menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #114061  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:03
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jeżeli ktoś myśli, że mnie to cieszy to zaprzeczam, jest mi smutno i wstyd, że doczekałam takiej kompromitacji rządzących w Polsce, bo to nie Polska jest winna tylko my wszyscy, ci co pozwolili na łamanie Konstytucji.
"Komisja Europejska zdecydowała o skierowaniu skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce. Komisja Europejska wnosi także o tryb przyspieszony i zawieszenie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym w skardze przeciwko Polsce."
https://fakty.interia.pl/raporty/rap...ampaign=chrome
PS
Żeby zmienić Konstytucję trzeba mieć konstytucyjna większość a jak się jej nie ma to won.

Ostatnio edytowane przez maja59. : 24-09-2018 o 13:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114062  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
....
Mieliśmy indoktrynację marksistowsko-leninowska i gdzie ona dzisiaj jest??? Tak, że jestem spokojna o światopogląd naszych wnuków, nie są głupsi od nas .

Maju!
Te młode mają to czego'śmy nie mieli. Paszport i dowód na wyjazd. Czasowo i na stałe i mają serdecznie w du...żym poważaniu to co jakiś belfegor z PiSu wyduka.
A antykoncepcja? Ile od Ciebie jest do Czech, albo na Słowację?
Każda w potrzebie ma tuż przy granicy -podobno - full wypas. Inaczej mówiąc "każdej wg potrzeb."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114063  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:08
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Maju!
Te młode mają to czego'śmy nie mieli. Paszport i dowód na wyjazd. Czasowo i na stałe i mają serdecznie w du...żym poważaniu to co jakiś belfegor z PiSu wyduka.
A antykoncepcja? Ile od Ciebie jest do Czech, albo na Słowację?
Każda w potrzebie ma tuż przy granicy -podobno - full wypas. Inaczej mówiąc "każdej wg potrzeb."
Oczywiście masz racje, ale miło by było żeby w Polsce był XXI wiek, a nie jesień średniowiecza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114064  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:25
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Komisja Europejska skierowała wniosek przeciwko Polsce do TSUE.
Cytat:
Komisja Europejska zdecydowała się skierować skargę przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z uwagi na pogwałcenie zasady niezawisłości sędziowskiej, które zostało wprowadzone przez nową ustawę o Sądzie Najwyższym - poinformowała rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva. (http://www.tvn24.pl)
Niestety KE nie wzięła pod uwagę opinii wyrażanych tu w ubiegłym tygodniu przez kilka osób.
Ponoć głosów brakowało, ponoć nie miała prawa, jakoś tak to było?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114065  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=Mar-Basia]
Cytat:
Prawnik Marcin Matczak stał się ostatnio jednym z największych ekspertów ulicznej i parlamentarnej opozycji.
to chyba dobrze, że profesor, wykładowca akademicki i prawnik jest ekspertem a nie jakiś paprok i niedouczony tuman z demencją, któremu wydaje się, że wie?

Cytat:
Niektorzy zdecydowanie potrzebuja kuracji w psychiatryku.
faktycznie.
Szczególnie tacy, którym podobają się ustawy norymberskie i chore teorie antropologiczne będące ich podstawą.
Był taki specjalista od korekty defektów w wyglądzie .... może znasz? MENGELE się nazywał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114066  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Komisja Europejska skierowała wniosek przeciwko Polsce do TSUE.

Niestety KE nie wzięła pod uwagę opinii wyrażanych tu w ubiegłym tygodniu przez kilka osób.
Ponoć głosów brakowało, ponoć nie miała prawa, jakoś tak to było?

To chcesz nam powiedzieć, że niejakiego Wolskiego Saryusza nie posłuchali??? Przecież się weryfikował, że wie z pierwszej ręki.
a to się Arti zasmuci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114067  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Oczywiście masz racje, ale miło by było żeby w Polsce był XXI wiek, a nie jesień średniowiecza.

ale lud wolał eksperymenty i teraz KACZYŃSKI tą jesien średniowiecza uprawia dogłębnie.

a -śmy ostrzegali.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114068  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 13:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
to chyba dobrze, że profesor, wykładowca akademicki i prawnik jest ekspertem a nie jakiś paprok i niedouczony tuman z demencją, któremu wydaje się, że wie?


faktycznie.
Szczególnie tacy, którym podobają się ustawy norymberskie i chore teorie antropologiczne będące ich podstawą.
Był taki specjalista od korekty defektów w wyglądzie .... może znasz? MENGELE się nazywał.

