menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:26
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Post Węglowodany proste i złożone – których unikać i jak schudnąć - komentarze


Komentarz do artykułu: Węglowodany proste i złożone – których unikać i jak schudnąć
--------------------
Z zainteresowaniem przeczytałam artykuł, a szczególną uwagę zwróciłam na końcową kwestię, gdzie mowa o tym, że brak ruchu prowadzi do zakwaszenia organizmu. Paradoksalnie,to właśnie brak ruchu wzmaga apetyt na słodycze! Wbrew reklamom, mniejszą ochotę na słodycze odczuwamy ruszając się, a nie na przykład spędzając czas prze telewizorem. Zadziwiające-powiedziałam sobie- z adnotacją: do praktykowania mobilnego życia w miarę możliwości naturalnie...a mnie się nieraz nie chce po prost wyjść(!)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Własnie wtedy jak się najbardzie w świecie nie chce wyjść to trzeba sie mocno kopnąc i ruszyć po kurtkę (i smycz jak kto ma..)i z tego potem jest ta fajna satysfakcja ,że ruszyłam cztery litery wbrew sobie...sama to znam i wiem jak ciężko, ale do przodu..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 18:58
almara's Avatar
almara almara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Mazowsze
Posty: 244
Domyślnie

A co zrobić, gdy się nie ma smyczy? A nawet ochoty na smycz..rower..spacer...?
Ruch jest bardzo ważny, ale można stosować dietę, która zapobiega wzrostowi cukru we krwi i zakwaszeniu organizmu. Polecam np. sprawdzoną dietę Montignaca.
Jesz do syta, a nie tyjesz, a nawet chudniesz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 19:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To jest dieta dla osób bardzo poukładanych i bardzo zdyscypliniwanych od dawna wiadomo co z czym łączyć, albo czego nie łączyć.Jest to dieta droga,bo tzreba kozrystać ze sklepó w ze zdrową żywnością.Kiedy był czas, ze nieco przytyłam wzięłam wszystkie diety jakimi dysponowałam(ok 20)wszystkie je kilka razy pzrrestudiowałam idopiero wtedy wiedz a c o każdej z nich coś wybrałam jak mi się wydawało najkozrystniejszą dla mnie: a była to dieta kapuściana- dla mnike rewelacja-jesz do syta ale to i tak jak pzrepis nakazuje.Schudłam pzrez tydzień 4,5kg po czym zwiekszyłam spacerki z psami, zeby utzrymać efekt i tak zostało nawet w czasie jak rzucałam palenie.Tę dietę też wybrała moja szczupła zresztą córka i była nią zachwycona- schudła jescze 4 kg.(wprawdzie nie wiem po co, ale..)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-03-2011, 11:25
~gość: 83.16.164.xxx's Avatar
~gość: 83.16.164.xxx
 
Posty: n/a
Post

Kto to pisal ? Chyba jakis kosmita ..Zacznij drogi autorze kilka razy w tygodniu biegac powiedzmy po 2 godziny i zobacz co sie bedzie dzialo z apetytem na slodzycze . Ostatnio pedalowalem tydzien na rowerze od rana do nocy i pod koniec trasy mialem ochote tylko na slodkie . Organizm sam sie domagal 'paliwa " czyli slodyczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-06-2011, 15:13
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Mruga oczkiem (żart) spacer

Cytat:
Napisał Malwina
Własnie wtedy jak się najbardzie w świecie nie chce wyjść to trzeba sie mocno kopnąc i ruszyć po kurtkę (i smycz jak kto ma..)i z tego potem jest ta fajna satysfakcja ,że ruszyłam cztery litery wbrew sobie...sama to znam i wiem jak ciężko, ale do przodu..
Prawdziwym sprzymierzeńcem w tej kwestii jest piesek. Kto nie posiada psa, temu zostaje wyłącznie silna wola. Życzę powodzenia.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-07-2011, 15:06
~gość: 89.230.36.xxx's Avatar
~gość: 89.230.36.xxx
 
