menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2041  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 15:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Majątek parlamentarzystów w ciągu roku powiększył się do kwoty 639,3 mln zł. W 2014 roku w oświadczeniach majątkowych ujawnili majątek o ponad 11 mln zł mniejszy. Średnio na jednego posła przypada blisko 1,4 mln zł - wylicza portal Money.pl, który prześwietlił i oszacował majątki posłów na podstawie ich oświadczeń, złożonych w Kancelarii Sejmu.
Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zo...mpaign=firefox

Myślę że wam się seniorom też majątek powiększył ??? Głosuj na PO PiS posłowie tych partii zadbają o siebie i tobie też może coś skapnąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2042  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 16:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Warto przeczytać felieton Potapowicza http://potapowicz.pl/wp/wordpress/platforma-umiera/ wiele trafnych uwag . Jak ta że posłowie z dalszych miejsc na liście partyjnej widzą że nie mają szans na powtórne zaliczenie Parlamentu , zaczynie się destrukcja Platformy. Tymochowicz by na pewno poradził ,zrealizować stare postulaty wyborcze i uderzyć się w piersi że się ich wcześniej nie zrobiło. Taki psychologiczny manewr nauczany przez tych co szkolą polityków , ale czy jest w stanie to zrobić ???? zależy od tego czy te stare obiecanki są na tyle przygotowane że je można wdrożyć .Platforma Tuska szybką legislację przerobiła .

Coraz więcej głosów w Platformie krytykujących system władzy jak po transplantacji oczu przejrzeli ze nie jesteśmy zieloną wyspą dla klepiących jak mantrę wybiórczo o danych makroekonomicznych na tle Europy a tak naprawdę błyszczymy na pewno wśród Rumuni Bułgarii czy Ukrainy.Polska jest rekordzistą w Unii pod względem pracy ludzi za najniższe wynagrodzenie Polska 25% populacji pracujących Unia 5 % ,coś nie tak jeżeli chodzi o politykę społeczną . A jak popatrzymy na wynagrodzenia i ich medianie to ręce opadają.

Witaj Waclawie. Juz w domciu
Przeciez przed wyborami staralam sie tlumaczyc "po polsku", ze tak jest. Pamietasz jak mi dokopywali niektorzy - wytykajac, ze czlonek Polonii nie ma prawa otwierac geby i krytykowac krajowych "brudow" i klamstw statystycznych i dziennikarskiej propagandy.
Bron Boze nie ciesze sie, z tzw "nagiej prawdy" bo jest ona smutna. Mam tylko satysfakcje, ze ciezko nam "polonusom"! zrobic wode z mozgu.
No coz, doczekalismy sie czasow krytyki i bicia w piersi naszych gerojow z PO.

Pozdrowionka dla Ciebie

Ha ha, jak Lila wroci z wakacji - bedzie miala co czytac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2043  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 17:48
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Sorry Wacławie i Jarosławie. Nie zgadzam się z Wami. Czasami odnoszę wrażenie, że nigdy nie pracowaliście w zakładzie pracy tylko na jakichś abstrakcyjnych stanowiskach. Mogę też, bez obrazy, porównać Wasze spostrzeżenia z taśmami pani Bieńkowskiej i Wojtunika. Jesteście chyba w innej rzeczywistości. Miałem w latach 70' wykłady z ekonomii z dr Jermakowiczem, który w Stanach zakładał eksperymentalne państwowe zakłady przemysłowe, zarządzane przez menedżerów. Otóż sprawowały się one nadzwyczaj sprawnie. Ale to tak na marginesie, bo chcę udowodnić, że nie jestem Filipem, który wyskoczył z konopii - polskich konopii.
I nadal mnie zastanawia, człowiek jeszcze nic nie zdziałał a już krzyk, że zepsuje. Czyż to nie cuchnie ideologią Platformy Obywatelskiej. Co ma narodowość do zdolności ? A tu Szakaszwili rządzi okręgiem odeskim. Już go oceniają jaki będzie. Mój kolega pochodzenia żydowskiego powiedział, że on nie boi się Polaków tylko Żydów. Niektórych Żydów. Dlatego nie przyznaje się publicznie do pochodzenia. Iluż Polaków ma korzenie żydowskie i jakoś tego nie widać, przynajmniej wiekszość tego nie widzi. I dobrze. I są większymi patriotami niż nie jeden rdzenny Polak. Nie podam tu nazwisk, bo mogą tego sobie nie życzyć.
Tak więc nie oceniajmy przed tylko po. W zasadzie PIS nie miał kiedy rządzić. I ta fala nienawiści PO za przegraną z PISem. I dziwią mnie Wasze teksty, ale macie prawo mieć taką opinię. Tylko proszę, krytykujcie po a nie przed podejmowanymi decyzjami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2044  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 17:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ja akurat w swoim poście do Ciebie nie krytykowałem Dudy tylko się zastanawiałem czy nie za mało zrobiłem dla kraju, bo do tego akurat nikt się nie przyznaje ubierając się w listki laurowe, ukrywając pochodzenie czy ukrywając ponurą przeszłość.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2045  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 20:18
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Barry naprawdę nie wiem o co ci chodzi a życiorysy mnie nie interesują kto co robił 40 lat temu bo to ma bardzo mały wpływ na dzisiejszą rzeczywistość a poglądy zmieniają się pod wpływem nowych faktów i dostosowujemy je do rzeczywistości.

