menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-12-2006, 20:38
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie samotność


Znowu przyszła do mnie samotność
choć myślałem że przycichła w niebie.
Mówię do niej...
- co chcesz jeszcze idiotko?
A ona:
Kocham Ciebie. /ks. Twardowski/
Kogo jeszcze "kocha" samotnośc? Kto sam był w wigilię, w Święta? Jak sobie radzicie?, napiszcie proszę...
__________________
  #2  
Nieprzeczytane 28-12-2006, 10:56
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 760
Domyślnie

Wigilię spędziłam u syna, następne dwa dni sama. Radziłam sobie dobrze ale teraz jest mi smutno. Czuję jak wycieka ze mnie żywotność. Nie daję się choć trudno mi cieszyć się tym dziś. Jadka.Z
  #3  
Nieprzeczytane 28-12-2006, 12:50
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

mieszkam z córką psem jamnikiem i para kanarków ,czasem jest wesoło ,czasem mniej -ale grzech narzekać .Czasami odwiedzamy się na przemian z koleżanką na tzw. kawusiach .więc jest i wesoło. Jadka ,a ty słonko w jakiej miejscowości mieszkasz - bo ja w Grodzisku Maz może klikniesz do mnie na gg. lub tlenie jakbędziesz zainteresowana daj znać mój nr gg jest podany w profilu pozdrawiam Grażyna
  #4  
Nieprzeczytane 28-12-2006, 15:46
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Na rodzinnym stoku
stanęłam, na moment..
by ściszyć niepokój..
przywitać się z domem..

gorycz przez dni tyle
w piersiach nazbieraną
zamienić na chwilę
przebywania z mamą

by w garnkach i słojach
suszonych na płotach
rozbiła się moja
ogromna tęsknota

by w grudniowym blasku
potrafiły brzozy
wyrwać mnie z potrzasku
beznadziejnej prozy

by ścieżką lipową
biegnącą wzdłuż sadu
wróciły na nowo
marzenia do ładu

by wrota zaspane
skrzypnęły w stodole..
zapachniało sianem
i chlebem na stole..
To jest wiersz zciągnięty ze strony Beja wklejam go tu na poprawienie nastroju wszystkim seniorom Grażyna
  #5  
Nieprzeczytane 28-12-2006, 21:39
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie moim zdaniem

samotność - różne skojarzenia ma to słowo...Czasem wśród gromady ludzi człowiek czuje się samotny, a choć rozbawiony - nieszczęśliwy...Ja z sytuacji, które najbardziej lubię - lubię samotność...bo czym można określić samotność - nudą?, a ja czasem nudzę się wśród ludzi - nigdy sama...Może świadomość (czy słuszna?), że zawsze moją rękę wzywającą pomocy ktoś ujmie sprawia, że nie czuję się izolowana, natomiast w samotności szczęśliwa.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #6  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 11:51
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Przeglądając blogi zgłoszone w konkursie natrafiłam na - wydaje mi się - ciekawy i adekwatny do tut. tematu. Podaję "namiary" : samotny 123.blog.onet.pl
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #7  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 18:37
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie samotnośc

Jolitko masz rację ,samotnym można byc i wśród ludzi i to nawet bliskich . Nie zgadzam się natomiast z Tobą że samotnośc to znaczy nuda , nudzić się można i samemu i z kimś .Do tego nie trzeba byc samotnym. Widzisz Jolitko człowiek to jest "zwierzę stadne" i potrzebuje kogoś , nie tylko kiedy jest mu żle, ale też chciałby z kimś dzielić się radością. Pozwól że zacytuję tutaj nieznanego autora ,któremu było napewno bardzo żle samemu...
..Komu sie skarżyć że mi coś dolega,
Ach niema komu,Idż szukaj po świecie
Na próżno czarną ulicę przebiegam-
Mój dom. Lecz w nim nikogo niema przecie!
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 18:37
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Przeglądając blogi zgłoszone w konkursie natrafiłam na - wydaje mi się - ciekawy i adekwatny do tut. tematu. Podaję "namiary" : samotny 123.blog.onet.pl
Jolito.... jeśli podajesz "namiary" to adres kopiuj a nie wpisuj na "piechotę".... bo wtedy adres nigdzie nie prowadzi
http://samotny123.blog.onet.pl/ --- niby niewielka różnica
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
  #9  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 19:56
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

sory - podałam jak umiałam, a u mnie nie pokazuje się adres, bo coś się "pokiciało" i w miejscu gdzie kiedyś czytałam tytuL strony jest jakieś ble, ble Googli, ale do czasu aż ktoś mądry uwolni mnię od tego jakoś sobie radzę. Miło pozdrawiam.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #10  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 20:03
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Re.Tar-nince

