menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 20:38
Pani Becia's Avatar
Pani Becia Pani Becia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 8
Domyślnie Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc.


Drodzy Forumowicze - zajrzałam na forum Seniora z nadzieją, że pomożecie mi rozwiązać pewną sytuację, która dotyczy mojej Mamy - emerytki, która gdyby nie bała się komputera jak ognia, pewnie sama zajrzałaby na to forum. Moja Mama od długiego czasu boryka się z niskim ciśnieniem, w zasadzie to od lat. Odkąd pamiętam miała za niskie wyniki, czuła się słabo z gorąca itp., ale od kilku lat chyba jej choroba zaczęła się rozwijać. Lekarz zdiagnozował u niej hipotonię ortostatyczną, to już jest konkretna diagnoza, która wymaga leczenia, zresztą przepisał leki. I tu zaczyna się problem - moja Mama zawsze wierzyla w siłę natury, ziołolecznictwo itd. Unikała lekarzy, wolała leczyć się nalewkami i mieszankami ziołowymi - zaiste, chyba pomagało na większośc jej dolegliwości, bo z reguly była okazem zdrowia. Jednak od trzech lat (czyli od diagnozy) ziółka na podwyższenie ciśnienia nie pomagają, a z Mamą coraz gorzej - teraz nie tylko jest jej słabo, ale miewa zawroty głowy, często zdarza jej się zemdleć. Kiedy przy omdleniu upadła i złamała rękę, sprawa zrobiła się nader poważna - ale Mama nieee, nadal swoje. Bo lekarze to konowały, bo ona nie da się truć, bo złamać to każdy sobie coś złamał w życiu, bo ziółka NA PEWNO pomogą (to dlaczego do tej pory jakoś nie pomogły?)... Mnie się wydaje, że mamie jest potrzebne leczenie, że ona się powoli zabija. Ale jak jej to wytłumaczyć? Jest moją Mamą, jest starsza, to nawet nie wypada, żebym ją pouczała. Czy macie Państwo jakieś pomysły, jak przekonać taką zatwardziałą damę do zmiany poglądów? Może wymyślicie jakieś argumenty, którymi mogłabym się posłużyć... Na razie Mama zbywa mnie stałym twierdzeniem - "młoda jesteś, nie znasz się". Pomocy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 21:03
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ile mama ma lat?. Jezeli jest stwierdzona hypotonia ortostatyczna , to leczenie jest bardzo kosztowne, to jest specjalna aparatura. Może wystarczy odpowiednie wstawanie z pozycji pionowej , może inne metody. Napisz cos wiecej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 21:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Widać fachową poradę. Witaj Pani Becia. Myślę, że tu uzyskasz poradę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 21:24
siwa_60 siwa_60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 27
Domyślnie

Bez przesady, nie każda hipotonia ortostatyczna wymaga leczenia z aparaturami, mój wuj podwyższał sobie ciśnienie lekami (przynosiło to efekt).No i dał radę.Pewnie choroby bardziej zaawansowane to cieższa sprawa,ale nawet nie wiadomo, że u tej pani leczenie lekami przyniosło by efekt. Skoro ona NIE CHCE się leczyć... Pani Becia, faktycznie jesli mama uznaje, że córka nie może jej doradzac to może być ciężko. A może ktoś w wieku mamy by z nią porozmawiał?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 21:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale ortostatyczna , to troche inna niz hypotonia arterialis
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 22:01
Pani Becia's Avatar
Pani Becia Pani Becia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 8
Domyślnie

Jak szybko dostałam odpowiedzi! Jestem zaskoczona i dziękuję Odpowiadam na pytanie - moja mama ma 63 lata, jest już na emeryturze... Lekarz powiedział, że w jej stanie to niedociśnienie można zbić odpowiednimi lekami, które zresztą zapisał. To dobry lekarz i mam do niego zaufanie, na pewno wie, co mówi, ale cóż, kiedy moja Mama kompletnie zignorowała jego wskazania? Dostała recepty, rzuciła je w kąt i obwieściła, że już ona sama wie najlepiej, który znachor da jej najlepsze ziołowe mieszanki. No i dał... Podejrzanie pachnące wysuszone siano, ktore Mama codziennie parzy sobie wieczorem (czyniąc smrod na caly dom) i popija, zadowolona, nie dostrzegajac, ze wcale jej nie pomagaja. A co do tego, by porozmawial z nia ktos w jej wieku, to nie wiem jak to zorganizowac. Wszystkie kolezanki Mamy tez wierzą w ziółka. Ech... Już nie wiem, jak jej przemówić do rozsądku. Siedzi teraz z ręką w gipsie, mam czekac, aż zemdleje, złamie nie daj Bóg co innego i będzie unieruchomiona? A w tym wieku złamania ciężej się goją...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 22:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Niestety nie ma wyjscia- mama musialaby byc ubezwlasnowolniona- mysle , że jak dostanie silnych zawrotow glowy, wezwij pogotowie , niech zabieraja mamę- jako ostre niedokrwienie mozgu -do szpitala i wtedy mozna cos zdzialac, innego wyjscia nie widzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 22:13
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Beciu, Twoja mama nie chce mieć nic wspólnego z komputerem. Ale może, kiedy jej podsuniesz stronę - to przeczyta?
Na Twoim miejscu poczekałabym na więcej wpisów i właśnie tak zrobiła.
Wprawdzie niezbyt dobrze rokują przekonania Twojej mamy, ale co szkodzi spróbować?
Forum to nie wizyta u lekarza. Forum to społeczność 50+
Chociaż i lekarze też tu są.

