menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 18-11-2014, 21:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Basiu, połgłówki się zaplątały o własne sznurówki,
bo PSL w wielu miejscach pobił Platformę o wiele procent.

Sprawa pewnie wyglądała tak;
Halo! Donald? Tu Józek z Komisji. Ten wredny Kaczor wygrywa, co mamy robić?
Ogłoście awarię systemu! Muszę mieć czas na zastanowienie.

A co na to internauci?
Głos z Niemiec na żale zleminżałych wyborców PO. Polski głos.

Cytat:
O sile państwa i bogactwie stanowi jego przemysł ciężki, huty, stocznie, przemysł technologiczny a także nowoczesny patriotyzm w świadomości narodu.

Niemcy jakoś umieją zadbać o siebie.

A wy lemingi?

Wcale mi was nie żal, Bóg z wami, spłacajcie sobie kredyty po 30 lat, jak myślicie że o bogactwie stanowi call center, biurowce z account manager
czy podcieranie tyłka starym babciom z Zachodu.

Nie macie nic w tym skolonizowanym kraju a puszycie się bo zarobicie 2500 zł,
gdzie tyle to kieszonkowego dostaje niemiecki nastolatek.
W UE jesteście już 10 lat i nic nie drgnęło poza cenami.
Stocznie nasze gdzie są?
Niemieckie prosperują, jakby je Angela przegrała to już dawno byłaby historią.
Dobrze wam tak lemingi, biedujcie albo lepiej, myślcie że się dorabiacie hahah, garba na plecach.

Wasza praca jest kosztowna, opodatkowana, niewydajna i żmudna.
Róbcie dalej na Europę. Naiwniacy.


A przecież zachwyty czytujesz i tutaj.

Polonusi, macie szczęście. Nie wracajcie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 18-11-2014, 21:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

A teraz ...taka ciekawostka.

Firma obsługująca PKW ma wice-prezesa.
Jest nim ( jak podała właśnie TVRepublika)
synek starego Bartoszewskiego, a na czele stoi Marcin Jabłoński (49 l.), były wiceminister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska (57 l.) i działacz lubuskiej Platformy Obywatelskiej.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 18-11-2014, 22:12
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Czyli wszystko jasne
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 18-11-2014, 22:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Dobra fucha, po prostu. Za państwowe pieniądze.
Zresztą nieprawidłowości są od dawna,
ale
tłumaczono, jak ktoś przegrywa szuka wszędzie powodów porażki.
Teraz bajzel wyborczy da naprawdę do myślenia i to niezależnie od faktycznego poziomu uczciwości wyborów.
Platformersi też w szoku.
Ten bajzel w komisji jest adekwatny do bajzlu w państwie. Biletów na PKP nadal nie można kupić.

Miłych snów...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 18-11-2014, 23:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No jednak doczekałam się Honoratko,
pisząc Ci enigmatycznie o synalku.
Chciałam sprawdzić, czy koleżanusia smarkająca w rękaw innym na swą dolę z potworem na wątku, będzie tu truchtać za mną.

No i mamy ją.
Czyta z wypiekami, ale po staremu jest ździebko niepełnosprytna, całkiem jak z okazji generała Andersa i jego antybolszewickiej misji pod Warszawą.

Se niech przeczyta i niech się nie ośmiesza.


http://niezalezna.pl/56005-serwery-w...cudow-nad-urna

Serwer i system jaki zabezpieczają w tandemie z programem ruskiego konsula pewnie gniotsa nie łamiotsa,
ale cos ruskie i polskie tam nie dopilnowaly i rozsypał się .
Algorytm optymalizacji przegrzał maszyny.
To tylko hosting.


Nie tak to chyba wygladalo na szkoleniach i strestestach w Moskwie.

Jasne, że firma Nabino za psie pieniądze cudów nie uczyni, a program napisała 23 -letnia studentka z Łodzi.
Brawo pani Agnieszko, jest Pani dzielna.