Pisząc o prezydenckiej żonie jej wyznaniu powinienem umieścić emotikon było by to jaśniej zrozumiałe. To na forum SC wielokrotnie pisałem na temat postów seniorów mających fobie żydowskie czy socjalistyczne którzy całe zło widzą żydokomunie.Cechuje to w szczególności ludzi prawicy o orientacji PiS czy ortodoksyjnych wyznawców religii rzymskokatolickiej albo faszyzującej młodzieży wszechpolskiej ożywających nacjonalistycznych haseł. Nie jest to w tym momencie ważne w temacie Prezydent.Swojego wyznania czy wyznawanej ideologi nie należy się wstydzić kiedy jesteśmy o tym przekonani. Jest to plus kiedy o tym normalnie się mówi . Są wątki na portalu społecznym możesz sobie na temat religii wymieniać poglądy m, tu zostańmy przy polityce .

Pisząc W zasadzie PIS nie miał kiedy rządzić. I ta fala nienawiści PO normalnie konfabulujesz Był rząd PIS + przystawki ale upadł .Mieliśmy wydobywcze śledztwa , obecnie Rząd z naszych podatków płaci odszkodowania , próby sprawdzania lojalności obywatela z żenującą posłanką PO chcącą się dorobić i jej występy w TV , grającej na uczuciach pokrzywdzonej Polki , bo młody człowiek z nią uprawiał sex . /uwierzyła że ma 20 lat - w mity ludzie lubią wierzyć/. Decyzje gospodarcze związane z polityką by ratować koncern USA i zakup rafinerii na Litwie.Potem gejzer pomysłów na państwo socjalne.To już historia po co wracać do walki o fotel kto będzie siedział na nim by złożyć podpis.

Piszesz : I dziwią mnie Wasze teksty, ale macie prawo mieć taką opinię. Tylko proszę, krytykujcie po a nie przed podejmowanymi decyzjami. Jaką decyzję może podjąć Prezydent Elekt przed zaprzysiężeniem przez Zgromadzeniem Narodowym ???
Na razie to PR jego wystąpienia i apele człowieka który zaczyna czytać o obowiązkach konstytucyjnych Prezydenta . Przejrzał na oczy jak to wygląda , nie wiedział jak wygląda przekazanie władzy na stanowisku Prezydenta .Ważne są niszczarki i ich wydajność
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2046  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 20:39
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Czy może ktoś wie dlaczego ludzie o żydowskim rodowodzie gremialnie zmieniają nazwiska,w Polsce na bardziej polskie,w Rosji na bardziej rosyjskie,itd?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2047  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 20:56
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Czy może ktoś wie dlaczego ludzie o żydowskim rodowodzie gremialnie zmieniają nazwiska,w Polsce na bardziej polskie,w Rosji na bardziej rosyjskie,itd?
Może to Cie zainteresuje? http://www.klub.senior.pl/showpost.p...&postcount=835
Miło spotkać prawdziwego Polaka katolika. Może jeszcze jakieś przemyślenia na temat żydowskiego rodowodu zmieścisz, ale uważaj na pra, pra, pra, prababunię nigdy nie wiadomo, nieprawdaż??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2048  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 21:59
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Prawdaż.Tyle,że pytanie ciągle pozostaje bez odpowiedzi. Doprecyzuję:czyżby wstydzili się swoich nazwisk,a może chcą coś ukryć?
I.B.Singer (polski Żyd) rzekł był,że "współczesny żyd nie może żyć bez antysemityzmu.Jeśli antysemityzm gdzieś nie istnieje - on go stworzy".
Nie sądzisz,że jesteś chodzącą ilustracją tego spostrzeżenia, maju59?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2049  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 22:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Prawdaż.Tyle,że pytanie ciągle pozostaje bez odpowiedzi. Doprecyzuję:czyżby wstydzili się swoich nazwisk,a może chcą coś ukryć?

