menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 03-01-2017, 12:07
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Mi podobają się klasyczne zegarki na srebrnej bransolecie. Tak właściwie, to traktuję je jako ozdobę. A sukienki weselne szukam najczęściej w serwisie Domodi, ponieważ jest tam wiele eleganckich kreacji. Widziałam, że teraz modne są suknie maxi, ale mi raczej nie będzie wypadało się w nich pokazać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 03-01-2017, 13:16
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Namówiony szperałem w sieci w poszukiwaniu materiałów o modzie pośród seniorów i napotkałem zagadnienie-wykopalisko.
Zacząłem przyglądać się naszym elitom i jeszcze bardziej upewniło mnie to, że temat jest dla archeologa.
Myślę o "elegancji".
Owszem, politycy w coraz lepszych garniturach lub garsonkach, coraz bardziej en vogue. Ale czy eleganccy?
Całują kobiety w rękę, przepuszczają ją w drzwiach przodem, nawet te drzwi przed nią otwierają, mówią "dzień dobry" i "przepraszam", ale czy są eleganccy?
A te nasze drogie polityczki i wszystkie damy-celebrytki - zadbane, wystylizowane - ale czy eleganckie?
A potem pomyślałem, że elegancja zaczyna się gdzieś po 60-tce... Nie, nie sądzę by wiązała się z PRL-em, raczej z czasem minionym. W tym jednym przypadku - niesłusznie.
A jednak napisałem, że elegancja dotyczy każdego wieku, bo żal mi się trochę zrobiło.

I wtedy zostałem namówiony do zbudowania odrębnego blogu tylko elegancji poświęconego: "elegancja i klasa".

Aby pisać, trzeba myśleć, badać, rozważać.

Dlatego chciałbym wszytkich Seniorów prosić o pomoc w tym myśleniu.

Co to jest "elegancja"?
Czy to coś znaczy dziś, w XXI wieku, tu i teraz - w naszej Polsce.
Czy jest już pojęciem kompletnie zapomnianym i właściwie jedynie wspomnieniem o świecie naszych babć i dziadków..
. Ot, nostalgiczny świat Downton Abbey.
A jeśli nie, jeśli jest żywe, to czy elegancja odnosi się jedynie do stroju?
Czy wystarczy się elegancko przyodziać, by być eleganckim?

A ponieważ żywa była nasza - na tym forum - debata o gender - czy łatwo dziś o "człowieka z klasą"?
Czy "mężczyzna z klasą" i "kobieta z klasą" się czymś różnią?
Ile, ilu ich jest?

Mam głębokie przeczucie, że łatwiej ich spotkać prywatnie niż publicznie, choć "elegancja" kiedyś znaczyła tyle, ile "publiczny wizerunek"....

Pomóżcie w myśleniu, rozwiejcie wątpliwości.

Jak widzisz senesco
elegancja sprowadza się jednak do marki zegarka
i markowych ciuszków.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 23-06-2017, 14:23
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Jakie macie zdanie na temat kolczyków i ogólnie biżuterii z kryształami Svarowski? Pytam sie ponieważ zastanawiam się czy nie kupić sobie własnie takiego dodatku. Upatrzyłam sobie te:
https://www.artemiro.pl/sklep/kolczy...-blue-srebrne/

Jeszcze podobaja mi sie te:
https://www.artemiro.pl/sklep/kolczy...lcano-srebrne/

Czy te kropelki nie są aby ciężkie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 05-01-2018, 22:02
zelda zelda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Koniec świata
Posty: 14
Domyślnie markowe

Do @Vika :
Elegancja moze sprowadzac sie do markowych rzeczy, gdyz eleganckie marki dbaja o to, aby tylko takie wlasnie rzeczy prezentowac klientom, tak jak sportowe marki prezentuja sportowe rzeczy, mlodziezowe, prezentuja mlodziezowe rzeczy, a luzackie marki prezentuja luzackie rzeczy. Latwiej jest zachowac kod eleganckosci, jezeli wybierzemy marki, ktore sa dla nas symbolem elegancji i tego sie mozemy trzymac.
Nie kazdy ma "wrodzona " elegancje, ale kazdy moze prezentowac elegancje, jezeli tak sobie zyczy, poprzez wybor odpowiedniej strategii - czyli np. poprzez zakup odziezy i rzeczy w odpowiednio wyselekcjonowanych markach.
Nie jest to najtansza strategia i na szczescie nie jedyna, ale dlaczego nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 11-01-2018, 12:14
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Trzeba jednak sobie uświadomić,że nie wszystko co markowe jest eleganckie. Jeśli nie ma sie totalnie gustu to moża kupić sobie ubrania najdroższych firm i nadal prezentować się ,,tanio" Wyczucie jest tutaj bardzo ważne. Przykładem są polskie gwiazdy typu Doda. Pieniędzy ma dużo, ale czy ubiera się ładnie?

Faktem jest jednak to,że te lepsze firmy stawiaja na jakość i sama również wole kupić sobie raz na jakis czas coś droższego, ale za to wykonanego porządniej. Warto jest szukać promocji w sklepach internetowych. Aktualnie są dobre promocje na porządne sweterki w Answear: https://answear.com/p/swetry-206-k.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 16-01-2018, 16:38
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Czasem trzeba po prostu poszukać odpowiednich elementów ubrania. Mnie na przykład dodatki do stroju jak deichmann buty zagwarantowały elegancki wygląd. Takie "detale" potrafią odmienić całą stylizację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zaproszenie samba Zaproszenia 0 31-03-2013 21:29
Zaproszenie Maria59 Praca, wolontariat 3 20-03-2013 12:59
Zaproszenie ignesja Zaproszenia 18 05-02-2010 15:25
Zaproszenie tosia1010 Profilaktyka i zdrowy styl życia 2 16-06-2009 18:58
Zaproszenie tosia1010 Praca, wolontariat 0 16-06-2009 18:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.