Koleżanka niech się nie spoci z wrażenia.
Niech poduszkę w majtki włoży, bo zaboli gdy znów z płotu spadnie.

Jeszcze raz miłych.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 18-11-2014, 23:54
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Ładne kwiatki
http://niebezpiecznik.pl/post/wlaman...ze-urzednikow/

obawiam się, że i kamienie już sprzedano
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 18-11-2014, 23:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Przyznam,że zazdroszczę mieszkańcom małych miast, miasteczek, wsi.
Dla nich wybory są jasne, znają ludzi, doskonale wiedzą na kogo głosują, dla nich te wybory mają sens,
Większość kandydatów znają od dziecka, wiedzą kto jest jakim człowiekiem , kogo stać na samodzielnośc, odwagę w działaniu, kto jest przedsiębiorczy,,

My mieszczuchy dużych miast mamy zupełnie inaczej,-
zdani jesteśmy na przedwyborczy festiwal obietnic,, zasłon dymnych. opowiadanie bajek,,
Patrzę na taki spot, ulotkę czy inną reklamę danego kandydata i nic o nim nie wiem,,,
w spotkaniu przedwyborczym o jednym takim dowiedziałam się od niego samego, że to dzięki niemu mamy wszystkie pozytywy we W-wiu,,,chociaż wcześniej nigdy o nim nie słyszałam,,

inny kandydat częstował jabłkami,,,to co w nowej radzie będzie przetwarzał owoce? A może poprze sadownictwo we W-wiu?
Zapytałam go jak to się ma taka przedsiębiorczość przy embargu Putina,,,,

inni częstowali kawą,,,to co będzie można będzie do niego wpaść na darmową kawkę do urzędu?,,,,
Ale prawdziwego planu, realnego, jakiegoś konkretnego działania dla mieszkańców, sensu ich programów,,,,nie usłyszałam,,,

Sporo moich sąsiadów i znajomych nie poszło do urn,,
czy oni są antyobywatelscy???
Uważam, że nie,,,antyobywatelscy są kandydaci, którzy nie potrafią przekonać społeczeństwo do pójścia do urn,
Idźcie głosować mówią,,,,wiele z naszych znajomych odpowiedziało,,po co?
Kto wiedział poszedł,,

Osobiście uważam, że Wrocław potrzebuje zmiany,,
jesteśmy najdroższym miastem w Polsce,,,,chyba jednym z najbardziej zadłużonym,,
ulice kilka metrów od Rynku przypominają wiejskie kamienne trakty,,,a miliony wydawane były np., na zdjęcia Marylin Monroe czy fanaberyjne galerie,,,stadion nie wykorzystany, a dokłada się do niego grube miliony,,,,itd

Zobaczymy dogrywkę
dotychczasowego Dudkiewicza z listy PO i
Mirosławy Stachowiak-Różeckiej z PIS

Kobieta, patrzy na wiele spraw realnie, sama zaznacza, że opłaty komunalne wymagają obniżki, a Wrocław to nie Rynek i Ostrów Tumski, a osiedla i ulice gdzie mieszkańcy żyją na codzień

zobaczymy czy młodzi zechcą zmian,, kandydatka ma 41 lat, wykształcona, z wizją zmian,,
,powinni na nią głosować,,,,

czy znów osły staną przy urnach,,,??? zobaczymy,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 02:49
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:

Lila
Miran, masz kogoś w Dolinie Krzemowej? Jeszcze zdąży zmienić wynik wyborczy w Polsce.
Może Ruch Narodowy 40%? Ale jazz!


Ja nie, ale moje dziewczynki....

Zobaczymy co sie da zrobic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 08:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa

Kobieta, patrzy na wiele spraw realnie, sama zaznacza, że opłaty komunalne wymagają obniżki, a Wrocław to nie Rynek i Ostrów Tumski, a osiedla i ulice gdzie mieszkańcy żyją na codzień

zobaczymy czy młodzi zechcą zmian,, kandydatka ma 41 lat, wykształcona, z wizją zmian,,
,powinni na nią głosować,,,,

czy znów osły staną przy urnach,,,??? zobaczymy,,

Jadziu, doskonale napisane. "kobieta patrzy realnie". Tylko czy panowie to potrafia zrozumiec???? i zapomna o pysze i solidarnosci meskiej, oddajac glos na mloda kobiete ???