Tak i nie. Wiely polskich Zydow zostalo przy swoich prawdziwych nazwiskach. Jednym z nich jest nobelista prof. Joseph Rotblat - mocno powiazany z ruchem PUGWASHem - wielki przyjaciel Polski. Znam wielu innych.

Rowniez byli tacy co po IIWS chcieli zmienic nazwiska na Czartoryskich lub Radziwillow - jednak na czas wyszla ustawa, ze nie mozna zmieniac nazwisk na nazwiska historyczne.
W tej grupie "chcacych byli rdzenni Polacy", wiec nie tylko Zydzi zmieniali nazwiska.
Dlaczego to robili? Moze Maja59 nam, to wyjasni - mam wrazenie, ze jest ekspertem w tej sprawie. A moze sie myle ?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2050  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 22:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Drzazgo zastanów się dla czego ? po wpisaniu w google "ŻYDOWSCY LAUREACI NAGRODY NOBLA -pojawia się strona http://www.izrael.badacz.org/izrael/...uka_nobel.html i mamy :chemia , fizyka ,medycyna ,ekonomia ,literatura w każdej pozycji masz listę nazwisk.

Wpisujemy hasło ;Polscy Laureaci Nagrody Nobla - http://www.ryga.msz.gov.pl/pl/wspolp...aureaci_nobla/ , Polscy Laureaci Nagrody Nobla napisała Ambasada w Rydze

Można też http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_l..._z_Polsk%C4%85 Pisałem już o tym że wstydzą się władze w Polsce swoich noblistów którzy musieli z tego katokraju wyjechać ale zawsze wspominali swój rodzimy kraj.Wyznawali inne wyznanie ale prymitywne myślenie rodaków spychało ich na margines.
Mamy Wałęse robotnika w klapie z matką boską i stwierdzeniem "jestem za ale przeciw" złamał prawo nie zapłacił podatku /mógł zmienić prawo/ i wielkimi Polakami którzy dostali stanowiska dzięki koneksjom Tusk ,Buzek i Wojtyła .Najbardziej nasz kosztowny idol to Wojtyła zwany JPII .

To co nieraz niektorzy seniorzy wspominają o wskrzeszeniu Rzeczypospolitej Obojga Narodów to mrzonki niedoedukowanych ludzi.Pierwsza RP to quasi feudalny twór który nie miał racji bytu ,to rozbiory pomogły Sarmatom wejść w nowoczesność.Zaborcy przekształcają na nowoczesną modłę rzeczywistość społeczno-gospodarczą. Szlachta zaczyna płacić podatki tworzona jest administracja państwa ,likwidowana jest pańszczyzna ,znoszone zostają przywileje szlachty, miasta się rozwijają zaczyna być wprowadzany kapitalizm i rozwój przemysłu.Na tamten okres czasu skansen europy ulega likwidacji.Wzrasta wydajność w rolnictwie do tej zachodniej , słabi upadają, tracą majątki zasilając rzemiosło.Bez tych działań nie było by II RP.

