menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 22:55
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 134
Domyślnie

Podziwiam Was dziewczyny mnie by się nie chciało....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 11:58
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Domyślnie

Oj dziewczyny dziewczyny! Wszystkie chcemy byc piękne zdrowe i młode. Ale jak cos trzeba zrobic w tym kierunku to narzekacie jak uczniowie zmuszani do odrabiania lekcji
Basiu
Czy po zakonczonej kuracji zamierzasz przestac pic wode??? nawet nie chce o tym slyszec!Taka kuracja zobowiazuje do zmiany nawykow zywieniowych, zeby caly trud nie poszedl na marne!
#mam kciuki za wytrwałość i wciąż nowe efekty
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 12:04
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Domyślnie

Aha
Byłam wczoraj na hydrokolonoterapii, czyli oczyszczaniu jelitka.
Troszkę sie obawialam ale w sumie nie bylo czego. Zabieg nie byl przerazajacy i do wytrzymania. Wiekszych przykrych doznan nie odczulam, wrecz jesli mozna tak to ujac bylo dosyc przyjemnie.
Nic strasznego ze mnie tez nie wylazlo, wiec albo nie bylam bardzo zanieczyszczona , albo złogi jelitkowe zbyt twarde.
Jednak jestem zadowolona i czekam na jakies pozytywne objawy(typu poprawa cery itp), sama nie wiem co moze jeszcze z tego wyniknąć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 14:51
zochna's Avatar
zochna zochna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: warmińsko mazurskie
Posty: 1 928
Uśmiech

...z tego całego oczyszczania na dzisiaj, jestem najbardziej zadowolona z tego, że Ty Basiu wciąż jesteś...
Twoje milczenie zaczynałam powoli odbierać jako ewentualny fakt, że już, być może, sobie 'odpuściłaś'
To, że wciąż... i, że również dajesz radę temu 'na komendę' doprawdy dodaje mi skrzydeł... Dziękuję

Tami cieszę się, że jesteś usatysfakcjonowana
Wiesz, jak obserwuję ten swój proces oczyszczania, to teraz dopiero mogę docenić te ziółka i roślinki preparatu, które z taką pieczołowitością, powoli, delikatnie, wręcz zgodnie z biologicznym rytmem organizmu, skrupulatnie 'pucują' każdy 'flaczek po flaczku'...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 15:35
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Zochno

jestem i będę do końca szlag mnie trafia kiedy muszę wlewać w siebie 2 litry wody i pić ten cholerny błonnik ale to jest pikuś przy pozytywnych efektach tego naszego oczyszczania. Buziaki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 21-06-2008, 16:24
zochna's Avatar
zochna zochna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: warmińsko mazurskie
Posty: 1 928
Gaduła Basia

natychmiast po Twojej wiadomości skrzydła weny mi odrosły i...
myślę, że zrobię wszystko aby zaakceptować i polubić tą całą 'naszą' procedurę, ponieważ jestem świadoma tego, jakie to dopiero efekty przynosi pozytywne myślenie oraz działanie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 23-06-2008, 23:09
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie O oczyszczaniu...

Śledzę Wasze oczyszczanie od początku. Przeczytałam wszystkie posty. W kwestii samego planu oczyszczenia organizmu - świetnie! Też o tym myślę. Ale przeraża mnie sposób w jaki to robicie!!
Każdy ma prawo do własnego zdania, a moje jest takie:
zaordynowanie sobie ziół i tabletek niewiadomego pochodzenia, w długim okresie czasu, bez kontroli lekarza, bez uprzednich badań - jest dla mnie po prostu lekkomyślnością. Przeczytałam stronę "colonixu" i wręcz podejrzane są wypowiedzi tylu zachwyconych (?) osób. Czy nie chodzi o wyciągnięcie kasy od kolejnych naiwnych!?
Czy wiecie jak reaguje Wasz organizm? (Czy obserwacja tylko "sedesu" jest wystarczająca?) Jakie będą skutki w przyszłości? Z kim się konsultujecie?
Nie interesuje mnie zysk finansowy koncernów farmaceutycznych i producentów naszpikowanej konserwantami żywności.
Wybaczcie, to oczywiście Wasza sprawa jak szanujecie swój organizm. W końcu - "jak dbasz, tak masz". Ale chociaż nie zachęcajcie innych!
Temat nie jest mi obcy. Od dłuższego czasu poznaję wyniki wieloletnich badań polskich praktyków, lekarzy i naukowców którzy łączą naukową wiedzę medyczną z wiadomościami dotyczącymi alternatywnych metod leczenia.
Nie wiem czy i kiedy zacznę oczyszczanie, ale na pewno nie prędzej niż poznam problem z każdej strony. Na razie czytam sobie, o takie forum:
http://www.bioslone.pl/prezentacja
http://mikstura.kei.pl/forum/
i 4 książki z niego.
Chcecie to też zajrzyjcie. Pozdrawiam wszystkich.

