menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #107641  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 19:15
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Dobrej nocy, Helenko....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107642  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 19:36
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Moja mała pilnuje budowy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107643  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 19:38
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107644  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 21:10
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie


Upłynęło kilkanaście dni od ostatniej rozmowy o Internecie Irenka podeszła do niej.
– Proszę pani, tatuś prosi o rozmowę – oświadczyła.
– Oczywiście Irenko, zaproś tatusia – odparła. Czuła, że będzie rozmowa o tym, co dzieje się na ziemi. Co ludzie robią, jak traktują teraz swoje życie, przeżycie.

Po kilku dniach i kilku rozmowach z informatykiem wiedziała, że nie ma na razie powrotu na górę. Nie ma jeszcze słońca na tyle aby go czuć, aby się ogrzać w jego promieniach. Do tego woda, woda jest na wagę złota. Rzeki jak do tej pory są nie do uratowania. Ludzie zrobili, co zrobili, teraz wszyscy cierpią. Wydobywają wodę z głębin, zrobiono studnie ale jest ich za mało aby żyć. Mają tylko wybrańcy dostęp do niej. Wiadomo, kto ma wodę, ten ma dobrobyt.
Klara podzieliła się tymi wiadomościami z mężem, z Hanią. Oboje byli tego samego zdania co Klara. Natomiast Stach był przekonany, że tutaj może być woda właśnie z głębin bez wychodzenia na powierzchnię. Pani Zosia dała sobie czas do przemyślenia ponieważ potrzebne jest zaangażowanie większej ilości mężczyzn. Wiedziała Klara że już są tutaj z pięć lat więc na górze są wielkie zmiany.
Od kilku lat Klara też pisze pamiętnik z życia na normalnej ziemi, z normalnymi ludźmi. Często siada przy znajomych i wysłuchuje opowiadań z góry, z normalności…
Spory ma pamiętnik i musi omówić to z panem w kuźni. Musi być bardzo solidny kufer w którym ułoży rysunki i opisy dzieci, pamiątki dorosłych z życia do tego opis. Obiecała sobie to zrobić i wie, że dotrzyma sobie słowa.

Od roku mają nowych sąsiadów, inny rejon Kraju, inne zwyczaje, inne słowa ale są bardzo serdeczni i życie jest komfortowe na takie warunki.
Razem wiercili przekop w ziemi aby połączyć wejścia, zadbać o bezpieczeństwo dla wszystkich. Klara od pół roku wybiera się tam w odwiedziny i jakoś to odwleka nad czym boleje Hania i Krzysztof. Znają ją i wiedzą, że jej przeczucia zawsze były trafne. Mają dużą pomoc od nowej rodziny ale do końca nie są przekonani do ich sposobu bycia. Bardziej chodziło o wiarę w Boga, w zachowania rodziny Klary. Od początku tutaj nie było modlitwy. Klara modliła się swoim zwyczajem jaki tutaj zorganizowała nie wciągała w to bliskich. Sąsiedzi mieli swojego pastora, mieli dom modlitwy, mieli spotkania nad możliwością rozmowy na temat wiary. Każdy był wysłuchany, szacunkiem uszanowana każda wiara, każde zdanie. W domu Klary z obecnymi członkami rodziny nikt nie wychodził ze swoimi propozycjami aby spędzać kilka minut o rozmowie, o modlitwie, o Bogu.
Po narodzinach syna Klara bardzo chciała ochrzcić Januszka. Pani Zosia miała wodę święconą, w ten sposób odbył się chrzest maleństwa, został przez panią Zosię zaznaczony krzyżem świętym i pokropiony wodą święconą….

Kiedyś rozmawiała z ojcem Irenki i słuchała wypowiedzi jakich on był świadomy od zawsze, ona nie przywiązywała wagi do tych zjawisk. Opowiadał o zachowaniu gwiazd, o czarnej dziurze która od dwunastu milionów lat pochłania i zgniata wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu!
Przy okazji dowiedziała się jak komary wygrywały wojny. Zarażały wojska malarią, żółtą febrą. Moc wiadomości dotarło do jej głowy o co nigdy nie dbała, aby się doczytać. Doszła do wniosku, że ojciec Irenki powinien prowadzić lekcje z dziećmi, wprowadzać je w ten temat o wszechświecie, o gwiazdach i o tym, co dzieje się poza zasięgiem naszego wzroku. Zachowania kosmitów i ich zachowania na ziemi też są ważnym tematem dla wiadomości młodzieży. Czarna dziura w Drodze Mlecznej i dziwne obiekty krążące wokół niej które są pożerane przez nią. Czarna dziura jest siedemdziesiąt razy większa od słońca. Ten materiał powinien być przekazany dzieciom, młodzieży. Tutaj nie mają innej możliwości do kształcenia się w takich tematach. Jeszcze ma plany aby poruszyć temat z doktorem i zaproponować mu prowadzenie lekcji o medycynie, o pierwszej pomocy. Może okazać się, że któreś z dzieci okaże większe zainteresowanie medycyną i pójdzie za tym pragnieniem. Klara wie, że cokolwiek dzieci wykażą jako temat i pragnienie ona im pomoże w osiągnięciu celu.
Widać było, że kobieta dręczy się tym tematem, tym, jak bardzo chce pomóc dzieciom w zdobyciu wiedzy a niewiele sama może zrobić. Kryteria oceniania i doprowadzenia jej pomysłu do realizacji.
Najgorsze dla niej był widok u sąsiadów jak zjadają dania z robali. To przerosło jej apetyt na wspólne posiłki i uczestniczenia w pomocy w przygotowaniu dań.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107645  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 21:11
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Będzie ciąg dalszy , ale nie teraz... muszę dopracować.
Przepraszam Was za błędy....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107646  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 21:21
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 792
Domyślnie