Już nieraz pisałem ze brak wiedzy o konstytucji z 1791 co w niej było zapisane http://www.polishconstitution.org/Konstytucja-PL.html powoduje że mitologia o postępowym akcie prawnym jest kultywowana a to jest zakłamywanie historii.Treść jest nie podawana do wiadomości publicznej a tylko opinie tych co im zapłacono za nie domówienia.Skończmy z fikcją w historii .Kiedy nie było Internetu można było ściemniać.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 01-06-2015 o 22:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2051  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 22:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Prawdaż.Tyle,że pytanie ciągle pozostaje bez odpowiedzi. Doprecyzuję:czyżby wstydzili się swoich nazwisk,a może chcą coś ukryć?
I.B.Singer (polski Żyd) rzekł był,że "współczesny żyd nie może żyć bez antysemityzmu.Jeśli antysemityzm gdzieś nie istnieje - on go stworzy".
Nie sądzisz,że jesteś chodzącą ilustracją tego spostrzeżenia, maju59?
Jest mi bardzo smutno, ale nie potrafię odpowiedzieć na pytanie dlaczego współczesny Żyd nie może żyć bez antysemityzmu. Nie jestem Żydem i nie wiem kto sformułował takie stwierdzenie. Pewnie Ty wiesz drzazgo, tylko swoją głęboka wiedzę chowasz przed nami. Nazwiska zmieniali różni ludzie, nie tylko z powodów ewentualnych pogromów ale również z innych. Czasem uciekali przed zaborcami, czasem przed lagą narodowców, czasem przed Hitlerem, czasem przed komuną, a czasem przed jedynie słusznym Polakiem katolikiem. Jako chodząca ilustracja mogę sobie już na wiele pozwolić i powiedzieć, że nie masz racji, a Twój atak na mnie to prymitywny obskurantyzm. To jest ten przypadek, że wstyd mi, iż z jednego jesteśmy narodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2052  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 22:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59

Ostatnie zdanie Twego "wzorcowego" wpisu jest wstretne, choc nie wiele sie dziwie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2053  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 23:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Mar-Basiu , maju59 myślę że spory żyd nie żyd do tego antysemityzm to tylko temat zastępczy stosowany by dyskusje o ważnych sprawach skierować na inne tory.Czy dyskusje o antysemityzmie czy o innych izmach zmieni nasz pogląd o Sejmie Senacie ??

Czy dyskusja o prywatnej służbie zdrowia to rozwiązanie o które mamy walczyć.Czy nasze postępowanie ma polegać na "kulcie kargo " jak to robią prymitywne szczepy na Oceanii. To co jest stosowane na zachodzie nie musi być dla nas małpowaniem zachodu.? Znamy ludzi mieszkających na stałe za granicą i możemy ich spytać jak oceniają możliwości wprowadzenia prywatnej służby zdrowia za którą się płaci biorąc pod uwagę realia Polski.Małpowanie i powtarzanie truizmów by być cool jest ostatnio modne i wielu też seniorów wpada w przesadę.

Mediana zarobków w Polsce to około 3000 zł to znaczy że połowa Polaków zarabia taką kwotę a druga połowa więcej. Euro 4,1 zł
Połowa polaków zarabia poniżej 1000 euro ,rencistów oni sobie radzą można pominąć bo przecież pracujący utrzymują cały system .Jak znajdę w GUS dane podam ale to pewnie około 2000 zł ale sprawdzę .

Mieszkając w Szwajcarii żyjesz tam i płacisz za swoje utrzymanie i wiesz mając nasze dochody lepiej ci patrzyć na nasze sprawy w raczkującym kapitalizmie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2054  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 23:39
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Nie było moją intencją zasmucić,Cię maju59.Nie przepraszam,bo nie znajduję w sobie winy.
I.B.Singer,to urodzony w Polsce Żyd,pisarz,noblista.
Jak to jest,o każdej innej nacji można mówić i dobrze i źle,a o Żydach koniecznie tylko dobrze.
Ktoś inny zauważył "dawniej antysemitą był ten kto nie lubił Żydów.Dzisiaj jest nim każdy,kogo Żydzi nie lubią".
Coś jest na rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2055  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 12:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?list=P...&v=Y5L0DFSGG0k
[....]Przemówienie młodych Polaków podczas XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży, 1 czerwca 2015 roku. Prawdziwy głos młodego pokolenia, które ma dość obciachu Platformy Obywatelskiej! Które chce żyć w normalnym kraju...
"Ponieważ młodzi odważyli się mieć swoje zdanie na temat polityków i sytuacji w Polsce to znani publicyści kazali nam emigrować, używając w stosunku do nas - młodego pokolenia - obelżywych słów." [...] Opublikowany 01.06.2015

W internecie walka na całego o poglądy najmłodszych wyborców wciskając im populistyczne hasła i tworzenie iluzji ekonomicznych
w dniu 1 czerwca ,takie show dla młodych czytających tekst z kartki przygotowanej przez specjalistów od PR.
Rozdmuchana sprawa taśm z prywatnych spotkań ludzi władzy za pieniądze z budżetu i plotek z korytarzy Ministerstw.Nagannym jest wykorzystanie kart kredytowych na obiadki zakrapiane alkoholem i gadania trzy po trzy jak na imieninach , ale to nie powód do stawiania tych ludzi przed sądem .