Ostatnio edytowane przez Alunia : 23-06-2008 o 23:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 23-06-2008, 23:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Pytanie Aluniu

możesz mi odpowiedzieć kogo my zachęcamy? Robimy to na własną odpowiedzialność i tyle. Ja nie odczuwam kompletnie bólu kręgosłupa a mam 3 dyskopatie i usunięto mi 2 dyski, dzień zaczynałam od połknięcia proszka przeciwbólowego i po 40 minutach zaczynałam funkcjonować w miarę normalnie, zażywałam dziennie 4 proszki przeciwbółowe ....... teraz nie łykam żadnych przeciwbólowców od 6 tygodni. Nie wczytywałam się zbytnio w komentarze tych co stosowali colonix bo dla mnie były one kiczowate i mocno naciągane. Za rok powtórzę sobie tę kurację wtedy będzie ona trwała miesiąc a nie trzy jak w chwili obecnej. Otworzyłyśmy z Zochną ten wątek żeby dzielić się swoimi odczuciami, reakcją naszych organizmów na colonix a nie reklamowaniem jego na forum. Ty masz swoje racje, my mamy swoje . Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 24-06-2008, 18:50
zochna's Avatar
zochna zochna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: warmińsko mazurskie
Posty: 1 928
Uśmiech Basia

...to dopiero nazywa się wsparcie, dzięki
podpisuję się pod wszystkim co napisałaś i jeszcze dodam od siebie...

Alunia
Były czasy, w których nie było lekarzy ani naukowców i wtedy najprawdopodobniej, jedynym wskażnikiem było własne samopoczucie, które poza obserwacją "sedesu" przynajmniej dla mnie jest odczuwalne...
ale... dzięki za uwagi i komentarz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 14:20
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Domyślnie

A ja wlasnie konsultowalam strone colonixu z lekarzem med. i czytal on sklad tych preparatow i nie ma w nich nic niebezpiecznego!Poza tym caly sklad jest wypisany wiec po kolei kazde ziolko mozna sobie sprawdzic do czego sluzy i jakie ma dzialanie.
A wogole lekarze nie musza byc ostateczna wyrocznia dla nas, oni tez swieci nie sa i czesto przepisuja taki lek z ktorego koncernem maja umowe podpisana!i robia z nas kroliki doswiadczalne!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 19:07
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cyt. Tami "A wogole lekarze nie musza byc ostateczna wyrocznia dla nas, oni tez swieci nie sa i czesto przepisuja taki lek z ktorego koncernem maja umowe podpisana!i robia z nas kroliki doswiadczalne![/quote]"

Zgadzam się. Święte słowa!!
Co i tak nie zmienia istoty wątpliwości.
Powiedz jaki sens ma wypłukiwanie przewodu pokarmowego, a pozastawianie toksyn w reszcie organizmu? Chwilowa poprawa samopoczucia jest przewidywalna, a co potem?
Czy wypłukując toksyny z przewodu pokarmowego nie robisz tego samego z niezbędną florą bakteryjną?
Czy obecność toksyn nie jest raczej skutkiem wcześniejszych zachowań? Toksyny wchłaniane są najpierw w przewodzie pokarmowym - więc może słuszniejsze byłoby - zamiast go wyjaławiać - jednocześnie z oczyszczaniem, wyleczyć i zabezpieczyć na przyszłość.
Takie mam przemyślenia...
Być może niesłuszne. Każdy i tak sam decyduje co zrobi.
Przecież nie piszę po to by Wam sprawiać przykrość!
Życzę Wam dużo zdrówka, jak najserdeczniej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 19:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Błonnik, który codziennie spożywamy zapewnia jelitom odpowiednią florę bakteryjną. Oczyszczanie trzeba powtarzać raz w roku bo wiadomo, że po jakimś czasie toksyny znowu się pojawią. Nie ma cudownych leków, dla mnie 7 tygodni bez trujących środków przeciwbólowych jest dowodem na pozbywanie się toksyn z organizmu. Dla tych 7 tygodni bez bólu dla mnie osobiście ta kuracja oczyszczająca jest warta swojej ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 26-06-2008, 20:49
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Każdy broni swoich racji,każdy ma prawo wyboru-jestesmy wszak dorośli.Sugestia też robi swoje.Jeśli dziewczyny są pewne swego i zadowolone..dobrze robią.Swojego czasu uległam Tombakomanii-też się oczyszczałam na jego sposoby i wierzyłam,że robię dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 13:21
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Domyślnie

