menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-01-2017, 16:35
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Żarówka Opieka nad seniorami


Witam Państwa,

Czy zetknęli się Państwo z tematyką "hospicjum domowego"? Jestem na etapie zastanawiania się nad taką ofertą. Niestety, ale żaden bliski członek rodziny nie ma obecnie więcej niż 3-4 godziny czasu wolnego dziennie na opiekę nad seniorem rodu, natomiast jemu niezbędna jest opieka w wymiarze nawet 7-8 godzin. Jak widać na "załączonym obrazku" potrzebujemy wymyślić coś, co będzie tzw. zastępstwem. W kilka osób udało nam się wyszukać wspomniane hospicjum domowe - czyli pełną opiekę w domu "klienta". Czy sądzicie Państwo, że jest to bezpieczne i po prostu godne człowieka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-01-2017, 00:12
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem najlepiej jest wstrzymać się nad tego typu rozważeniami bo senior nie oznacza ,,umierający '' . Przykro jest nawet czytać takie ,,oferty '' więc może odpuśćmy ten temat Faldony , ok ?
Od tego typu ofert senior może poczuć się gorzej więc daruj sobie........ Pozdrawiam i zdrówka życzę ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-03-2017, 04:36
lay lay jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 152
Domyślnie

@ Dancia54 , ale nikt tutaj nie wyrokuje. Chodzi o to, że niektórzy potrzebują dodatkowej pomocy więc warto sobie nawzajem podawać dobre kontakty.
Z tego co wiem to w Warszawie funkcjonuje opieka domowa w ramach Medikar Home Care. Moim zdaniem świetne rozwiązanie jeśli nie chcemy by bliska nam osoba zamieszkała w domu opieki, a potrzebna jest stała opieka (np. kiedy jesteśmy w pracy)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-03-2017, 22:41
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Lay tak się składa , że opiekowałam się kimś po udarze i wiem jakie to jest poświęcenie i odpowiedzialność .
Tyle , że nie mieszkam w Warszawie i nie jestem zorientowana w świadczeniu usług tego typu w stolicy .
Wiem jedno - taka usługa kosztuje i nie tylko jedną stronę bo drugą również . I nie chodzi mi tu tylko o finanse . Ale może dość o tym ..... to temat rzeka i....smutny . Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-03-2017, 07:55
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 205
Domyślnie

Opiekuję Się Osobami Starszymi.moja Ostatnia Podopieczna ,już Odeszła.obecnie Dostałam Ofertę Za 10 Zł Wymagania: Sprzątanie Mieszkania ,klatki Schodowej,mycie Okien ,pranie Firan ,pójście Do Fryzjera Najlepiej Zawież Starszą Panią Samochodem Dotrzymywanie Towarzystwa Przez 4 Godz. Kulturalna Konwersacja .czy To żart Do Polskiej Rewaloryzacji.osiem Złoty W Moim Przypadku '' Kocham Cię Polsko'' Po 40 Latach Pracy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-03-2017, 00:11
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Witaj Cwieto . Niestety , tak już jest odnośnie świadczenia
takich usług ale moja rada - nie daj się wkręcić w to czego
nie powinnaś robić . Dasz palec a zabiorą Ci dłoń ..... tak właśnie było ze mną , moja wina bo okazałam serce i w sumie przegrałam..... Pozdrawiam i powodzenia .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-03-2017, 20:43
elfka's Avatar
elfka elfka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 442
Domyślnie

Cytat:
Napisał lay
@
Z tego co wiem to w Warszawie funkcjonuje opieka domowa w ramach Medikar Home Care. Moim zdaniem świetne rozwiązanie jeśli nie chcemy by bliska nam osoba zamieszkała w domu opieki, a potrzebna jest stała opieka (np. kiedy jesteśmy w pracy)

Witam,moja mama potrzebowała całodziennej opieki,ja pracowałam więc musiałam często korzystać z pomocy innych ludzi,w Lublinie to jest Egida24,zatrudnia profesjonalne opiekunki.Byłam zadowolona z ich opieki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-04-2017, 00:31
haaneczkaa haaneczkaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Koło
Posty: 4
Domyślnie

