menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-09-2008, 18:35
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Zus


Nasze pieniądze w ZUSie.
-Dwa lata temu 30 tyś. zatrudnionych, dziś 50 tyś. z czego tylko połowa do obsługi klientów.
-84 miliony przeznaczono w tym roku na wyposażenie placówek ZUS.
-Zamiast odpowiedniego systemu komputerowego, wszędzie klimatyzacja, super meble i kuchnie.
-W jednym z ZUS w mazowieckim na dachu korty tenisowe (emeryci, renciści z mazowieckiego dalej na dach do ZUS pograć sobie).
-ZUS posiada 372 samochy oraz 320 kierowców.
-Prezes ma ponad 18 tysięcy pensji, samochód z kierowcą, tel. komórkowy, o eleganckim gabinecie nie wspomnę.
-W latach 2005-2007 pracownicy ZUS odbyli 101 podróży zagranicznych. Odwiedzili: Australię, USA, Kanadę, Koreę Pld., Macedonię, Belgię, Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Włochy. Wystarczy?
-Zacytuję teraz słowa rzecznika ZUS:"Nie podajemy (telefonów do rzecznika)do publicznej wiadomości na stronie internetowej, bo wówczas mogliby z nami kontaktować się interesanci Zakładu, a nie dziennikarze.A to mogłoby sparaliżować pracę rzeczni8ka i ....."
Informacje podałem za ANGORA, nr 40 z 5.10.2008, str.18-19, artykuł Leszka Szymanowskiego.

Szokujące, prawda?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-09-2008, 18:45
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

To nie jest szokujące to jest sukinsyństwo, nie obrażając szczeniąt. Nie wiem co, ale coś trzeba z tą koszmarną, samozadowoloną machiną zrobić. Może byśmy zrobili burzę mózgów na ten temat. ZUS dotyczył, dotyczy, dotyczył będzie każdego z nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-09-2008, 19:40
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
To nie jest szokujące to jest sukinsyństwo, nie obrażając szczeniąt. Nie wiem co, ale coś trzeba z tą koszmarną, samozadowoloną machiną zrobić. Może byśmy zrobili burzę mózgów na ten temat. ZUS dotyczył, dotyczy, dotyczył będzie każdego z nas.

...i dopóki tej machiny się nie rozwali, dopóty niczego się w niej nie zreformuje. To jest niereformowalny twór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-09-2008, 21:35
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Zgoda, trzeba rozwalić, ale najpierw powinno się przekazać nasze składki w bezpieczne miejsce. Najbezpieczniejszym miejscem będą nasze kieszenie. Zabieg prosty i skuteczny. Od tej chwili ZUS nie istnieje. Ubezpieczenie przejmuja towarzystwa ubezpieczeniowe, zabezpieczenie emerytalne towarzysta emerytalne dobrowolne, nie z nakazu ustawy. Kto nie chce to się nie ubezpieczy jego sprawa, że zdechnie z głodu na starość jeżeli jej dożyje. W wolnym kraju powinno być wolno zdechnąć z głodu na własne życzenie. Mam dość ubezwłasnowolnienia przez państwo, które wie lepiej co jest dla mnie dobre. Okrada mnie i innych przez 30-40 lat albo i więcej, a potem robi grzeczność, że jakiś ochłap rzuci. Sama sobie zabezpieczę starość jak mi się będzie chciało, a jak nie to nie. Moja sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pismo Do Prezesa Zus boleslaw_p Emerytura, renta, ZUS 38 08-08-2008 23:20
ZUS czy FIRMA (niedostałem wpłaty) pirek Emerytura, renta, ZUS 3 27-06-2008 19:40
Poszukuję inteligentnego funkcjonariusza ZUS pro Emerytura, renta, ZUS 2 18-05-2008 11:27
Pomocy Zus!!! MARIUSZ Emerytura, renta, ZUS 14 10-09-2007 21:33
Odnowiony ZUS? - komentarze filipekx52 Ogólny 0 31-07-2007 04:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.