A wogole gratulacje za jakosc watku, gdzie kazdy moze spokojnie i kulturalnie wyrazic swoje poglady, zastrzezenia.

Dla Lili i jej gosci pare kwiatkow z krajowego podworka. Co Wy na to ?????


CZYTAJ ARTYKUŁ O WŁAMANIU W SERWISIE NIEBEZPIECZNIK.PL

http://wyborcza.pl/1,75478,16991685,...#ixzz3JSrqP4wI



AGNIESZKA KUBLIK: Przedwyborcze sondaże prognozowały nieco lepszy wynik PO. Z exit poll wynika, że PiS ma 4 punkty procentowe przewagi nad PO.

tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,16985108,...#ixzz3JUuKCnVW



Choć system informatyczny nie decyduje o wyniku, to efekt propagandowy jego awarii destrukcyjnie wpływa na zaufanie części wyborców. Bo awaria padła na grunt dobrze przygotowywany przez PiS. Od lat Jarosław Kaczyński i politycy jego partii przekonują nas, że polskie wybory są nieuczciwe, że "oszustwa wyborcze mają miejsce na niespotykaną skalę", że "serwery PKW są w Rosji"


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,16984294,...#ixzz3JUuXGku8



Mam złe wiadomości dla naszych górali. W tym sezonie narciarzy z Rosji nie będzie. No i dutków od nich oczywiście też.

Rosyjskie firmy turystyczne biją na alarm. Popyt na wyjazdy do "dalekiej zagranicy" (to tam, gdzie nie rozciągał się Związek Radziecki) gwałtownie spadł.


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,16985988,...#ixzz3JUuloI9W
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 09:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Witajcie...
Zaczynam od offtopu i nie wiem, kiedy się uspokoję.
U nas grasuje podpalacz i właśnie w nocy nastąpiło 6 podpalenie od października.
Dom Polaków z Szwajcarii w moim sąsiedztwie,
jeszcze niezamieszkany. Poprzednio między innymi była stajnia, gdzie spaliły się dwa konie. Bezwzględna chora menda.

Gasiło 8 jednostek ale ogień szedł koronami sosen.

Podobno, jak twierdzą, mamy szczęście ogromne, że całą noc padał deszcz. Na tej działce mam dwa domy. A i tak by się spaliły.

Swoją drogą dziwnie mi się przypomina co mówił ktoś ocalały z rzezi na Kresach w roku 1943.
Dom?
Nie przywiązuj się do domu. Przyjdzie bandzior i budzisz się pod palącym się dachem.

Wokół smród okropny. Straszne.



ps. monitoringu on się nie boi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 10:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

(...)"PKW potwierdza, że nastąpiło włamanie do baz strony internetowej Komisji.
"W nawiązaniu do wieczornej publikacji na stronie niebezpiecznik.pl informujemy, że:
1) Uzyskano nieautoryzowany dostęp do baz danych strony internetowej www.pkw.gov.pl
2) Strona www.pkw.gov.pl pracuje w INNEJ sieci niż system wyborczy. Wyniki wyborów nie są w żaden sposób zagrożone.
3) PKW podjęła niezbędne środki ostrożności w postaci zablokowania dostępu do sieci PKW z zewnątrz. Polecono natychmiastową zmianę haseł wszystkich pracowników.
4) Ograniczono dostęp do strony zliczającej wybory wyłącznie do sieci wewnętrznej do momentu zmiany wszystkich haseł w systemach PKW.
5) Poinformowano Agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego o wykryciu incydentu.
6) Liczenie głosów trwa i odbywa się niezależnie od uzyskania nieuprawnionego dostępu do strony www.pkw.gov.pl." (...)