Dobry wieczór

Minął dzień jak co dzień....na razie oszczędny w działaniach, sił wciąż za mało na wzloty
Jakoś tak mam, że dopiero wieczorem siadam do kompa.

Ninko fajnie Lalunia wygląda wśród kwiatów, sama jak kwiatuszek
Odcinki czytam z ciekawością...

Halinko
dobrze że nieco odrywasz się od obowiązków i zabawiasz siebie i nas ślicznymi obrazkami Piszesz, że odzyskałaś swój profil, ale gdzie? tu na seniorku, czy na fb?

Helenko, Izuniu, dzięki za życzenia zdrowia, idzie ku dobremu

Omi, Marysiu, Zosiu

Wszystkim dobrej nocy życzę
__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107647  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 21:27
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 792
Domyślnie

__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107648  
Nieprzeczytane 13-04-2021, 21:33
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Dobrej i zdrowej nocy, Danusiu dla Ciebie i Maż....
Pogoda jest paskudna to i samopoczucie do niczego... będzie wiosna, przylecą bociany to i humor nam się poprawi. Jeszcze będziemy narzekać, że jest za gorąco! Samo życie, kochana..
Danusiu, dalszy ciąg w tym momencie nie nadaje się do pokazania... tam też do licha błędów... może nie STRASZNYCH, ale ze znakami mam zawsze - nie po drodze -
Mam nadzieję, że znajdzie się dobry DUSZEK i pomoże?!
Też powiem -DOBRANOC -
Moje maleństwo już układa się do snu, po 3 - 4 zrobi pobudkę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107649  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 08:18
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 809
Domyślnie

Dzień dobry WSZYSTKIM tu bywającym.
Ninko...lalunia przecudnej urody, a jak pięknie komponuje się wśród kwiatów.
U mnie dziś zima całą gębą....przez noc napadała warstwa śniegu i nadal sypie....Kładłam się spać wiosną...wstałam zimą. Wrrr. I samopoczucie jakieś takie nie do końca dobre...nic się mi nie chce...żadnej radości ducha.
Pozdrawiam....Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107650  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 10:33
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Witam Rodzinkę - witam cieplutko Izabell.
U mnie też zima! Sunia po powrocie ze spacerku wylądowała w umywalce... brzuszek też ubłocony... ubranko uprałam.
Jest już p. Krysia, pewnie będzie ruch w kuchni... zobaczymy...
Biorę się za powieść...ląduję w kosmosie!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107651  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 12:06
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Miło mi jest, ale zajrzę wieczorem...
Pozdrowienia dla Rodzinki i zaglądających - odwiedzających -
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107652  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 15:16
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 310
Domyślnie


Witam naszą rodzinkę, jeszcze chłodną środę..Kiedy nadejdzie ta prawdziwa wiosna, i będzie cieplej.

Nic nowego się nie dzieje, 3 strony ogrodzone płotem,więc nawet kotka innymi drzwiami wychodzi na dwór.
Pozdrawiam i wszystkich i znikam, smażyć kotlety schabowe na dzisiejszy obiad.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107653  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 17:02
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich z NInką na czele U mnie też Zosiu pogoda ni to wiosna ni zima ...i ja po wczorajszym masażu... jakaś taka jak pogoda.Poza tym mało dziś spalam w nocy bo...zawsze coś...nie wyczyścilam odświeżacza powietrza i męczyła mnie w nocy moja astma i alergia ...coś musi być winne ...ja nie!Zdrowka dziewczyny Halinko, Danusiu, Marylko nie chorujcie... Pozdrawiam wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107654  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 17:45
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie



Witam Ninkę i Koleżanki.
Czytam, że u niektórych z Was posypało śniegiem.
U nas jest bardzo zimno ale na szczęście bez śniegu.
Nawet kwiatki kwitną w ogrodzie, ale są takie marniutkie.
Co się dziwić, przy temperaturach np. jak dziś - 3 stopnie. Brrr.
Pozdrowionka Dziewczynki. Pa.