Posty: n/a
Post

Błonnik, czyli węglowodany? Chyba coś się komuś pomieszało Cytuję: Błonnik opóźnia przemianę węglowodanów poprzez blokadę dostępu do glukozy. Wpływa to na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi.
Sam błonnik nie jest cukrem.
Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 21:48
~gość: 82.145.85.xxx's Avatar
~gość: 82.145.85.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał 89.230.36.xxx
Błonnik, czyli węglowodany? Chyba coś się komuś pomieszało Cytuję: Błonnik opóźnia przemianę węglowodanów poprzez blokadę dostępu do glukozy. Wpływa to na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi.
Sam błonnik nie jest cukrem.
Pozdrawiam!


Błonnik zaliczany jest do wielocukrów, wielocukry to inaczej polisacharydy, inaczej węglowodany złożone wielkocząsteczkowe, inaczej są to węglowodany, a jeszcze inaczej cukry...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 12:56
~gość: 94.197.127.xxx's Avatar
~gość: 94.197.127.xxx
 
Posty: n/a
Post

Znaczy, że kiedy mam ochotę na słodycze to mam zastąpić upragnione ciastko/batonik marchewką? Powodzenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 23:28
~gość: 82.170.103.xxx's Avatar
~gość: 82.170.103.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał 83.16.164.xxx
Kto to pisal ? Chyba jakis kosmita ..Zacznij drogi autorze kilka razy w tygodniu biegac powiedzmy po 2 godziny i zobacz co sie bedzie dzialo z apetytem na slodzycze . Ostatnio pedalowalem tydzien na rowerze od rana do nocy i pod koniec trasy mialem ochote tylko na slodkie . Organizm sam sie domagal 'paliwa " czyli slodyczy


PALIWA CZYLI SLODYCZY...?CIEKAWE, W MOIM MNIEMANIU RACZEJ WODY WODY I JESZCZE RAZ WODY!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 16:00
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Post

bla bla bla...)))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 15-04-2014, 22:15
~gość: 78.8.179.xxx's Avatar
~gość: 78.8.179.xxx
 
Posty: n/a
Post

przy każdej diecie uważam na węglowodany, zwłaszcza na te poste polecam też przeczytanie o nich w ciekawym artykule http://www.topsuplementy.com/weglowodany-proste/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-04-2014, 00:53
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Powiem Wam zupełnie szczerze, że ja się nie znam na tych wszystkich dobrych i niedobrych składnikach odżywczych. Odkąd wygrałam walkę z nowotworem, rzuciłam palenie, przeszłam na rentę i zażywałam mniej ruchu, sporo mi się przytyło. To już 12 lat, od kilku jestem znów czynna zawodowo, więcej się ruszam, a mimo to nie potrafię zbić wagi (w moim wieku to już w ogóle jest wyzwanie ponoć, bo zmienia się gospodarka hormonalna). Byłam ostatnio na spotkaniu, na którym pan opowiadał o zabiegu hydrokolonoterapii w Gliwicach i zaczynam się nad tym zastanawiać. Z jednej strony nie przekonuje mnie to zbytnio, ale z drugiej strony ten pan tak rzeczowo opowiadał, no i sam był taki szczupły, a już nie pierwszej młodości. Idę po majówce do mojej pani doktor to podpytam, co ona o tym sądzi, już sobie adres zapisałam ten co Wam podałam, żeby móc jej dać. Ona prawdę mi powie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-04-2014, 10:46
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Euzebio, ja nie stosuje żadnych diet. Po prostu nie jem pieczywa pszennego i słodyczy i ziemniaków - czasami... jak chętka bardzo napadnie to i owszem.
I praca na działce - kilka godz dziennie.
Wczoraj stwierdziłam, że mam mniej 2 kg, a u mnie to dużo, ponieważ i tak jestem szczupła i wcale nie chcę i nie mam potrzeby chudnąć.
Czyli bez lekarza: dużo ruchu - kijki to żaden ruch - i rezygnacja w produktów wyżej wymienionych.
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.