Nie wiem ,ale znowu jesteśmy manipulowani a media zainteresowane są tylko sensacją. Myślę że poznamy wyniki wyborów a ci odpowiedzialni za bałagan nie będą dalej nam swoją pracą szkodzić.Ale mamy nowego zwycięzce tych wyborów poczekajmy na oficjalny komunikat.

(...)Gdzie jest ukraińskie złoto? W skarbcu go nie ma .Jak świat światem, wojna zawsze stwarzała najlepszą okazję do szybkiej zmiany właściciela złota lub przynajmniej zmiany miejsca przechowywania kruszcu. Niewykluczone, że podobny scenariusz rozegrał się na Ukrainie. (...) Zadaje pytanie 2014-11-19 10:27 portal Bankier.pl ????????????
Polacy lubują się jak twierdzą Niemcy i Austriacy w samochodach w złocie się nie specjalizowaliśmy. W ramach pomocy możemy wysłać Ukraińcom detektywa Rutkowskiego wyjaśni co się stało . Zapłacić mogą za usługę , pozostałą ilością złota skarbcu Banku która jeszcze nie wyparowała.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 19-11-2014 o 14:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 14:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Ja nie, ale moje dziewczynki....

Zobaczymy co sie da zrobic.

Miran, nawet szkoda czasu było zawracać głowę Dolinie Krzemowej.
Cytat:
Zajmujący się tematyką bezpieczeństwa dr Witold Sokała z Instytutu Nauk Politycznych w Kielcach ujawnia, że nieograniczony dostęp do systemu elektronicznego PKW może mieć w zasadzie każdy „średnio rozgarnięty student informatyki”, a nawet „licealista pasjonat”.

Ba, nawet osoba tak średnio rozgarnięta jak ja poradziła sobie ze skryptem,
skoro inni poprowadzili jak na sznurku.

Cytat:
Okazało się, że możliwe było nawet dodanie postronnej osoby jako kandydata na burmistrza i wstawienie jej do drugiej tury wyborów.

Nawet miałam zamiar zrobić ranną niespodziankę memu Dozgonnemu, robiąc z niego prezydenta dowolnego miasta,
ale sen mnie zmógł.


http://niezalezna.pl/61547-ekspert-u...sac-kandydatow

ps. Wacław, skocz na pocztę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 15:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

SLD chce powtórzenia wyborów, Ekscelencja się sprzeciwia.
Nie dziwię się mu. Platforma po tym co pokazała,
może przerżnąć jeszcze gorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 15:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

To co widzimy to skutek roku 1989,
a obecnie rządzący, którzy z interesem państwa mają tyle wspólnego,
ile moja Mrusia z tygrysem bengalskim,
raz zdobytej władzy nie oddadzą nigdy....nooo, chyba z własnymi głowami. Najbardziej tępy leming to widzi i taki jedynie z tego pożytek,
że Sienkiewicz miał rację mówiąc iż państwo istnieje teoretycznie.

Hmmm...tępy leming ma niewiele wspólnego z leśnymi dziadkami i polnymi babciami.
Jest o niebo mądrzejszy, choć trudno to sobie wyobrazić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 15:23
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia



Choć system informatyczny nie decyduje o wyniku, to efekt propagandowy jego awarii destrukcyjnie wpływa na zaufanie części wyborców. Bo awaria padła na grunt dobrze przygotowywany przez PiS. Od lat Jarosław Kaczyński i politycy jego partii przekonują nas, że polskie wybory są nieuczciwe, że "oszustwa wyborcze mają miejsce na niespotykaną skalę", że "serwery PKW są w Rosji"


]

Serwery Basiu są w firmie polskiej, gdzie szefuje Władysław Bartoszewski junior.
Natomiast dziadki szkoliły się u źródeł.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ch,328648.html

A oto list wyborcy z netu.