Jestem dużo starsza od Twojej mamy, też się bałam. Nie komputera. Bałam się swojej ignorancji. Ale spróbowałam i siedzę w Sieci od 2 lat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 22:21
Pani Becia's Avatar
Pani Becia Pani Becia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 8
Domyślnie

Podejrzewam, że raczej ciężko by się na mnie obraziła, że śmiem upubliczniać jej problemy na forach internetowych (Mama twierdzi, że na forach piszą "sami zboczeńcy i pedofile"), ale może to jest jakieś rozwiązanie? Jeśli by zobaczyła, że tyle osób w jej wieku radzi wizytę u lekarza, może by coś pomogło? Z ciekawych anegdotek - kiedy Mama złamała rękę, od razu po założeniu gipsu kazała się wieźć do Bonifratrów, co a nuż wypiszą jej mieszankę ziołową przyspieszającą gojenie złamanej kości?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 22:26
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Może wpierw poznaj sama forum.
Poznaj tzw. profile użytkowników.
Potem wybierz wątki, które Twoją rodzicielkę by zainteresowały.
A dopiero później podsuń ten wątek.
Co masz do stracenia?
Powodzenia Ci życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 20-04-2009, 22:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Beciu, nie jest to takie głupie. Bonifratrzy maja nieżle leki- pamietaj, że leki podwyzszajace ciśnienie działaja tylko w momencie działania, moze przyczyna jest jakas choroba serca.
Ja proponowałabym jeszcze poczekac , az dojrzeje do leczenia, bo nadejdzie taki dzien, że z powodu zawrotów głowy nie bedzie mogła wstac( nie zagraża to zyciu- dlatego może Ci się wydac, że podchodzę do tematu nieco niefrasobliwie) Powodzenia#E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-04-2009, 11:25
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

Witajcie. No wiec jesli chodzi o ziola to ja rowniez kiedys w nie bardzo wierzylam tak jak pani mama, Pani Beciu. Na helicobacter pylori sie leczylam balsamem Szostakowskiego i takze ziolami od Bonifratrow, ale ze srednio to pomagalo to wlasnie na tym forum napisalam o pomoc. I dyskusja mnie przekonala, zeby pojsc jednak do lekarza, co bylo dobra decyzja - leczylam sie ziolami kilka lat, poszlam do lekarza, dal leki - po miesiacu mialam spokoj. Owszem, ziolka sa dobre i nadal je pije na wzmocnienie i profilaktycznie. Wiec z mojego punktu widzenia sie oplacalo. Uwazam, ze pani mama jest troche nierozsadna. Skoro teraz zlamala reke przy upadku, bo zemdlala, i nie bylo to dla niej alarmem, to co bedzie dalej? Moj brat w jej wieku zlamal biodro przy upadku. Nie mogl wstac z lozka pol roku. Prosze koniecznie mame namowic, zeby jednak poszla do lekarza i sprobowala brac leki. Moze sie da ja namowic, zeby jednoczesnie brala leki na te niedocisnienie i pila jakies mieszanki co nie koliduja?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 21-04-2009, 16:35
Bogus55 Bogus55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 31
Domyślnie

a ja mysle, ze mame nalezaloby podejsc psychologicznie. Czy ma ona wnuki? Moze po prostu roztoczyc przed nia najgorsza wizje - ze cos jej sie stanie, wnuki zostana bez babci, przeciez babcia jest wazna osoba w ich zyciu, potrzebuja jej i jej wsparcia. Albo metoda marchewki? Zabrac mame do lekarza, skoro juz jest zdiagnozowana, to zabrac wyniki, wizyta bedzie trwala krotko, lekarz najprawdopodobnie przepisze jej Gutron, na niedocisnienie ortostatyczne to sie najczesciej przepisuje, moja zona zreszta miala podobne problemy, ktore skonczyly sie odkad zaczela kuracje jak nalezy. A potem "w nagrode" zabrac seniorke na zakupy, kobiety to tak lubia. Albo sprawic jej inna przyjemnosc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-04-2009, 18:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Beciu, napisz czy to jest Hypotonia ortostatyczna- czyli niedocisnienie wywołase zmiana pozycji ciała czy hypotonia arterialis- czyli niedocisnienie tętnicze- to sa dwie różne sprawy. Pierwsz wymaga aparatury w przypadku , kiedy dochodzi do drastycznego spadku RR, super ostrożnej zmiany pozycji ciała, druga tylko leczenia fermakologicznego- ale jak napisałam efekty sa tylko w momencie brania leków. To ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-04-2009, 16:26
Pani Becia's Avatar
Pani Becia Pani Becia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 8
Domyślnie

Z tego co wiem, chodzi o hipotonię ortostatyczną, ale niewymagającą leczenia aparaturami i szczególnych metod pionizacji... Lekarz powiedział, że sytuację można w stu procentach opanować lekami. Ech... Próbuję przekonać Mamę. Dziś zamierzam pokazać jej to forum. Trzymajcie kciuki! Może mnie nie uśmierci za upublicznienie jej historii...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 22-04-2009, 16:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Pani Becia
Czemu mama miałaby Cię uśmiercać? Przecież występujecie tu anonimowo. Nie napisałaś "moja mama Kowalska Janina" choruje na itd... Takich przypadków jest z pewnością wiele i trudno przypisać do konkretnej osoby. Pozdrowienia dla mamy. Mamo Pani Beci trzeba brać lekarstwa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 15-06-2009, 20:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Poradzil dr. Tadeusz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
proszę o pomoc...:))) kolorowy Podróże, turystyka 3 02-01-2009 20:41
proszę o pomoc w sprawie opieki nad osobą starszą, samotną aneta Opieka 1 13-11-2008 21:05
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25
Proszę o pomoc. chickita eSenior 66 30-11-2007 00:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.