No i okazuje się, że jestem "odmieńcem" bo co jak co, ale z kłopotów, problemów i innych "boleści" nie potrafię się zwierzać. Nie chcę się skarżyć, ale chyba wyniosłam to z domu...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #11  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 22:22
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Cytat:
Napisał araukaria
Jolito.... jeśli podajesz "namiary" to adres kopiuj a nie wpisuj na "piechotę".... bo wtedy adres nigdzie nie prowadzi
http://samotny123.blog.onet.pl/ --- niby niewielka różnica
Araukario aż mi się szkoda tej Jolitki zrobiło przecież wiesz , że ta dziewczyna się uczy a Ty tu taką ripostę . Potraktuj ją ulgowo albo albo napisz krok po kroczku jak to robić .
Jolitko trzymaj się, ja nie mam talentu więc Ci nie opisze lecz może jakiś "fachowiec" się trafi
  #12  
Nieprzeczytane 29-12-2006, 22:44
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Tar-ninko mnie też kocha samotność ale ona jest jakaś inna bo czasami łączy się z lękiem i płaczem a czasami przeistacza się w nicość. Trudno wtedy być sobą ale jakoś muszę żyć dalej. Zastanawiam się czy nie pójść do lekarza bo te stany dość często mnie nachodzą tylko nie wiem co mam powiedzieć aby mi
postawił dobrą diagnozę. Bo szkoda mi życia a sama przez to nie przebrnę , brak mi po prostu siły tej fizycznej a umysł jakby był w stagnacji . Chociaż rano jak wypiję 2 kawki to jest o wiele lepiej
najgorsze są wieczory , nie czuję pustki ale zajmuję się sprawami które są mało ważne a te co powinny być załatwione nie są nawet tkniętne i ta świadomość mnie bardzo męczy
  #13  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 09:53
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Daje się wyczuć pewne napięcie między Jolitką a Araukarią.
Dziewczyny bądżcie dla siebie miłe...na Boże Narodzenie i cały Nowy Rok już 2007.
  #14  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 11:40
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Przykro mi...

Cytat:
Napisał urszula-kol
Daje się wyczuć pewne napięcie między Jolitką a Araukarią.
Dziewczyny bądżcie dla siebie miłe...na Boże Narodzenie i cały Nowy Rok już 2007.
Urszulko.Niestety chyba intuicja nie zawodzi Cię...Przyznam, że przez wiele dni (ach, jak się dłużyły!) starałam się ustalić sama ze sobą - jaką popełniłam gafę i dopiero wczoraj uznałam, że mogło to być moje wtrącenie się do Jej "notek"...Niestety chyba ślad tej mojej samowoli jest nieodwracalny - jeszcze pewnie przez czas jakiś...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #15  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 11:48
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Araukarii

bardzo, bardzo...Jola
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #16  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 12:02
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 760
Domyślnie

Grażynko ! dziękuję za miłe słowa. Dopiero ściągnęłam program gg. Kliknę do Ciebie jak oswoję się z nim. Mieszkam w Kobyłce. To niezbyt blisko Grodziska. Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim życzy Jadka.Z
  #17  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 13:30
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Jak pięknie postąpiłaś Jolitko.
  #18  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 14:31
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Coś dla rozładowania atmosfery :-)

Pozdrawiam Wszystkich Nowych i tych trochę starszych Seniorów i życzę Szczęścia w Nowym Roku.
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 15:41
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Re Wszystkim

Cieszę się, że przy Was samotność nie potrafi być samotna. A przy okazji: co zrobić, żeby obrazek wysyłany był mniejszy?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #20  
Nieprzeczytane 30-12-2006, 19:04
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Do Jolity..... dziewczyno za co Ty mnie przepraszasz?
Cytuję "Przyznam, że przez wiele dni (ach, jak się dłużyły!) starałam się ustalić sama ze sobą - jaką popełniłam gafę i dopiero wczoraj uznałam, że mogło to być moje wtrącenie się do Jej "notek"...Niestety chyba ślad tej mojej samowoli jest nieodwracalny - jeszcze pewnie przez czas jakiś...
W tej kwestii miałyśmy odmienne zdania i tyle. Ja swój pogląd przedstawiłam i uważałam ...i nadal uważam sprawę za zamkniętą.

Do Himalaya i Urszuli....
Cytuję... "Araukario aż mi się szkoda tej Jolitki zrobiło przecież wiesz , że ta dziewczyna się uczy a Ty tu taką ripostę . Potraktuj ją ulgowo albo albo napisz krok po kroczku jak to robić.
Cytuję... " Daje się wyczuć pewne napięcie między Jolitką a Araukarią."

Urszulo jakiemu zbożnemu celowi ma służyć ta diagnoza? - to pytanie retoryczne.
Nawet mi przez myśl nie przeszło, że to będzie riposta. Ale widzę, że na "riposty" wskazujecie..... (nie dokończę). T A K T... potrzebny jest nie tylko w muzyce.

A teraz "NIEFACHOWA" ale z życzliwości napisana INSTRUKCJA kopiowania adresów
1. W oknie przeglądarki zaznaczamy prawym myszy adres przeglądanej strony. Adres podświetli się na "niebiesko" i mamy do dyspozycji 4 opcje: wytnij, KOPIUJ, wklej, usuń....
2. Wykorzystujemy opcję KOPIUJ..... lewym myszy. Adres strony został skopiowany i zapisany w myszy.
3. Na otwartej nowej wiadomości (na forum) kursor ustawiamy w nowej linii i dokonujemy czynności wklejenia
4. Klikamy prawym myszy i pokazuje się opcja WKLEJ..... którą zatwierdzamy lewym myszki.
I po sprawie..... Miłej zabawy.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotność może przyśpieszać procesy starzenia - komentarze AnnaHelena Ogólny 52 07-11-2010 15:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.