Cytat:
W ciągu ostatnich kilku dni Państwo okradło nas z czegoś najważniejszego. Z zaufania do istoty demokracji, czyli wagi głosu obywatelskiego.

Zabezpieczenie naszych, ponoć ważnych, głosów wyborczych, które woła o pomstę do Nieba... Te walające się karty do głosowania po korytarzach, te śmietniki przepasane Flagą Narodową, robiące za urnę wyborczą... Ci starcy z PKW, kojarzący się z politbiurem czasów Gomułki, którzy stracili jakikolwiek kontakt z rzeczywistością...

I to bezczelne, masowe unieważnianie głosów... I wmawianie nam przez jakieś niewydarzone biurwy powiatowe żeśmy skretynieli...

Proszę Państwa.

Kiedy 4 lata temu Sądy Rzeczypospolitej zlekceważyły protesty w sprawie nieprawdopodobnie wysokiej liczby głosów nieważnych na Mazowszu, akceptując ewidentne oszustwa, w istocie przyczyniły się do upowszechnienia procederu, którego zarówno ówczesnym jak i dzisiejszym beneficjentem jest PSL, a działacze lokalni tegoż ugrupowania rozszerzyli tylko obszar jego działania.

Nie jest to jednak wina samego PSL a systemu, który w sferze werdyktów prawnych jest umowny, mogąc się nawet powoływać na prawo nie obowiązujące w Rzeczypospolitej, jak widać z wielu orzeczeń sądów powszechnych... Ten system jest całkowicie przez Społeczeństwo niekontrolowalny, co więcej dzisiaj nawet Prezydent RP okazał absolutną bezradność wobec władzy sądowniczej, która jako jedyna nie podlega ani demokracji ani kontroli społecznej.

Elity III RP właśnie podważyły swój mandat do rządzenia. I co więcej dzisiaj, może nie wprost, ale jednak wzywają Obywateli do działania bezpośredniego.

To na nas zrzucono odpowiedzialność za katastrofę III RP. To od nas się żąda byśmy ratowali Demokrację.

Jeszcze nie wiem co zrobimy, nie wiem co sam zrobię, ale wiem że nastał czas działania.

Łódź, dnia 19 XI 2014 roku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 15:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jasne, że Polska jest pośmiewiskiem Europy obecnie,
ale nie czarujmy się.
Dla nich rządy tych bankrutów to zbawienie, bo można bezkarnie okradać Polaków na różnych poziomach.
A jak przyjdzie Kaczor to będzie jak pies ogrodnika, i na dodatek będzie bronił interesów i szacunku dla Polski jak niepodległości.

Komu to potrzebne w Europie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 17:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Wiadomości z maja 2013 roku na temat pobytu PKW w Moskwie i co Sikorski powiedział co wiedział o Syrii nic nowego nie wnosi w całej aferze związanej z wyborami samorządowymi. Nie jestem za powtórką wyborów jak niektórzy sugerują na lewicy bo nie jestem zwolennikiem spirali kosztów.Wygrał w sejmikach PSL bo miał numer 1.
Staram się patrzeć realistycznie na to co mnie otacza i daleki jestem od mitomani i uznawania kreowanymi przez media pod potrzeby zleceniodawców autorytety.

W tych wyborach nie zakwalifikowałem się do komisji wyborczej bo do niektórych z uwagi na dużą ilość kandydatów było losowanie .Z tych seniorów którzy chcieli uczestniczyć w pracach komisji z mojego komitetu wyborczego dostało się ok 80% co uważam że mieli szczęście.Byli to seniorzy moi znajomi z UTW III wieku o różnych zapatrywaniach politycznych i wszystkich interesowała kasa za tą pracę i starali się wykonać rzetelnie.Pomimo różnych opcji politycznych w pracy w komisjach wyborczych , nikt nie sygnalizował żadnych nieprawidłowości.