Alunia
Wszystko sie zgadza ale:
1.Oczyszczamy układ pokarmowy a konkretnie jelito. To na poziomie jelita odbywa sie wchlanianie róznych substancji do organizmu, zarówno tych dobrych jak i toksyn.Więc oczyszczajac jelito oczyszczamy caly organizm(stąd u Basi ustąpienie bólu kregoslupa, a niby co ma jelito do kregoslupa?)
Nastepuje ogolna poprawa samopoczucia. a potem to już zalezy jak ktoś będzie dbał o swoja dietę.
2. Oczywiscie ze obecność toksyn jest skutkiem wczesniejszej diety ale:lepiej zacząć oczyszczanie pozno, niz wogole
W dzisiejszych czasach cięzko jest naprawde o zdrowa zywnosc , nietoksyczna mimo naszej swiadomości i staran, więc moje zdanie jest takie, ze oczyszczanie powinno robic sie przynajmniej raz w roku.
3.Wypłukując toksyny z organizmu(jelita) oczywiscie wyplukujemy tez pozyteczne substancje typu flora bakteryjna, dlatego rozmawialysmy wczesniej o wlasciwej suplementacji w trakcie oczyszczania. warto w tym czasie stosowac jakis probiotyk(ktory uzupelni flore bakteryjna)
Poza tym uważam że jesli ktos sie juz decyduje na oczyszczanie , zawile zabiegi, systematycznosc przez kilka miesiecy, to nie bedzie chcial tego zepsuc w jeden miesiac niezdrowa dieta

Mam nadzieje Aluniu ze chociaz odrobinke rozwialam niektore Twoje watpliwosci odnosnie naszych"jelitowych poczynan"
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 27-06-2008, 22:08
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Uśmiech Miła Tami

Nie chcę się wymądrzać, bom raczej "humanistka" , ale mam sporo wątpliwości.
Zgadzam się z Twoim pkt 1 i 2.
Natomiast tak myślę, że przewód pokarmowy to nie, za przeproszeniem, zatkana rurka. Toksyny wszak są wchłaniane przez drobne nadżerkowe i wrzodowe uszkodzenia w całym przewodzie pokarmowym. Także w żołądku, dwunastnicy i dalszych odcinkach jelita. Skoro zostają wchłonięte - to nie pozostają - przyklejone na ścianach przewodu. A jeżeli tak, to co zostaje wypłukane z jelit?
Natomiast to co zalega i rzeczywiście tym sposobem można usunąć, znajduje sie dalej - w okrężnicy.
Reasumując myślę, że trzeba tak oczyszczać organizm aby ochronić uszkodzenia i jednocześnie je leczyć.
Co o tym myślisz?