Cytat:
Piszesz, że odzyskałaś swój profil, ale gdzie? tu na seniorku, czy na fb?
Tak Danusiu, na Seniorku. Pisanie w profilach wyszło już widocznie z mody.
Pewnie nikt tam nie zagląda, bo przez te kilka miesięcy nie miałam ani jednego sygnału,
że profil nieczynny.
Co do Fejs-buka, to tam raczej nie bywam.
Jakoś mi nie leży ta nowa wersja.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107655  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 18:52
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 809
Domyślnie

Dobry wieczór....
Dziś cały dzień u mnie sypało...warstwa śniegu zalega i przykrywa to, co wiosną zbudziło się do życia. Szkoda...oby nie przemarzło.
Ninko...Zosiu...Helenko....Jolinko... miło, że jesteście..od razu zrobiło się przyjemniej na wątku, jak ktoś coś rzecze.
Jolinko...cieszę się, że profil uratowany, a to za sprawą Janeczka. Faktycznie teraz coraz rzadziej wypisuje się tam życzenia i serdeczności.
Miłego wieczoru WSZYSTKIM.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107656  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 19:58
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Wyrwana z kosmosu... muzę się odnaleźć...
Cieszę się że jesteście kochane dziewczyny!
Helenko, coś było w powietrzu kochanie, w nocy dusiłam się, wstałam, otworzyłam okno - czego nigdy nie robię - bardzo była ciężka noc!
Halu, fajnie że jest wątek. Ja nawet tego nie potrafię odnaleźć jak go nie ma na widoku...wczoraj szukałam wątku - Witam -
Izabel, u mnie też śnieg, błoto a sąsiadka wsadziła piękne bratki do wazonu na ogródku przy bloku. Pewnie go nie zauważyłaś... nie rzuca się w oczy... dzisiaj te piękne bratki leżały pod śniegiem.
Zosiu, jak nie chodzisz do Klubu to i nie ma o czym pisać...
Naszej Lili nie ma, Ewuni z W. też nie pokazuj się.. Dobrze, że Maleństwo zagląda i wiemy, że jest w miarę dobrze.
Moja mała przyszła i na - kolanka - Teraz będzie bita w główkę...mas nad nią deskę z klawiaturą...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107657  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 21:17
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 310
Domyślnie

Dobry wieczór RodzinkoNina,Danusia, Jolina, Helena,Iza_bell ,Ewy
Nina masz rację,teraz nie chodzę do klubu bo go już nie ma, pozbawione zostaliśmy pomieszczenia w szpitalu(był artykuł w naszej regionalnej gazecie, artykuł wycięłam i umieśćiłam w kronice klubowej(bo jest u mnie i sukcesywnie uzupełniana..gdzie teraz będzie mieścił się nasz drugi dom?
Nawet starosta nie jest w stanie coś zaproponować dla Klubu Medyk( strasznie jak można pozbawić klub po 23 latach aktywnej działalności pomieszczenia?)
Co wtorek odwiedza mnie koleżanka klubowa i gramy sobie w grę RUMMY...przy okazji sobie wspólnie wypijemy kawę z mleczkiem, ja to robię codziennie od lat.. godz.10-tej, nawet będą po operacji zastawki w Poznaniu, lekarz na obchodzie spytał się mnie.. czego bym teraz chciała..a ja na to kawy się napić..i pielęgniarka przyniosła mi kawę..ale ja tylko mogłam ją powąchać wtedy, a było to w 1996 r!!
Ale najważniejsze.. to jest że żyję ( a nie wącham korzonków kwiatów)Brakuje mi spotkań klubowych z członkami klubu , zabaw, pikników,wycieczek,spartakiad sportowo-wyczynowych..
Dzisiaj na działkach pracowały dwie koparki i po nich chodziły bociany,szukając robaczków
Hm dzisiaj miałam apetyt na słodkości, co mało mi się zdarza, ale kawałek czekolady zaspokoi moją zachciankę.
Nina jaka sympatyczna jest lalunia między kwiatami na oknie
Wszystkim życzę spokojnego wieczoru DOBRANOC
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 14-04-2021 o 21:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107658  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 21:18
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 681
Domyślnie

Uciekam Rodzinko... od rana siedzę tutaj... na szczęście dobrze mi idzie praca.
Dobrej nocy Wam życzę i trzymajcie kciuki - nigdy o to nie prosiłam -
Przytulam do serducha
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107659  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 21:45
Omi's Avatar
Omi Omi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Polska
Posty: 1 941
Domyślnie




D O B R A N O C ...




Humor ...

__________________
Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej - bo ciągu miesiąca ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107660  
Nieprzeczytane 14-04-2021, 21:55
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Ninko, odszukiwać posty, wątki a nawet wyciągać z archiwum, to w sumie bardzo łatwa sprawa. U mnie było gorzej, bo zniknęło wszystko z profilu.
Bez pomocy Janka nie dała bym rady. Co prawda przed laty nie sprawiało mi to trudności.
Z upływem lat moja zdolność zapamiętywania też zużyła się.
W sumie, to właściwie sama nie wiem po co uparłam się by uruchomić ten profil, skoro mało kto do niech zagląda. Tak to już jest, że z czasem najładniejsza zabawka znudzi się.
Dobranoc Ninko. Śpij dobrze.
Niech miniona noc nie powtórzy się.


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.