Bzdurne było po przygotowaniu w brudnopisie protokołu czekanie na potwierdzenie OKW i połączeniu się z ich serwerem kiedy każdy posiada kalkulator i potrafi dodawać.Komitet wyborczy czekał i tracił czas bo brak było połączenia.Protokół podpisany przez członków komisji można było powiesić w widocznym miejscu jak się to robi zawsze , kopię zawieść a zbiorówkę zrobi OKW.
Brak instrukcji do głosowania dla tych szczególności głosujących rano /zaawansowani wiekiem seniorzy/ krzyżyki na każdej stronie jeden lub wszystkie bo wyładowywał frustracje.

System informatyczny każdy się testuje a opracowanie to nie jeden miesiąc a przyspieszanie w opracowaniu systemu informatycznego to nie ilość ludzi nierozpracowujących system.Sprawa powinna być wyjaśniona a jeżeli są winni powinni zapłacić za straty i sprawa nagłośniona.

Przy okazji wypłynęła sprawa wynagrodzeń płaconych co miesiąc dla stałych członków PKW i ich sekretariatów.W ramach taniego państwa niech posłowie ograniczą stanowiska dla swoich kolesi w PKW z immunitetami. Mają pole do popisu Pani Premier z PO-PSL i opozycja. Wybory są ważniejsze te za rok i myślę że wyciągną wnioski ci którzy rządzą bo biorą pieniądze za myślenie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 18:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

System informatyczny padł przed wyborami.
Kosztował niecałe pół miliona, podczas gdy idiotyczny spot ''hey Jude'' - 7 milionów.

Jarosław Kaczyński poparł SLD, ale to nic nie da, bo kodeks wyborczy nie pozwala na powtórkę wyborów.

Leśne dziadki i polne babcie na pewno będą się wyśmiewać z postulatu kamer i przezroczystych urn na głosy.
Nie wiedzą biedactwa, bo une w ogóle mało co wiedzą,
że to standard nawet w Rosji.
U nas zdarzają się w terenie ( bardzo często) się pojemniki na śmieci owinięte flagą biało- czerwoną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 21:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Nie wiem czy padł system przed wyborami jedno jest pewne że w czasie wyborów kiedy był potrzebny nie działał i trzeba było czekać kilka godzin.Przezroczyste urny mogą być i nikomu to nie będzie przeszkadzało bo urna może być wielokrotnego użycia.Niech ci co chcą usprawniać niech ruszą cztery litery i będą przynajmniej raz w komisji wyborczej będą wiedzieć jak to wygląda. Są procedury które można zmienić bo tchną stęchlizną.Członków PKW ktoś wybiera nie spadli jak manna z nieba i ktoś za te kandydatury odpowiada.

Co do kamer to tylko podniesie koszty , lepiej zastanowić się nad głosowaniem przez internet ile by to kosztowało i czy jest to możliwe.Może w przyszłych wyborach ludzie się zorganizują puki jest internet nie ocenzurowany i wymienia cały sejm . Posłowie zajęci są załatwianiem własnych spraw przechodząc z partii do partii a debaty o bzdetach . Wszystkich należy wymienić tak jak to zrobione w 1989 .
Co z jednomandatowymi okręgami wyborczymi _

http://twojruch.eu/pismo-tr-prezesow...-czlonkow-pkw/ bez względu na sympatie polityczne tego typu sprawy powinny kończyć się odwołaniem .Mają podkładki niech działają albo nie.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 19-11-2014 o 21:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 19-11-2014, 21:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wacławie, litości.
Przez internet? W tym państwie?
A jest już pierwsza dymisja w PKW, tylko to nic nie daje.


Ja z innej beczki. Wszyscy pamiętają wybuch w kamienicy katowickiej,
i teorię Ewy Stankiewicz, spiskową teorię, która to teoria została wyśmiana także tutaj.
Otóż....dziennikarz to zawód niebezpieczny.

Cytat:
Są nowe fakty w sprawie wybuchu gazu w kamienicy w centrum Katowic.
Tygodnik "Polityka" dotarł do raportu straży pożarnej, z którego wynika, że wybuch był wynikiem celowego działania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.