Ci młodzi nie wiedzą czego chcą i straszą wszystkich swoim wyjazdem , pytam się gdzie ? Co ci młodzi przywykli do parasola rodziców będą robić na zachodzie. Oni są nie przygotowani do normalnego życia przez rodzinę i szkołę. Myślą jak w PRL-u mit powtarzany przez tych co wrócili z USA że pieniądze leżą na ulicy w Ameryce.
Kończą młodzi ludzie politologię i inne logie gdzie nie potrzebne jest tylu specjalistów a potem narzekają że nie mogą znaleźć pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2056  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 16:49
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Ja piszę tak zbiorczo. Do wszystkich mimo że zaznaczam do kogo szczególnie. Stąd może mniemanie, że konkretnie do kogoś. Wyłapuję pewne wątki i fragmenty i odnoszę się do tego. Wywołana burza na tematy narodowościowe wiąże się z tym, że wszyscy macie sporo racji. Ja miałem w klasie sporo Żydów, dzieci tych, co przyszli za Armią Radziecką. Rzeczywiście zmieniali nazwiska a po 68 wyjechali by psioczyć na Polaków. A sami stworzyli sobie tę furtkę aby wyjechać na Zachód. A płakali, oj płakali że są wypędzeni. A sporo też zasimilowało się, weszło w rodziny polskie i lepiej postępują niż nie jeden Polak. Ile w tym fałszu a ile prawdy - nie wiem. Po czynach ich poznacie. A czy trzeba o tym mówić - tak, trzeba. To nie antysemityzm czy semityzm. Złe postępowanie trzeba ganić a dobre chwalić i nazywać wszystko po imieniu. Każdy ma swoje doświadczenie z innymi rasami. Z własną rasą też. Byle to nie przerodziło się w przemoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2057  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 17:39
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

A ja miałam w klasie sporo dzieci tych co od 400 lat w Polsce i przyszli z Oświęcimia. Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2058  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 18:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
A ja miałam w klasie sporo dzieci tych co od 400 lat w Polsce i przyszli z Oświęcimia.
Nie do wiary! Dym z nosa leci

Cytat:
Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach.

Hmmm. Zostawie bez komentarza bo sie obrazisz.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2059  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 20:09
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
A ja miałam w klasie sporo dzieci tych co od 400 lat w Polsce i przyszli z Oświęcimia. Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach.
Te 400 lat to nie wiem o kim,bo jeśli chodzi o Żydów to grubo więcej. W zasadzie od początku naszej państwowości,więc choć zawsze byli mniejszością i zawsze(ściśle do przełomu XIX/XX w) zachowywali odrębność ,to w zasadzie mają pełne prawo uważać,że są u siebie.
Podobnie jak Polacy o korzeniach ruskich,pruskich,czeskich,tatarskich,austriackich i wielu ,wielu innych.
W Europie nie ma narodu "czystego" w pojęciu chorych ludzi.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2060  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 20:40
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Te 400 lat to nie wiem o kim,bo jeśli chodzi o Żydów to grubo więcej. W zasadzie od początku naszej państwowości,więc choć zawsze byli mniejszością i zawsze(ściśle do przełomu XIX/XX w) zachowywali odrębność ,to w zasadzie mają pełne prawo uważać,że są u siebie.
Podobnie jak Polacy o korzeniach ruskich,pruskich,czeskich,tatarskich,austriackich i wielu ,wielu innych.
W Europie nie ma narodu "czystego" w pojęciu chorych ludzi.
Masz oczywiście rację Żydzi zostali przyjęci w Polsce w 1096 roku czyli są od tysiąca lat, po prostu myślałam o Kazimierzu dzielnicy w Krakowie, którą zasiedlili Żydzi w roku 1495 , to i tak więcej niż 400 lat. Mieliśmy różnych osiedleńców, bardzo zresztą zasłużonych dla Polski, jak na przykład ród Estreicherów z Moraw czy chociażby Wita Stwosza z Niemiec. Wszyscy mieli wpływ na rozwój kulturalny Polski. Wszystkim należy się szacunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.