrożonych cukrzycą.Mama chorowała ponad 20 lat.Leczyła oczy,serce.W końcu umarła na zawał.Ponad 19 lat temu.Mnie już mało brakuje do osiągnięcia Jej wieku,ale cukrzycy na razie nie mam.Pozdrawiam "kawoszy".Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 08-09-2008, 12:16
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Serdecznie Wszystkich witam i pozdrawiam ! Szczególnie zwracam się do Jadwigi 60.Ona jedna w całej tej dyskusji o niewątpliwie wspaniałym napitku jakim jest kawa ,wspomniała że jest cukrzyczką.Ja też !!! W tej chorobie trzeba poznać dokładnie swój organizm ,aby samemu sobie ,metodą prób i błędów dobrać właściwą dietę.Tu żaden dietetyk ,cukrzykowi nie pomoże[poza ogólnymi zasadami] Mam cukrzycę typu II.Ale wrócę do tematu kawy.Przez ostatnie 9 miesięcy nie miałem swojego diabetologa[odeszła z przychodni]Nowa lekarka przyjęła mnie pod koniec sierpnia.Na początku sierpnia zrobiłem badania na cholesterol i trójglicerydy i niestety cholesterol niewiele ale był zawyżony.Natomiast trójglicerydy podwójnie zwiększone.Pani Doktor zapisała mi Atoris ,który już wcześniej odrzuciłem ze względu za wyjątkowo wredne działania uboczne.To i teraz nie wykupiłem go.Postanowiłem znów zdyscyplinować się w diecie,bo przecie zdrowie człowieka LEŻY NA TALERZU.Kliknąłem w internecie na Cholesterol i trójglicerydy i mam to co trzeba [autor-Sławomir Gromadzki].Między innymi napisał On ,jakie pokarmy są szczególnie niebezpieczne.A także to że kawa z kofeiną i bez kofeiny,ponieważ ONA,TA KAWA sprawia że TRZUSTKA WYTWARZA NADMIAR INSULINY,z którą mój organizm nie mógł się uporać [nawet z prochami].Zaprzestałem picia kawy natychmiast i już po dwóch dniach [przestrzegając diety]miałem rano na czczo cukier 82.Do dzisiaj ,tj.już trzy tygodnie taki poziom cukru utrzymuje się.[kawy ani kropli] Piłem ją namiętnie i na czczo od zawsze,ale jeśli mam być zdrowszy nie pijąc jej-to niech ją diabli wezmą.Nie twierdzę że każdy organizm tak zareaguje na taką decyzję ale mój zareagował pozytywnie ,I TAK BĘDĘ TRZYMAŁ !!! ŻYCZĄC WSZYSTKIM ZDROWIA,POZDRAWIAM SERDECZNIE !!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 08-09-2008, 13:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Rysiek

bardzo mi sie sympatycznie czytało Twoje zdroworozsądkowe podejście do swojej choroby, diety i stosunku do przyjemności kawowych....Uwielbiam kawę i moge ją w granicach rozsądku pić, ale gdyby mi zabroniono podając twarde argumenty napewno bym odstawiła...pozostałbyprzecież jeszcze aromat, który (przyznajcie kawosze) częstokroc jest lepszy od samej kawy. pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 08-09-2008, 17:18
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Malwino ! Kawę piłem od lat młodzieńczych[lata 50-te].Od 41lat razem z żoną byliśmy jej SMAKOSZAMI.Lecz od pięciu z górą lat jesteśmy też gorącymi zwolennikami zielonej herbaty .początkowo tylko ze względów zdrowotnych [jestem po raku jelita grubego],następnie rozsmakowaliśmy się w niej.Piliśmy jednocześnie kawę i zieloną herbatę [4 szklanki dziennie regularnie] i głęboko wierzę ,że to właśnie ta zielona herbata i dieta pozwoliła mi uzyskać doskonałe wyniki "markerów"rakowych.Oczywiście herbata parzona w\g wszelkich zasad sztuki parzenia [internet] i dobrania odpowiedniego gatunku herbaty.Jest to tak cudowny napój ,Że ostatnio nawet zacząłem pić kawę ,jakby z niechęcią ,na rzecz zielonej herbaty.Więc bez żalu odstawiłem ją definitywnie ,a moja Basieńka została przy kawie ,upominając się jednak o regularne podawanie Jej także zieloną herbatę.Dzisiaj jednak zakomunikowała mi Basieńka ,że jeśli będę podawał Jej na "dzień dobry" herbatę to nie będzie piła na czczo kawy [dokuczają Jej wrzody żołądka].To już sukces !!!Ja natomiast bez żalu rozstałem się z kawą !Na koniec dodam ,że ceremonia parzenia zielonej herbaty ,jej podawania i wspólnego picia jest teraz u nas wspaniałą atrakcją [cztery razy dziennie].Serdecznie i ciepło pozdrawiam ,niezmiennie życząc zdrowia fizycznego i psychicznego do "starej" starości tj. b.długiego życia.Niech ZUS płaci długo ,choć mało-niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 14-12-2010, 11:28
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

kawa z pewnością jest zdrowa, jeśli pije się ją w umiarkowanych ilościach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 16:40
~gość: 178.235.30.xxx's Avatar
~gość: 178.235.30.xxx
 
Posty: n/a
Post

lol
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 16:42
~gość: 178.235.30.xxx's Avatar
~gość: 178.235.30.xxx
 
Posty: n/a
Post

"Opracowane na podstawie materiałów promocyjnych Tchibo."

daj pan spokoj z ta sciema na kazdym kroku

ludzie myslcie! i nie wierzcie we wszystko co pisza producenci. HAJS HAJS HAJS... na was zuczki czyli tych co wierza w cala scieme tych sponsorowanych artykulow
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 21:28
~gość: 95.215.192.xxx's Avatar
~gość: 95.215.192.xxx
 
Posty: n/a
Post

bogda - Heh jak pisze zdrowe to już nie przeszkadza że kiedyś nie smakowało czy cos robiło ....... od razu lepiej po artykule :]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 17-04-2012, 23:10
~gość: 173.56.1.xxx's Avatar
~gość: 173.56.1.xxx
 
Posty: n/a
Post

dlatego wlasnieM nie pijeM coffee ! never ever ! nie pijem wiecej niz 10 szklankuf !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 17-06-2012, 15:09
~gość: 84.10.250.xxx's Avatar
~gość: 84.10.250.xxx
 
Posty: n/a
Post

dokladnie jest odwrotnie, jak czytam te bzdury źle mi sie robi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 17-06-2012, 15:10
~gość: 84.10.250.xxx's Avatar
~gość: 84.10.250.xxx
 
Posty: n/a
Post

cyjanek tez jest zdrowy w niewielkich ilosciach, chi chi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 12:26
50krysia 50krysia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 39
Domyślnie

Ja chyba nie mogłabym żyć bez kawy..
__________________
-->Jeśli książka, to dobra, jeśli film, to mocny, jeśli wino, to czerwone!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zdrowa kawa? - komentarze iwo1111 Ogólny 91 09-04-2022 16:09
Zielona kawa dobra na odchudzanie - komentarze blimp Ogólny 30 13-07-2015 22:12
Polak i ochrona zdrowia - komentarze Dariusz Kosiur Ogólny 1 23-08-2011 18:23
Woda mineralna dla zdrowia i urody - komentarze green Ogólny 19 14-12-2010 11:04
Kawa i herbata mogą uratować życie - komentarze Basia. Ogólny 6 03-01-2008 00:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.