Ostatnio edytowane przez Alunia : 28-06-2008 o 12:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 16:37
zochna's Avatar
zochna zochna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: warmińsko mazurskie
Posty: 1 928
Post

...kłopot ze sprzętem nie pozwolił mi wcześniejsze włączenie się do dyskusji
Tą dyskusję na prawie medycznym poziomie, pozwolę sobie sprowadzić do prozaicznej zawartości sedesu
Jeżeli po około siedmiu tygodniach wciąż!!!, codziennie!!!, systematycznie!!!, i bezboleśnie!!! wydalam z siebie złogi, wyściółkę jelit czy po prostu czarno-brunatne kawałki sprasowanego, podobnego do podeszwy lub koksu starego g..., to czy może być lepszy dowód na pozytywy tego preparatu?
Miały być jeszcze pasożyty, larwy, jajeczka itp. ale i bez tych wszystkich, na dzisiaj już jestem w pełni usatysfakcjonowana.
Włosy, zęby i paznokcie wciąż mam i to jak gdyby nieco zdrowsze, więc jeżeli po zakończeniu wszystkiego okaże się, że mi czegoś brakuje, to chyba zdążę pouzupełniać
...będąc przekonaną, że dzięki tym 'koncernowym' ziółkom i za taką 'kasę', jednak zupełnie ekologicznie, udało mi się przeczyścić tą nieco już 'zapchaną rurkę'
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 28-06-2008, 21:54
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Strzałka

Amen!
Każdy sam wybiera swoje ścieżki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 29-06-2008, 11:12
zochna's Avatar
zochna zochna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: warmińsko mazurskie
Posty: 1 928
Strzałka

...to tuż o <<<
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 00:38
Lonelia's Avatar
Lonelia Lonelia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 56
Domyślnie

Zochna, zostawić Cię na chwile, a Ty od razu zmieniasz avatar. Ale z Ciebie teraz ostra młoda gniewna!

Co do oczyszczania. Moja siostra dostała toto w prezencie i jest cała w pytaniach, czy to działa i z jakimi konsekwencjami. Widzę po ostatnich postach, że nadal, z basią, żyjecie i cieszycie się nawet dobrym zdrowiem oraz humorem. Czyli - ma brać! (siostra toto na to i owo /
PS Może później i ja spróbuję. Ale, ale, czy podczas kuracji można sie ruszać z domu? Z jaką prędkością to działa?
__________________
http://filmowo.blog.pl/
-------------------------------------
http://www.baba-o-filmach.blog.pl/

Co kuleje - idzie /S.J.Lec/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 30-06-2008, 15:08
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Domyślnie

Alunia
Zgadzam sie z Toba jak najbardziej. Uwazam ze oczyszczając jelito nie mozemy zaniedbywac innych naszych cudownych i życiodajnych organow ale:
dlaczego tak sie upieram przy czyszczeniu jelita?i co tam sie w nim znajduje ze tak sie tego chcemy pozbyc?
Nowoczesny styl życia rujnuje nasze narzady i gruczoły, wszystkie one podejmuja walke na codzien z duzymi dawkami tluszczy , cukrów, konserwantów, ulepszaczy itp. W momencie przyjecia do organizmu powiedzmy toksycznego jedzenia(toksyny i owszem zaczynaja sie pomalu wchlaniac), żoładek wysyla sygnal do jelit ze nadciaga toksyna, one zaczynaja produkowac zwiekszona ilosc sluzu, oblepiaja scianki, pokarm(czy tez produkt trawienia) przylepia sie do scianek jelit i tak sukcesywnie z dnia na dzien.W jelitach panuje srodowisko beztlenowe, temp.36.6 st Celcjusza a w tych wlasnie warunkach tkwia sobie przylepione do jelit resztki pokarmu(podobny eksperyment mozna zrobic wrzucajac np. codziennie troszke z naszego obiadku do woreczkow foliowych , zamknąc szczelnie i postawic na kaloryferze o wyzej wspomnianej temperaturze. Po tygodniu juz strach bedzie to otworzyc!)Aha! sluz przez jelita jest produkowany po to, zeby te trucizny sie nie wchlanialy!Jesli to sie zdarzy czasem to jest ok, po to on tam jest, ale niestety nasze odzywianie zmusza jelita do codziennej produkcji sluzu, a one nie daja rady usuwac nadmiarow ,stad zlogi kalowe w jelitach. I w tych zlogach tworza sie jeszcze gorsze trucizny , bakterie i gnilce niz dotarly z pokarmem!I niestety wszystko to przedostaje sie do krwioobiegu i jest transportowane po calym organizmie i rozsiewa infekcje.
Dlatego oczyszczanie i zmiany nawykow zywieniowych, warto jest zaczac wlasnie od jelit

P.S. mam nadzieje ze nie zagmatwalam tego zbyt bardzo
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.