Dancia54, ja rozumiem, że ten temat do lekkich i prostych nie należy, ale nie można uważać, że nie istnieje. Nikt nie twierdzi, że senior = umierający, ale jeśli taka osoba potrzebuje pomocy a rodzina nie jest w stanie jej zagwarantować to co zrobić? Zostawić seniora samego, a może da sobie rade? Ja w rodzinie mam starszą osobę, która jest w domu całodobowym - http://www.domyopiekiolimp.pl. Jest po udarze, z niedowładem i potrzebowała opieki 24h/7. Owszem, początkowo każdy był przeciw, bo to okrutne itd. ale po czasie każdy widział, że to dobra decyzja. Leokadia ma zapewnioną opiekę, ma kontakt z ludźmi, codziennie jest na spacerze. Taki dom to nie jest poczekalnia na śmierć... To jest lepsze życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-04-2017, 01:06
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Witam . A może spytam o cenę w takim razie ? Bo warunki
są bardzo istotne ale koszta również.........
Moja przyjaciółka opiekuje się mamą , jest sama i nie daje
rady z matką i ze sobą ... niestety . Matka i córka są wrakami
. Niedługo i córce trzeba będzie pomagać . Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-08-2017, 01:57
Gienia1962's Avatar
Gienia1962 Gienia1962 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 20
Domyślnie

Dobrze jest mieć rodzine którą jednak obchodzi Twój los , ja mam 55 lat i mam się dobrze. Ale co jak ktoś ma 90 lat i ledwo chodzi a potrzebuje dodatkowej pomocy w czymkolwiek a dzieci i wnuki pracują po kilkanaście godzin dziennie? W takim przypadku jestem jak najbardziej na tak żeby zatrudnic kogos do pomocy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-08-2017, 06:32
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie koszmar

Polska nie jest przygotowana na starzenie się ludzi urodzonych przed 60-70 latami. Wtedy był wyż demograficzny. Obecnie rodzinom trudno opiekować się seniorami bo wszyscy szybko żyją i stale pracują - taki wyścig szczurów. W dodatku wiele chorób wieku starczego wymaga profesjonalnej pomocy medycznej.

Nie wiem co mnie czeka w przyszłości ale marzy mi się taki los jak bohaterki w pewnym amerykańskim filmie, który oglądałam. Tam skromna (niebogata) staruszka trafiła do domu "spokojnej starości" (jak wszyscy amerykanie) i żyła sobie w małym pokoiku z wiktem, opierunkiem i opieką medyczną.

W Polsce takie skromne staruszki mieszkają w przytułkach, w wieloosobowych salach a jak nikt ich nie odwiedza to gniją w brudzie. Niestety koszmar. Chyba powinniśmy domagać się przystosowania do starzejącego się społeczeństwa.

Przy każdych wyborach przemawia się do młodych a starych przekonuje się obiecując złote góry ich dzieciom i wnukom. Nie chodzi tu o żadną partię bo nikt nigdy nie myślał o starych.

Coraz więcej seniorów a liczba geriatrów nie wzrasta. Człowiek po sześćdziesiątce powinien być pod opieką geriatry, który całościowo rozumie problemy starszego człowieka. W Polsce to wielki problem. Jak zmniejszała się ilość narodzin to zmniejszano ilość porodówek i szpitali dla dzieci, natomiast jak zwiększa się ilość starszych ludzi to ilość fachowych lecznic nie wzrasta.

Wiem, że trochę sami jesteśmy winni bo nie domagamy się działania. Każdy uważa, że w niego nie ma sensu inwestować a w przyszłości dzieci się zaopiekują. Niestety życie to nie bajka i różnie w nim bywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-07-2019, 16:38
matkon1 matkon1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Kraków
Posty: 23
Domyślnie sprzęt

nie wiem w jakim stopniu potrzebujesz opieki ale jeśli chodzi o sprzęt medyczny to swojemu tacie zamawiałam z https://med-elektronik.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 12-07-2019, 16:54
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5DC020 78
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-07-2019, 18:19
liwia09 liwia09 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: piaseczno
Posty: 205
Domyślnie

Bardzo profesjonalną opiekę prowadzi hospicjum domowe w Zielonce (Marecka 74) Otaczają pacjenta nie tylko opieką, ale też przeprowadzają niezbędne zabiegi typu iniekcja, kroplówka itp. Możliwa też jest opieka długoterminowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sopot: teleopieka nad seniorami - komentarze 89.239.127.xxx Ogólny 0 29-06-2015 10:13
Blisko Seniora - bezpłatna pomoc dla opiekujących się seniorami BliskoSeniora Opieka 0 10-03-2013 14:04
Premier spotkał się z seniorami - komentarze Heniusia Ogólny 60 22-08-2009 04:53
Smurfy są... seniorami - komentarze Tadeks Ogólny 0 21-01-2008 21:34
Opieka nad seniorami w Europie Pere Opieka 8 06-06-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.