Moje obawy graniczące z pewnością są takie, że psychiatrów też będzie powoływał sejm, bo inaczej badania nie przejdą pomyślnie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 24-09-2018 o 19:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114069  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 14:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Mateusz M.,

chwilowo premier, może łgać jak bury pies /przepraszam wszystkie psy niezależnie od rasy i maści/.
Nie agitował na rzecz kogokolwiek bezpośrednio, więc jest niewinny i już.
No jak sąd tak mówi, to tak być musi.

Na pewno MM rozwijać się będzie nadal w swoich kłamliwych homiliach, które są dla wiernych.
Niewierni mają taką przypadłość, że mówią: sprawdzam. .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114070  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 14:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
chwilowo premier, może łgać jak bury pies /przepraszam wszystkie psy niezależnie od rasy i maści/.
Nie agitował na rzecz kogokolwiek bezpośrednio, więc jest niewinny i już.
No jak sąd tak mówi, to tak być musi.

Na pewno MM rozwijać się będzie nadal w swoich kłamliwych homiliach, które są dla wiernych.
Niewierni mają taką przypadłość, że mówią: sprawdzam. .

Tzn że KAŻDY może.
z tym, że my bez wyroku wiemy że może bo .....KTO mu co ZROBI?

no i może czy te sędzie to też były wrogi POLSKI i ojczyzny naszej ukochanej czy nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114071  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 14:20
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

[quote=Jarosław II]
Cytat:
Napisał pluto37

Moje obawy graniczące z pewnością są takie, że psychiatrów też będzie powoływał sejm, bo inaczej badania nie przejdą pomyślnie.
To może zaprosić francuskich, tych co będą diagnozować panią Le Pen???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114072  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 14:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=maja59.]
Cytat:
Napisał Jarosław II
To może zaprosić francuskich, tych co będą diagnozować panią Le Pen???

niektóre postaci mają blisko
W końcu Paryż to też Europa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114073  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 14:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

i jeden z..... Krakowa:

Cytat:
Buczkowski przestał być członkiem PiS z dniem 13 września tego roku. O swojej decyzji poinformował na Facebooku:

"Po 13 latach bycia oddanym sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości czując się zawiedzionym, a nawet zażenowanym (jak i niektórzy członkowie partii z którymi rozmawiałem) działaniami niektórych czołowych ludzi PiS, a szczególnie Krakowskich Władz Zarządu Okręgowego, chciałem przeprosić moja rodzinę, przyjaciół, kolegów, znajomych i sąsiadów oraz wszystkich ludzi, których przekonywałem do wspierania i głosowania na PiS.

Teraz zrozumiałem, że się bardzo pomyliłem, dlatego w dniu 13.09.2018 r. na ręce Michała Drewnickiego złożyłem rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości, a w związku z tym bardzo proszę nie kojarzyć mnie już z tą partią, z którą się już nie utożsamiam" -
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114074  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 15:02
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Coś na deser. Pchnąłem cie bo mnie w...łaś.
Brawo PiS, a sąd chyba nie rozwiązał sprawy, czyżby z nowego naboru? Od teraz wolno znęcać sie i bić żonę??? Prokurator łaskawy
"Nie uderzyłem cię. Pchnąłem cię, bo mnie wk...łaś" – mówi początkowo radny. Po chwili słuchać odgłosy uderzeń i coraz głośniejszy szloch żony polityka. Ona go przeprasza, ten ją bije i krzyczy: "k...a mać, teraz sp...laj stąd, nie drzyj mi się na cały blok", po czym ona przez łzy pokornie odpowiada "dobrze". Piekło. Po prostu piekło."
Damski bokser? Kocham PiS. Proponuję posłuchać z głosem.
https://youtu.be/mVegeZVPf-4?t=21
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114075  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 15:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Jeżeli ktoś myśli, że mnie to cieszy to zaprzeczam, jest mi smutno i wstyd, że doczekałam takiej kompromitacji rządzących w Polsce, bo to nie Polska jest winna tylko my wszyscy, ci co pozwolili na łamanie Konstytucji.
"Komisja Europejska zdecydowała o skierowaniu skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce. Komisja Europejska wnosi także o tryb przyspieszony i zawieszenie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym w skardze przeciwko Polsce."
https://fakty.interia.pl/raporty/rap...ampaign=chrome
PS
Żeby zmienić Konstytucję trzeba mieć konstytucyjna większość a jak się jej nie ma to won.

