menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-01-2010, 09:57
neverending's Avatar
neverending neverending jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 8
Domyślnie To straszne co ludzie robią zwierzętom


Przed chwilą dostałam link od koleżanki poprosiła mnie żebym obejrzała ten film do końca, a teraz żałuję że to zrobiłam...

Jeśli nie chcecie, nie oglądajcie, film jest straszny, chociaż powiedzenie słowa straszny to mało powiedziane, pokazuje jak w chinach traktuje się zwierzęta.
Wystarczy, że podpiszecie petycję aby sprzeciwić się temu okrucieństwu pomóźmy to nic nie kosztuje

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 00:05
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie

Dzięki za link.Oczywiście,że podpisałam,zawsze podpisuję ,bo choć tyle w tej konkretnej sprawie można zrobić.Rozesłałam także po innych forach.Okrucieństwo wobec słabszych nie jest niestety tylko cechą Chińczyków.W naszym pięknym,katolickim skądinąd kraju też tego nie brakuje-wystarczy poczytać forum na portalu Dogomanii,lub forum fundacji EMIR.
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 00:11
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witam

Takie obrazki w Chinach to codzienność.To jest naród,gdzie zwierzęta trzeba zeżreć.
Ten link nie oglądałam,ale znam to z innego Portalu...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 19:57
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Smutny

....film jest straszny, chociaż powiedzenie słowa straszny to mało powiedziane, pokazuje jak w chinach traktuje się zwierzęta.
Wystarczy, że podpiszecie petycję aby sprzeciwić się temu okrucieństwu pomóźmy to nic nie kosztuje

Znam podobny filmik i wiem, jakie to okrutne. Ale nie bardzo wierzę w tego rodzaju petycje. Chińczycy mają specyficzną mentalność, okrucieństwo zakorzenione we krwi od tysiącleci i nic tego nie zmieni, tym bardziej, że opinia reszty świata mało ich obchodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 21:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Rozesłałem do wszystkich znajomych w kraju i za granicą. Oni roześlą dalej. Na razie ponad 9 tys podpisów. Dużo jest z Izraela i Kanady. Szukałem siebie na liście-było "dziękuję" po potwierdzeniu adresu mailowego, więc muszę być-- poszukam później. Ale czy to coś pomoże? Nawet ministrowie spraw zagranicznych, ONZ i tak dalej nie pomoże. Bo dotychczas nie pomogło, a to wiadome nie od wczoraj, ani nawet od stu lat. Smutne.

Widziałem kiedyś w "Uwaga" jak wrzucili świnię do urządzenia gdzie ma skórę odwłosić, czy coś takiego. Chciała uciekać i kwiczała. To gorąca przegrzana para, ponad 100 stopni jak się klapę zamknie. No to domykali, aby nie wyskoczyła. Jak to się skończyło, czy był sąd itd to już nie wiem. U nas jak zwykle "mała szkodliwość czynu....." no i jak bez kary.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 21:55
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Film obejrzałam,jestem wstrząśnieta,brak mi słów na takie okrucieństwo.Petycję podpisałam i oby to pomogło w co nie bardzo narazie wierzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 22:16
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

No właśnie, co daleko szukać jak u nas też nie zawsze jest humanitarnie.
A widzieliście w jaki sposób oczyszczają węgorzom skórę ze szlamu czy czegoś tam?
Ja widziałam, straszne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 23:04
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

My też żremy zwierzęta. Krowy, świnie też czują to samo w agonii. My tylko nie jemy psów, choć są i tacy co smalec z nich robią. Czy okrucieństwo Chińczyków jest gorsze od naszego. Czy przywiązanie psa do drzewa w ciemnym lesie jest lepsze? Ja z chęcią podpiszę petycje o lepsze traktowanie zwierząt w naszym kraju. Też nam daleko do humanitarnego traktowania braci mniejszych. Ja przeżyłam wiele przykrych chwil jak prowadzałam swojego sparaliżowanego psa. Ciągle słyszałam, że darmozjada trzymam, że wariatka jestem, ponieważ pomagam psu, a nie dzieciom, które w domach dziecka są. Wiecie, tyle było w tych głosach zwykłej nienawiści, że czasem przychodziłam do domu i płakałam. Płakałam nad tym, że ludzie są w stanie być tak pełni żółci i zawiści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 13:16
Mirusia's Avatar
Mirusia Mirusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dubaj
Posty: 685
Domyślnie

__________________
"Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze bywamy szczęśliwi." Oscar Wilde
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 13:18
Mirusia's Avatar
Mirusia Mirusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dubaj
Posty: 685
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirusia
__________________
"Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze bywamy szczęśliwi." Oscar Wilde
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-05-2010, 14:53
Mirusia's Avatar
Mirusia Mirusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Dubaj
Posty: 685
Domyślnie