Mój Boże, podła-żem baba,
bo mnie cieszy że jest ci smutno.
W tym przypadku rzecz jasna.

Smutek totalniactwa dobrze wróży Polsce.
A na większość pracujesz wraz z koleżeństwem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114076  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 15:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
Coś na deser. Pchnąłem cie bo mnie w...łaś.
Brawo PiS, a sąd chyba nie rozwiązał sprawy, czyżby z nowego naboru? Od teraz wolno znęcać sie i bić żonę??? Prokurator łaskawy
"Nie uderzyłem cię. Pchnąłem cię, bo mnie wk...łaś" – mówi początkowo radny. Po chwili słuchać odgłosy uderzeń i coraz głośniejszy szloch żony polityka. Ona go przeprasza, ten ją bije i krzyczy: "k...a mać, teraz sp...laj stąd, nie drzyj mi się na cały blok", po czym ona przez łzy pokornie odpowiada "dobrze". Piekło. Po prostu piekło."
Damski bokser? Kocham PiS. Proponuję posłuchać z głosem.
https://youtu.be/mVegeZVPf-4?t=21

Znaczy że co?
Bicie żony zależy od barw partyjnych?
Czerwone nie bijom?
A ten co skatował gwiazdę lewicy Klimasarę,
to chyba z twojej opcji?

Inna sprawa, że to rzadki głupek ta Justyśka, ale żeby bić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114077  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 15:19
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Będę wdzięczna za nie odnoszenie sie do moich postów personalnie, to co ja myślę i jaka jest moja opcja to moja sprawa, podobnie jak problem mojego czy czyjegoś wyglądu. Nie podoba Ci się, możemy dyskutować merytorycznie o tym niepodobaniu. Każdą insynuację osobista traktuję jako napad, baw się dobrze ale nie ze mną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114078  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 15:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

ale są i zdrowe elementy w narodzie co wiedzą że te podrygi KE są aktem zwycięskim:

Cytat:
" "Komisja Europejska, kierując skarge do #TSUE, przegrała bitwę z polskim rządem . To akt niebywałej bezradności i frustracji. To także akt kapitulacji. Nic już od nich nie zależy, nikt już się nimi nie przejmuje. Elity z KE, w trzy lata roztrwoniły zaufanie i pozycję Komisji" - napisał Wojciech Biedroń, dziennikarz portalu W Polityce..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114079  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 15:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

i ...... Warzecha w Rzepie
Cytat:
Morawiecki, który w swoich objazdach po Polsce i przemówieniach pełnych etatystycznych wątków coraz bardziej przypomina towarzysza Edwarda, a czasem nawet towarzysza Wiesława, podpina się pod te właśnie emocje, będące czymś więcej niż tylko sprzeciwem wobec uprzywilejowania jednych kosztem drugich. Jest tu tęsknota za tym, żeby państwo dało, żeby pomogło zawsze i w każdej sytuacji, żeby uregulowało, żeby skarciło i ustawiło do pionu wstrętnego prywaciarza, badylarza, zagranicznego krwiopijcę. I – zapewniam – nie jest to przesada, taki sentyment naprawdę buzuje. Paradoks polega na tym, że ten dyskurs żywcem wzięty z propagandowych tekstów gazet takich jak „Trybuna Ludu" czy „Głos Robotniczy" ma być zarazem odbiciem toczonej rzekomo przez władzę walki z „postkomunizmem". Czyli mamy walkę z postkomunizmem poprzez peerelowską retorykę i sentyment. Zaiste, dialektyka wyższego rzędu..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114080  
Nieprzeczytane 24-09-2018, 15:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Komisja Europejska skierowała wniosek przeciwko Polsce do TSUE.

Niestety KE nie wzięła pod uwagę opinii wyrażanych tu w ubiegłym tygodniu przez kilka osób.
Ponoć głosów brakowało, ponoć nie miała prawa, jakoś tak to było?


Ale co z tego wynika dla nas...od was?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.