Zaostrzyc kary za znęcanie sie nad zwierzętami!!
Zaczynają od zwierząt.a potem często kończą na ludziach. Osobnik który znęca się nad zwierzęciem nie zawaha się zrobić krzywdę człowiekowi. Jedyne co go powstrzymuje, to strach przed tym, że człowiek (zwłaszcza silniejszy) jest w stanie skutecznie się obronić lub strach przed ewentualna karą. Poza tym wiadomo, ze wielu seryjnych morderców zaczynało swą "karierę" od dręczenia i zabijania zwierząt. Banda małolatów znęcająca sie nad kotem za chwilę będzie znęcała się nad słabszym kolegą lub nad staruszką. To taka uwaga dla tych którzy twierdzą, że nie warto zajmować się problemem zwierząt bo ludzie są ważniejsi.
__________________
"Gdy jesteśmy szczęśliwi, zawsze jesteśmy dobrzy, ale gdy jesteśmy dobrzy, nie zawsze bywamy szczęśliwi." Oscar Wilde
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-06-2010, 11:08
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss

bez komentarza

powtórzyłem w drugim wątku
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-06-2010, 00:17
jolka5652's Avatar
jolka5652 jolka5652 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1 224
Domyślnie

Drodzy, Kochani Klubowicze

Jeżeli macie chociaż odrobinę litości dla zwierząt to bardzo proszę,

wypełnijcie tą petycję, ale najpierw przeczytajcie co Chińczycy

robią ze zwierzętami, a jeżeli po przeczytaniu tekstu będziecie

w stanie obejrzeć film to zróbcie to, jest wstrząsający


http://www.ptroa.co.il/petition/ film obejrzyj tylko po przeczytaniu tekstu
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-06-2010, 00:40
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 485
Domyślnie

Jolu! przerażający ten krótki film!
Czy takie czyny mogą być bezkarne skoro są publicznie wiadome?
Trochę mnie to dziwi.
Jolu Ty pracujesz jeszcze bo jesteś młoda dziewczyna! Ja przepracowałam swoje 35 lat. Ale wolałabym tamte czasy.
Dzięki za to morze. Uwielbiam morze.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-06-2010, 00:48
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Witam Was pomimo,późnej pory, Zajęta jestem teraz,bo szykuję się do wyjazdu, i pogoda taka, że trzeba to wykorzystać, Fajnie, ze tak tutaj się rozgadujemy, coraz blizsze sobie jesteśmy i tak tutaj ciągniemy, Jolka- widziałam na filmie nakręconym przez mego zięcia. ktory był w Chinach co wyprawiają Chińczycy z tym co się ''rusza'' okropność. Dlatego wybacz, ale nie przeczytam i nie oglądnę, bo bardzo się wtedy zdenerwowałam i przeżyłam to co zobaczyłam. Nie chcę powtórki uczuć.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 15:02
jolka5652's Avatar
jolka5652 jolka5652 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1 224
Domyślnie

Dzisiaj mamy Dzień Przyjaciela
Wszystkim znanym i nieznanym
przyjaciołom cieplutkie uściski


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 19:19
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Wczoraj w telewizji był reportaz z Sandomierza.Nie ma tam schroniska dla zwierzat, jedynie małe przytulisko prowadzone przez towarzystwo opieki nad zwierzatami czy podobną organizację, która obecnie zajmuje sie ratowaniem z zalanych terenów pozostawionych tam przez właścicieli psów. Właściciele tych zwierząt nie dość że pozostawili je samym sobie to w wiekszosci nawet ich nie szukaja, jednym słowem nie interesuja się wogóle ich losem.Przytulisko jest przepełnione, serce się kraje na widok tych porzuconych psiaków, co z nimi bedzie dalej?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 20:04
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Wczoraj w telewizji był reportaz z Sandomierza.Nie ma tam schroniska dla zwierzat, jedynie małe przytulisko prowadzone przez towarzystwo opieki nad zwierzatami czy podobną organizację, która obecnie zajmuje sie ratowaniem z zalanych terenów pozostawionych tam przez właścicieli psów. Właściciele tych zwierząt nie dość że pozostawili je samym sobie to w wiekszosci nawet ich nie szukaja, jednym słowem nie interesuja się wogóle ich losem.Przytulisko jest przepełnione, serce się kraje na widok tych porzuconych psiaków, co z nimi bedzie dalej?

co z nimi będzie dalej to zależne jest od ludzi.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 20:42
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Dobre pytanie - "co z nimi będzie?"
Będą się wałęsać po okolicy, te które przeżyją. Powiększą ilość bezdomnych psów.
Właśnie w takich okolicznościach wychodzi prawdziwy charakter człowieka i jego miłość do psów, którą tak się szafuje.
Ja rozumiem, że powódz to tragedia, ale pozostawienie domownika- a takim jest pies, na tej wodzie samego, przerażonego - to tego nie jestem w stanie zrozumieć.

A miałam nie wchodzić na ten wątek - ufffff
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 09-06-2010, 22:04
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A obarczanie bobrów winą za powódź też mieści się w tym samym okrutnym traktowaniu zwierząt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co robią specjaliści ? Kiedy uzdrowią służbę zdrowia ? destiny Profilaktyka i zdrowy styl życia 26 12-12-2009 23:30
Brigitte Bardot: „Dałam mężczyznom urodę i młodość. Doświadczenie i mądrość dam zwierzętom" - komentarze wesola.s Ogólny 13 12-12-2009 17:35
Czasy straszne...i bolesne 2.... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 59 22-07-2009 16:56
Ludzie, ludzie - jak ten czas leci, kufa86 Różności - wątki archiwalne 30 03-05-2008 23:57
Ciekawi ludzie FeliksG Społeczeństwo - wątki archiwalne 49 29-04-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.